Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze niedawno abonament RTV był przez polityków PO nazywany haraczem. Sugerowali, że nie należy go płacić, poszerzyli grupę osób zwolnionych z tej opłaty. Najwyraźniej odczuli zgubność swojego populizmu, bo teraz ich nominaci w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji opłatę podnoszą.

 

KRRiT poinformowała, że w przyszłym roku roku abonament przy płaceniu za miesiąc będzie wynosił 18,5 zł - poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. To o 1,35 zł więcej niż w tym roku. Przy płaceniu za dwa miesiące z góry wyniesie 35,9 zł, za trzy - 53,3 zł, za sześć miesięcy - 105,45 zł, a za rok - 199,8 zł. Płacąc przez cały rok abonament tylko za bieżący miesiąc trzeba będzie wydać 222 zł.

 

Telewizja Polska wpływów z abonamentu potrzebuje jak powietrza. Wczoraj gruchnęła wiadomość, że TVP wzięła kredyt, żeby regulować bieżące zobowiązania i wypłacać pensje. Prezes Juliusz Braun powiedział „Presserwisowi”, że te ostatnie nie są zagrożone:

 

Korzystanie z kredytu w rachunku bieżącym nie jest niczym wyjątkowym, firmy często to robią. Sytuacja nie jest dramatyczna, choć rzeczywiście z różnych powodów musimy korzystać z kredytu. (...) Wdrażamy oszczędności. Pensje nie są więc zagrożone.

 

Choć z drugiej strony szef KRRiT Jan Dworak przyznaje:

 

Sytuacja finansowa telewizji publicznej jest niepokojąca. My ze swojej strony staramy się zwiększyć wpływy abonamentowe. Telewizja musi jednak pamiętać, że lwia część jej wpływów pochodzi z reklam. Nie mówię bynajmniej, że mają robić wszystko, by zwiększyć przychody reklamowe, gdyż zadaniem TVP jest też emisja programów pełniących ważną funkcję społeczną.

 

Płynność finansowa TVP była też zagrożona na początku ub.r., za prezesury Romualda Orła. Poczynione wówczas oszczędności pomogły i w październiku 2010 TVP planowała wejście w 2011 z zapasem gotówki na poziomie 120-130 mln zł. Zakładano wtedy, że w przychody reklamowe w bieżącym roku wyniosą ok. 1,29 mld zł.

 

Jednak w połowie br. nowy zarząd skorygował plan finansowy, szacując tegoroczne przychody z reklamy i sponsoringu na 1,1 mld zł.

 

Telewizja Polska ma coraz gorsze wyniki oglądalności i przegrywa z konkurencją. Z tego powodu straciła dyrektora biura reklamy, który doszedł do wniosku, że przy tej ramówce nie da się zarobić na reklamach.

 

Znp, press.pl, wirtualne medi.pl

 

Do tego jeszcze słabe wyniki oglądalności nowych pozycji w ramówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak za coś płacę to wiem za co. Ostatnio sprawdziłem sprawozdanie finansowe swojej sieci komórkowej i wiem ile pochłania reklama, utrzymanie obsługi klienta, konserwacja i utrzymanie nadajników. Co do TVP to nawet nie wiem gdzie to znaleźć (spółka nie jest na giełdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko drożeje, więc abonament RTV też musiał.

 

Prawda jakie to proste? Jak budowa cepa. To nie wina skrajnego upolitycznienia, promowania antyludzkich postaw, rezygnacji z reklamy niepoprawnych gazet, wyrzucenia z TVP wartościowych ludzi i programów, przesiąknęcia wszystkiego komercją najniższych lotów. Po co komu jakiś Nergal skoro już podobnych lotów programy dawno można obejrzeć na TVNie? Zamiast pokazać coś wartościowego konkurują na najniższym mozliwym poziomie, a na tym polu zostaną niechybnie pokonani przez bardziej doświadczoną prywatną konkurencję. Pozostaną tylko niezapłacone rachunki, ktore ktoś pokryje. Kto? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdziłem sprawozdanie finansowe swojej sieci komórkowej [...]. Co do TVP to nawet nie wiem gdzie to znaleźć [...].

Raz kiedyś przeczytałem takie sprawozdanie finansowe TVP "z wykorzystania środków abonamentowych" - jakoś tak się to nazywało. Jak zobaczyłem co (które audycje) TVP zalicza do programów misyjnych to się złapałem za głowę :shock: . Z lektury wyciągnąłem dwa wniowki: 1) Jak ktoś chce być zdrowy i mieć niezszarpane nerwy to lepiej tego nie czytać. 2) Jak najszybciej zlikwodować abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

User na media2\forum napisał post następujący:

 

TVP już od 1 października nie wyłącza nadajników analogowych w nocy. Można oglądać zarówno TVP 1 jak i TVP 2.

Nie wiem, czy chodzi o wrzesień? Bo gdyby od października nie był sygnał wyłączany, to post byłby napisany w ten sposób: TVP już od 1 października nie będzie wyłączać nadajników analogowych w nocy. Będzie możliwość oglądania zarówno TVP 1 jak i TVP 2.

 

Ten user chyba miał na myśli wrzesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj pojawiło się specjalne wydanie Kawy czy Herbaty poświęcone 59 leciu TVP, gośćmi programu byli min: Olga Lipińska, Joanna Jabłczyńska, Maria Niklińska, jutro pojawi się też specjalne wydanie KCH. Za Rok TVP będzie obchodzić 60 lecie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o zdroworozsądkowej. :D

 

Niemniej akurat TVP, jeśli coś robi w myśl owej normy, to tylko pod presją opinii publicznej, np. akcji z kilku forów społecznościowych, właśnie w sprawie półprzezroczystości znaków graficznych prezentowanych statycznie na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie pomiary są w ogóle miarodajne ? .Bądźmy szczerzy 50% widzów oglądnęło teatr telewizji z czystej ciekawości (duży szum medialny) ,zapewne kolejne emisje spektaklów już nie wzbudzą tyle emocji,chociaż oczywiście życzę teatrowi jak najlepiej zważywszy, że nikt prócz TVP nie wyemituje takich rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram takie pomysły i uważam, że takich spektakli na żywo powinno być więcej (+powtórki w "TVP Kultura" oraz tam jakieś materiały "ekstra" zza kulis) i powinny być realizowane nie tylko ze studia, ale i bezpośrednio z teatrów. Wiele osób (tak jak ja) nie ma możliwości chodzić do teatru i dla nich takie transmisje to mogłoby być coś ciekawego, a przy okazji mogłoby zachęcić tych co mogą do chodzenia do teatru.

 

Z drugiej strony dla "TVP" chyba taniej byłoby robić takie transmisje, niż produkować spektakle tak jak dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...