Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie najlepszym "materiałem" na prezesa "TVP" był/jest jednak Piotr Farfał, mimo, że opcja z której przybył, to zupełnie nie mój faworyt, ale on miał moim zdaniem najlepszy pomysł na wykorzystanie potecjału technicznego "TVP" i jednocześnie za jego pomocą stworzenie nadawcy NAPRAWDĘ PUBLICZNEGO (platforma "TVP"), ale Polska to niestety nie Wielka Brytania, gdzie "BBC" nie przestraszyło się "Sky`a" (tam pewnie też oni naciskali na nieodkodowywanie kanałów "BBC") i podejrzewam przede wszystkim "Nka" (bo chyba ona najwięcej płaci "TVP" za jej kanały u siebie) pomachała nowemu zarządowi przed oczyma karami umownymi z kontraktu, co zdopingowało go do szybkiego "zakodowania anten"...

 

"TVP" będzie naprawdę PUBLICZNA, kiedy jej zarząd będzie się, jak "BBC" śmiał w twarz z takich machań kontraktem przed oczyma !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
za kogo to wprowadzono TVP Sport, TVP HD i TVP Historia? Czy czasem nie za tego "wrednego" PiSu? ;)

Ano właśnie - utworzenie klerykalnego TVP Historia, współpraca z tv trwam, "grzecznościowe" udostępnienie jej miejsca na satelicie, ściągnięcie w charakterze gwiazd dziennikarzy z Radia Maryja, ale i innych katolickich mediów(vide: s. Drapała, ks. Ziemkiewicz, ks. Pospieszalski i wielu, wielu innych). A za kogo na dyrektora Kanału 1 została awansowana s. Schymalla? Tak, dokładnie tak. To wszystko działo się (dzieje się i dziać się będzie) za klerykalnych rządów Pisu i Platformy. Dlatego myślę, że prędzej czy później sytuacją w naszych mediach publicznych powinny się zainteresować instytucje europejskie. Bo robienie takiej telewizji, w dodatku za publiczne pieniądze, jest jawną dyskryminacją ze względu na wiarę. A takie sytuacje w normalnych krajach są niedopuszczalne. Ale to też tak na marginesie. Bo oczywiście dokąd Kościół będzie przy władzy, nie ma szans, żeby cokolwiek się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, skoro TVP Historia, Ziemkiewicz i Pospieszalski to dla Ciebie klerykalizacja to ja już się wyłączam z dyskusji ;) To, że na TVP Historia pokazują zbrodnie komunizmu (niestety taką mamy właśnie historię) to przejaw klerykalizacji? Ziemkiewicz to nawet nie wiem, czy do kościoła chodzi :lol2:

Z tym Kwiatkowskim to była ściema, przyznaj, prawdziwym Twoim idolem jest Urban :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Programy katolickie w TVP zajmują niewielki procent ramówki. Widać, że i to przeszkadza.

 

Oczywiście, że przeszkadza, bo telewizja publiczna z założenia powinna być neutralna światopoglądowo. Natomiast jeżeli nazywasz 90% czasu antenowego "niewielkim procentem", to gratuluję poczucia humoru :D Zwłaszcza ten "niewielki procent" widać w programach informacyjnych TVP. Przede wszystkim w Panoramie, w której często są tylko tematy kościelne, ale wcale lepiej nie jest w Wiadomościach, nazywanych już przez niektórych wprost "Wiadomościami z kruchty". Myślę, że warto czasem popatrzeć, jak wyglądają programy informacyjne w zagranicznych telewizja publicznych, łatwo można się przekonać, że nie ma tam żadnych tematów kościelnych. Chyba, że przy jakichś naprawdę ważnych wydarzeniach, jak np. Boże Narodzenia (ważnych oczywiście tylko dla niektórych). Ale wtedy też jest 1, góra 2 reportaże i dalej już są normalne informacje. U nas są już wtedy obsługiwane tylko tematy kościelne, tak jest zresztą przy każdym najdrobniejszym święcie kościelnym. A jak nawet nie ma święta, to przecież zawsze można o jakiejś beatyfikacji powiedzieć, albo o osiągnięciach jakiegoś księdza w działalności dobroczynnej i klerykalizacja idzie pełną parą. A przecież w końcu o to chodzi, żeby ludziom robić wodę z mózgu, bo ciemny lud łatwiej kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chcieli by żeby wiarę wymazać i najlepiej o niej nie mówić, telewizja publiczna powinna być dla każdego obywatela również dla osób wyznających wiarę w Boga, również dla ateistów, nie widzę nic zdrożnego w tym żeby w telewizji publicznej mówiło się o religii, osoby religijne rożnych wyznań nie powinny być dyskryminowane, ani ośmieszane. Nie rozumiem dążenia do wyeliminowania z życia publicznego religii, to w Polsce się nie stanie, mimo dążenia wielu ludzi do tego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nowoczesność, współczesna Europa bez Boga, każdy może tak wybrać i się szczycić, że Kościół n ie jest postępowy etc. Co do Telewizji to w kraju gdzie przynjamniej 90% deklaruje wiarę w Boga Trójjedynego, nie ma co się dziwić, że mówi się w mediach publicznych o Kościele, świętych etc. Dlaczego mamy odcinać się od przeszłości, zapominać skąd wyrastamy, skąd są nasze korzenie. Dlaczego w TV nie mamy mówić o zbrodniach komunistycznych, czy błędach rządzących czy pokazaywać filmy, które pokazują prawdziwą historię. Jeżeli, ktoś chce odciąć się od tego w telewizji, tzn, że chce fałszować historię Polski.

AVE CRUX, SPES UNICA MEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale niektórzy tylko chcą patrzenia w tył - komunizm, woja - ale już nie patrzą w przód! Jak będzie przyszłość Polski, Zjednoczonej Europy?

 

 

Nad przyszłością się pochylamy, dynamicznym rozwojem naszego kraju, a nie teczkami. Ja e teczki bym wywalił do jednego wielkiego pieca i tam spalił. Było minęło, ktoś musiał był w milicji, w sb, rządzić krajem. Co z tego, dajmy tym ludziom normalnie żyć w naszym pięknym kraju!

 

Co będzie w Polsce za 5, 10, 15, 50 lat? Nad tym się pochylajmy, a nie nad tym co było 65 lat temu, co już nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nikt nie mówi o wyjmowaniu teczek, ale o pamięci. Trzeba pamiętać. Co do przyszłości TVP trzeba stawaić na nowe technologie. TVP powinna tworzyć programy, które będą roziwjały umusły młodych ludzi etc. Ale też musi stawiać na najnowsze technologie, oby również jak najszybciej została stworzona platforma TVP, tego bym sobie i Wam życzył.

Acha co do zjednoczonej Europy, to mit, nigdy Europa Polski nie będzie traktować równo. Tak było, jest i chyba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boga trój jedynego! Coś ty wymyślił, mówisz o wyznaniu Rzymsko Katolickim nie ma coś takiego jak ''Trójjedyny'' Jest trójca święta, no ale nie będę ci dalej rozwijał nauk wiary Katolickiej bo to nie portal religijny ... takimi argumentami nieoperuj, bo nikogo tym nie przekonasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma, a to śmieszny jesteś, albo mało wiesz.. Już jak coś to Trójjedynego piszemy przez "ó" a nie przez "u".

Natomiast wracając jeszcze do tematu TVP. Duże szanse, tak mi się wydaje, ma TVP jeśłi ruszą mux'y. Oby tylko umiała wykorzystać tę szansę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy katolickie w TVP zajmują niewielki procent ramówki. Widać, że i to przeszkadza.

 

Oczywiście, że przeszkadza, bo telewizja publiczna z założenia powinna być neutralna światopoglądowo. Natomiast jeżeli nazywasz 90% czasu antenowego "niewielkim procentem", to gratuluję poczucia humoru :D Zwłaszcza ten "niewielki procent" widać w programach informacyjnych TVP. Przede wszystkim w Panoramie, w której często są tylko tematy kościelne, ale wcale lepiej nie jest w Wiadomościach, nazywanych już przez niektórych wprost "Wiadomościami z kruchty". Myślę, że warto czasem popatrzeć, jak wyglądają programy informacyjne w zagranicznych telewizja publicznych, łatwo można się przekonać, że nie ma tam żadnych tematów kościelnych. Chyba, że przy jakichś naprawdę ważnych wydarzeniach, jak np. Boże Narodzenia (ważnych oczywiście tylko dla niektórych). Ale wtedy też jest 1, góra 2 reportaże i dalej już są normalne informacje. U nas są już wtedy obsługiwane tylko tematy kościelne, tak jest zresztą przy każdym najdrobniejszym święcie kościelnym. A jak nawet nie ma święta, to przecież zawsze można o jakiejś beatyfikacji powiedzieć, albo o osiągnięciach jakiegoś księdza w działalności dobroczynnej i klerykalizacja idzie pełną parą. A przecież w końcu o to chodzi, żeby ludziom robić wodę z mózgu, bo ciemny lud łatwiej kontrolować.

 

Chyba oglądasz nie to TVP, nie te Wiadomości i nie tą Panoramę, którą ja oglądam. Może w Wiadomościach jakiś klerykalny temat by jeszcze przeszedł, bo tam rządzi PiS, ale w Panoramie, gdzie rządzi SLD to nie ma mowy. Katolicyzm niestety (dla ciebie), ale pcha się wszędzie, bo takie ma odwieczne zadanie. Jednak gdybyś przypatrzył się pierwszej lepszej zagranicznej stacji katolickiej zobaczyłbyś, że w TVP programów katolickich jest mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jednak gdybyś przypatrzył się pierwszej lepszej zagranicznej stacji katolickiej zobaczyłbyś, że w TVP programów katolickich jest mało.

 

Właśnie, właśnie. Jak sam zauważyłeś - katolickiej, a nie publicznej - to podstawowa różnica. Cieszę się, że zgadzasz się ze mną w tej sprawie :jupi:

 

Gratuluję żartu o Panoramie, a zwłaszcza o SLD. Ubawiliśmy się tu wszyscy znakomicie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programy katolickie w TVP zajmują niewielki procent ramówki. Widać, że i to przeszkadza.
Jeżeli nazywasz 90% czasu antenowego "niewielkim procentem", to gratuluję poczucia humoru.

Są upały to mogę jeszcze zrozumieć dlaczego tak napisałeś. Próbujesz wyładować swoją frustrację ale musisz być świadomy tego, że ludzie chcą by w wiadomościach były pokazane uroczystości kościelne, była transmisja mszy świętej i Anioł Pański. Dlaczego jako osoba wierząca mam być takich programów pozbawiony jeśli telewizja publiczna jest PUBLICZNA - dla wierzących i nie wierzących. Nie wszystkie programy jak leci muszą być przeznaczone dla wszystkich. Jest pilot i wśród ośmiu kanałów TVP z pewnością znajdziesz coś świeckiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro TVP jest publiczna to może powinna prezentować wszystkoe religie a nie tylko jedną.

Gdybyś miał wiedzę a nie tylko wylewał jad to wiedziałbyś, że nie tylko jedną wiarę przedstawia się w TVP. Przypominam sobie co najmniej trzy. Dobrze wiesz, że wszystkich przedstawić się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ludzie chcą by w wiadomościach były pokazane uroczystości kościelne, była transmisja mszy świętej i Anioł Pański.

 

Może raczej napisz, że ty chcesz oglądać tego typu rzeczy. Bo myślę, że nie masz jakichś specjalnych kompetencji do tego, żeby wypowiadać się w imieniu całego polskiego społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę i z pewnością nie jestem osamotniony. Ty nie chcesz i też nie jesteś w tym osamotniony. Dlatego jest osiem kanałów TVP by każdy znalazł coś dla siebie. W Wiadomościach też nie ma samych kościelnych informacji dlatego i ja i Ty znajdziemy w nich interesujące informacje. Nie chcę Cię dyskryminować i mam nadzieję, że Ty nie chcesz dyskryminować mnie. Płacimy ten sam abonament, mamy różne oczekiwania i TVP lepiej lub gorzej próbuje je spełniać.

Jedna jst bardziej faworyzowana,i temu nie zaprzeczysz.

Nie zaprzeczę i nie ma w tym nic dziwnego. Gdyby w Polsce dominującą religią byłoby prawosławie to też by dominowało. Trudno by TVP pokazywała nabożeństwa muzułmańskie.

 

Apeluję o trochę wyrozumiałości. Tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak gdybyś przypatrzył się pierwszej lepszej zagranicznej stacji katolickiej zobaczyłbyś, że w TVP programów katolickich jest mało.

 

Właśnie, właśnie. Jak sam zauważyłeś - katolickiej, a nie publicznej - to podstawowa różnica. Cieszę się, że zgadzasz się ze mną w tej sprawie :jupi:

 

Gratuluję żartu o Panoramie, a zwłaszcza o SLD. Ubawiliśmy się tu wszyscy znakomicie :lol: :lol: :lol:

 

Zwróciłem uwagę na zagraniczne stacje katolickie, bo śmiesz twierdzić, że TVP jest za bardzo katolicka, a ja śmiem twierdzić, że gdybyś zobaczył prawdziwe stacje katolickie to byś zdanie zmienił. Nie napisałem nic o tym, jakoby TVP była stacją katolicką. Rozumiem, że są upały, ale jak masz trudności ze zrozumieniem tekstu, to po prostu nie odpowiadaj.

 

Czyli reasumując: wszyscy ludzie w Polsce mają równe prawa - ale katolicy mają większe :idea:

 

Liczy się większość ;).

 

Kurcze jest wiele kanałów, takiemu ateiście g**** się stanie jak przełączy na inny kanał !

 

Chyba jednak się coś stanie, skoro tak ateistów to boli. Nie stać ich na więcej kanałów?? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...