Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą deprawacją to bym się jednak hamował, bo zaraz mogę wytoczyć całą listę bardziej deprawujących produkcji nadawanych w polskiej telewizji, których się nie powinno nadawać ;)

W "Klanie", tak jak słyszę z pokoju obok, gdy domownicy oglądają, a mam wtedy czas na siestę po pracy i książki czytam, to jest to raczej w takiej normie telenowelowej utrzymane, bez nadmiernych ekscesów.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, fanbonda napisał(a):

Wróci Olszański. To mnie cieszy. Jeszcze Torbicka i pełnia szczęścia https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/magazyn-ekspresu-reporterow-tvp

Powrót "MER" jest moim zdaniem dobrą decyzją, nawet nie tylko z racji osoby prowadzącego, ale też dlatego, że był to jeden z niewielu programów, w którym praktykuje się nieco inną formę reportażu interwencyjnego niż na przykład w "Uwadze" czy "Interwencji". W codziennych programach robi się materiały krótsze, niekiedy z dnia na dzień. Natomiast w "Expressie Reporterów" był ten taki bardziej tradycyjny reportaż obecny, nieco dłuższy, realizowany inaczej, spokojniej moim zdaniem. I też chyba najistotniejsze - nad tymi materiałami pracuje się dłużej, po kilka tygodni, i to widać. Myślę że w TVP powinno być miejsce na tego typu program. Poza tym tak jak pamiętam, to o ile były jakieś krytyczne uwagi co do zmian prowadzących w ostatnich latach, to nigdy nie dotyczyły one samej zawartości merytorycznej, czyli tego, co jest najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że wraca tylko trzeba go dać o normalniej porze i do Dwójki gdzie jego miejsce było od wielu lat bo widać, że totalnie sobie nie poradził w Jedynce. Najlepiej po M jak miłość bo wtedy jest szansa, że zostanie chociaż trochę widzów tego serialu. Totalnie chorym pomysłem było przesuwanie go do TVP3 gdzie dobito program zupełnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i jeszcze ta Panorama wcześniej. Zapomniałem. Przecież M jak miłość kończy się gdzieś o 21:45 i tam już na nic czasu nie będzie. Dadzą Express po Panoramie i znowu będzie 400 tysięcy widzów. Bez sensu.  

 

Przebudowa ramówka to nie wiem, zamiast powtórki Barw szczęścia premierowy odcinek, ale ten znowu będzie kolidował z "19:30" które już ledwie zipie z widownią 1,6 mln. No, ale wtedy M jak miłość o 20:10 tak jak kiedyś i wtedy znajdzie się miejsce na Ekspress tylko trzeba jakoś zagospodarować ten czas w inne dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP składa zawiadomienie do prokuratury na działania KRRiT

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/telewizja-polska-abonament-krrit

Cytat

Według Daniela Gorgosza, pełniącego w Telewizji Polskiej funkcję likwidatora, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przesuwając na luty dwie transze środków z abonamentu radiowo-telewizyjnego, mogli popełnić przestępstwo określone w art. 231 par. 2 Kodeksu karnego polegające na nadużycie funkcji poprzez przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji bezpodstawnie uzależniła mechanizm wypłaty środków z wpływów abonamentowych jednostkom publicznej radiofonii i telewizji postawionym w stan likwidacji od potwierdzenia stanu likwidacji prawomocnym orzeczeniem sądu rejestrowego. KRRiT również bezpodstawnie uzależniła przeznaczenie ww. środków na realizację zadań misji publicznej wykonywanych w ramach procesu likwidacji - wyliczono w komunikacie Telewizji Polskiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kiler napisał(a):

Zapewne, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Kiedyś też nie wyobrażaliśmy sobie, żeby "Jeden z dziesięciu" mógł polecieć gdzieś niż na Dwójce, a jakoś widowni nie stracił. ;) 

Ano, też racja. Generalnie to powinna się moim zdaniem znaleźć korzystna pora dla "Ekspresu", a czy to będzie w Jedynce czy w Dwójce to już osobna kwestia. Warto by tego programu nie spytać na 23:00 czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku "Jednego z dziesięciu" wykonano konkretny zabieg i zrobiono tak, że została godzina emisji z Dwójki, a w czasie emisji programu w Jedynce na Dwójce wrzucono powtórki "Rodzinki.pl" z ogromnymi napisami żeby przełączyć na Jedynkę bo teraz tam teleturniej. Naturalnie więc widownia odpłynęła do TVP1. Raczej widownia tego teleturnieju nie będzie ogaldala Rodzinki. To zupełnie inny przypadek i przesuwanie Magazynu Expressu Reporterów znowu do Jedynki skończy się tak jak wcześniej. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym aspekcie nie pomyślałem. Ale to rzeczywiście wykazuje czarno na białym jak ekipa Kurskiego i Matyszkowicza zadłużyła TVP. 

Do tego stopnia że na początku roku brak środków własnych na zobowiązania spółki. 

Paradoskalnie blokada środków abonamentowych przez ekipę Świrskiego daje doskonały argument nowym władzom TVP że stan likwidacji aby uporządkować finanse jest niezbędny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ipo napisał(a):

Fajnie, że wraca tylko trzeba go dać o normalniej porze i do Dwójki gdzie jego miejsce było od wielu lat bo widać, że totalnie sobie nie poradził w Jedynce. Najlepiej po M jak miłość bo wtedy jest szansa, że zostanie chociaż trochę widzów tego serialu. Totalnie chorym pomysłem było przesuwanie go do TVP3 gdzie dobito program zupełnie. 

 

8 godzin temu, Kirk napisał(a):

Chociaż nie wiem czy w takim wariancie nie będzie trzeba przemodelować wieczornej ramówki, skoro są plany, aby od wiosny Panorama była o 22:00.

 

Myślę, że warto byłoby pomyśleć o paśmie w Dwójce w czwartek o 20:50. O ile od poniedziałku do środy to pasmo sobie dobrze radzi dzięki "M jak miłość" i "Na dobre i na złe", tak w czwartek próbowano już wiele różnych programów/seriali/filmów wrzucać i w sumie nic nie zadziałało. Może właśnie to jest miejsce na "Magazyn Ekspresu Reporterów"? Program pewnie częściowo nakładałby się z "Sprawą dla reportera" w TVP1, więc pewnie dzięki korekcie ramówki w Jedynce - w czwartki mogłoby powstać takie pasmo reportażowe w TVP. Najpierw w Dwójce, a potem w Jedynce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak właśnie myślałem, że czwartek byłby tutaj najbardziej optymalny, bo dzięki temu nie trzeba by było kombinować potem z Panoramą, a też sam program mógłby sobie potrwać te 60 minut netto. Chociaż przy "Sprawie dla reportera" to by trzeba było nieco pozmieniać w zawartości, ale to osobny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...