Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, wislok napisał(a):

W szkole robilismy wykresy z roznymi podziałkami, Onet nie ma o czym pisać, dla mnie nie ma zadnej manipulacji. 

 

I kurcze dziwnym trafem wszystkie wykresy, które są korzystne dla TVP, bądź rządu są robione w taki sposób, aby grafika pokazywała wyraźną, miażdżącą przewagę... No cóż za szalony przypadek... Gdyby tylko TVN wrzucił podobną grafikę byłbyś pierwszą osobą do rzucania kamieniami, ale jak TVP tak chamsko manipuluje to problemu nie widzisz ;)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą,że nie oglądają TVP ,a tu zwracają na takie drobniutkie szczegóły,które zwykli widzowie nawet nie dostrzegają.Widocznie i tu zakłamują rzeczywistość. Normalny,zwykły,typowy widz jakim ja jestem nigdy tej tzw.manipulacji nie wyłapałby. Są jednak fani Tvp i wszystko ze szczegółami ich tam interesuje. Przecież to tylko zwykła budżetowa telewizja,której domagają się likwidacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vinni napisał(a):

 

I kurcze dziwnym trafem wszystkie wykresy, które są korzystne dla TVP, bądź rządu są robione w taki sposób, aby grafika pokazywała wyraźną, miażdżącą przewagę... No cóż za szalony przypadek... Gdyby tylko TVN wrzucił podobną grafikę byłbyś pierwszą osobą do rzucania kamieniami, ale jak TVP tak chamsko manipuluje to problemu nie widzisz ;)

Nie, nie byłbym. Nie zajmuje się pierdołami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, zefir napisał(a):

Dla nas zwykłych widzów jest to niezauważalne,nieinteresujące i nic nieznaczące.

Możesz się wypowiedzieć wyłącznie w swoim imieniu. Nie używaj zatem formy per "my", bo nie wiesz tego kto jak odebrał i oceniał. 

 

Gdybyś miał zrobić ankietę pokazując badanym przez 10s podobną grafikę,a po kilku dniach spytał te osoby o to jakie różnice procentowe były na słupkach, idę o zakład że wiele osób jak nie większość wskazałaby różnicę wynikającą z zapamiętanej grafiki a nie wartości liczbowej. 

Tak działa mózg człowieka. Zapamiętuje przede wszystkim obraz. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

Możesz się wypowiedzieć wyłącznie w swoim imieniu. Nie używaj zatem formy per "my", bo nie wiesz tego kto jak odebrał i oceniał. 

Dla mnie zwykłego widza jest to niezauważalne,nieinteresujące i nic nieznaczące.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Do mnie nie wszystko dociera co widzę i słyszę (tak też bywało w szkole).To są dla mnie błachostki na które nie zwracam uwagi,a co dopiero mogą mną manipulować.

Dla mnie ciekawszy temat wrzucił Mateusz 2006.Godny dyskusji.Nawet go poparłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, pasjonat said:

Ile to jest miesięcznie? A ile się zarabia na sekundę, minutę, godzinę?.

To już musisz sam policzyć. Tylko gdybyś miał problemy to do nauki nie polecam lekcji matematyki przygotowywanych przez TVP podczas COVIDu, bo tam dużo rzeczy "nie pykło" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zefir napisał(a):

Tylko kogo ta różnica interesuje.? Typowy widz ma gdzieś jakieś słupki,tabele,wykresy.Nie wszyscy jednak,to zwykli widzowie.Gdyby ktoś na to nie zwrócił szczególnej uwagi,tematu nie byłoby.

Ja lubię słupki, tabele i wykresy tym więcej w telewizji tym lepiej, więcej grafik itd..

Edytowane przez pasjonat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne słowo ataki. Co rozumiesz przez ataki? Może konstruktywna i uprawniona krytyka za styl dziennikarstwa? 

Skoro już przy tym słowie jesteśmy to rozumiem że sami nikogo nie atakują, np. lekarzy, sędziów, protestujące kobiety. Wiele grup społecznych było i jest atakowanych. W sferze medialnej atakują TVN. 

A co do tej konkretnej skargi taka opinia

https://www.press.pl/tresc/75685,olechowski_-pereira-i-tulicki-poskarzyli-sie-europoslom-z-ekr-na-hejt-i-donalda-tuska

 

Cytat

Zdaniem medioznawczyni z Uniwersytetu Śląskiego na spotkanie do Parlamentu Europejskiego pojechali pracownicy mediów rządowych, a nie dziennikarze. – W skład tej delegacji weszły osoby, które realizują cele wskazane przez ich politycznych mocodawców. Ostentacyjnie łamią podstawowe standardy dziennikarskie, produkując lub zlecając produkcję materiałów realizowanych pod z góry sformułowaną tezę, często nacechowanych negatywnymi emocjami lub nienawiścią – dodaje Doktorowicz.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "konstruktywną krytyką" można nazwać uszkadzanie pojazdów TVP, wielodniowe manifestacje pod siedzibą TVP i ubliżanie, zagradzanie i zagłuszanie (podczas wejścia na żywo i nie tylko) pracowników tej stacji?

Z tego co kojarzę były nawet naruszania nietykalności (w tym pobicia)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie trzeba odróżnić krytykę konstruktywną od rzeczy, które wymieniłeś (może poza samymi manifestacjami, bo jeśli one się odbywają w sposób pokojowy, to ich organizatorzy mają do tego prawo), i te rzeczy, które występowały także przed 2016 rokiem, się powinno potępić, coś takiego mi się nie podoba niezależnie od stacji, bo podobnie krytycznie oceniam spalenie wozu TVN24 sprzed kilku lat.

 

Natomiast materiały TVP (tak jak i innych stacji) podlegają krytyce, która jest często moim zdaniem uzasadniona, bo choćby materiały red. Tulickiego, który był w tej delegacji brukselskiej, są dalekie od obiektywizmu i rzetelności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartosz10 Sprawy które wymieniasz nie mieszczą się w kategorii krytyki.

Jednak należałoby abyś przywołując tego typu przypadki zachował minimum obiektywizmu, gdyż takie naganne zdarzenia nie są specyficzne dla TVP i wyłącznie od 2016 roku. 

Do wspomnianego wyżej wozu transmisyjnego TVN24, można dodać niepochlebne głosy na temat np. Piotra Kraśki, Beaty Tadli, gdy pracowali przed 2016r. w TVP, lub zdarzenie z obelgami i naruszeniem nietykalności cielesnej redaktora Radomira Wita również pracującego wówczas dla TVP podczas relacji z miesięcznicy smoleńskiej przed Pałacem Prezydenckim. 

Widzę że pamięć masz bardzo selektywną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 07:36, wislok napisał(a):

W ostatnim czasie pojawiają się w TVP same seriale historyczne z tego co zauważyłem. Ostatnim współczesnym było chyba "Echo serca".

 

Czy ma ktoś wiedzę na ile lat są podpisywane umowy z operatorami odnośnie emisji kanałów ? Czyli czy TVP Seriale i TVP HD mają szansę pojawić się pod koniec roku w naziemnej tv ? W zasadzie TVP HD mogło by się zamienić w TVP 4K pod warunkiem że kanał miałby co nadawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...