Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrobiłem zdjęcie podczas ceremonii dekoracji TdP w Rzeszowie

Nie wiem czy na tym zdjęciu jest komentator TVP, bo aż tak dobrze wszystkich nie znam, ale widać fragment koszuli jednego z komentatorów (po lewej stronie), gdzie było studio komentatorskie TVP

 

Na tym zdjęciu też widać tą kamerę:

IMG-20220803-165926.jpg

Zdjęcie też mojego autorstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom dziennikarstwa w tej stacji nie przestanie mnie zaskakiwać

 

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/anna-derewienko-skandaliczne-zachowanie-wspolpracowniczki-tvp/6gm9zlx,681c1dfa

Cytat

Anna Derewienko, kontrowersyjna współpracowniczka TVP, znana z programu "Jedziemy" w mediach społecznościowych zestawiła przemówienia kanclerza Niemiec Olafa Scholza i szefa PO Donalda Tuska z Adolfem Hitlerem, później pisząc: "Hitler zawsze na propsie".

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna Derewienko nie jest dziennikarką, a jedynie komentatorką w ramach programu " Jedziemy ". Wypowiedź miala miejsce w mediach społecznościowych i TVP akurat nic do tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wislok napisał:

Wypowiedź miala miejsce w mediach społecznościowych i TVP akurat nic do tego nie ma. 

Ale jazda po pijaku Pani Kozidrak ma jak najbardziej, bo o ile dobrze pamiętam pisałeś że się ją promuje ;) Wydarzenie także miało miejsce poza pracą jakiejkolwiek telewizji.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wislok napisał:

Po tym fakcie nawiązali z nią współpracę i gloryfikowali i to mi się nie podobało.

Rozumiem punkt widzenia, zwróciłem tylko uwagę na sprzeczność opinii

19 godzin temu, wislok napisał:

Wypowiedź miala miejsce w mediach społecznościowych i TVP akurat nic do tego nie ma. 

 

Mówiąc inaczej zdarzenie miało miejsce na ulicy i żadna telewizji akurat nic do tego nie ma.

 

Zapraszając kogoś za wynagrodzeniem jako stały komentator, oznacza że przyjmuję poglądy tej osoby. Jeśli się z nimi nie zgadzam, to drogi powinny się rozejść, gdyż taka osoba wpływa na kształtowanie świadomości widzów.

A w tym konkretnym przypadku nie chodzi już o same poglądy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, dvbtowiec napisał:

 

 

Zapraszając kogoś za wynagrodzeniem 

Rozumiem, ze możesz to udowodnić, ze Anna Derewienko pobiera wynagrodzenie? Marcin Najman czy Marian Kowalski twierdzili, ze nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia( występowania w tym programie)

Skoro przyjmujesz takie założenie to rozumiem, ze twoim zdaniem TVN także ponosi odpowiedzialność za każda wypowiedź w mediach społecznościowych osoby, którą często gości w tej stacji?  Konsekwencji w ocenianiu sytuacji wymagaj w pierwszej kolejności od siebie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Mówiąc inaczej zdarzenie miało miejsce na ulicy i żadna telewizji akurat nic do tego nie ma.

Warto wyprostować tę manipulację. Nigdy nie obwiniałem TVN za to, że Beata Kozidrak jechała po pijanemu. Uważałem, że ktoś taki powinien mieć przysłowiowego bana na występy w TV, bo nie powinno się promować i wybielać takich występków jak jazda po pijanemu.  Można się zgadzać lub nie z moją opinią. Zestawiasz to z 

 

W dniu 4.08.2022 o 13:02, dvbtowiec napisał:

Poziom dziennikarstwa w tej stacji nie przestanie mnie zaskakiwać

 Po pierwsze Derewienko nie jest dziennikarką , po drugie opisane zdarzenie wbrew temu zdaniu nie miało miejsca na antenie stacji. Więc TVP nie ponosi odpowiedzialności za to co wypisuje Derewienko w swoich mediach społecznościowych(podobnie jak TVN nie ponosi odpowiedzialności za to,że Kozidrak jechała pijana). Oczywiście może uznać ,że kończy z nią współpracę, bo jest zbyt kontrowersyjna. Na ten temat w ogóle się nie wypowiadałem jednak. Zresztą TVP analogicznie zawwieszała lub zakończyła współpracę z Najmanem czy Kowalskim po kolejnych ich występkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wislok napisał:

Warto wyprostować tę manipulację.

Warto prostować przede wszystkim Twoje manipulacje. Nikt nie twierdzi że TVP odpowiada za to co ta Pani wypisuje w mediach społecznościowych :)

Jeśli nie zrozumiałeś sentencji naszych wypowiedzi, przeczytaj je jeszcze raz.

Nikt też nie twierdzi że obwiniasz TVN za wydarzenie z Beatą Kozidrak. Jednak oczekiwanie braku pokazywania artystki na antenie jest niczym innym jak oczekiwaniem wobec stacji a nie artystki. Ja zatem oczekuję symetryzmu w Twoich wypowiedziach, skoro zabierasz głos w dyskusji.

 

Co do wynagrodzenia, jeśli mowa w artykule o współpracowniku, to przyjmuję że współpracownik wynagrodzenie pobiera - taka jest logika i doktryna. Choć wiem że modna jest obecnie praca dla idei, zatem mogę się mylić. Być może także jest nieścisłość w artykule i Pani nie jest współpracownikiem, a zapraszanym komentatorem.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem i zrozumiałem. Napisałeś 

W dniu 4.08.2022 o 13:02, dvbtowiec napisał:

Poziom dziennikarstwa w tej stacji nie przestanie mnie zaskakiwać

W tej stacji- wypowiedź nie na antenie stacji ,a w prywatnych mediach społecznościowych. Jednak w odniesieniu do każdej stacji komentujmy to co się dzieje na jej antenie. Poziomu dziennikarstwa nie może wyznaczać  nie dziennikarz. 

Co do Kozidrak negatywnie oceniłem fakt zapraszania ją na antenę i rozmowę z nią. Sytuacja z Derewienko nie jest sytuacją analogiczną, bo to za co chcesz obwinić stację   nie miało miejsca na antenie stacji. Nie krytykowałem TVN w momencie złapania jej(Kozidrak) za kółkiem pijanej.  

. Ty nie potrafisz się przyznać do błędu? Tylko będziesz wmawiać, że nikt nie rozumie prostego zdania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Co do wynagrodzenia, jeśli mowa w artykule o współpracowniku, to przyjmuję że współpracownik wynagrodzenie pobiera - taka jest logika i doktryna. Choć wiem że modna jest obecnie praca dla idei, zatem mogę się mylić. Być może także jest nieścisłość w artykule i Pani nie jest współpracownikiem, a zapraszanym komentatorem.

Ja bym w sumie stawiał na to drugie, na bycie zapraszanym komentatorem, za co z reguły nie ma wynagrodzenia.

Tutaj sprawa jest prosta - pani Derewienko publikuje to co publikuje na prywatnym profilu i ona sama ponosi za to odpowiedzialność, a że nie jest związana umową z TVP, to też nie reprezentuje ona telewizji w mediach społecznościowych.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wislok napisał:

Przeczytałem i zrozumiałem. 

Z przykrością stwierdzam że nie zrozumiałeś. Tym bardziej że wcześniej cytowałeś inne zdanie, które odnosiło się do tego co wyjaśniam ponownie niżej. I z tym polemizowałem. Po drodze pojawiło się wiele innych wypowiedzi informujących w jakiej roli ta Pani występuje. Artykuł mówił o współpracowniku. Jako nie wierny widz miałem prawo pierwszy wniosek wysnuć błędny. Wracanie do tego podczas gdy dyskusja poszła dużo dalej, jest groteskowe. Skaczesz z kwiatka na kwiatek wyrywając pojedyncze zdania i mieszając wnioski. 

 

Wracając do podsumowującego wyjaśnienia. 

TVP nie odpowiada za to co jest pisane w mediach społecznosciowych, ale jednak jakimś poziomem wypowiedzi i kultury zapraszani komentaorzy powinni się wykazywać. W tym sensie telewizja jest odpowiedzialna za to kogo zaprasza i promuje. 

Zatem @wislok to jest analogiczna sytuacja.

Tu promowanie osoby, tam również. 

Tu poza telewizją, w tamtym przypadku również. Żadnego błędu w logice tutaj nie widzę. Jedynie dziwię się że Ty tego nie widzisz :)

 

P.s. na koniec. Jest taka prosta zasada w dyskusjach, aby zabierać głos we własnym imieniu a nie imieniu innyc:)

Godzinę temu, wislok napisał:

 że nikt nie rozumie

 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

TVP nie odpowiada za to co jest pisane w mediach społecznosciowych, ale jednak jakimś poziomem wypowiedzi i kultury zapraszani komentaorzy powinni się wykazywać. W tym sensie telewizja jest odpowiedzialna za to kogo zaprasza i promuje. 

OK, tylko tu jest taki haczyk: kto to ma sprawdzać, skoro, jeśli dobrze kojarzę, TVP nie ma nawet kodeksu postępowania w mediach społecznościowych dla swoich pracowników i dziennikarzy. Więc jeśli nie można osób zatrudnionych w TVP weryfikować w ten sposób, to co dopiero gości, którzy są zapraszani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma kodeksu, powinien powstać. Pewnymi zasadami powinny się kierować osoby zarządzające poszczególnymi redakcjami. 

Nikt nie mówi żeby media monitorowały każdy wpis swoich pracowników czy gości.

Pewne mocno kontrowersyjne sprawy same stają się medialne jak tak którą poruszamy. 

Myślę że mało kto pochwala takie zestawienia postaci. 

To już zdecydowanie wykracza poza krytykę. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

 Skaczesz z kwiatka na kwiatek wyrywając pojedyncze zdania 

 

Odnoszę się do twojego pierwszego komentarza w tej sprawie. Zamiast napisac Ok, w tej sprawie masz rację, TVP nie odpowiada za to, powinna przemyśleć to czy ja dalej zapraszać ,Ty  zacząłeś wykazywać rzekomy brak konsekwencji u mnie starając się przekierować rozmowę na inne tory wrzucając do dyskusji Kozidrak. Jeśli ktoś w tej konkretnej dyskusji miesza wątki to tą osobą jesteś Ty. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdą myśl można wyrazić na kilka dposobów. 

Odniosłem się do wypowiedzi że stacja nic do tego nie ma. 

Porównałem to z Twoim stanowiskiem, oczekiwaniem wzgl. TVN gdy zapraszali Beatę Kozidrak. 

Zamiast napisać masz rację powinni przemyśleć kogo zapraszają co wyraźnie Ci podkreśliłem w kolejnej wypowiedzi brnąłeś dalej i wyskakiwałeś z manipulacjami. 

W moim odczuciu albo to wynika z niezrozumienia tego co chciałem przekazac, albo trafnego porównania dwóch sytuacji i oczekiwań. 

Próbujesz wzbudzić we mnie poczucie winy, samemu nie bedąc kryształowym. To bardzo nie fer. Zamykamy dyskusje o sobie :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisales o poziomie dziennnikarskim stacji, a wpis nie mial z nią nic wspólnego. Nie stać Cię by przyznac, ze wyraziles sie nieprecyzyjnie. W twoim wpisie pierwszym nie bylo pol slowa, ze w zwiazku z wypowiedziami w prywatnych mediach społecznościowych Tvp powinna zakończyć z nią współpracę. Ba twoja wypowiedź jesli komus nie chcialo wejsc sie w link sugerowala, ze mialo to miejsce na antenie stacji telewizyjnej. Uwazam, ze twój wpis mógł wprowadzać w błąd i to wykazywalem @Kirknapisal to samo co ja, ze TVP nie odpowiada za jej media społecznościowe. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wislok napisał:

Nie stać Cię by przyznac, ze wyraziles sie nieprecyzyjnie. 

Kłamstwo. Wyraziłem to 2x. Choćby w pierszym wpisie na tej stronie z czego wynikał mój brak precyzji. 

 

22 godziny temu, wislok napisał:

Ba twoja wypowiedź jesli komus nie chcialo wejsc sie w link sugerowala, ze mialo to miejsce na antenie stacji telewizyjnej. 

Kłamstwo po raz drugi. Jest cytat z artykułu w którym wyraźnie było napisane że wypowiedź pochodzi z mediów społecznosciowych. 

 

Przestań mnie oczerniać, co zresztą kiepsko Ci wychodzi. 

 

22 godziny temu, wislok napisał:

 @Kirknapisal to samo co ja, ze TVP nie odpowiada za jej media społecznościowe. 

Napisałem dokładnie to samo kilka razt. Nie podpieraj się moderatorem :)

Odpowiada za to kogo promuje, co podkreślam we wszystkich wypowiedziach w tej dyskusji. Zatem kłamstwo po raz trzeci. 

 

Koniec dyskusji, bo nie ma sensu z Tobą polemizować dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dvbtowiec napisał:

Napisałem dokładnie to samo kilka razt. Nie podpieraj się moderatorem :)

Odpowiada za to kogo promuje, co podkreślam we wszystkich wypowiedziach w tej dyskusji. Zatem kłamstwo po raz trzeci. 

Nie powiedziałbym, że to jest podpieranie się moderatorem, wydaje mi się, że @wislokmógłby napisać to samo, wymieniając tylko innego użytkownika, gdyby jeszcze ktoś zabrał głos w tej sprawie. A ja akurat patrzę na to już z punktu widzenia kogoś, kto jest dziennikarzem, gdyż mam przyjemność od ponad roku wykonywać ten zawód. I tak jak jestem krytyczny wobec TVP, tak tutaj naprawdę nie widzę powodów do tego, by to kierownictwo telewizji miało ponosić odpowiedzialność za coś, co osoba niezwiązana żadną umową z tym nadawcą publikuje w swoich mediach społecznościowych.

 

Jeszcze co do kwestii promowania - nie nazywałbym tak sytuacji, w której autor programu gości danych publicystów czy dziennikarzy, bo to jeszcze promowaniem nie jest, gdyż w takim wypadku na dobrą sprawę trzeba by było promowaniem nazwać każdy taki występ każdego publicysty w każdej stacji. Promowanie to by było, gdyby Derewienko dostała na przykład własny program czy jakiś segment w danej audycji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...