Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.07.2020 o 20:04, Ipo napisał:

Takiego kryzysu w programach informacyjnych TVP nie było do tej pory nigdy, nawet za czasów PRL więc nie ma wielkiej różnicy...

@Sebek00 proszę bardzo. Dalej będziesz twierdził,że nie ma takiego komentarza ? Skoro takiego kryzysu nie było to znaczy,że jest najgorzej, czyli są gorsi od komunistów. 

To czy ktoś walczył z komuną czy nie to wiadomo z źródeł historycznych. To,że się kłócą nie oznacza,że to przekreśla czyjegokolwiek dorobku w czasach "Solidarności", bo spory dotyczą raczej współczesności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No tak, telewizja publiczna nie była w rękach komunistów w czasach PRL tylko zapewne Solidarności ? Ciekawe jaki absurd jeszcze wymyślicie by bronić tej wypowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sebek00 napisał:

Wislok

Masz racje, można więcej niż w PRL, napewno nie można tego porównywać 1:1.... ale moim zdaniem TVP ostatnio bliżej do PRL-u niż standardów "zachodnich".

A określanie obecnie rządzących TVP  "zasłużonym działaczem solidarności" co ma ich usprawiedliwiać, pokazać w lepszym świetle.... jest dla mnie wielkim nadużyciem. 

I tylko dlatego odniosłem sie do Twojego postu.?

Być może bliżej, ale jednak do obu nadal daleko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislok Cóż mnie już przekonywano że coś jest ideologią  :) Więc ja to na tak patrzę, PRL to ideologia :)

 

Nie oceniam zatem ludzi, bo ludzie dokonują swoich wyborów z różnych względów, choćby z obawy o utratę pracę.

Zamiast zatem pouczać, zrozum sens wypowiedzi :)

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak nie jest dziś gorzej niż za komuny,  opozycjoniści występują w całym szeregu programów publicystycznych i nieskrepowanie głoszą  swoje uwagi.  Jak nie będziesz sobie interpretować tej wypowiedzi  wskazuje ona na całkowite dyletanctwo i nieznajomość czasów do których odnosi się  ów  użytkownik. 

Oceniam działalność komunistów i tak nie uważam by dzisiejszą działalność  ludzi związanych z Solidarnością historycznie,  którzy zwalczali komunizm i dzięki którym teraz mamy cały szereg różnych mediów,  była gorsza niż komunistów.  

Nawiasem wybory też podlegają ocenie.  Ludzie "Solidarności " też mieli rodziny,  pracę  zawodową,  mogli robić karierę  w PRL  ,  w imię wartości musieli z tego zrezygnować.  Więc dvbtoviec to nie jest trafiony  argument. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nieskrępowanie, tu bym dyskutował, widzę ciągłe przerywanie wypowiedzi, sposób prowadzenia momentami jest również nacechowany na próbę dyskredytacji rozmówcy. Widzę też nierówne proporcje w doborze dyskutantów, widzę również nierówny czas w dostępnie do anteny. Możemy oczywiście oceniać jak to zdefiniować i do czego porównać, nie mniej to nie są metody w pełni demokratyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dvbtowiec napisał:

Czy nieskrępowanie, tu bym dyskutował, widzę ciągłe przerywanie wypowiedzi, sposób prowadzenia momentami jest również nacechowany na próbę dyskredytacji rozmówcy. Widzę też nierówne proporcje w doborze dyskutantów, widzę również nierówny czas w dostępnie do anteny. Możemy oczywiście oceniać jak to zdefiniować i do czego porównać, nie mniej to nie są metody w pełni demokratyczne.

Wydaje mi się, że tu już wchodzimy raczej w ocenę rzetelności danych programów i danych prowadzących, a nie kwestię demokratyczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wislok napisał:

Przecież oceniając metody ocenia się ludzi, którzy je stosują, naprawdę bierzcie odpowiedzialnosc za to co piszecie. 

 

Może będzie to nadużyciem ale ....

Jeśli ktoś bohatersko ratuje z pożaru 100 ludzi a po latach zabija 1..... to bohater czy morderca.???

I tu dla mnie jest  problem z p. Kurskim.

Oczywiście w """"" bo nikogo nie zamordował.

 

Pavl6

Przeczytaj definicje " komunizm" i zabieraj głos czy nam dalej czy bliżej. 

 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skarga środowisk żydowskich na Wiadomości TVP. Odpowiedź Rady Etyki Mediów

 

"Rada Etyki Mediów zapoznała się z materiałem będącym przedmiotem skargi i potwierdza, iż w publikacji tej drastycznie naruszono cztery zasady zapisane w Karcie Etycznej Mediów: prawdy, obiektywizmu, uczciwości oraz szacunku i tolerancji" - napisała organizacja w odpowiedzi na skargę organizacji i środowisk żydowskich dotyczącą materiału Wiadomości TVP.

 

"Wypowiedzi dziennikarzy i eksperta oraz informacja na pasku towarzysząca komentarzowi redaktora prowadzącego dalece odbiegają od obiektywnego przekazu dziennikarskiego" - stwierdzono w skardze, jaka 15 lipca napłynęła do Rady Etyki Mediów

.https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/skarga-srodowisk-zydowskich-na-wiadomosci-tvp-odpowiedz-rady-etyki-mediow/l1levrl,79cfc278

 

Jakby na czasie w kontekście metod.

Cytat

Chodzi o jeden z materiałów przygotowanych przez Adriana Boreckiego dla "Wiadomości" TVP (wyemitowany 9 lipca materiał pt: "Trzaskowski spełni żydowskie żądania?"),

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REM nie potrafiła wskazać konkretnie co złego jest w danym materiale. Mam własny rozum i akurat temu materiału nie mogę zarzucić antysemityzmu 

11 godzin temu, Sebek00 napisał:

Może będzie to nadużyciem ale ....

Jeśli ktoś bohatersko ratuje z pożaru 100 ludzi a po latach zabija 1..... to bohater czy morderca.???

I tu dla mnie jest  problem z p. Kurskim.

Jeszcze raz. Polemizuję z konkretnym stwierdzeniem, a nie z tym, że Kurskiego można i jest za co krytykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle rozumiesz. Mogę mieć własne zdanie i nie musi być ono takie jakie ma jakaś organizacja . To był materiał uderzający w Polaka,a nie w jakiegokolwiek obcokrajowca. Mnie zawsze uderza ogólnikowość bez wskazania konkretnych elementów materiału, który miał naruszyć szacunek czy tolerancję. Bo obiektywizm , uczciwość mógł naruszyć,ale nie wobec tych co go zaskarżyli.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał uderzał w osobę o nazwisku na T, obywatela Polski. Żydzi mają swoje żądania i stwierdzenie tego faktu nie jest antysemityzmem. Oczywiście uległeś jak wielu chorej poprawności politycznej i dla Ciebie samo określenie Żyd jest antysemickie. 

Poza tym ocenianie materiału czy książki po tytule świadczy negatywnie o Tobie. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za analizę z którą się kompletnie nie zgadzam. Bo równie dobrze pasek mógłby brzmieć "Kowalski spełni żądania Marsjan?", albo "Kowalski spełni żądanie swojej sąsiadki?"

Jest równie wymowne jak odniesienie do narodowości Żydowskiej :)Dlaczego akurat na Żydów się powołano?

 

 

Cytat

Zgodnie z treścią skargi, wypowiedzi zawarte w materiale Telewizji Polskiej wywołują "przekonanie o rzekomo wrogo nastawionych do Polski organizacjach żydowskich, które mogą działać w porozumieniu z historykiem rozpowszechniającym kontrowersyjne tezy na temat wojennych relacji polsko-żydowskich oraz wpływać na przyszłą decyzje jednego z kandydatów na prezydenta w wypadku ew. jego zwycięstwa w wyborach" - czytamy.

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/zwiazki-zydowskie-zlozyly-skarge-na-tvp/d6vghcn,681c1dfa

Stwierdzenie faktu owszem nie, ale zestawianie faktów to już przyznasz co innego?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec Nic nie słyszałem, aby w przestrzeni publicznej pojawiały się żądania od kosmitów, albo sąsiadki Kowalskiego wypłacenia przez Polskę (zresztą nienależnych) roszczeń. Na tej zasadzie wspominanie przez niemieckie media, że Polska oczekuje reparacji od Niemiec jest antypolonizmem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to była parafraza.

Zdaje się macie problem ze zrozumieniem sedna.

Nikt nie przeczy że takie żądania są, stawiane jest pytanie w jakim kontekście padło takie zestawienia faktów kandydat vs roszczenia żydowskie i dlaczego akurat takie?

Chyba każdy logicznie myślący człowiek umie wyciągnąć samodzielnie wnioski.

 

Sądzę że wyczerpałem temat i wyraziłem już swoją wątpliwość dość jasno. Zatem w tym kontekście nie ma sensu dalej pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...