Skocz do zawartości

Wszystko o TVP


Jacor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogę porównywać z jednego powodu który pisałem wyżej. Mamy duże niedofinansowanie innych dużo ważniejszych potrzeb, jak choćby psychiatria dziecięca. 

Fundacje zbierają na to pieniądze, podczas gdy z naszych podatków coraz więc dokładamy na media i jak się okazuje to ciągle mało, bo są straty. 

A pod względem wydatków na media w relacji do PKB przebiliśmy kraj dużo bogatszy od nas jak Hiszpania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś kosmos, że mimo takiej refundacji oni nie potrafili domknąć budżetu.

No ale jak się wydaje w rok blisko 300 mln na kanały dla widzów zagranicą, na których przez cały dzień lecą powtórki M jak Miłość, Klanu czy Rancza no to o czym my rozmawiamy. Stworzyli program po angielsku, który w zasadzie nie wiadomo dla kogo jest i wepchali go do NTC w Polsce, do kablówek w Polsce oprócz tego dostępność jest żenująca, on kosztuje 100 mln i nie ma problemu. 

Edytowane przez mrozio11
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy jeszcze blokowany przez reżim Aleksandra Łukaszenki Biełsat, który co prawda jest dedykowany białoruskiej opozycji, to jednak daje powtórki seriali z TVP (np. "Korona królów", "Stulecie winnych" czy "Wojenne dziewczyny" z białoruskim dwulektorem).

 

23 godziny temu, mrozio11 napisał(a):

Stworzyli program po angielsku, który w zasadzie nie wiadomo dla kogo jest i wepchali go do NTC w Polsce, do kablówek w Polsce oprócz tego dostępność jest żenująca, on kosztuje 100 mln i nie ma problemu. 

 

TVP World to wielka pomyłka, miał być przeciwwagą dla RT, a do dziś nie jest dostępny na Astrze, HotBirdzie czy amerykańskich i kanadyjskich platformach satelitarnych typu Bell czy Dish Network.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Frontowiec napisał(a):

TVP World to wielka pomyłka, miał być przeciwwagą dla RT, a do dziś nie jest dostępny na Astrze, HotBirdzie czy amerykańskich i kanadyjskich platformach satelitarnych typu Bell czy Dish Network.

Z twoim zdaniem @Frontowiec trudno się nie zgodzić, według mnie TVP niepotrzebnie uruchomiła TVP World, niepotrzebne marnowanie pieniędzy, które można by było spożytkować inaczej.

 

Moim zdaniem TVP powinna się zastanowić nad zakończeniem nadawania niektórych swoich kanałów ze względu na kiepską ramówkę i marnowanie miejsca na satelicie i DVB-T/DVB-T2.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że gdyby TVP World nadawało na Astrze czy Dish Network, to być może ten kanał miałby rację bytu, lecz jak widać TVP nie ma pieniędzy na nadawanie poza HotBirdem.
Ale jak nie ma pieniędzy skoro wydaje chyba mln na nadawanie swoich kanałów w mux6, mux3 i jednego kanału w mux1. A podobno nadawanie naziemne jest droższe od satelitarnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście tu się różnią, dlatego "prawie" podkreśla tą różnicę. 

Dla przypomnienia ten kanał miał być współtworzony wraz z innymi państwami z naszego regionu. Ostatecznie zrezygnowały. 

Jest to kanał który ma marginalne znaczenie. Niepotrzebnie wydawane publiczne środki. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wislok

To kluczowa sprawa, swoja droga wskaz inne rzekome zbieznosci z Russia Today. Na szczęście telewizja rządził człowiek z wizja wykraczającą poza " My nic nie znaczymy i nic nie mozemy". Kanal jest mlody i nalezy go rozwijać. Ma kluczowe znaczenie, bo informacja to w dzisiejszych czasach kluczowa broń i kształtowanie świadomości opinii miedzynarodowej. To wlasnie te wszystkie stacje zachodnie od lat tworza narrację " Polskie obozy koncentracyjne ". Dlatego istnienie jak i potrzeba szerokiej dystrybucji tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Beks napisał(a):

TVP HD, Kobieta, Alfa i Rozrywka do likwidacji. 

TVP HD ma pewnie zasięg techniczny i powinien być przemianowany w TVP 4K.

1 minutę temu, wislok napisał(a):

Kanal jest mlody i nalezy go rozwijać

Na to trzeba łożyć pieniądze za granicą i dbać o dostępność najpierw w zagranicznych serwisach streamingowych, sam YT nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wislok napisał(a):

 Na szczęście telewizja rządził człowiek z wizja wykraczającą poza " My nic nie znaczymy i nic nie mozemy". Kanal jest mlody i nalezy go rozwijać. Ma kluczowe znaczenie, bo informacja to w dzisiejszych czasach kluczowa broń i kształtowanie świadomości opinii miedzynarodowej.

Patrzę na TVP Info, na Wiadomości i widzę tą wizję. W jednym się zgadzam kształtują świadomość. 

Kanał nadaje się do zamknięcia. Nadaje już wystarczająco dużo czasu bez sukcesów i dla podniesienia jego oglądalności wprowadzono go naszego DVB-T. Nie tędy droga. 

Szkoda publicznych pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że TVP World nie tworzono z myślą o tym, żeby ten kanał odnosił od razu sukcesy, chociaż faktycznie można by było w najbliższym czasie postarać się o miejsce np. na Astrze, tak żeby być w tym samym gronie co CNN, BBC, France 24 czy Rai News 24. Wiadomo, że się takich rzeczy też nie robi od razu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu TVP poszedłbym w kierunku wzmacniania Euronews o więcej materiałów z naszego regionu. TVP World nawet jeśli będzie na Astrze będzie kanałem niszowym. Nadaje w internecie gdzie dominującą pozycję mają młodzi i nie zbudował zasięgu. To jest kwestia marki, prestiżu.

To tak jakby telewizja państwowa węgierska stworzyła podobny kanał anglojęzyczny. Niestety obecnie podobnie jest postrzegana na świecie nasza talewizja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale działanie tego kanału ma sens tylko jeśli będzie szeroko dostępny na całym świecie. Nadawanie kanału skierowanego do widza zagranicą w polskiej NTC i polskich kablówkach to głupota. 
TVP World powstał półtora roku temu i zarządzający nim ludzie nie zdołali zbudować żadnego sensownego zasięgu. Tu są tylko dwa wyjścia. Albo wkładamy w to więcej pieniędzy i faktycznie nadajemy dla całego świata albo kończymy z marnotrawieniem pieniędzy. Bo to może i ładnie brzmi, że chcemy aby nasz punkt widzenia mógł poznać cały świat ale niby jak ma poznać, skoro tego kanału nigdzie nie ma?

Inna sprawa, budowanie marki i rozpoznawalności to długie lata i szczerze nie wiem, czy w tym momencie to już ma sens. Telewizja linearna jest w odwrocie. Konsumpcja treści się zmienia, mlodzi ludzie informacje zdobywają z internetu, liczy się zwięzłość przekazu, czego najlepszym przykładem jest Twitter.  Coraz mniej ludzi ma czas i chęci na oglądanie godzinami telewizji informacyjnej. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Jest to kanał który ma marginalne znaczenie. Niepotrzebnie wydawane publiczne środki. 

Ja mam takie samo zdanie co do TVP World, pieniądze są wyrzucane w "błoto" i praktycznie zerowa oglądalność, za czym się odbija mniejsza rozpoznawalność stacji.

 

18 minut temu, mrozio11 napisał(a):

Telewizja linearna jest w odwrocie.

Tak? Powiedz to TVP, który tworzy coraz to nowsze kanały, pierwszy przykład? Uruchomienie Alfa TVP pod koniec 2022 roku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś nie ogląda kanału TVP World,to wcale nie oznacza,że nie posiada on swojej widowni.Według danych na samym Yoy Tube do sierpnia 2022 r. wyświetlono ponad 16 mln razy o innych przekazach już nie wspomnę..Ogólnie jest to młody, rozwojowy kanał i ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Polska narracja idzie w świat.Czy to żle i komu to przeszkadza.?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlić a oglądać to dwie różne sprawy. 

Przeszkadza o ile nie przynosi to wymiernych korzyści, gdyż każdy Polak płaci na to ze swoich podatków.

23 minuty temu, zefir napisał(a):

Ogólnie jest to młody, rozwojowy kanał 

To żadne wyjaśnienie, bo albo ma być to kanał misyjny i trzeba go dofinansować w taki sposób, żeby zapewnić mu dystrybucję na świecie, co wspominali już wyżej koledzy, albo ma nadawać dla polskich widzów po angielsku, co jest nieporozumieniem. A niestety obecnie ma miejsce to drugie. Dystrybucję zapewnia się w kraju. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jestem ,,polak mały" i zawsze płaciłem abonamet radiowo-telewizyjny oraz podatki niezależnie kto był u władzy.Z pewnością dalej tak będzie.Co do rozwoju TVP World,nie od razu Rzym zbudowano.Być może i z satelity zacznie nadawać.Nie ja o tym decyduję,ale wyrażam apropatę do tego kanału.Sam bywałem często w pracy za granicą i wiem co znaczy oglądać polski kanał.Co prawda jest wybór polskiej ścieżki językowej,(ale sporo jeszcze do zrobienia)

Edytowane przez zefir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zefir napisał(a):

Co do rozwoju TVP World,nie od razu Rzym zbudowano.

To nie jest przedsięwzięcie komercyjne, które rozwija się wraz ze wzrostem wpływów, ttlko kanał finansowany z podatków. Zatem albo są na to pieniądze i się to robi od razu, albo szkoda publicznie wydawanych milionów rok do roku. 

28 minut temu, zefir napisał(a):

Sam bywałem często w pracy za granicą i wiem co znaczy oglądać polski kanał. 

To nie kanał tworzony dla Polaków, tylko dla innych narodowości. Dlatego emitowany jest w j. angielskim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...