Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z dualbox wyskakuje blad. Zmien rozdzielczosc na 2160p pomimo jest ustawiona kanaly 4k traca plynnosc szarpie walcze z tym od miesiaca kable hdmi wymienione format hdmi ulepszony sterowanie tv wlaczone wejscia hdmi wszystkie obsluguja 4k co robic pomocy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ircios napisał(a):

Żadnego systemu nie wymieniają. Likwidują.  Różnica spora.

Zawsze musisz mieć ostatnie zdanie :D Liczy się efekt końcowy. Żeby zlikwidować system trzeba wymienić sprzęt. Obecnie żadnej wymiany sprzętu nie ma, więc Twoje teorie to wróżenie z fusów na dzień dzisiejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem WiFiPremiumBox+ na 4K DualBox. Rozdzielczość w 4K DualBox ustawiłem na 2160P. Obraz z DualBoxa na programach HD jest dużo gorszy niż na WiFiPremiumBox+ (ustawionym na 1080P). Jest mniej ostry, mniej koloru, skóra na twarzach jest plamą. Po przestawieniu rozdzielczości w DualBox na 1080P obraz znacznie się poprawia (TV LG Nano 4K 2020r. 55") i jest porównywalny z WiFiPremiumBoxem+. Obraz z DualBoxa ustawionego na 2160P na kanałach 4K (w TV uruchamia się HLG HDR) jest dużo gorszy (mniej ostry) niż z Canal+boxa 4K z Canal+ online). Czy ten typ (DualBox) tak ma, czy jest zepsuty?

Edytowane przez puszczyk25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Pawel napisał(a):

Zawsze musisz mieć ostatnie zdanie :D Liczy się efekt końcowy. Żeby zlikwidować system trzeba wymienić sprzęt. Obecnie żadnej wymiany sprzętu nie ma, więc Twoje teorie to wróżenie z fusów na dzień dzisiejszy.

Nie ostatnie zdanie, tylko fakty. Wymiana sprzętu trwa od jakiegoś czasu. Jest powolna przesiadka ze sprzętu po n i po C+. Wkrótce to się nasili.

Ale co ja tam wiem. Przecież Ty wiesz lepiej 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, puszczyk25 napisał(a):

Dzisiaj wymieniłem WiFiPremiumBox+ na 4K DualBox. ... Czy ten typ (DualBox) tak ma, czy jest zepsuty?

Byłem w salonie, starego mi nie oddadzą a ten DualBox tak ma. Pani stwierdziła, że ona nie widzi problemu. No cóż, ustawiłem DualBoxa na 1080P. Zastanówcie się mocno przed wymianą 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam, dzisiaj na meczu przy być może prawdziwym 4K i ustawieniu 2160P było nieźle. Mam taką teorię (nie jestem specjalistą): Jeśli ustawię w DualBox 2160P i oglądam np. TVN w HD, DualBox skaluje HD do 4K i robi to marnie. Jak ustawię 1080P DualBox nic nie skaluje a robotę robi TV (lepiej niż DualBox).

Edytowane przez puszczyk25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pawel napisał(a):

Do skalowania Technicolora nie mam zastrzeżeń. Praktycznie nie widać różnicy czy na dekoderze ustawię na wyjściu UHD czy FHD. Na obu jest bardzo dobrej jakości obraz niezależnie od wybranego kanału.

Natomiast jal zauważam, że kolory lekko tracą  na niekorzyść przy UHD.

Jest natomiast na tyle mało odczuwalne, że nie jest to jakiś wielki minus- techicolor.

Któraś z ostatnich aktualizacji mam wrażenie, że to właśnie troszkę poprawiła.

 

I tak najlepszy jest moduł. 😉żadne dual, ultraboxy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...