Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 26.12.2022 o 00:54, Dr.STech napisał(a):

W menu dekodera możesz regulować opóźnienie dźwięku.

Niestety tylko w stronę dalszego powiększania opóźnienia głosu względem obrazu. Nie da się obrazu opóźnić w stosunku do dźwięku. 

Edytowane przez oklaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie: mam na kanalach 4k taka przypadlosc, ze czasm pojawia mi sie jakby klatkowanie obrazu (urtata plynnosci). I nie wystpeuje to zawsze. I tylko na kanalach 4k (eleven albo c+4k). Czasem wystarczy, ze przelacze na chwile na inny kanal i wroce - i wszystko jest ok. To normalne w dualboxie? Bo w Ultraboxie nie mam takich problemow.... tak wgl to mam wrazenie ze ultra dziala o niebo lepiej i plynniej... ze nie wspomne o wiecznie zawieszajacym sie wifi boxie... co oni z tymi sprzetami wyprawiaja....

Ale wracajac do problemu.... to jest jakas wada dekodera? Czy moze cos mam zle w ustawieniach dekodera albo tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie dałem się namówić konsultantce tel. na wymianę ultraboxa+ na ten wynalazek.

Chociaż specjalnie nie zachęcała- bardziej namawiała w kontekście nowego sprzętu..ale skoro już ktoś chce być testerem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2022 o 11:45, Urkisat napisał(a):

Jesli porowna sie to co bylo z Dualboxem we wrzesniu i teraz po poprawkach softu to jest to juz calkiem dopracowany dekoder. Usuneli wady wieku dzieciecego. Bo za pierwszym razem to pojechalem ten sprzet. Albo to zalezy na jaki egzemplarz sie trafi.


Posiadam DualBoxa i cały czas mam datę pobrania oprogramowania z dnia pierwszego włączenia dekodera, tj. 15.09.2022, aktualizacja nie znajduje nic nowszego. Nie podłączam tego guana do internetu, bo pewnie znowu stracę dostęp do połowy kanałów.

 

3 godziny temu, Dawid B. napisał(a):

Pytanie: mam na kanalach 4k taka przypadlosc, ze czasm pojawia mi sie jakby klatkowanie obrazu (urtata plynnosci). I nie wystpeuje to zawsze. I tylko na kanalach 4k (eleven albo c+4k). Czasem wystarczy, ze przelacze na chwile na inny kanal i wroce - i wszystko jest ok. To normalne w dualboxie? Bo w Ultraboxie nie mam takich problemow.... tak wgl to mam wrazenie ze ultra dziala o niebo lepiej i plynniej... ze nie wspomne o wiecznie zawieszajacym sie wifi boxie... co oni z tymi sprzetami wyprawiaja....

Ale wracajac do problemu.... to jest jakas wada dekodera? Czy moze cos mam zle w ustawieniach dekodera albo tv?


Mam dokładnie to samo, strasznie to irytujące. Dzieje się tak na Eleven w 4K oraz C+ Sport 4K. Nie ma znaczenia który kanał.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Geble napisał(a):

Mam dokładnie to samo, strasznie to irytujące. Dzieje się tak na Eleven w 4K oraz C+ Sport 4K. Nie ma znaczenia który kanał.

Ciekawe, czy jest to sprawa do poprawy poprzez jakas aktualizacje...?

No tak to sie nie da.... szkoda, ze juz ultraboxow nie wydaja.... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2023 o 18:08, Dawid B. napisał(a):

Pytanie: mam na kanalach 4k taka przypadlosc, ze czasm pojawia mi sie jakby klatkowanie obrazu (urtata plynnosci). I nie wystpeuje to zawsze. I tylko na kanalach 4k (eleven albo c+4k). Czasem wystarczy, ze przelacze na chwile na inny kanal i wroce - i wszystko jest ok. To normalne w dualboxie? Bo w Ultraboxie nie mam takich problemow.... tak wgl to mam wrazenie ze ultra dziala o niebo lepiej i plynniej... ze nie wspomne o wiecznie zawieszajacym sie wifi boxie... co oni z tymi sprzetami wyprawiaja....

Ale wracajac do problemu.... to jest jakas wada dekodera? Czy moze cos mam zle w ustawieniach dekodera albo tv?

Moim zdaniem w aktualizacji jaka będzie nowa na niego za niedługo na pewno powinni przyspieszyć przełączanie kanałów i żeby obraz był trochę jaśniejszy i nieraz kolorów nie przyciemniał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawidzie mam to samo od listopada co ja nie robilem ale widze ze problem jest szerszy dzwonilem do nich dzis i mowilem aby do [beep]y poprawili soft bo za co ja mam placic 

U mnie jeszcze po wlaczeniu dekodera jak pierwszy raz wlacze kanal 4k obojetnie ktory wywala blad E2362 ustaw rozdzielczosc w dekoderze jak jest ustawiona na 2160p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lm7 napisał(a):

Dawidzie mam to samo od listopada co ja nie robilem ale widze ze problem jest szerszy dzwonilem do nich dzis i mowilem aby do [beep]y poprawili soft bo za co ja mam placic 

I co Ci odpowiedzieli?

Swietny sprzet wydaja! I oni chca zeby dualboxy wyparly starsze sprzety.... z ultraboxem takich problemow nigdy nie mialem.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymianialem. Dobieralem jeszcze dodatkowy MR i dostalem w ramach niego dualboxa. Mam obecnie wifiboxa (o zgrozo! Wiecznie sie zawieszajacego, chociaz przy doborze MR wymienilem go na nowego to nic to nie dalo, tez sie zawiesza), ultraboxa (jako dekoder glowny - dziala bez zarzutu) i dualboxa (jako dobranego ostatnio - z problemami opisanymi powyzej).

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unicable nie ale mając 2 głowice przełączy szybciej na następny kanał z listy ale i tak nadal przynajmniej z małą zwłoką do 1 s czyli niewielka tylko poprawa. 

Akurat to jest  nie model gdzie przełączanie przy 4-8 głowicach z unicable  następowało momentalnie np. w Ultrabox+. 

Funkcja szybkiego przełączania działa tylko na odbiornikach operatora z instalacją unicable i załączonymi wieloma głowicami. 

p.s.

Tak praktycznie to przy unicable ( cyfrowej obsłudze  konwertera ) też jest trochę zwiększona szybkość przełączania   bo przestawiany jest tylko konwerter. 

W instalacji legacy ( analogowej obsłudze konwertera  )  najpierw ustawiana jest głowica tunera  na odpowiecie pasmo ( napięcie i częstotliwość ) a dopiero potem ustawia sie pod to konwerter. 

Zwykle szybkość zawsze zależy od marki zastosowanego konwertera, przy markowych np. Inverto albo instalacjach multiswitch mozna zauważyć po prostu szybsze przełączanie kanałów nawet dla jednaj głowicy. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...