Skocz do zawartości

BOX+ (Philips DSR 6201/91)


dmn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uruchomiłem tuner na nieaktywnej karcie (tej po ostatniej wymianie) i po wyszukaniu kanałów (szukałem na poz.4) tuner łyknął paczkę TVP i wszystko z Astry na monoblocku od kanału 950 w górę działa i TVP HD też. :shock:

Nawet nie wyświetla głupich komunikatów w stylu brak uprawnień lub karta nieaktywna. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mogą stary soft załadować bo po co dvb-t które nie wiadomo jak na razie kiedy będzie bo jak to w Polsce nigdy nic nie wiadomo :lol2:

A przynajmniej nikt nie powiedział by złego słowa na soft, wiem wiem, zaraz wszyscy będą płakać o polsat ale wolę normalną pracę tunera bez polsatu niż ciągłe zabawy w chowanego. A najlepiej będzie jak Emitel wyłączy nadajniki wtedy będzie szał :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz mogą stary soft załadować bo po co dvb-t które nie wiadomo jak na razie kiedy będzie bo jak to w Polsce nigdy nic nie wiadomo :lol2:

 

Jeszcze ciekawe czy będzie bo te "mądre głowy" z Instytutu Globalizacji teraz doszły do wniosku, że może bez sensu uruchamiać DVB-T w Polsce. Skoro TVP uruchomiła platformę, to wszyscy mają dostęp. :crazy: W Europie się sprawdza, tylko u nas zawsze ktoś musi robić problem.

Oni myślą, że jak przyjdą do studia (tak jak wczoraj w TVP info), zrobią mądre miny, rzucą parę razy obcojęzyczne zwroty (set top box czy upkonwertowane) to już widać, że się znają. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci dziwni ludzie to bardzo dokładnie wuselekcjonowani "specjaliści" którzy mają wychwalać TVP i jej produkty pod niebiosa. Przecież nie zaproszą gości którzy będą krytykować tv publiczną. A że wiedze mają jaką mają to nie ważne. Grunt to być na wizji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Podłączyłem dziś nowy dekoder Philips DSR6201 HD. Mam oprogramowanie nr.56. W momencie gdy chcę je aktualizować otrzymuję komunikat że nie ma nowszej wersji, a wiem że jest już wersja nr.62. W jaki sposób zaktualizować oprogramowanie ? Pozdrawiam.

P.S.

Dekoder kilka razy w ciągu dni zamarł. Pomógł reset. Wyczytałem że pomaga wgranie nowego softu ale niestety przez menu tunera nowego nie znajduje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.(...) Mam oprogramowanie nr.56. (...) wiem że jest już wersja nr.62. (...)

P.S. Dekoder kilka razy w ciągu dni zamarł. Pomógł reset.(...)

...i tak do końca weekendu niestety - w poniedziałek od 9:00 rano będzie dostępna aktualizacja (do środy, do 9:00 rano)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam troszkę inny problem. O ile nie gubi mi kanałów z listy, EPG działa bo działa, to wkurza mnie jedna rzecz. Mianowicie czasami zdarza się że znika na ok. 1 sekundę obraz, dźwięk jest. Zauważyłem to na kanałach, np. TVN, TVP1, TVP2. Na kanałach C+ oraz na kanałach nadawanych w HD jest OK. Nie wiem jak całą resztą bo nie oglądam. Jak coś go walnie to potrafi ciąć i ciąć. Talerz ustawiony poprawnie (fachowcy z miernikami), nie miałem problemów z Fergusonem ale tutaj mnie to strasznie wnerwia.

Jakieś sugestie (poza oczywistą - zakup normalnego tunera :) )??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak instalacja antenowa jest poprawnie ustawiona to i DSR 6201 i Ariva bez najmniejszych kłopotów odbiera paczkę TVP z astry łącznie z TVP HD no chyba że ktoś mieszka z dala od zachodniej granicy. Na NDS w Arivie bym nie liczył przynajmniej na razie bo licencja kosztuje więc i tuner musiał by być droższy i mieć inną wersję sprzętu bo nie wnosząc opłat zmieniał byś tylko firmware a Ferguson by na tym tracił a w Philipsie to odpada całkiem bo to cyfra ma kasę zgarniać a nie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zachecony wizja TVP HD, jak wielu wczesniej, zdecydowalem sie w koncu na montaz na mojej antenie od Cyfry zeza na Astre. Niestety jak to zwykle bywa tu sprawa zaczyna sie komplikowac. Owszem jest odbior, w tym nawet kanalow HD, ale na paczce od TVP wystepuje efekt zrywania dzwieku. Czasem mniej czasem bardziej, ruszanie konwerterem niewiele poprawia/psuje. Dziwne wydaje mi sie, ze obraz jest zyleta, a dzwiek zrywa, przeciez ilosc przesylanych danych jest nieporownywalnie mniejsza. Co jeszcze ciekawe, po kombinowaniu z konwerterem tuner odmowil rowniez odbioru kanalow Cyfry. Po wylaczeniu z pradu i uruchomieniu i przelaczeniu paru kanalow i powrocie na TVP HD nagle cud wsio dziala. Obejrzalem jakis [beep] serial i moze ze 2 razy na ulamek sekundy zerwalo glos. A dzisiaj znow od rana mnieje wiecej na pol sekundy co sekunde. Anixe HD, ktory byl podawany jako jeden z "testerow" ustawienia anteny odbiera bez zadnych problemow. Czy jest szansa wydumac gdzie lezy problem bez specjalistycznych urzadzen do badania mocy sygnalu ? Dodam ze konwerter trzyma sie drugiego na takim "stelarzu" i istnieje ograniczona mozliwosc regulacji, ale niestety nie w osi pionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zakodowane czy nie, chcialem pokonac ustawienie na Astre. Pozyczylem od kumpla "miernik" Via Luna Sat Finder. Ustawilem najlepiej jak sie dalo co wynioslo troszke wiecej niz -2 na hotbirdzie i ok -1 na Astrze. I niestety na dziadowskim TVP Info o jakosci VHSu rwie dzwiek jak rwalo. Natomiast na kanalach 848 i 849 ktore sa w HD i faktycznie to HD widac (zwlaszcza na 848), wszystko smiga az milo, bez zadnych przycinek. Jest jakis sposob zeby to wyprowadzic na prosta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do specjalistów mam

Od dłuższego czasu miałem problem z tym tunerem polegający na tym,że po ok. pół godziny oglądania znikał obraz i pojawiał się napis "brak sygnału sprawdź antenę" wtedy trza było odłączyć zasilanie na co najmniej 15 minut i znowu można było się cieszyć sprawnym sprzętem,ale tylko przez kolejne pół godziny,po czym znów należało wykonać sekwencję startową,i tak w nieskończoność.Ale dobre czasy minęły,i teraz nawet po całym dniu odpoczynku tuner wita mnie wrażym "brak sygnału bla bla bla...."

Podłączyłem więc inny a philips powędrował na kilka dni do szafy na rekonwalescencję.Dziś chciałem sprawdzić czy mu przeszło i połączyłem go przez przelotkę(chyba tak to się zwie)do aktualnie używanego stronga 6880.

Tenże strong ma na panelu przednim kontrolkę sygnału z satelity która po podłączenie philipsa gaśnie,co pozwala wysnuć wniosek że powstaje zwarcie wywołane przez philipsa

Jak wyczytałem w instrukcji,kiedy strong jest w trybie standby sygnał z anteny jest przesyłany do drugiego tunera,a po włączeniu automatycznie zyskuje pierwszeństwo.I tak się rzeczywiście dzieje,tyle tylko ze pokazuje komunikat o braku sygnału a wystarczy odkręcić kabel od philipsa żeby się pojawił

Czyli na chłopski rozum philips ewidentnie robi zwarcie

Czy można to naprawić?

Tuner wykupiłem od cyfry i jest na gwarancji,ale ma pokiereszowaną obudowę i zerwaną plombę więc pewnie zabiliby mnie śmiechem gdybym poleciał z reklamacją 8)

Uff,czytam te swoje [beep]ny i widzę że namotałem niekiepsko,mimo to mam nadzieję że ktoś mnie zrozumiał i postara się pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety te dekodery już tak mają , ale tak często żeby gubił kanały to nie słyszałem ,winny jest źle napisany soft przez magików z cyfry lepszym sposobem na tą przypadłość jest wyszukanie na nowo kanałów (dużo szybciej), zainstaluj najnowszy soft może pomoże i ostatnie rzeczywiście zobacz antenę ,jaki masz sygnał, spróbuj przekręcić trochę konwerter może załóż większą czaszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich.

 

Mam drobny problem z DSR 6201 HD. Zaprogramowałem nagrywanie. Nagrało się to co trzeba. Tyle że w czasie całego nagrania na ekranie widoczny jest pasek z nazwą programu i nazwą audycji, taki sam, jak pojawia się po przełączeniu kanału. Normalnie, po przełączeniu kanału pasek znika w ciągu kilku sekund, a na nagraniu jest przez cały czas. Problem występuje, niezależnie od wyboru wyjścia SCART dekodera, do którego podłączam zewnętrzną nagrywarkę.

Czy można coś z tym zrobić? Czy ten typ tak ma?

 

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...