Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam następujący problem z wgraniem aktualizacji przez USB :mam wgrane na pendraivie : narzędzie do zmiany oprogramowania Upgrade-1.1.05-20090114,aktualizację :Software 1.0.90 (3329E_LED) lista kanalow PL.abs .ze strony Globo, mam te pliki rozpakowane bezpośrednio na pendraivie i gdy uruchamiam aktualizację to tuner się wyłącza i załącza do odbioru TV , tak się dzieje gdy plik ABS jest bezpośredno na pendraivie gdy go usunę albo umieszczę w folderze to mogę przejść do opcji zmiany oprogramowania tylko wtedy albo niema na penie oprogramowania albo jest niewidoczne(wewnątrz foldera) i kółko się zamyka .wot technika!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek 1237 raz powtórzę.

 

Neutralny link do 7300 VFD: KLIK - tylko jeśli masz niebieskie LED!

 

A po drugie, wgraj ABS na pendrive'a i włóż do dekodera, jak rozpozna pamięć USB to potem wejdź do menu, USB i aktualizacja oprogramowania. Zostaw ten program upgrade. Nie będzie Ci potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff. Dałem sobie radę, po prostu zmieniłem nazwę pliku pobranego :Software 1.0.90 (3329E_LED) lista kanalow PL abs , na na ciąg cyfrowy np: 201003252205.abs dopiero wtedy tuner rozpoznał ten plik i przyjął tę nazwę i pozwolił zaktualizować oprogramowanie .dobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy .

mam problem i nie ma szans żebym go rozwiązał , powiem tez ze szukałem wszędzie i na tym

forum jest tego najwięcej choć niezbyt jasne dla mnie ,

 

Posiadam Opticum 7300 CI2CX ( zielony wyswietlacz ) , chcąc ogladać cyfrę plus wgrałem najnowszy soft ze strony

( Software 1.0.90 (3329E_LED) lista kanałów PL.zip ) niestety nic nie odbiera ale aktualizacja

jest zrobiona poprawnie, czy muszę jeszcze coś zaktualizować , zmienić jakiś soft tunera , inny ?

żeby w tych dwóch czytnikach conax mógł odbierać cyfrę ? ( odblokować czytnik ) , czy może jest potrzebny soft pod

cyfrę czy tylko lista kanałów ,nie wiem w czym jest problem ,

karta cyfry jest włożona do górnego slotu ,

a może trzeba wgrać orginalny soft i spróbować jeszcze raz od nowa wszystko,

dodam jeszcze ze mam cyfrę plus z wykupionym pakietem wiec nie jestem piratem ,soft wgrywałem przez usb i tak bym chciał wgrać kolejny ale dobry soft.

z góry dziękuję za pomoc.

 

....>>>>>> doczytałem że soft ten nie będzie działał , może mógły ktoś podrzucić mi soft na email wraz z lista kanałów cyfry + , najlepiej taki ktory jest już sprawdzony i który się nie tnie ,,,,email grzegorzbird@wp.pl ,,,

 

i jednocześnie powiedział jak go wrzucić (czy muszę wgrać oryginalny wpierw )

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz softa MCAS a nie CONAX, w tym wątku jest soft MCAS ale tylko VFD! czyli nie do twojego, więc ja CI nie pomogę poza podaniem rady żebyś nawet nie próbował wgrywać wersji VFD, bo uszkodzisz dekoder.

 

nie musisz wgrywać żadnego oryginalnego wystarczy bezpośrednio wgrać soft MCAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam następujący problem - posiadam Opticum 7300 CI2CX Plus (z niebieskim wyświetlaczem), wgrałem najnowszy soft (wersja 90) i nie wykrywa mi karty ze splittera... Splitter QUAD kupiony na allegro (na 4 wyjscia), karta również QUAD. Na oryginalnej karcie działa normalnie, na karcie ze splittera już nie... Czy jest jakiś sposób na to? Może jakieś starsze oprogramowanie? Szukałem po necie ale nie udało mi się znaleźć odpowiedzi. tuner jest bezuzyteczny gdy nie działa na splitterze...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje oryginalna ze strony globo (też wersja 90) mialem z 28 stycznia 2010.

 

Probuje wgrać tego MCAS i nie wiem czy to działa - wyświetlają mi się następujące dane:

Model ID: 3329E

Wersja Software: 04020200_1.0.90 [beep]

Wersja Hardware: ALI-29E-VER2.2

Wersja Loadera: 3329E 1.1.3

a data to 25 styczeń 2010r.

 

Nie wiem w koncu czy on zostawia stare oprogramowanie czy to jest MCAS, jednak po wlozeniu karty od splittera jest nadal ZAKODOWANE i CARD ERROR... Próbowałem na tej z linka kilka postow wczesniej, na AMSTAR, na oryginale... Nie wiem czy ona się nie wgrywa czy po prostu ten rodzaj splittera nie pójdzie na tym dekoderze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przede wszystkim witam jako "nowy".

Przepraszam za wysoki stopień laicyzmu. Jeśli odpowiedź jest do znalezienia - ja nie potrafiłem - także przepraszam.

Stałem się posiadaczem 7300. Wrzuciłem nowy soft (90McAS) . Po rozwiązaniu paru problemów natury kablowej (lub też tylko mi się wydaje że je rozwiązałem) pojawił się następujący problem: sygnał (w okolicah 60-65%) jest cały czas , natomiast jakość różni się w zależności od wybranego TP (na 2 jakość 80% na 1 -2%). Czyli mam skutecznie uniemożliwione oglądanie niektórych kanałów. Dodam, że sprzęt jest używany jako 2 w domu (do Cyfry) ,a na tym samym kablu oryginalny wynalazek cyfry działa bez kłopotu. Gdzie więc jest problem? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana diseqc na 2.0, to jest błąd który pojawia się przy stosowaniu starego typu diseqc, urządzenia te blokują konwerter na jednej polaryzacji czyli jak zauważysz wszystko co ma V działa a wszystko co ma H nie działa, lub odwrotnie

 

możesz też wymienić na konwertery QUAD (od 40zł za sztukę) i założyć multiswitcha (typowy 9/8, czyli dwóch satelitów plus naziemna i 8 dekoderów lub cztery z nagrywaniem to ok. 200zł), przyda się już przy dwóch dekoderach z nagrywaniem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wprowadzam :) wytłumaczę o co chodzi

 

QUATTRO ma cztery rozdzielone pasma (Hi, Lo) i polaryzacje (V,H)

QUAD ma cztery dowolne pasma/polaryzację na każdym LNB (tzw. fullband)

 

czyli QUAD możesz podpiąć do czterech tunerów a QUATTRO nie, jednakże obecnie spotykane multiswitche bez problemu radzą sobie zarówno z konwerterami QUATTRO jak i QUAD, po prostu same wymuszają na konwerterze takie pasmo i taką polaryzację jaką potrzebują, wiem bo sam używam multiswitcha 17/8 i czterech konwerterów QUAD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakim "powszechnie spotykanym" multiswitchu mówisz ale niektóre obecnie produkowane mają zmienioną strukturę zasilania lnb i zasilanie wychodzi tylko kablem Hi/H czyli wysokie pasmo/ polaryzacja H - na pozostałych trzech zasilania nie ma i quad nie będzie działał.

Stare multiswitche miały na każdym wyjściu 13 lub 18V teraz tylko niektóre tak mają.

Quattro jest konwerterem dedykowanym do multiswitcha i na nim na pewno zadziała, a na QUAD-zie może być różnie.

I jeszcze jedno: QUAD ma czasami wręcz wycięte niektóre transpondery z całego pasma (miałem już tak kilkanaście razy na różnych konwerterach QUAD) na pojedynczym lnb działało, a na Quadzie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...