Skocz do zawartości

Opticum 7300 CI2CX Plus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam pytanie, odnosnie nagrywania,

czy da sie programowac nagrywanie w Opticum 7300 od okreslonej godziny, np. od 15 do 16

bo nigdzie nie moge znlaezc informacji na ten temat, i jesli tak to jak to zrobic - odpalam nagrywanie i mam do wyboru jedynie opcje kiedy nagrywanie ma sie zakonczyc...

 

dzieki z gory za pomoc, a jesli juz bylo na forum to sorry, nie doszukalem sie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Wgrałem w moim tunerku soft Opticum_7300CI2CX_AMSTAR_1.0.78_EMU.abs, lecz chciałbym wrócić do wcześniejszczej wersji (już nawet nie pamiętam jaka to była, bo po prostu skopiowałem ją z tunera). Kiedy chcę to zrobić, piszę, że jest inna wersja boothloadera. Czy da się jakoś wgrać wcześniejszy soft. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zakupiłem tuner Opticum 7300V PVR CI2CX. Jest to wersja bez plus, wyświetlacz VFD.

Mój problem polega na tym że nie moge odbierać kanałów z cyfry+ do której opłacam abonament. Wgrywałem już dosyć dużo różnego oprogramowania jednak nic nie pomaga, albo się nie da bo jest zła wersja loadera, albo wersja softu pod VFD nic nie zmienia. Czy ktoś może mi napisać co mam wgrać żeby ogladać CYFRE+ ?

moja wersja loadera: 3329EA 1.1.2

 

Dodam że nigdy się takimi rzeczami nie zajmowałem a na łamaniu prawa też mi nie zależy, chce poprostu oglądać telewizje za którą płacę + programy z ASTRA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przestudiowałem wątek odnośnie tego tunera i skłaniam się do zakupu. Chciałbym aby pracował z kartą TNK i C+ Multipakiet - wiem żeby czytnik działał z C+ trzeba wgrać alternatywny soft. Mam takie pytania:

1. czy soft opticum_7300_1.0.66_MCAS.rar to najlepszy i najnowszy soft pod którym bezproblemowo działają TNK i C+ (jeżeli jest jakiś nowszy soft z bezproblemowym działaniem TNK i C+ to proszę o jego nazwę),

2. czy ten soft działa zarówno na tunerach z wyświetlaczem LED i na nowszych VFD,

3. uprawnienia jak wyczytałem zazwyczaj przechodzą w C+, jeżeli jest z tym problem to jaki jest na to sposób,

Z góry dziękuję za odpowiedz,

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten tuner kilka miesięcy oraz opłacony pakiet Cyfry+. Moje spostrzeżenia:

1. Na sofcie 1.0.66_mcas często mi się tuner restartował, co było bardzo irytujące. Zmieniłem na AMSTAR_1.0.75_EMU. Pracuje na nim karta Cyfry+, nie restartuje się; jednak nie wiem, jak zachowa się razem z kartą TNK, bo takowej nie posiadam.

2. Są różne softy dla tych modeli, co jest zawsze zaznaczone w nazwie pliku (vfd).

3. Pewnego dnia zgasły mi wszystkie kanały kodowane z Cyfry+. Dokonałem reaktywacji karty poprzez ICA i pomogło. Od tamtego czasu, raz w miesiącu, na chwilę wkładam kartę abonencką do mojego starego Mediasata.

4. Przy oprogramowaniu 1.0.77 (i nowszym) jest informacja, że nie można wrócić do starszej wersji z powodu zmiany bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przestudiowałem wątek odnośnie tego tunera i skłaniam się do zakupu. Chciałbym aby pracował z kartą TNK i C+ Multipakiet - wiem żeby czytnik działał z C+ trzeba wgrać alternatywny soft. Mam takie pytania:

1. czy soft opticum_7300_1.0.66_MCAS.rar to najlepszy i najnowszy soft pod którym bezproblemowo działają TNK i C+ (jeżeli jest jakiś nowszy soft z bezproblemowym działaniem TNK i C+ to proszę o jego nazwę),

2. czy ten soft działa zarówno na tunerach z wyświetlaczem LED i na nowszych VFD,

3. uprawnienia jak wyczytałem zazwyczaj przechodzą w C+, jeżeli jest z tym problem to jaki jest na to sposób,

Z góry dziękuję za odpowiedz,

Pozdrawiam Przemek

 

kupiłem w holexie i dekoder dostałem z tym softem (1.0.66_MCAS)...niby działa gdy są karty cyfry+ oraz tnk lecz niestety na na niektórych programach co pare minut obraz stawał w miejscu...po usunięciu karty tnk działa bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedz w sprawie softu opticum_7300_1.0.66_MCAS i jego działania jednoczesnego z C+ i TNK (jak się doczytałem jednoczesne działanie sprawia jeszcze problemy gdy obie karty siedzą w czytnikach - czyli wyjęcie jednej karty i praca w danej chwili na 1 takie problemy powinna wyeliminować?)

Prosiłbym też użytkowników tunera Opticum 7300 i C+ i TNK o spostrzeżenia w sprawie działania softów:

- Opticum_7300CI2CX_AMSTAR_1.0.75_EMU

- opticum7300_SKY_1.0.71_EMU

Może ma ktoś również doświadczenia z działania tunera na sofcie oryginalnym Globo, gdy w czytniku jest karta TNK a do kieszeni włożymy moduł CAM C+ albo moduł Matrix reborn z kartą C+. Czy wtedy nie ma problemów z działaniem tunera, zwiechami itp?

Liczę na kolejne Wasze spostrzeżenia, z góry dziękuję

Pozdrawiam Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedz w sprawie softu opticum_7300_1.0.66_MCAS i jego działania jednoczesnego z C+ i TNK (jak się doczytałem jednoczesne działanie sprawia jeszcze problemy gdy obie karty siedzą w czytnikach - czyli wyjęcie jednej karty i praca w danej chwili na 1 takie problemy powinna wyeliminować?)

 

odpowiem tylko na to bo to wiem...tak wyjęcie jednej karty eliminuje te problem...wtedy działa bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z jakością na waszych ekranach HD Ready i Full HD

po podłączeniu Opticum 7300 poprzez HDMI ? [mc_sat]

 

 

Mam oba podłączenia HDMI i YUV [kablem component -opisanym na stronie producenta]

Zdecydowanie lepsze jest podłączenie kablem component [YUV] i je poleca producent.Co do jakości obrazu , polepsza się w miarę stosowania coraz nowszych i wyższych softów.

Ja przeszedłem przez wszystkie obecnie mam 1 .0.78 VFD najnowszy soft alternatywny -link nie podam , nie pozwala regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie odpowiedzi do tego postu lecz nie potrafię znaleźć. Proszę o podanie linku do strony z softem do globo opticum 7300 ci2cx plus pvr (wersja z alfanumerycznym wyświetlaczem) na którym można odbierać cyfrę+. Obecnie mam wersje z 24.03.2009 ALI-29E-VER2.2 1.0.66 MCAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś. Mam abonament cyfry i obecny soft działa poprawnie. Ale chciałem wgrać coś nowszego. Jakość i poziom sygnału mam na poziomie 60% i 70% i czasami pojawia się komunikat brak sygnału. Chcę sprawdzić czy nowszy soft to zmieni. Dodam ze do tego samego kabla antenowego gdy podłączam fergusona fx7600 uci jakość i sygnał są na poziomie 95% i 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prześledziłem już cały wątek dot. tunera Opticum 7300 i ręce mi opadają...Proszę o pomoc odnośnie softu..potrzebuję softu tylko do prawidłowej pracy z kartą C+ i aby zapamiętywał ustawienia HDMI oraz listę kanałów skupionych 1-25 tylko polskie.

Nie potrafię sobie poradzić z tym problemem.mój e-mail: grzegorzrupinski@wp.pl

Proszę o przesłanie softu i listy na w/w adres.

Ja posiadam wersje tunera VFD alfanumeryczną z niebieskimi led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kidi27 przesyłam Ci na e-mail mój soft na którym działa cyfra+. Mam taki sam dekoder. Jednak zanim go zainstalujesz na swoim dekoderze chciałbym żebyś coś sprawdził. Na obecnym sofcie włącz tvp polonia i zapisz jakość i poziom sygnału. I później po zainstalowaniu softu ode mnie również sprawdź jakość i poziom sygnału na tvp polonia. Wyniki umieść w odpowiedzi na forum. Chcę to porównać z moim dekoderem na którym jakość i poziom są tylko na poziomie 60%-70%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki m1hau za sofcik i już mówię jak z sygnałem na TV Polonia,a więc sygnał 68 jakość 74 a po wgraniu softu sygnał 72 jakość 74.

Co do listy kanałów nie mogę sobie poradzić bo wyskakuje mi komunikat sprawdź uploader lub coś w tym stylu.

Sorki ale jestem laikiem w temacie SAT i do mnie trzeba łopatologicznie z info.

Co mam zrobić aby wgrać listę kanałów aby TVP1 było na 1-szym kanale , TVP2 na 2-gim,itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista kanałów, która Ci wysłałem jest z mojego Opticuma - ustawiałem ją "ręcznie" zaczynając właśnie od polskich programow (tvp1, 2, 3, polonia, tv4, tvn a potem canal+ i reszta pakietu-w sumie 82 kanały). Nie wiem dlaczego nie chce się wgrać do Ciebie. Może inni forumowicze wypowiedzą się co z tym "uploader-em". Jak coś to proponuję poświęcić godzinkę czasu i poustawiać sobie listę ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kupiłem wczoraj ten tunerek "OPTICUM 7300 PVR CI2CX PLUS (VFD)" (dodam że kupiłem ten tuner u dystrybutora Polsatu). W domu zauważyłem, że na pudełku było napisane długopisem C+, po podłączeniu okazało się, że jest na nim wgrana lista wyłącznie C+. Normalnie się tym nie przejąłem. Kupiłem go do oglądania Cyfrowego Polsatu gdyż posiadam moduł z kartą. Usunąłem listę i zrobiłem przeszukiwanie. Tylko że miałem problem aby te programy poukładać gdyż zauważyłem że nie ma funkcji przesuń kanał i nie wiem dlaczego. Prosiłbym o pomoc jak to ugryźć. Nie mam pojęcia jak sie obsługiwać program do listy kanałów. Jak to wgrywać. Wczoraj o mało sobie włosów z głowy nie wyrwałem.

 

To do czego doszedłem to że mam grany soft 1.0.71

 

 

Błagam pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to niema funkcji przesuwania kanału oczywiście jest.Chcąc przesunąć kanał wchodzisz na meni lista kanałów,wciskasz żółty przycisk podajesz hasło oooo i masz wszystko- usuń ,utwórz,edytuj, zablokuj, i biały PRZESUŃ.Wszystko gra, i chodzi bezbłędnie.Pozdrowienia.

Przy okazji pytanie do kolegów jaki najlepszy przewód HDMI do w\w dekodera Dostałem w zestawie z telewizorem SONY BRAVIA PRZEWÓD HDMI I niestety jest tylko video a brak audio.Chcąc miec głos muszę za każdym razem przełanczac białym przyciskiem na pilocie P\N.Musze zaznaczyć że obraz z HDMI jest zdecydowanie lepszy od scart. :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...