Skocz do zawartości

Orange Freedom Pro CDMA


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega kupił i jest zadowolony.Przedtem miał orange free,ale chodził mu bardzo wolno,a teraz dużo szybciej.Jest tak że w dzień wyciąga ok 600Kb,s a pod wieczór prawie 1Mb,s. Ale jest jedna duża wada, na wsi w której mieszka są bardzo duże zakłócenia analogowej telewizji naziemnej spowodowane przez owy nadajnik CDMA, głównie na zwykłej antenie siatkowej z zwykłą płytką wzmacniającą.POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zauważ że napisałem póki co, nie napisałem że limitu nie ma. Ludzie mają transfer na poziomie kilkunastu GB danych i internet hula aż miło. Podobno jednak Orange za nie długo weźmie się za limit, ponieważ są miejsca gdzie osoby kochające P2P non stop coś ściągają i inni osiągają prędkości EDGE (236 kbps). A co za tym idzie komfort korzystania jest żaden. Co do prędkości po limitowych to nie jest tak źle.. Ja w Orange Free mam po limicie 16 kbps download, a upload zależy od technologii (do 2 mbps w HSUPA) Więc można sobie herbatkę zrobić zanim się uruchomi jakaś strona ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj zakupiłem Orange Freedom PRO CDMA na próbę i już dziś wiem, że z tym internetem zostanę. Bardzo szybko chodzi, filmiki też się szybko wczytują, ogólnie cały net chodzi świetnie. Wkurza mnie jedynie limit (a to prawda, że jeszcze jak sie przekroczy limit, to nie zmniejszają prędkości)?

Wcześniej, posiadałem Blue Connecta, który chodził koszmarnie. Zrywał połączenie, prędkość bardzo wolna, ogólnie słabiutko. Na szczęście w lipcu kończy mi się umowa na Erę, więc w czerwcu składam wypowiedzenie i zostaje z Orange. Ogółem mówiąc, polecam ten internet wszystkim osobom, które nie mogą mieć Neostrady, czy innego internetu za pomocą kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, przedwczoraj testowałem ten właśnie internet z Orange, aktualnie mam dostęp do radiówki (w porywach do 512) i to co zaproponowało mi Orange: 2,5 mega. Spodobała mi się opcja Pomarańczowej firmy. W opcji CDMA jest także możliwość mobilnego korzystania z internetu bo modem jest podłączany pod prąd jak i zarówno pracuje na baterii, więc będzie działał wszędzie tam gdzie jest zasięg CDMA, dodam również że jest on praktycznie bezprzewodowy odbiera fale i wysyła bezprzewodowo jako WiFi, aczkolwiek można podłączyć także do niego komputer poprzez kabel. Bardzo fajna opcja dla tych, którzy nie mają innej alternatywy odbioru internetu. Szczerze polecam dla osób którzy korzystają z internetu dla wiadomości itp. Minusem jest limit 3GB na miesiąc, który aktualnie nie obowiązuje, ale ma zostać uruchomiony i trzeba się z tym niestety liczyć, także nie radził bym oglądać filmów przez internet itp. gdyż szybko wyczerpiemy limit. Prawdopodobnie w najbliższym czasie jeszcze do tej oferty zostanie dołączony nowy modem, niestety na dzień dzisiejszy nie wiem jaki będzie, ale przydało by się coś tańszego od obecnie oferowanego. Pozdrawiam :)

 

Aha, żeby nie było to nie jest reklama i nikogo nie zmuszam do kupna tej usługi, po prostu wyrażam swą opinię ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange Freedom pro jest ofertą internetu radiowego na falach CDMA i nie potrzeba żadnej linii TP, możesz z niego korzystać wszędzie... Prędkość w porywach do 1mega ale przeważnie max 756

Coś dziwnie napisałeś o swoim necie, posiadasz stacjonarny bez stacjonarnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sam nie mam Orange Freedom. Jeśli masz ten limit, a od kiedy masz, to na początek chyba masz bez limitu, a potem ma się z limitem danych ten internet. W przypadku iPlus 1,5GB jest taki sam limit transferu danych, i każdy limit internetowy obowiązuje. Po wyczerpaniu limitu danych, jest spowolnienie transferu danych... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie znowu w ubiegły czwartek (2 lipiec), popsuł się router (na modemie paliła się tylko dioda Power, inne się nie paliły). W ogóle nie było sygnału, ani sieci, choć byłem nawet na górze i nic nie było,. Wykonałem telefon na infolinie, ale to co oni radzili nie pomogło i niestety musiałem oddać router do serwisu na gwarancję. Teraz jestem przez jakiś czas odcięty od prawdziwego neta. Na szczęście działa mi jeszcze Blue Connect, któremu wypowiedziałem umowę, ale sygnał nadal jest i działa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście siedzę na pewnym forum o tematyce internetu via GSM czy też CDMA. Wypowiem się po kolei. @yingyang Dobre pytanie. Generalnie dużo ludzi się skarży na ten modem, więc mogę stwierdzić że robi psikusy jego użytkownikom. Obecnie limity nie występują! A to dlatego że Orange nie rozprowadza jak by to ująć.. oficjalnie tego internetu (co jest w pewien sposób paradoksem jak dla mnie). Spekuluje się że będzie on po wprowadzeniu hybrydowego neta z Orange (tj. CDMA+GSM). @KwiateK. CDMA to nie fale, to metoda dostępu. Bo np. taka Sferia czy Nordisk również rozprowadza internet via CDMA lecz na innych częstotliwościach (Orange-450 MHz, Sferia-850MHz i Nordisk bodajże 420 MHz). Nie wiem też skąd masz takie info że prędkość osiągalna w porywach to 1mbps jednak średnio to 756, zapraszam na pewne forum, którego link mogę Ci podać na PW jeśli zechcesz, i zobaczysz że ludzie nie mają takich prędkości jak piszesz. @BLOO3510, nie sugeruj się tym co Ci się pokazuje w dymku, lub oknie połączenia, jednak realną prędkością (prędkość w dymku czy oknie połączenia to szybkość portu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy już Ci padł ten MV410R? Czyżby był to szmelc?

Pierwszy raz, ale mam go od niedawna (dokładnie od 9 maja br.). Czasami zdarza się, że się sam rozłącza i zrywa połączenie (zbyt duży ping chyba), ale to nie wina modemu, choć pewny na 100% nie jestem :wink:

 

@lubczyk

Właśnie kiedyś Cię widziałem na tym forum, i się zastanawiałem, czy to ten sam "lubczyk" z forum SK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...