Skocz do zawartości

Newsweek Polska


Gość wislok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szymon Jadczak ujawnia prawdopodobne przyczyny wywalenia Tomasza Lisa. Mobbing, znęcanie się nad podwładnymi , seksistowskie żarty, komentowanie wyglądu, koloru stanika, żarty z homoseksualistów 

https://wiadomosci.wp.pl/plakalam-mialam-ataki-paniki-ujawniamy-zarzuty-podwladnych-wobec-tomasza-lisa-dlaczego-zwolniono-naczelnego-newsweeka-6783015358188512a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowe fakty w sprawie afery z Tomaszem  Lisem. 

 

 

O toksyczne atmosferze,  złych relacjach i nie działających procedurach, złym stylu  zarządzania ludźmi  pisze nowy redaktor naczelny pisma T. Sekielski https://www.newsweek.pl/opinie/tomasz-sekielski-o-newsweeku-i-tomaszu-lisie-nie-bede-udawal-ze-nic-sie-nie-stalo/ym6k6vg

 

Tomasz Lis odrzuca zaś wszelkie  zarzuty  pod swoim adresem 

Związki zawodowe  domagają się  ujawnienia przyczyn  zwolnienia T.  Lisa https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/renata-kim-dziennikarka-newsweek-mobbing-tomasz-lis-zarzuty-obiektywna-prawda-tokstyczna-atmosfera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę może w cieniu całej sprawy pojawił się pierwszy numer pod kierownictwem Tomasza Sekielskiego i jego pierwsze oceny. Co ciekawe, pismo w obecnym kształcie przychylnie ocenia nawet jeden z redaktorów naczelnych dziennika należącego do Polska Press.
https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/pierwszy-numer-newsweek-tomasz-sekielski-plany-oceny-komentarze-lista-dziennikarzy

 

Powiem tak: ja bym w sumie na taka szerszą ocenę poczekał kilka miesięcy. Przy czym nie chcę tu mówić że Sekielski jest złym dziennikarzem czy coś takiego, po prostu dałbym tu czas na to, żeby się wyrobił nieco kształt pisma. Ono zapewne będzie trochę inne niż za dekady Lisa, najpewniej mniej "biuletynowe". Samego "Newsweeka" kupowałem z ciekawości raz na jakiś czas w poprzednich latach (pierwsze numery to jeszcze za Wróblewskiego były nabywane) i generalnie trafiałem tam niekiedy na ciekawe teksty i wywiady, tylko właśnie było też takie wrażenie, że wystarczyło spojrzeć na tytuł wstępniaka, by było wiadomo, co będzie napisane, bo tematyka, szczególnie w ostatnich latach, była tak naprawdę jedna i ta sama. Mało to odkrywcze było, trochę tak jak wstępniaki w "Sieciach" chociażby, choć w drugą stronę.
Teraz "Newsweek" będzie miał szansę nieco tej łatki się pozbyć, choć linii politycznej nie zmieni, bo też nie sądzę, żeby taki czytelnik docelowy pisma, kupujący je co tydzień, tego oczekiwał. Myślę, że będzie więcej materiałów śledczych.

Zaznaczę na wszelki wypadek: to nie tak, że ja tu chcę swoim postem jakoś przykryć wszystkie te złe sprawy, które się dzieją wokół redakcji, po prostu chciałem nieco zaznaczyć aspekt samego tygodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kontrola PIP nie wykazała mobbingu

 

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/panstwowa-inspekcja-pracy-kontrola-newsweek-nie-potwierdzila-zarzut-mobbing-tomasz-lis

 

Cytat

Jak ustaliła „Rzeczpospolita" kontrola Państwowej Inspekcji Pracy nie tylko stwierdziła prawidłowe działanie procedur, lecz również nie potwierdziła zarzutów mobbingu. Wśród pracowników miała zostać przeprowadzona anonimowa ankieta, której wyniki analizowane były przez biegłego psychologa. Zaproszono do niej 30 osób. 22 osoby odmówiły udziału, sześć nie zgłosiło zastrzeżeń do naczelnego, zaś zrobiły to tylko dwie.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Falcon napisał:

 ogłasza jego niewinność

Skoro mowa o wiedzy, wskażesz wyrok sądu ogłaszający winę? 

Wydaje mi się że nic się nie zmiebiło w polskim prawie i bez prawomocnego wyroku skazującego jest się niewinnym. 

Spora gafa z Twojej strony. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz ten wewnętrzny wyrok, to go zacytuj. Ja go nie znam. Zatem poruszamy sie w swerze Twoich spekulacji. 

Równie dobrze mógł odejść ze wzgl. na atmosferę jaka się wytworzyła w redakcji. 

 

Wg polskiego prawa mobbing musi udowodnić osoba mobbowana. 

Wewnętrzne postepowania to nie sąd, zatem winy nie ma udowodnionej. 

 

Trzymajmy sie faktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z redakcją "Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska) pożegnała się Małgorzata Kacprzak. W konsekwencji nowe stanowiska objęli Konrad Sadurski i Andrzej Olejniczak.

 

źródło: wirtualne media.

 

Edytowane przez kolos22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...