Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra już wszystko naprawiłem. Najpierw postanowiłem zadzwonić do tych "tłumoków" z TP, ale ci jak zwykle okazali się nieudolni. Rozmowa jak zwykle zakończyła się wymianą paru ciepłych słów, cóż nikt nie ma lekkiego życia. Otóż panowie trzeba wejść do menu: moje konto->moje ustawienia->kanały tv sat-> instalacja krok po kroku i potem trzeba przechodzić do kolejnych ustawień, przy wyborze zasilania anteny wybrać dekoder i ciągle dalej i dalej. Jak by nie mógł mi powiedzieć tego szanowny pan technik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje softu sprawdzasz w ukrytej planszy. Żeby wejśc w nią trzeba kilka razy wciskać na przemian niebieski i żółty przycisk na dole :)

To w końcu dali z powrotem tą aktualizację - ona była już ponad miesiąc temu, ale była wadliwa bo coś działo się z dekoderami i wymieniali.

Czekam ale na razie nic nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz pilot od telewizora (nie od dekodera) i wciskasz przycisk odpowiedzialny za włączenie telegazety, i telegazetą działasz jak na normalnych kanałach analogowych, jak zmienisz kanał w dekoderze, telegazeta zmieni się dla tego kanału :)

 

 

 

Patrzcie co znalazłem na: http://allegro.pl/item679681851_dekoder ... _nowy.html

Z tego co wiem ten dekoder jest własnością TP i musimy go oddać po umowie, a kara za brak zwrotu 650 zł tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..dzisiaj podczas sprawdzania sygnału z satelity hot bird postanowilem sprawdzic takze sygnal z astry i tu sie bardzo zdziwilem gdyż antene mam na hot bird i sile sygnalu mam -38dBm, a na astrze mam -30dBm!!!Anteny nie przekręcałem i poprostu łapię 2 satelity na jednej antenie z jednym konwerterem nie wiem jak to mozliwe kiedys sprawdzalem poziom sygnalu z astry i nic nie wykrywalo nawet próbowalem ustawic astre lecz nic nie wykrywalo sygnalu wiec ustawilem antene z powrotem na hot bird.dzis chcialem zainstalowac kanaly z astry lecz instalowaly sie tylko kanaly z hot birda.

 

Teraz po 2 aktualizacjach teraz wersja softu 237 mam to samo co Piatras121.

Kanałów mam tyle samo co Telemaniak93.

Ale jak patrzyłem sygnał z Astry wykrywany niby jest na częstotliwości 11778, na pozostałych nie ma śladu sygnału.

Także jak daje wyszukiwanie kanałow obojętnie jakiego satelite wskażę wyskakuje tyle samo i przed 50% wszystkie kanały są znalezione, później już nic, może przez resztę przeszukuje kanały z Astry? Na razie nie mam czasu przestawić anteny, a może ktoś ma Monoblocka i mógłby sprawdzić czy jakieś kanały z Astry teraz po aktualizacji są teraz wykrywane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej padło pytanie co do Astry, otóż nic nie przybyło. Mam monoblocka, wykrywa mi tylko 10778, a na reszcie jakość sygnału nie jest wystarczająca. :( . Jeszcze mam takie pytanko ile macie kanałów? U mnie jest 217/228 i 6/6 Cyfry, gdy idzie pasek i wyszukuje to pisze 219.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałów mam tyle co ty, mam zeza na Astre i zwykły Diseq 2/1 i wykrywa Hotbird ale sygnał jest przed kreską minimum a mimo to bez problemu wszystko wyszukuje i działa ale wtedy tylko na tej jednej częstotliwości tej co u ciebie jest sygnał. Próbowałem też z samą Astrą - na wszystkich częstotliwościach Astry był sygnał dobry na jednej nawet max ale żadnych kanałów nie znajdowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...