Skocz do zawartości

Dekoder SHD-85 (z zestawu Orange)


TomPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Opisałeś 2 różne problemy. A może nawet i tylko jeden problem, ale nie związany z pilotem, tylko z tym, że dekoder nie startuje do końca. Bo skąd wiesz , że pilot nie działa, skoro dekoder nie może się do końca poprawnie zainicjować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten sygnał to nie znaczy 40% widać że nie miałeś doczynienia z tym dekoderem to pisze -40 db, u mnie mam -37db i jest siła sygnału dobra, pasek zielony i zapełniony jest na 4/5 iponad 200 kanałów znajduje

 

Witam ja też mam dobry poziom sygnału ale chodzi mi oto czy masz podbny poziom sygnału na "Astrze" ja nie mam nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykły konwerter ten od TP i antenę mam ustawioną na Hotbirda i sygnał z niego mam dobry i rzecz jasna na Astrze nie mam w ogóle. Kiedyś próbowałem ustawiać na Astrę ale się nie udało nawet najsłabszego znaleźć bo chyba mi dach zasłania wtedy antenę bo jak nawet mam na Hotbirda to kawałeczek jest zasłonięty.

 

Dlatego jestem ciekawy co jest na Astrze bo musiałbym cały uchwyt zamontować na innej ścianie domu a jakby się nie powiodło lub nie opłacało przestawić na Astrę to szkoda roboty. :)

 

Nie mam ani drugiego konwertera ani przełącznika DiseqC ani konwertera Monoblock

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SHD-85 zdecydowanie jest przystosowany (od strony hardware'u) do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, ma głowice DVB-T i demodulator intel CE6353. Ciekawe czy tepsa wzorem cyfry+ kiedykolwiek wprowadzi do oprogramowania taką możliwość. :)

Z ciekawostek naciśnięcie i przytrzymanie żółtego i niebieskiego przycisku na pilocie powoduje wyświetlenie ekranu z informacjami na temat softu i hardwaru urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mija miesiąc od wydania i cofnięcia trefnej aktualizacji, mają ruchy z poprawieniem tego.

Może nam zaktualizują gdy rozpoczną nadawanie Orange Sport Info, nie wiem. Przydałoby się żeby dali to PVR - fajnie by było no i żeby można było samodzielnie dodawać kanały (ale na to zbytnio nie można liczyć ze strony TP), albo chociaż obsługa DiseqC i lista z Astry.

DVB-T na razie pewnie nie wprowadzą, ale i tak ja na przykład nie jestem w zasięgu nadawania. Ale widać że ten dekoder ma duży potencjał, tylko żeby nie było tak jak z liveboxem (nie pamiętam kiedy była ostatnia aktualizacja, też niewykorzystane możliwości - USB - drukarka sieciowa lub dysk miało działać i nic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem co romek 88, z tym że ja podpiąłem sobie rozdzielacz sygnału telefonicznego i jeden kabel podłączyłem do router'a Cerberus, a drugi do Livebox'a. Co jakiś czas było zerwanie połączenia, musiałem wyciągnąć rozdzielacz z gniazdka, włożyć znów i działało, ale takie rozwiązanie nie było najlepsze skoro co jakiś czas nie miałem na chwilę internetu. Teraz odpiąłem kabel telefoniczny od Livebox'a i nie ma żadnych problemów, a telewizja i tak działa. Czy orientujecie się po co podłącza się dekoder do LB skoro teraz nie ma tam internetu to co mu to daje? Przesyłane są tam jakieś uprawnienia, które są wgrane w LB czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dekoder za pośrednictwem livebox czasami łączy się z internetem:

- jak się włącza - pobiera datę i godzinę,

- pewnie z internetu pobierany będzie przewodnik,

- może vod w przyszłości za pośrednictwem internetu,

- aktualizacje są pobierane z internetu.

 

Dlatego nie jest to pic na wodę, tak wymyślili to to niech tak będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra to czemu np w polsacie do takich rzeczy nie potrzebuje polaczenia z netem?:P Niech juz bedzie ze jest to potrzebne, ale czemu bez Liveboxa nie da sie wlaczyc dekodera? dla mnie to bez sensu, powiedzmy ze LB sie zepsuje, to mam tyle czasu byc bez TV? troche bez sensu co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...