Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Max Taadjen napisał:

 bo pierwsze objawy przy Omikronie są już po 1-2 dniach od kontaktu w zarażonym.

Jest różnica pomiędzy pierwsze objawy, a stan kliniczny, czyli powikłania na płucach np.

Takimi bajkami oczywiście można tworzyć alternatywne wersje wydarzeń.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przestań się pogrążać w oparach covidowego absurdu. Nawet wierzący w szczepionki dziwią się jak to jest, że od 24 lutego epidemia zaczęła wygasać, mimo że w Polsce ilość wyszczepionych N dawkami jest dramatycznie niska, i budzi przerażenie u lekarzy z TV ...

🤣

 

 

Edytowane przez Max Taadjen
  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dvbtowiec napisał:

Nie interesuje mnie że nie przyjmujesz do wiadomości iż bez maski stanowisz większe zagrożenie w tramwaju dla innych. 

Mam dopiero lekko ponad 30 lat i maseczki unikam jak tylko mogę. Wytłumacz mi, jak dotychczas przeżyłem? Wyobraź sobie, że sprzewdawcy i konduktorzy, których widzę regularnie również jest zdrowa :)

Władimir Putin powinien dostać nagrodę w dziedzinie medycyny - zakończył pandemię szybciej niż szczepionki. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Max Taadjen napisał:

 

Przestań się pogrążać w oparach covidowego absurdu. Nawet wierzący w szczepionki dziwią się jak to jest, że od 24 lutego epidemia zaczęła wygasać, mimo że w Polsce ilość wyszczepionych N dawkami jest dramatycznie niska, i budzi przerażenie u lekarzy z TV ...

🤣

A co ma wspólnego z terminem występiwania objawów klinicznych od zakażenia? :)

Umiesz czytać ze zrozumieniem o czym rozmawiamy? Czy tworzysz własną propagandę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Covid ma się cały czas dobrze. U mnie w pracy 3 osoby na raz poszły (z dnia na dzień), każda ma objawy w postaci gorączki 39 stopni, bóle mięśni, ogólne osłabienie, całe dnie przesypiają. Gdy objawy wystąpiły, zrobili sobie testy, wyszły negatywne, powtórzyli testem z apteki po 3 dniach, wyszedł pozytywny, następnie zgłosili się do lekarza po kolejny test PCR i już wyszły każdemu pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2022 o 21:15, Falcon napisał:

Mówili kiedy szósta fala? :) Niebawem w związku z falą uchodźców, czy dopiero jesienią bo mało wyszczepionych?

Misiu ja wiem że Ty jak pewien Pan odwołałeś już pandemię i twierdzisz że wirusa już nie ma i nie trzeba się go bać, a tu taki klops.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-koronawirus-niemcy-u-progu-szostej-fali-rekordowe-liczby,nId,5888235

Cytat

Zdaniem Larsa Kaderali, bioinformatyka z Uniwersytetu w Greifswaldzie, można już mówić o "szóstej fali". Jak twierdzi, główną przyczyną obecnego wzrostu liczby zachorowań jest rozprzestrzenianie się prawdopodobnie jeszcze bardziej zaraźliwego podtypu wariantu koronawirusa omikron BA.2, w połączeniu ze złagodzeniem obostrzeń. W wielu krajach związkowych Niemiec zniesiono bowiem ograniczenia w handlu i kontaktach międzyludzkich. Jednocześnie wiele osób ma poczucie, jak gdyby "koronawirus się skończył" - mówi.

Cytat

Minister zdrowia Niemiec Karl Lauterbach ostrzega, że trzeba się także liczyć z rosnącą liczbą zmarłych w najbliższych tygodniach. - Sytuacja jest obiektywnie rzecz biorąc gorsza niż nastroje - mówi i nazywa ją "krytyczną". 

Jak zaznacza, rezygnacja ze wszystkich obostrzeń byłaby błędem. Błędne jest też przekonanie, że wariant Omikron powoduje jedynie łagodny przebieg choroby. Lauterbach podkreśla, że zarażone tym wariantem osoby nieszczepione mogą umrzeć, a zaszczepione mogą ciężko zachorować i muszą liczyć się z komplikacjami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, a co mnie to obchodzi? Wirus raczej na pewno będzie wracał cyklicznie.

Twoje rozwiązanie to najprawdopodobniej siedzenie do końca świata w maskach i lockdownach.

Ja się na to nie godzę! Moja tolerancja na jakiekolwiek, choćby najmniejsze obostrzenia, dobiega końca, nawet gdyby teraz przywędrował nie wiem jak śmiertelny wirus.

Albo obostrzenia zostaną zniesione w całości, albo ludzie powinni wymusić takie zniesienie rewolucją na ulicach.


Dobrze że jak pisze "Newsweek", PiS planuje na maj przyspieszone wybory parlamentarne. Przed wyborami będą musieli zrobić na ludziach dobre wrażenie. A jako że ludziom przestaje wystarczać zniesienie gospodarczego lockdownu i obowiązku masek na ulicach (co mamy już teraz), to liczę na to że rząd będzie musiał znieść wszystkie pozostałe obostrzenia, choćby tylko dlatego żeby nabić punkty wyborcze, podobnie jak to było przed wyborami prezydenckimi 2020.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosują Twoją retorykę co nas to obchodzi, że Ty się nie chcesz dostosować do życia w społeczeństwie. 

Oczywiście masz prawo się nie zgadzać, protestować itp. Ale póki żyjesz w społeczeństwie musisz się stosować do reguł.

Jak widać masz gdzieś zdrowie i życie zwłaszcza starszych i schorowanych, ważne żebyś Ty się czuł komfortowo. To tak w społeczeństwie nie działa. Liczy się dobro ogółu a nie Twoje. 

Zatem krzycz sobie w sieci, na zdrowie :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff. Był wywiad z Niedzielskim na Polsacie. Głównie o Ukrainie, ale pojawił się wątek covidowy.

 

W skrócie:
"Jeżeli nie będzie gwałtownego tąpnięcia w liczbach wiadomo czego", to w kwietniu zostaną zniesione:

1) obowiązek noszenia masek (zostaje tylko zalecenie, bez sankcji w postaci mandatu);

2) obowiązkowa kwarantanna / izolacja domowa (zostaje zwolnienie lekarskie i zalecenie pozostania w domu tak jak przy grypie oraz izolowanie w szpitalu)

3) stan epidemii zostanie zamieniony na stan zagrożenia epidemicznego (po to żeby był darmowy dostęp do testów).

Stan zagrożenia ma pozostać dłużej (tu brak konkretnej perspektywy czasowej), na szczęście jak widać nie wiąże to się z restrykcjami.

 

Nadal pozostaje obowiązek szczepienia dla lekarzy.

 

Dziennikarz oczywiście musiał podrążyć temat co będzie we wrześniu (wg mnie raczej w październiku / listopadzie). Niedzielski uspokajał że mamy coraz więcej nie tylko szczepionek, ale i leków.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, michael112 napisał:

Dziennikarz oczywiście musiał podrążyć temat co będzie we wrześniu (wg mnie raczej w październiku / listopadzie). Niedzielski uspokajał że mamy coraz więcej nie tylko szczepionek, ale i leków.

Nikt nie powiedział że to za chwile wygaśnie, i będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest absolutny hit Niedzielskiego:

"Niedzielski zwrócił uwagę, że wobec wyhamowania spadków zakażeń w Polsce i napływu uchodźców z Ukrainy "podejmowanie teraz decyzji dotyczących np. tego, co dalej z maseczkami, musi troszeczkę zostać zawieszone".

Ukraińcy nie badani i nie szczepieni w maskach nie chodzą za to Polacy w zamian mają chodzić nadal. :facepalm:

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież według tego co mówili to szczepienie po pół roku już mało co daje czyli według tej narracji, zaszczepionych jest coraz mniej. Są szczepienia przypominające ale idzie to jak pod górę i nie ma tak że ci co przyjęli dwie dawki to przyjęli trzecią.

Czyli jak to jest... szczepionych jest coraz mniej, zaszczepionych ubywa, dzieci w szkołach, setki tysiące uchodźców a ilość zakażeń spada ?

 

Moim zdaniem jest to tylko decyzja polityczna od samego początku. W całej Europie gospodarka siada i musieli znieść pewne obostrzenia. W Polsce było w pewnej chwili prawie 2 miliony na kwarantannie, zobaczcie ile jest obecnie.

Edytowane przez Zeusek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Zeusek napisał:

Moim zdaniem jest to tylko decyzja polityczna od samego początku. W całej Europie gospodarka siada i musieli znieść pewne obostrzenia. W Polsce było w pewnej chwili prawie 2 miliony na kwarantannie, zobaczcie ile jest obecnie.

 

Skoro zniesiona została kwarantanna z kontaktu (przedszkola, szkoły, zakłady pracy itd.), to z automatu liczba osób zamkniętych w domach znacznie spadła.

 

A tak w ogóle, to zauważmy jedno, że odkąd rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, to prawie w ogóle w polskich mediach nie mówi się o pandemii koronawirusa, która to ciągle zbiera niemałe żniwo wśród Polaków. I jakoś nikogo specjalnie nie interesuje to, że na zatłoczonym dworcu kolejowym w Przemyślu, bardzo niewiele osób nosi maseczki. Media odpuściły temat pandemii, co tylko dobitnie pokazuje, jak mocno przesadzano jeszcze kilka tygodni temu w sposobie informowanie o zagrożeniu, jaki niesie koronawirus.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że media o czymś nie mówią, nie oznacza że problemu nie ma.

16 godzin temu, michael112 napisał:

Żeby było jasne - ja nie oczekuję że nie będzie żadnych zakażeń ani zgonów. Oczekuję żeby nie było obostrzeń, a to nie jest to samo. Covid może istnieć i być traktowany "jak grypa" (jak zwykła choroba).

Nie może, bo nie jest grypą ;) Zwykłą chorobą także nie był i nadal nie jest. Problemy w szpitalach i zgony nie wywołała grypka, tylko powikłania po covid. Ja rozumiem że jesteś piękny, młody, ale są w społeczeństwie także inni, których my młodsi powinniśmy chronić, o czym notorycznie zapominasz pisząc każdy post. Liczy się wyłącznie to co Ty byś chciał. To czysty egoizm.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grreg2084 napisał:

Skoro zniesiona została kwarantanna z kontaktu (przedszkola, szkoły, zakłady pracy itd.), to z automatu liczba osób zamkniętych w domach znacznie spadła.

Powód jest jasny tylko czy to decyzja epidemiologów czy decyzja polityczna ? Omikron taki łagodny to i może to prawidłowa decyzja ale u nas to było mniej niż połowa przypadków.... a teraz nikt tego nie weryfikuje?

Rada doradcza przy Premierze podała się dymisji (prawie cała)... nie sądzę że bez powodu.

 

Nie neguje istnienia wirusa itd. ale oczekuje jakiegoś planu i konsekwencji w działaniu.

Polski rząd wyraźnie patrzy co zrobią inne kraje, nie mamy żadnej swojej strategii.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-i-obostrzenia-wkrotce-koniec-maseczek-i-kwarantanny/zy5mcpr,79cfc278

Cytat

Zarekomendowałem premierowi, żeby od początku kwietnia znieść rozwiązania dotyczące noszenia maseczek, nakładania kwarantanny i izolowania – powiedział w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...