Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Zuzia napisał:

Czekałam, aż dowiedziesz swego intelektu/racji i obalisz rzekome "głupoty" siłą merytorycznych argumentów.  Doczekałam się jedynie takiego wpisu.

Merytoryka nie dociera do Pani.

 

My nazwijmy to "pro" szczepionkowcy nie wciskamy kitu że szczepienia są bezobjawowe, napewno nikomu nic się nie stanie i ogólnie nie ma się czego bać. A tym bardziej nie namawiamy do szczepienia. ( przynajmniej ja tego nie robię)

To Ci "anty" wrzucają niesprawdzone, przekłamane dane, sieją zamęt że ogólnie to umrzemy zaraz itd. 

My "pro" próbujemy pokazać że nie mają w niektórych wpisach racji i tyle.

Oczywiście uprościłem przekaz ale ogólnie tak on wygląda.

Godzinę temu, Zuzia napisał:

 

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie "Wy" jakie "Was", nomenklatura z poprzedniego ustroju już chyba nie obowiązuje. Odpowiadam tylko za swoje posty i nie jestem żadnym "anty" tym bardziej "antyszczepionkowcem". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przepraszam. Pani Zuzia.

Post poprawiłem. Nie ma już słowa "Wy".

Jest Pani strasznie wyczulona na nie przychylne Pani posty. 

Już straszyła Pani kogoś zniesławieniem. Odpuszczę sobie polemikę z Panią. Zdrowia życzę. 

 

 

Jednak ktoś za coś wziął odpowiedzialność.

Kwoty nie powalają 🙂

"Odszkodowania za skutki uboczne szczepień

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy powołującej Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych;

Fundusz ma zapewnić pacjentom możliwość uzyskania świadczenia pieniężnego w sytuacji wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych;

Świadczenie kompensacyjne będzie miało charakter zryczałtowanej kwoty;

Jej wysokość będzie uzależniona przede wszystkim od długości okresu hospitalizacji; 

Dolny limit świadczenia kompensacyjnego wyniesie 10 tys. zł w przypadku hospitalizacji wynoszącej od 14 do 30 dni, górny zaś 100 tys. zł w razie hospitalizacji trwającej powyżej 120 dni;

W przypadku wstrząsu anafilaktycznego, wymagającego obserwacji na szpitalnym oddziale ratunkowym albo izbie przyjęć lub hospitalizacji do 14 dni, świadczenie wyniesie 3 tys. zł."



https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-07-27/koronawirus-raport-dnia-wtorek-27-lipca/?ref=slider

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sebek00 napisał:

Merytoryka nie dociera do Pani.

 

My nazwijmy to "pro" szczepionkowcy nie wciskamy kitu że szczepienia są bezobjawowe, napewno nikomu nic się nie stanie i ogólnie nie ma się czego bać. A tym bardziej nie namawiamy do szczepienia. ( przynajmniej ja tego nie robię)

To Ci "anty" wrzucają niesprawdzone, przekłamane dane, sieją zamęt że ogólnie to umrzemy zaraz itd. 

Problem w tym że nie wiadomo co będzie a zgony po sczepieniu są faktem tak samo jak faktem jest że grozi rzadkie schorzenie tzw. zespół Guillaina-Barrégo.

 

Twórca metody mRNA przestrzega wiadomo też że szczepionki wektorowe nie nadają się dla osób poniżej 41 lat

Edytowane przez Golbi84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golbi84 

Przecież napisałem. Cytuję. 

"nie wciskamy kitu że szczepienia są bezobjawowe, napewno nikomu nic się nie stanie i ogólnie nie ma się czego bać"

 

Zespół Guillaina-Barrégo już pisałem taki sam odsetek zachorowań występuje teraz u zaszczepionych, jak u osób przed pandemią covid-19. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak z YouTubki

 

"Fazze wysyłała propozycję rozpowszechniania dezinformacji o szczepionkach do YouTuberów z różnych krajów. Przynajmniej dwóch YouTuberów się na nią zgodziło

Twórcy mieli publikować wyciągnięte z kontekstu, zmanipulowane statystyki, aby pokazać, że szczepionka Pfizera jest przyczyną wielu śmierci w Europie"

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wielkie media w UK o tym informowały to prześlij w końcu te informacje. Bo inaczej uznam, że takich informacji nie było.

 

Nigdy nie twierdziłem, że nie było żadnego zgonu po szczepionce. Po każdej szczepionce zdarzają się zgony a powikłania to już nawet stosunkowo często. Cała tajemnica w tym by przeanalizować ile jest zgonów w całej liczbie zaszczepionych a ile może być zgonów z powodu danej choroby przy braku szczepień i najlepiej jeszcze przy braku lockdownu (bo lockdown liczbę zgonów obniżył ale spowodował liczne koszty finansowe, społeczne itd). Należy też się zastanowić czy powikłania w postaci bólu ręki czy gorączki jednodniowej są poważniejsze od niekontrolowanego ataku wirusa na nasz organizm przez kilkanaście dni ?

 

I czekam na te newsy o zgonach po szczepionce. Nie chodzi o jednostkowe bo media informują też o zgonach w wypadkach drogowych ale nie oznacza to, że "Auta zabijają, nie wsiadajcie do aut, nie wychodźcie na drogi"

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież o tym piszę że były i podawały to wszystkie media świata ..a o czym niby tu się pisze?

Sam Johnson podaje że ich szczepionka „wciąż” jest bezpieczna problem w tym iż nie wzięło jej jeszcze miliardy ludzi:)

Także cyfry napewno wzrosną i nikt na czele z producentami tego nie  ukrywa wbrew temu co próbujesz tu napisać:)

Co do wariantu indyjskiego który to przeszedłem już się pisze że jest zdecydowanie mniej szkodliwy i nie wiadomo czy to szczepionka czy tez zjadliwość wariantu odpowiada za malejąca liczbę zgonow( NHS)

Także hold your horses😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rasheed napisał:

To paracetamolu i ibupromu też nie stosujesz bo były po nich przypadki śmiertelne ? Narkozy w szpitalu też odmówisz ? Żadnych leków nie przyjmiesz ?

 

To raczej zły przykład .Ja nie zażywam żadnych tabletek od ponad 20 lat i nic mi nie dolega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dyskusja z Tobą. Szczepionka jest zła bo zdarzały się zgony ale różne leki weźmiesz choć też mają na swoim koncie zgony i powikłania.

 

Akeda: to Twój przykład jest nietrafiony bo skoro jesteś zdrowy to oczywiste, że nie bierzesz leków. Jednak pytanie co zrobisz gdy zachorujesz ? Będziesz czytać ulotkę z informacją o zagrożeniu czy będziesz się ratować 

Edytowane przez Rasheed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, akeda napisał:

 

To raczej zły przykład .Ja nie zażywam żadnych tabletek od ponad 20 lat i nic mi nie dolega.

Niestety ale przyjdzie taki czas że trzeba będzie się zacząć leczyć a co za tym idzie przyjmować jakieś leki. 

Pewne tak mi się wydaje na 99.99%.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rasheed napisał:

Taka dyskusja z Tobą. Szczepionka jest zła bo zdarzały się zgony ale różne leki weźmiesz choć też mają na swoim koncie zgony i powikłania.

 

Akeda: to Twój przykład jest nietrafiony bo skoro jesteś zdrowy to oczywiste, że nie bierzesz leków. Jednak pytanie co zrobisz gdy zachorujesz ? Będziesz czytać ulotkę z informacją o zagrożeniu czy będziesz się ratować 

Milego dnia. Kompromitacja na maxa i porównanie do paracetamolu;)

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...