Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Jax napisał:

Wie ktoś może czy po przyjęciu drugiej dawki szczepionki nie trzeba będzie nosić maseczek?

 

14 godzin temu, Pawop napisał:

Będzie trzeba, bo dalej jest możliwość przekazania wirusa.

 

To co wyrabia z nami zarówno rząd jak też różnego rodzaju "eksperci telewizyjni" (w Polsce tacy jak: Simon, Grzesiowski, Sutkowski, Gut, Horban, a za granicą m.in. Gates), to kłamanie w żywe oczy.

W marcu powiedzieli nam że w ogóle te obostrzenia to tylko na kilka tygodni.

W kwietniu noszenie maseczek miało być obowiązkowe do "jak będzie szczepionka". Teraz jest szczepionka i...? Dalej każą nosić, a do tego zaczynają nieśmiało przepuszczać wypowiedzi że być może na zawsze.

Przy szczepionkach kompletnie nie informują czy np. osoba zaszczepiona nie będzie zarażać niezaszczepionych. I każą ryzykować.

Latem rząd obiecywał że nie będzie drugiego lockdownu jesienią. I co? Był/jest (zależnie od branży).

W listopadzie rząd wymyślił tabelkę wprowadzania i znoszenia restrykcji i co? Ma ją tam gdzie słońce nie dochodzi.

Dopiero co zmniejszyli restrykcje i...? Proszę bardzo.

Ja się zastanawiam, dlaczego akty nieposłuszeństwa obywatelskiego jak "otwieraMY", "góralskie veto" czy ostatnie zabawy w Zakopanem mają wciąż charakter lokalny, a nie powszechnego buntu społecznego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Nadal nie jest na tyle źle. Na dodatek dążymy do tego, że wprowadzone zostaną prawa, które tak ograniczą wolności, że każdy nieposłuszny będzie mógł być od razu zniszczony. To właśnie z tego powodu np. coraz głośniej mówi się o wycofywaniu gotówki. Dlatego powstają takie projekty jak ten o odebraniu możliwości odmowy przyjęcia mandatu. Po tym forum widać, że niektórzy idą posłusznie do rzeźni. Wydaje im się, że będą żyć wiecznie jak założą na twarz maseczkę. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The cable guy ludzie umierają i będą umierać po szczepieniu czy to po pierwszej dawce czy po drugiej dawce ale o tym się nie mówi a zwłaszcza te media co uważają się za niezależne czyli TVN24 czy Polsat News. Oni tego nie powiedzą bo by musieli się przyznać że - moim zdaniem, podkreślę - sami rozpętali tą całą pandemie. Jesteśmy oszukiwani przez rząd i stąd brak informacji ile osób zmarło po przyjęciu szczepionki. Tu sanepid robi piękną robotę dla rządu i zataja informacje  o zgodach po szczepienych i wpisuje choroby pacjenta jako główny zgon. 

 

WReal24  dobrze to było powiedziane co robi sanepid po zgonie dr z Zabrza że nie wpisuje zgonu poszczepiennym. Mimo dwóch próśb lekarza który podał mu szczepionkę i prosił o wpisanie  zgonu poszczepiennego  a mimo to sanepid zignorował i wpisał kompletnie co innego. Pewnie takie wałki dochodzą w całej Europie. To jest eksperyment na ludziach i tu nie ma co się oszukiwać a sama szczepionka została warunkowo dopuszczona do obiegu i stąd co raz więcej zgonów w Polsce i w Europie po szczepionce. Ludziom starszym wmawia się że wszystko będzie ok po szczepieniu a później okazuje się że umierają z nie wiedzy.

Póki media głównego nurtu nie będą informować o takich przypadkach jakie są zgony poszczepienne to ludzie nigdy nie będą wiedzieć co się dzieję w Polsce :(

Ludzie starsi nie mają dostępu do innych źródeł niż telewizja naziemna lub satelitarna i stąd taka nie wiedza a jak się mówi jak jest to mówią że wpajaja im się nie prawdę. Tak działa telewizja na ludzi starszych ze nie ma innej prawdy niż telewizja. Smutne to jest i na ten moment nie da się nic z tym zrobić ,  póki ludzie sami się nie pamiętają to będą umierać. 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@XMAREKK30Szkoda tylko że wRealu24, które często wzmiankujesz, nigdy nie zawnioskowało o koncesję. Nawet satelitarną, nie wspominając już o startowaniu w konkursie na multipleks (Pewnie by nie wygrali, ale przynajmniej pokazaliby że się starają.) Sam internet to może być za mało żeby dotrzeć do wielu słuchaczy, zwłaszcza starszych z - przyznaję - innym punktem widzenia nt. pandemii niż media typu TVP, TVN, Polsat.

Zresztą nawet w przypadku młodych widzów, obytych z internetem ich przekaz dociera bardziej do widowni i tak już zorientowanej w kierunku skrajnej prawicy (jako że PiS - pomimo rozbudowanych programów socjalnych - także jest postrzegany jako partia prawicowa). Szczególnie że Youtube co i raz utrudnia działalność tego typu kanałów przez różnego rodzaju blokady.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to wRealu24 tworzy własną platformę polski YouTube i z  tego co wiem ma ruszyć jeszcze w tym roku i stąd pewnie nie chcą startować nigdzie indziej. Są inne kanały na YouTube o różnych tematykach pandemicznych - polityka takie jak :

 

Tomasz Sommer extra 

JaOsa 

WReal24

 

Każdy z nich ma swoich widzów ale mało kto o nich wie i stąd nie wiedza ludzi  co się dzieje w Polsce. Ja już od dawna zaprzestałem oglądać media te które kreują na media niezależne i od tamtego czasu mam inne wiadomości na temat pandemii.  Uważam, bo to tylko moja opinia, że póki sami ludzie nie obudzą się i będą się szczepić to będą umierać bo tak trzeba. Sam mam problem ze swoim ojcem bo chcę się szczepić a nic nie wie o tych szczepionkach. Będzie żałoba w rodzinie ale co ja mam zrobić i jak mam się przebić  jak telewizja głównego nurtu mówi prawdę a syn kłamie. Będzie to smutny rok dla mnie  :(

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też korzystam z wymienionych mediów (może poza Sommerem, bo jak widzę ciągle przeskakuje na nowe kanały, ja pamiętam jeszcze kanał o nazwie NCzasTV).

Kanał na Youtube to nie do końca telewizja, jak to oni się kreują. Od telewizji różni ich brak linearnej ramówki. Zazwyczaj też transmisja uruchamia się w momencie kiedy zaczyna się program, a jak wejdziesz na stronę zaplanowanej transmisji to nie zawsze się ona automatycznie odpali.

Natomiast, faktycznie przekazują one inne informacje na temat COVID niż wszystkie oficjalne media. Często są tam rozmowy z lekarzami promującymi alternatywne metody radzenia sobie z koronawirusem jak np. Włodzimierz Bodnar (amandatyna) czy Anna Martynowska (lekarz kilkukrotnie zawieszana w prawie wykonywania zawodu z powodu "nieprawomyślnych" wypowiedzi na ten temat).

Wydaje mi się że lepiej by było zamiast tworzyć kilka czy kilkanaście kanałów o podobnej tematyce, zrobić takie zrzeszenie się i zrzutka na całodzienną telewizję, choćby i satelitarną (streaming w internecie też niech zostanie), tak aby zdobywać więcej widzów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dziś wp.pl wali takim tytułem na głównej stronie: "Duży skok zakażeń. Tak wielu przypadków nie było od miesiąca."

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-najnowsze-dane-ministerstwa-zdrowia-sroda-17-lutego-6609089443597184a

 

Oczywiście wspominają Krupówki, które nie miały jeszcze szans się przyczynić do jakiegokolwiek wzrostu. Gdzieś czytałem, że robiono przesiewowe w przedszkolach i z tego powodu te wyniki "zakażeń" mogą być większe. O tym jakoś nikt nie ma ochoty wspominać. 

Najwyraźniej planują nas trzymać w domach przez kolejne miesiące fałszywą "trzecią falą". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, michael112 napisał:

Natomiast, faktycznie przekazują one inne informacje na temat COVID niż wszystkie oficjalne media. Często są tam rozmowy z lekarzami promującymi alternatywne metody radzenia sobie z koronawirusem jak np. Włodzimierz Bodnar (amandatyna) czy Anna Martynowska (lekarz kilkukrotnie zawieszana w prawie wykonywania zawodu z powodu "nieprawomyślnych" wypowiedzi na ten temat).

Nie będę rozprawiał czy Ci Państwo mają rację czy nie. Choć jak w wypadku osocza ozdrowieńców, amandatyna też nie jest lekiem choćby dla każdego i w każdym stadium choroby.🙂 ( to moja opinia )

Zwróćcie tylko uwagę że gdyby Ci YouTuberzy mówili jak inni to czy ktoś by ich oglądał? W tym wypadku liczy się zainteresowanie widza w taki sposób aby "kliknoł" i obejrzał ( a przynajmniej zaczął ). Ale może to faktycznie jacyś wolontariusze którzy poświęcają czas i tylko swoje pieniądze na pokazanie niby dezinformacji jaka panuje w głównych mediach. 🙂

 

 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, corsair28 napisał:

Nie jest tak źle. Na ok. 2 mln podanych szczepionek to tyle co nic. Poza tym z tego co podają ok. 1600 przypadków NOP dotyczy zaczerwienienia i lekkiego bólu w miejscu wkłucia.

Ale przecież masa ludzi umiera po szczepieniach. Na YT tak mówią :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mingo napisał:

Ale przecież masa ludzi umiera po szczepieniach. Na YT tak mówią :P 

No fakt, na YT i w necie można spotkać całą masę "sensacyjnych" artykułów o rzekomych "zgonach" poszczepiennych. W sobotę poświęciłem parę godzin na znalezienie "wiarygodnych" informacji w tym temacie np. z prokuratury, szpitali ale niestety bez efektów.  Nigdzie nie znalazłem informacji gdzie by potwierdzono / udowodniono, że śmierć pacjenta nastąpiła na skutek podania szczepionki.  Ne wiem może słabo szukałem ale podejrzewam, że gdyby takie przypadki były i były poparte dowodami to producenci szczepionek już by mieli wytoczone setki spraw o odszkodowanie, szczególnie w stanach. A jakoś o tym nie słychać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, corsair28 napisał:

No fakt, na YT i w necie można spotkać całą masę "sensacyjnych" artykułów o rzekomych "zgonach" poszczepiennych. W sobotę poświęciłem parę godzin na znalezienie "wiarygodnych" informacji w tym temacie np. z prokuratury, szpitali ale niestety bez efektów.  Nigdzie nie znalazłem informacji gdzie by potwierdzono / udowodniono, że śmierć pacjenta nastąpiła na skutek podania szczepionki.  Ne wiem może słabo szukałem ale podejrzewam, że gdyby takie przypadki były i były poparte dowodami to producenci szczepionek już by mieli wytoczone setki spraw o odszkodowanie, szczególnie w stanach. A jakoś o tym nie słychać.

Ale ja to wiem, odnoszę się tylko do niektórych użytkowników, którzy to co ktoś powie na YT biorą za prawdę tylko dlatego, że mówią coś innego. 

A prawda jest taka jak pisze @Sebek00. Gdyby ci "spiskowi" youtuberzy mówili prawdę, to nikt by na nich nie spojrzał i nie dał zarobić bo tego można się dowiedzieć wszędzie. Zmyślają różne historie żeby zabłysnąć, pokazać się a tym samym zarobić. 

 

@corsair28postępujesz tak jak się powinno. Weryfikujesz informacje i to się ceni. Gdyby każdy tak podchodził do informacji to mielibyśmy znacznie mniej fake newsów itp. Niestety, większość im bardziej sensacyjną informację widzi tym bardziej w nią wierzy. Bez żadnej weryfikacji.

 

 

Jak tylko zmarł po szczepieniu ktoś w DPS to od razu było o tym głośno w mediach i zastanawiano się, na ile szczepionka przyczyniła się do zgonu. Więc jak oni mieliby ukrywać te setki poszczepiennych zgonów? 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek00 , mingo , Cosair28   macie 1000%  racji na YouTube sami kłamcy i tylko wyłudzają  kasę od ludzi za mówienie nie prawdy ale za to w mediach tak zwanych jak oni to mówią o sobie niezależne TVN24 czy Polsat News  ooo tam to mówią prawdę  i tylko prawdę . Ludzie w jakich wy czasach żyjecie ??  Uważam, że tylko w mediach niezależnych a takie są na YouTube można uzyskać jakąkolwiek informację co się dzieje w pandemii. Liczycie że na stronach internetowych znajdziecie informacje o zgonach poszczepiennych to was rozczaruje nic tam nie znajdziecie , bo zaraz były by zablokowane i skasowane. Takie właśnie mamy wolne media brak jakichkolwiek informacji. Co do tych YouTuberów to oni mają wyłączoną monetyzacje i stąd nic nie zarabiają z samego  YouTube a tylko z darowizn dobrowolnych  od ludzi i wszystko w temacie :)   

 

Jestem ciekaw ilu z was tak naprawdę rozróżnia zarażonych od tych podejrzanych  i tu przykład  : podają dziś   7tyś to są osoby zarażone a czemu nie  podejrzane  a to jest kolosalna różnica przy tych statystykach . Po drugie to że ktoś jest zarażony lub  podejrzany  to nie znaczy że jest chory bo tylko dlatego że wyszedł mu wynik dodatni. Mamią nas tymi statystykami co dzień a mało kto rozróżnia na zarażonych lub podejrzanych i tak samo ze zgonami podają w mediach 500 umarło i wszyscy myślą że umarło 500 na COVID19 a tu lipa  450 zmarło  na inne choroby niz covid19 a reszta to może być na covid19 ale nie koniecznie i gdzie to wysoka umieralność  na koronawirusa się pytam :)  Tak jest prawda ale według was prawda jest taka jaka podają media głównego nurtu a YouTube - rzy  to zło jakich mało. 

 

 

Cytat

 Prawda jest taka jak pisze @Sebek00. Gdyby ci "spiskowi" youtuberzy mówili prawdę, to nikt by na nich nie spojrzał i nie dał zarobić bo tego można się dowiedzieć wszędzie. Zmyślają różne historie żeby zabłysnąć, pokazać się a tym samym zarobić. 

 Masz racje Mingo  Sebek00 mówi prawdę chcą tylko zaistnieć i na tym zarobić. Co za nie dobrzy  z nich ludzie  żeby tak w konia ludzi robić  za mówienie  nie prawdy :) 

wRealu24 mają wyłączoną monetyzacje  i większość tego typu kanałów o tej tematyce , także z czego taki kanał ma żyć się pytam ?? Taki TVP dostaje od państwa 2mld od państwa to jest w porządku tak ?? Każdy chce żyć i zarabiać i to chyba jest normalna sprawa  Mingo  czy nie ? W tym roku z inicjatywy wrealu24  powstanie nowy polski YouTube i skończy się zamykanie ludziom ust tym  co chcą mówić prawdę. YouTube tylko dba o takie kanały co mowie dobrze o covid19 i samych szczepionkach. Większość kanałów utrzymują się z darowizn dobrowolnych od ludzi.

 

 

Cytat

Jak tylko zmarł po szczepieniu ktoś w DPS to od razu było o tym głośno w mediach i zastanawiano się, na ile szczepionka przyczyniła się do zgonu. Więc jak oni mieliby ukrywać te setki poszczepiennych zgonów? 

 

Też masz rację Mingo dlaczego by mieli ukrywać prawdę o szczepionkach :) Może kiedyś jakieś media pękną i powiedzą prawdę przez pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, XMAREKK30 napisał:

Sebek00 , mingo , Cosair28   macie 1000%  racji na YouTube sami kłamcy i tylko wyłudzają  kasę od ludzi za mówienie nie prawdy ale za to w mediach tak zwanych jak oni to mówią o sobie niezależne TVN24 czy Polsat News  ooo tam to mówią prawdę  ...

 

Uśmiechy już nam dałeś, dzięki 🙂

Wypowiem się za siebie. Nie czytasz albo nie rozumiesz co czytasz, tego nie wiem. Nie napisałem że Oni kłamią. W pewnych kwestiach się z Tobą zgadzam w innych nie. 

Tylko taki YouTuber może mówić prawdę ale i może kłamać tak jak kłamią (według Ciebie) główne media. Też nie wiem skąd u Ciebie pewnik że są Oni rzetelni i prawdomówni.  I tylko tyle i aż tyle chciałem pokazać. 

 

Edytowane przez Sebek00
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...