Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś przekręt pewnie był.

 

Ale wypowiedź anonimowego lekarza zamieszczona na jakimś portalu, który gdzieś na mieście usłyszał o szczepieniach na WUM dla mnie wiarygodna nie jest. Tym bardziej twierdzi że dodatkowa pula szczepionek była a kontrola przeprowadzona na WUM wykazała że takiej dodatkowej puli nie było.  Ktoś kłamie. I tylko o tym przypadku piszę. 

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polemika dalsza nie ma sensu. Za jakiś tydzień pewnie okaże się że ktoś ze szpitala umarł bo nie dostał szczepionki. Spokojnie sprawa jest rozwojowa, jeszcze pewnie wrzucicie rewelacje na ten temat. Z rzetelnych niezależnych źródeł. ?

Edytowane przez Sebek00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pewna lekarka która twierdzi że miała być zaszczepiona a nie była. Podała swoje imię i nazwisko. Można ją przy jakimś śledztwie w tej sprawie skonfrontować z rektorem WUM.

Na WP jest anonim. Którego pewnie chroni jeszcze tajemnica dziennikarska. Skoro dla Ciebie anonimowy donos jest wiarygodnym źródłem informacji to ok, dla mnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba słowo "przekręt" niczym jakby 70 baniek kolejne znów zniknęło. Szczególnie w sytuacji kiedy priorytetem powinno być wyszczepienie jak największej liczby osób w jak najszybszym tempie. 

Tymczasem słyszę przed chwilą w PN że szpitale mogą zamawiać szczepionkę raz na tydzień :)

Jeśli wyszczepią do środy to od czwartku do niedzieli fajrant :D

A dodatkowo szczepionka podobno przychodzi w poniedziałek rozmrożona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@the cable guy Trochę to już zaczyna być nudne :)

 

Nie wiem czy o tym już było wcześniej, jeśli tak to sorka.

 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-sad-w-opolu-uznal-ze-lockdown-naruszal-prawo,nId,4971828

 

Cytat

Nie ma podstaw, aby przedsiębiorcy płacili kary nałożone przez sanepid za prowadzenie działalności w czasie jej zamrożenia – uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Wyrok, choć nieprawomocny, otwiera drogę do podważania kar nałożonych przez sanepid.

 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zostawiam Cię z tą teorią spiskową :)

Dla mnie to jest większym zmartwieniem  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-michal-dworczyk-zaszczepiono-ponad-177-tys-osob-wystapilo-je,nId,4972118

Cytat

Zutylizowano tylko 215 dawek

Zestawmy to z listą kilkunastu artystów. Czy gdzieś słychać oburzenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego planowało rozpocząć szczepienia przeciw COVID-19 4 stycznia. Jednak według "Rzeczpospolitej", w dniach 24 i 27 grudnia z prezes CM WUM Ewą Trzeplą kontaktowali się pracownik Agencji Rezerw Materiałowych i koordynator z ramienia NFZ, namawiając do przyjęcia szczepionek jeszcze pod koniec grudnia. Szczepionki musiałyby zostać wykorzystane do 31 grudnia - były rozmrożone i podobno w innym wypadku zmarnowałyby się.

Dziennik donosi, że prezes Trzepla trzykrotnie odmawiała przyjęcia szczepionek obawiając się, że w okresie okołoświątecznym nie uda jej się błyskawicznie znaleźć osób z grupy zero chętnych do szczepienia. Miała się zgodzić po zapewnieniu, że będzie można wykorzystać je także wobec pacjentów i rodzin lekarzy. "Rzeczpospolita" opisuje łapankę, w której szczepieni mieli być nie tylko aktorzy (podobno w celach promocyjnych), ale i np. sprzątaczki czy woźni w CM WUM.

 

https://next.gazeta.pl/next/7,151003,26666805,afera-szczepionkowa-ustalenia-rzeczpospolitej-rzucaja-nowe.html#s=BoxOpMT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista się rozrasta : https://www.rmf24.pl/fakty/news-kilkadziesiat-osob-zaszczepionych-poza-kolejnoscia-na-wum-je,nId,4974117

19 godzin temu, Sebek00 napisał:

Na stronie WUM nadal jest info odnośnie szczepień z datą 31.12.2020. Czyli z przed ujawnienia "afery".

Sprawa została ujawniona już 29 grudnia na stronie facebookowej ZUM na WUM przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Źródłem jest szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Źródło było podawane na tej stronie kilka postów wyżej.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-szczepienia-w-polsce-michal-dworczyk-mamy-trzecie-miejsce-w-,nId,4972118

Jak ładnie to pisałeś -  Kilkadziesiąt zaszczepionych - zapominałeś dodać  że chodzi o tysiące ( prawie dwieście tyś )

 a kilkaset szczepionek zutylizowanych - chodzi o 215 dawek szczepionki zostało zutylizowane. - W większości to były sytuacje, gdzie

szczepionka uległa mechanicznemu uszkodzeniu, już w punkcie szczepień

pzdr

 
 

 

 

Edytowane przez andvhs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, andvhs napisał:

Jak ładnie to pisałeś -  Kilkadziesiąt zaszczepionych - zapominałeś dodać  że chodzi o tysiące

 

 

Wprawdzie to nie do mnie bezpośrednio ale odpowiem: Kilkadziesiąt zaszczepionych poza ustaloną przez rząd kolejnością szczepień. Bo o to była afera. Nikt nie odnosił uszkodzonych szczepionek do ogółu zaszczepionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to mi chodziło jak napisał @Rasheed

@andvhsProsiłbym o czytanie wątków w całości a nie wybiórczo jednej wypowiedzi, gdyż ważny jest kontekst wypowiedzi. Odpowiadamy sobie wzajemnie i z kontekstu wynika coś zupełnie innego niż sugerujesz.

Tym bardziej że już raz się wypowiedziałem w dokładnie ten sam sposób na tej samej stronie, gdy podałem pierwszy raz źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...