Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Rasheed napisał:

To czym pod tym względem kościół różni się od kina albo teatru ?

Niczym. I zamknięcia tych miejsc akurat nie rozumiem. Słowo. Głupota. Ale hotele? Tu doskonale rozumiem ;)

 

Może czegoś jednak nie wiem. Bo gdzie znajduje się większość kin? Nie w galeriach handlowych?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę w galerii handlowej ( nie chodzę ładnych parę miesięcy, staram się unikać dużych skupisk ludzi), ale niestety musiałem złożyć reklamację butów. Przez pół godziny szukałem wolnego miejsca na parkingu! Bardzo dużo osób, ludzie byli dosłownie wszędzie. Nawet nie chce sobie wyobrażać co się będzie działo w ten ostatni weekend przed świętami. Tam wirusa nie ma, a w kinie czy teatrze jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwała Ci za to, ale jak Ci spod tatr mają się stosować do obostrzeń skoro obecni tam zignorowali swoje zasady?

1 minutę temu, Beks napisał:

Ugóry facet w czerwonej kurtce jako jedyny zachował dystans :) 

Brawo dla tego Pana i dla Ciebie za szukanie pozytywów :) Nie spojrzałem na to zdjęcie w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jaszek napisał:

 Ale hotele? Tu doskonale rozumiem ;)

 

 

W hotelu jesli zamkniesz restauracje i strefy SPA to nie ma skupisk w jednym miejscu.

 

Wiele kin jest poza centrami handlowymi i to często te małe, studyjne, które ledwo zipią. Chodzi do nich garstka ludzi, ja nawet w weekendy byłem często w gronie ok 8 osób które przyszły na film. Duża sala, 8 osób, straszne zagrożenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jaszek napisał:

Ta, bo ludzie to nie. Sądzili, że uda im się ograć rząd i sprawić sobie przyjemność podpisując fałszywe oświadczenie. Bo bez nart zapadną na depresję :)

 

Ciekawostka - Jedną z ludzkich potrzeb jest potrzeba relaksu, odpoczynku, czy realizowania swojej pasji. Jeden będzie się czuł znakomicie w obecnych warunkach, pięciu innych będzie się czuło fatalnie, bo nie będzie mogło wyjść, pójść na stadion, do teatru, kina, muzeum, pójść na kolację do restauracji, na fajny koncert czy właśnie pojeździć na nartach. Przez miesiąc, dwa nie byłoby żadnego problemu. Jednak po tylu miesiącach zaczynają się już poważne problemy, o których mam wrażenie wszyscy zapomnieli. Zważając na fakt w jakim beznadziejnym stanie jest polska psychiatria będziemy mieli "ciekawe" czasy pod względem chociażby liczby samobójstw. No, ale dla Ciebie najwyraźniej się to zupełnie nie liczy.

 

Obostrzenia mają być mądre, obostrzenia mają być logiczne i nieść za sobą realną walkę z epidemią i pomoc. Kiedy jednak przez wiele miesięcy mogę iść do galerii, kościoła itd. bądź po prostu widzę polityków mających w [beep]ie swoje zasady to przepraszam bardzo, ale czuję się jeszcze gorzej. Szkoda, że polska walka z pandemią zamieniła się w taki cyrk i mówię to jako osoba popierająca obostrzenia (tylko, że te logiczne) i bardzo na siebie uważająca.

Realna i logiczna walka z epidemią to ograniczenie liczby osób w danym miejscu, a nie całkowite zamykanie połowy kraju... Lockdown można wprowadzić krótkoterminowo, a nie rozciągać go na pół roku, bo to jest już działanie idiotyczne, pozbawione sensu i jakiegokolwiek myślenia o przyszłości.

Edytowane przez Vinni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rasheed napisał:

W hotelu jesli zamkniesz restauracje i strefy SPA to nie ma skupisk w jednym miejscu.

Są za to wtedy na mieście, najczęściej właśnie w tym jednym, najpopularniejszym miejscu (rynek, starówka, ...). Ludzie, jak już przyjadą, będą się szwendać na 100%. Że będą chcieli w hotelu siedzieć? No proszę Cię :) Będą się szwendać i awanturować jeszcze, że wejść gdzieś nie można. Na nic dania na wynos, skoro przed wejściem będzie ścisk i 200 osób w kolejce. Tu nie trzeba być orłem, żeby to zrozumieć.

 

Już to widzę - gość z rodziną jedzie 200 km i siedzi w hotelu.

 

Co do Radia Maryja - bulwersujące, niesmaczne, niesprawiedliwe. Ale czy wywoła to skutki epidemiczne? Ile było tam osób? 100? 200? A Wy porównujecie to do wyjazdu miliona Polaków na Sylwestra w góry. Gdyby chodziło o jeden hotel, to nikt całej branży by nie myślał zamykać. Naprawdę. Zrobił się proceder na masową skalę.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jaszek napisał:

Co do Radia Maryja - bulwersujące, niesmaczne, niesprawiedliwe. Ale czy wywoła to skutki epidemiczne? Ile było tam osób? 100? 200? A Wy porównujecie to do wyjazdu miliona Polaków na Sylwestra w góry. Gdyby chodziło o jeden hotel, to nikt całej branży by nie myślał zamykać. Naprawdę. Zrobił się proceder na masową skalę.

Lekarze mówią o braku związku przebywania w dużych skupiskach na powietrzu podczas protestów, ze wzrostem zachorowań. Zatem można z tą tezą polemizować, dopóki ktoś tego jednoznacznie nie wykaże.

Za to przebywanie kilka godzin w zamkniętym pomieszczeniu w dużym skupisku, jest już większy zagrożeniem, bo pomieszczenie nie wietrzone ma więcej unoszącego się wirusa niż na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dvbtowiec napisał:

Lekarze mówią o braku związku przebywania w dużych skupiskach na powietrzu podczas protestów, ze wzrostem zachorowań.

Protesty to też niewielka skala. 10, czy 20 tys. osób, głównie miejscowych, to w skali kraju promil. To nadal nic w porównaniu do miliona, z różnych regionów.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na protestach w Warszawie były setki tysięcy osób.

A w Tatry to milion turystów przyjeżdza przez całe wakacje: https://www.nocowanie.pl/ponad-milion-turystow-w-tatrach-podczas-wakacji-2020.html ;).

To naprawdę nie jest żadna filozofia pozwolić ludziom pojechać na narty czy po prostu wypoczynek np. pod warunkiem przetestowania się 24 czy 48h przed co pokazują przykłady innych krajów.

 

Ja się nie zdziwię jak te mądre inaczej głowy zakażą wyjazdów, ale np. nagle między świętami a sylwestrem przypomną sobie np. o publikacji orzeczenia TK. Bo to jest już ten poziom groteski.

 

Z właśnie trwającej konferencji: "Niedzielski: załamanie systemu ochrony zdrowia spowoduje utrudnienie dla pacjentów nie tylko z COVID-19".

On żyje na innej planecie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie wiązanie tego z polityką. A jeszcze bardziej bawią mnie ludzie, którzy uważają, że wśród polityków dzisiejszej opozycji są ludzie, którzy radziliby sobie lepiej z jednym z największych wyzwań ostatniego stulecia.

 

Służba zdrowia w Polsce zawsze przykrywana była tematami światopoglądowymi, żeby wywołać kłótnie i awantury, żeby temat służby zdrowia zszedł na dalszy plan.

 

Ja pamiętam np. rokrocznie zamykane przychodnie 1 stycznia. Wówczas w ogóle nie było jakiejkolwiek opieki POZ, bo się minister nie mógł dogadać z przychodniami. Ale wtedy było dobrze, a to dzisiaj jest źle. Dla mnie i wczoraj i dzisiaj jest tak samo. A kolejny rząd może co najwyżej jeszcze więcej popsuć, a zapewniam, że się da.

 

https://tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zamkniete-gabinety-lekarskie-po-1-stycznia,502281.html?h=1b5a

 

Ludzie mający nadzieję na lepszą zmianę w tym zakresie są głupcami dla mnie. Niestety. Radzę więc pójść po rozum do głowy i samodzielnie przeciwdziałać epidemii. I nie na Krupówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat np. w kwestii epidemii świnskiej grypy dzisiejsza opozycja zareagowała bardzo przytomnie.

A Szwecja do dziś płaci odszkodowania za nieprzetestowane szczepionki i ich skutki uboczne (https://www.dw.com/pl/szwecja-płaci-odszkodowania-ofiarom-szczepionki-przeciwko-świńskiej-grypie/a-19257185).

Teraz Szwedzi są mądrzejsi. My natomiast w wiecznym "ostrym cieniu mgły" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super. "Kwarantanna narodowa" od 28 grudnia do 17 stycznia ;d. A miało być srednio 27 tysięcy przypadków w 7 dni żeby mogła się zacząć.

Już rozumiem, czemu Morawiecki bał się przyjść na konferencje. I tak to jest wierzyć w cokolwiek co ten rząd mówi/robi :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W sylwestra od godz. 21 do godz. 6 rano 1 stycznia obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się. Uzasadnione będą wyjścia tylko w przypadkach nagłych, m.in. zdrowotnych lub zawodowych.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-nowe-obostrzenia-konferencja-ministra-zdrowia-adama-niedziel,nId,4932677#iwa_source=special

To ciekawe. Osobiście nigdzie się nie wybieram, ale na podstawie jakich przepisów? Konstytucja obowiązuje jeszcze, czy już wolna amerykanka?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...