Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Rząd wypłaszczy. Namówi wszystkich lekarzy i obywateli żeby nie poddali się testom. Czy może zamknie punkty poboru próbek do analizy? Laboratoria zablokują żeby nie badały, czy dadzą nakaz żeby odpowiedzialni za wpisywanie wrzucili mniejsze liczby wyników pozytywnych? Na twittera wpiszą co uznają za stosowne na dany dzień? 

Ciekawi mnie jak to rząd wypłaszczy twoim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie przypominam, że tak naprawdę nie wiemy ile jest testów ;).

 

"Na mocy rozporządzenia z 23 października laboratoria nie muszą już przedstawiać informacji o liczbie wykonanych testów prywatnych. Jednak od 5 listopada będą musiały codziennie informować liczbie wykrytych zakażeń."

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-11-04/zmiana-sposobu-liczenia-chorych-wzrost-zakazonych-to-skutek-protestow/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, the cable guy napisał:

Tak. Rząd wypłaszczy. Namówi wszystkich lekarzy i obywateli żeby nie poddali się testom. Czy może zamknie punkty poboru próbek do analizy? Laboratoria zablokują żeby nie badały, czy dadzą nakaz żeby odpowiedzialni za wpisywanie wrzucili mniejsze liczby wyników pozytywnych? Na twittera wpiszą co uznają za stosowne na dany dzień? 

Ciekawi mnie jak to rząd wypłaszczy twoim zdaniem. 

Myśl co chcesz. Jeśli uważasz, że naprawdę takimi danymi nie da się manipulować to Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się w nocy. Suchy kaszel oraz gorączka 38,7. Dzwoniłem do przychodni, powiedziałem że jestem z kwarantanny, po wywiadzie dostałem skierowanie na test. Muszę  jechać o piątej rano już, bo punkt otwierają o 7, ale jest tyle osób, że trzeba zajmować kolejkę dwie godziny przed. Dzisiaj nie było sensu nawet się fatygować  i tak bym się nie dostał. Teraz jeszcze doszedł potworny ból głowy... :( Lekarz kazał mi pić jak najwięcej wody oraz łykać ibuprofen na ból i gorączkę. Może jakoś przetrwam :) 

Edytowane przez Beks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Beks: Powrotu do zdrówka życzę.

 

Jak to różnie człowiek to przechodzi. Moja koleżanka miała koronawirusa i wyszło to po fakcie jak zrobiła sobie test na przeciwciała. Generalnie czuła się dobrze, tylko przez kilka dni miała problem z węchem, ale czuła na przykład lakier do paznokci. Także sama się zastanawiała czy ma czy nie ma koronki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Beks napisał:

Muszę  jechać o piątej rano już, bo punkt otwierają o 7, ale jest tyle osób, że trzeba zajmować kolejkę dwie godziny przed

Nie ma na godziny? Takie coś to najgorsze co można zrobić. Bo tak wszyscy robią.

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-dusil-sie-mial-drgawki-dramatyczna-akcja-ratunkowa-w-gdansku,nId,4858410

 

Ten Pan też chciał "dorobić" na święta pewnie.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

@Beks a występuje u Ciebie katar i uczucie zapchanych zatok? Bo u mnie się tak zaczęło chyba przeziębienie, a teraz zatoki mi przeszły a dostałem kaszlu. Gorączki nie miałem, więc chyba nie COVID. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katar przy COVID-19 to rzadkość. Jest jednak możliwy, bo zwłaszcza teraz potrafi się to nałożyć z przeziębieniem. Katar nie wyklucza 100% COVID-19. 

 

Nerki potrafią dokuczać, objawiając się bólem dolnej części pleców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Moim zdaniem liczba testów spadła przez to, że sanepid nie śledzi już osób z kontaktu, a takie osoby same z siebie nie zgłoszą się na test, nawet jeśli dostały objawów, bo obawiają się tej izolacji i normalnie sobie funkcjonują chodząc do pracy czy na zakupy. W ten sposób wirus się roznosi, a w statystykach epidemia gaśnie.

 

4 godziny temu, jaszek napisał:

Katar przy COVID-19 to rzadkość. Jest jednak możliwy, bo zwłaszcza teraz potrafi się to nałożyć z przeziębieniem. Katar nie wyklucza 100% COVID-19. 

 

Nerki potrafią dokuczać, objawiając się bólem dolnej części pleców.

Wiem, że na 100% nie wyklucza. U mnie zaczęło się od kataru, potem zatkanego nosa, następnie gęsty żółty katar wskazujący na zapalenie zatok i kichanie. Bez gorączki. Dostałem na to antybiotyk i kiedy zatoki zaczęły puszczać to pojawił się dosyć dokuczliwy kaszel, co wg lekarza jest normalne, bo z góry spłynęło niżej. Teraz wykrztuśny syrop i nadal antybiotyk.

1 minutę temu, Krzysiek11:) napisał:

 

 

Edytowane przez Krzysiek11:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszel w COVID jest suchy. Łapie często podczas mówienia. Nie ma odksztuszania plwociny.

Godzinę temu, Krzysiek11:) napisał:

Moim zdaniem liczba testów spadła przez to, że sanepid nie śledzi już osób z kontaktu

I przez to też:

 

https://www.poradnikzdrowie.pl/aktualnosci/skierowanie-na-test-w-kierunku-covid-19-zobowiazuje-do-kwarantanny-nowe-wytyczne-aa-en4T-bZUV-hhAv.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Beks napisał:

Dzięki. Właśnie to bardzo podstępna choroba. Część osób nawet nie będzie wiedziało że przechorowało, a inni będą leżeć w szpitalu pod tlenem. Ja pewnie gorzej przechodzę bo jestem palaczem oraz mam nadciśnienie. 

Czytałem jakiś artykuł medyczny, że nikotyna pomaga łagodniej przechodzić zakażenie. Niestety paląc papierosy jest też negatywny skutek dla płuc, bo wdycha się też szkodliwe substancje. Więc lepiej chyba przykleić sobie plasterek. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...