Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szereg nieznanych syfów aplikujesz sobie z każdym kęsem dowolnego spożywanego pożywienia i z każdą tabletką jaką łykasz :)

Doceniam, ale argument słaby.

Przypominam sobie także dyskusję gdy wprowadzana obowiązek pasów, niektórzy podobne argumenty wysuwali, że to ograniczenie ich wolności.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wielki Piątek , w kościołach obędzie się adoracja krzyża , gdzie ludzie będą całować krzyż , a jedynym środkiem zapobiegawczym po każdym wiernym jest przetarcie jedna i tą sama  chusteczka higieniczna  , czyli mam rozumieć ze w kościołach   Covida  już nie ma  i nikt się nie zarazi w ten sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednich dwóch latach przynajmniej w Warszawie tam gdzie słyszałem to zrezygnowali z tego zwyczaju. Prosili wiernych o skłonienie głowy zamiast całowania. Natomiast nie wiem jak na wsi i nie wiem jak będzie w tym roku.

Może zaskoczę, ale uważam że akurat całowania nie powinniśmy wznawiać jeszcze przez jakiś czas, a może i na stałe.

Nawet co do komunii św. mocno ją ograniczyłem bo uważam że podają ją w sposób niehigieniczny. Czytałem kiedyś artykuł że nawet z komunii na rękę możemy się zarazić. Przecież nie wiemy czy ksiądz zdezynfekował swoje ręce i czy jest zdrowy. Uważam że prawidłowo powinna być podawana przez rękawiczki tak samo jak pieczywo w sklepie. Tzn. ksiądz powinien nosić, bo wierny to już sam odpowiada za swoje zdrowie.

Jak widzicie, sam zachowuję środki ostrożności tam gdzie jest to rozsądne. Natomiast mam dosyć przymuszania mnie do inwazyjnych środków wpływających ciągle na życie - maseczka (utrudnienie oddychania przez cały czas a nie tylko przez chwilę) czy kwarantanna (pozbawienie wolności, moim zdaniem bezprawne, a na pewno niesprawiedliwe moralnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.wp.pl/niedzielski-zapowiada-koniec-stanu-epidemii-podal-termin-6758074076375648a

Niby stan epidemii ma zostać zniesiony, ale stan zagrożenia - bez względu na to jak mało będzie zakażeń - miałby zostać do września. A tak się składa że pewne drobne kwestie prawne - jak zakaz eksmisji - są podtrzymywane bez względu na to czy funkcjonuje stan epidemii czy zagrożenia.

Nie wiadomo też, co z obowiązkiem noszenia masek w placówkach medycznych.

Paszporty covidowe... Niedzielski mówi że znikają tymczasem UE chce je przedłużyć o kolejny rok. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek11:)

Nie widzę w tym artykule zdania o tym, że stan zagrożenia będzie tylko do września.  

 

Jest natomiast cytat, że boją się jesieni i kolejnej fali (i ewentualnego powrotu do stanu epidemii):

Cytat

 I z takim niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny - mówił minister.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, michael112 napisał:

 pomimo niewielkiej liczby zakażeń (a będzie jeszcze mniej, bo przed nami lato), utrzymuje się stan zagrożenia epidemicznego bez względu na aktualne statystyki.

Tego tak naprawdę nie wiemy. Byliśmy krajem który robił stosunkowo małą liczbę testów, a od 1 kwietnia robimy ich jeszcze mniej.

Liczba zakażeń jest wprost proporcjonalna do liczby wykonywanych testów.

Bardziej obiektywnym wskaźnikiem byłoby przyglądanie się ile % badanych próbek jest pozytywna.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem mamy tyle szczepionek że nie wiemy co z nimi robić...że tak się zapytam kto tyle ich zamawia skoro było od początku wiadomo że jest ich za dużo.

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-konflikt-polski-i-pfizera-dworczyk-mowi-o-wsparciu-komisji-e,nId,5971863

W Polsce ogólna wyszczepialność jest niska w stosunku do zachodu np. grypa i na tej podstawia można było ilość zamówień racjonalizować. Potem kombinowali komu je sprzedać i nie stracić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno drugiemu nie przeczy. 

Firma nie ukrywa jakich badań nie przeprowadziła, wszystko jest w charakterystyce produktu leczniczego, zatem będąc w tej grupie sam decydujesz. 

 

Tak samo w pierwszym etapie nie były prowadzone badania na dzieciach i szczepionka została zatwierdzona wyłącznie dla dorosłych. 

Po przeprowadzeniu badań na dzieciach nie wykazano niebezpieczeństwa jej przyjmowania. 

Nie ma w tym niczego dziwnego że na jakiejś grupie społecznej w takim tempie nie zrobiono badań. 

Odnotowano to. 

Ale bezpieczeństwo na grupach które przebano jest potwierdzone. 

Zatem hipokryzja to kamyczek do Twojego ogródka. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...