Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Historia mojego kolegi z pokoju w pracy. Chłop lat 42, okaz zdrowia, do tej pory żadnych poważnych chorób, żadnych nałogów. Pewnego dnia łapie go temperatura 40st i tak trzyma cały czas, pomimo podawania różnych leków przeciwgorączkowych co 3-4h (na zmianę). W międzyczasie przyjeżdżają do niego pobrać wymaz - wynik pozytywny. Po 6 dniach utrzymywania się temperatury 40st, kolega jest już na wykończeniu, dlatego decyzja o wezwaniu karetki i jedzie do szpitala (oddział covidowy oczywiście). Po dobie podają 1-wszą dawkę osocza ozdrowieńców. Temperatura nie spada. Po kolejnej dobie 2-ga dawka osocza (więcej już nie podają). Następnego dnia temperatura spada, do końca dnia jest już normalna. Dobrze, że w szpitalu, do którego trafił nie było problemu z osoczem (ponoć nie wszędzie jest tak różowo) - żadne inne leki nie były w stanie zbić temperatury. Kolega jest obecnie jeszcze w szpitalu i jest wrakiem człowieka. RTG wykazuje zajętość płuc 60% - suchy kaszel niemal nieustający. Ale już "z górki". Ciekawe co pozostawi po sobie w jego organizmie ten "nieistniejący" wirus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Beks napisał:

Czyli wychodzi, że najczęściej umierają osoby chorujące na choroby układu krążenia oraz pacjenci onkologiczni. 

Trudno tak jednoznacznie stwierdzić na podstawie jednego szpitala. 

 

NobelM

Szkoda tylko że tak długo zwlekał z pójściem do szpitala. Co prawda w kwietniu też byłem zwolennikiem aby na siłę nie pchać się do szpitala, tak teraz twierdze że jak ma się ciężkie objawy covida to nie ma co zwlekać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

WHO: Zaszczepieni też powinni przechodzić kwarantannę. [...] Dr Soumya Swaminathan, powiedziała, że ludzie muszą przestać wierzyć, iż sama szczepionka doprowadzi do zakończenia pandemii. Podkreśliła, że organizacja nie ustaliła, czy szczepionki podawane w USA i Europie chronią przed zarażeniem się koronawirusem i rozprzestrzenianiem go na inne osoby, czy jedynie zapobiegają objawowym przypadkom COVID-19.

 

https://www.o2.pl/informacje/who-zaszczepieni-tez-powinni-przechodzic-kwarantanne-podali-powod-6591575767604000a

 

 

A u nas Minister Zdrowia przecież już wie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2020 o 21:07, NobelM napisał:

Historia mojego kolegi z pokoju w pracy. Chłop lat 42, okaz zdrowia, do tej pory żadnych poważnych chorób, żadnych nałogów. Pewnego dnia łapie go temperatura 40st i tak trzyma cały czas, pomimo podawania różnych leków przeciwgorączkowych co 3-4h (na zmianę). W międzyczasie przyjeżdżają do niego pobrać wymaz - wynik pozytywny. Po 6 dniach utrzymywania się temperatury 40st, kolega jest już na wykończeniu, dlatego decyzja o wezwaniu karetki i jedzie do szpitala (oddział covidowy oczywiście). Po dobie podają 1-wszą dawkę osocza ozdrowieńców. Temperatura nie spada. Po kolejnej dobie 2-ga dawka osocza (więcej już nie podają). Następnego dnia temperatura spada, do końca dnia jest już normalna. Dobrze, że w szpitalu, do którego trafił nie było problemu z osoczem (ponoć nie wszędzie jest tak różowo) - żadne inne leki nie były w stanie zbić temperatury. Kolega jest obecnie jeszcze w szpitalu i jest wrakiem człowieka. RTG wykazuje zajętość płuc 60% - suchy kaszel niemal nieustający. Ale już "z górki". Ciekawe co pozostawi po sobie w jego organizmie ten "nieistniejący" wirus.

To samo mogła wywołać grypa. Nie wiem czemu się tak podniecasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falcon nie wiem jak z Twoją pamięcią, ale młodzi ludzie tą lekcję "kompetencji" doskonale zapamiętają.

Jestem o to spokojny :)

U nas codziennie ok 500 zgonów, w kraju znacznie mniejszym niż Niemcy. Wg Ciebie to jest panowanie nad sytuacją? :)

Pominę w tej dywagacji pomoc publiczną w Niemczech w zestawieniu do tej która oferowane jest naszym przedsiębiorcom. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, the cable guy napisał:

To samo mogła wywołać grypa. Nie wiem czemu się tak podniecasz.

Faktycznie, bardzo podniecające.

Grypa istnieje już hen hen od nie pamiętam kiedy, koronawirus niecały rok. W swoim otoczeniu nie zetknąłem się z podobnymi sytuacjami lub zgonami (przy/po grupie) w przeszłości , a jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności, w ostatnich kliku miesiącach miałem styczność z kilkoma ciężkimi przypadkami przechodzenia choroby oraz z 2 zgonami, akurat u osób z potwierdzonym covidem. Przypadek?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w przeliczeniu na liczbę mieszkańców ten rekord zgonów i tak jest daleki od tego w Polsce.

Musieliby mieć około 1500 zgonów, żeby dorównać dokonaniom naszej walki z pandemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falconwróć na poprzednią stronę i zobacz jakiej odpowiedzi udzieliłeś o armagedonie.

Zdaje się do tego się odnosimy. 

 

Padła teza że skoro Niemcy sobie nie radzą mając dwukrotnie większą liczbę mieszkańców a podobną liczbę zgonów jak u nas, to jak nazwać sytuację w Polsce?  Co Ci sami dziennikarze napisaliby jak my sobie radzimy? 

Rozumiem że mamy się cieszyć? 

 

Na marginesie ja się cieszę z innego faktu, mianowicie że zauważyłeś niezależność niemieckich mediów. To musiało być trudne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Falcon Wystarczy spojrzeć na liczby. Polska ma 766 zgonów na milion mieszkańcow. Niemcy 410. Teraz już rozumiesz?

A że dziennikarze od Niemiec wymagają trochę więcej, tak samo jak od Mercedesa wymagamy więcej niż od Poloneza, no to nic nowego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy są na 53 miejscu pod względem zgonów na COVID. Polska na 32.

Jednocześnie Niemcy są na 45 miejscu pod względem ilości wykonanych testów, Polska na 86.

 

Dodając do tego takie rozwiązania w .de jak od 27 do 45 tysięcy euro bezzwrotnej dotacji dla malych firm i pracujących na własny rachunek (u nas było to 5 tysięcy złotych), obniżony przez pół roku do 15% VAT aby stymulować gospodarkę, kiedy u nas mimo 23% VAT dowalany jest podatek cukrowy, od deszczówki, podwyżka ZUSu, abonamentu tv i podatku za psa to wybacz, ale w Niemczech jest [beep]nie kolorowo z perspektywy mieszkańca Polski.

 

A co do Forsala to nie wiem co ma do koronawirusa wypowiedź jakiegoś człowieka, który potrafi robić biznes. Nie ten temat.

Tutaj możemy podyskutować o tym jak biznes potrafił zrobić instruktor narciarstwa, albo handlarz bronią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszędzie cacy, ale w Niemczech akurat o wiele bardziej niż w Polsce co jest potwierdzone liczbami.

 

A jeśli lepsza pozycja gospodarcza Niemiec budzi Twoje kompleksy to zawsze możesz sobie je wyleczyć znajdując artykuły o tym jak Polska "drenuje" Ukrainę.

 

Emigracja zarobkowa drenuje ukraiński rynek pracy z najbardziej dynamicznych i wykwalifikowanych pracowników, a gospodarka uzależnia się od przesyłanych przez nich pieniędzy.

https://forsal.pl/swiat/artykuly/7768997,polska-ukraina-kryzys-pandemia-skutki-gospodarcze.html

A co do pomocy - wystarczyłoby nie wydawać na TVP, Antonova, instruktora narciarstwa itd i już by się kilka miliardów znalazło... I w przeciwieństwie do tych pierwszych "inwestycji", te miałyby jakiś długofalowy skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule, który Ty podałeś także nie jest napisane o wszystkich Niemcach, a o pojedynczym czlowieku.

A trudzić się już nie będe także z odpowiadaniem Tobie, bo o ile jeszcze jakiś czas temu była to dla mnie minimalna intelektualna rozrywka, tak teraz poziom z Twojej strony bardzo spadł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już przestałem rozumieć o co mu chodzi. Skaczemy z kwiatka na kwiatek. 

Chciał pokazać jak to u naszych sąsiadów Niemiec  jest tragicznie. Nie wyszło kolejny raz. Wybaczamy. 

Szukaj dalej. 

Może Ci się uda wykazać jakim to krajem zaradnym jesteśmy na tle innych. Póki co po nowym roku falstart. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dziennikarze każdego kraju napiszą o swoim podobnie. Nigdzie nie jest kolorowo. 

Możemy jednak to odnieść do innych przykładów. I bardzo dobrze że Niemcy patrzą na ręce swoim wybrańcom i ich krytykują. My jednak mamy do ich spraw dystans i wiemy że u nich jest dobrze w porównaniu z innymi krajami, w tym naszym. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynają być anulowane kary dla podmiotów, które nie dostosowały się do obostrzeń...

 

WSA w Opolu w sprawie nałożenia kary administracyjnej przez Sanepid na zakład fryzjerski, w związku z ograniczeniami wprowadzonymi rozporządzeniem [...] RM nie wprowadziła stanu klęski żywiołowej, zatem dysponuje tylko zwykłymi środkami konstytucyjnymi i nie może ograniczać konstytucyjnych praw i wolności rozporządzeniami

źródło: https://www.facebook.com/konstytucyjny/posts/1667767176758648


Tak więc każdy restaurator, właściciel sklepu itd, może teraz spokojnie domagać się odszkodowania, w związku z bezprawnym ograniczeniem jego działalności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...