Skocz do zawartości

Koronawirus


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Sebek00 napisał:

Brtk

To zaplanuj Boże Narodzenie 2020 też troszkę wcześniej. Nie wiadomo jak będzie przebiegać epidemia. Termin nie jest ważny liczy się pamięć i gest zmartchwywstania. 

Przeczytałeś co napisałeś przed wysłaniem? Nie wiem jakie w ogóle podobieństwo jest w tych świętach. Chyba, że w Boże Narodzenie chodzisz na cmentarz. Ja od lat chodzę przed 1 listopada na cmentarz, by nie stać w korkach, móc gdzieś zaparkować blisko itp. Nie było epidemii, też tak robiłem, to się nazywa zdrowy rozsądek. 

A Boże Narodzenie co tu ma do rzeczy? Zakażą spotkań z rodziną dalszą, z którą się nie mieszka, święta spędzę z rodziną, z którą mieszkam. Taką tu filozofia.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebek00 napisał:

Brtk

To zaplanuj Boże Narodzenie 2020 też troszkę wcześniej. Nie wiadomo jak będzie przebiegać epidemia. Termin nie jest ważny liczy się pamięć i gest zmartchwywstania

Jednak się tym bardziej nie dziwię, że polecieliście sobie do Turcji z żonką. ? Nawet w sumie rozumiem, czytając twoje kolejne wpisy.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety rządzący i policja to miękkie faje i nie potrafią rozgonić tłumu.. ;) powinni temu zapobiec na samym początku, a teraz już nie wiedzą co zrobić.

@the cable guyguy dlatego się go zapytałem czy przeczytał, co napisał.. ?

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego tłumu już nie rozgonią. Powinni myśleć na początku protestów, kiedy to protest raczkował. Nie było mocnej reakcji, mandatów za zgromadzenia w czasie pandemii itp., to teraz mają co mają.

 

@Sebek00 dobra. Szkoda mi czasu na odpisywanie, bo widzę, że nie ma sensu 

Edytowane przez brtk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brtk

Masz racje, nie po drodze nam?

Masz też racje, że może porównywanie Święta Zmarłych do Bożego Narodzenia to nie był z mojej strony najlepszy wpis.

Ja chce być "kowalem swojego losu" Ty wolisz żeby inni decydowali za Ciebie i mówili co jest dla Ciebie najlepsze. To nas różni. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, brtk napisał:

Takiego tłumu już nie rozgonią. Powinni myśleć na początku protestów, kiedy to protest raczkował. Nie było mocnej reakcji, mandatów za zgromadzenia w czasie pandemii itp., to teraz mają co mają.

 

@Sebek00

Mandaty? Na podstawie czego by Ci niektórzy powiedzieli. Na podstawie rozporządzenia? Sądy umorzą :) Uwarzasz że groźbami byś emocje stłumił? Spójrz na Białoruś. Poszli na ostro na początku i?

Takie metody Ci się podobają? 

Mleko się rozlało, teraz je trzeba wypić. Mądre głowy powinny zasiąść i pomyśleć jak uspokoić nastroje społeczne, aby zapobiec tragedii epidemicznej. Nawoływanie w internecie do organizowania bojówek "obronców kościołów" nie uspokoi emocji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kingofsouth napisał:

Włączyłem TVP Info ,  by zobaczyć jak pokazują prostesty i jak usłyszałem:

"Korona Party" to mnie zmiażdzyło.  Straszenie i propaganda.  Dobrze , ze nie płącę abonamentu na taki s...it

 

Nie widziałeś tańców i muzyczki? Do tego piwko, chipsy itd. To jak to nazwać? Włącz np. na wp.pl teraz. Ocenisz bez zbędnych komentarzy partyjnej stacji.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Sebek00 napisał:

Brtk

Masz racje, nie po drodze nam?

Masz też racje, że może porównywanie Święta Zmarłych do Bożego Narodzenia to nie był z mojej strony najlepszy wpis.

Ja chce być "kowalem swojego losu" Ty wolisz żeby inni decydowali za Ciebie i mówili co jest dla Ciebie najlepsze. To nas różni. 

 

Bądź sobie panem swojego losu, też jestem panem swojego losu, dlatego poszedłem na cmentarz zdroworozsądkowo tydzień przed. Można być panem swojego losu jak się jest odpowiedzialnym. Społeczeństwo polskie nie jest odpowiedzialne, to są restrykcje.

 

@kingofsouth dlatego polecam ci nie włączać telewizji, włączysz TVP info to masz jedną propagandę, włączysz TVN24, to masz drugą propagandę.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Beks napisał:

Chyba cała Europa patrzy na nasz kraj i nie dowierza, że w samym środku drugiej fali zachorowań odbywają się wielotysięczne manifestacje.  

I tu się mylisz i to bardzo, włącz jakikolwiek zagraniczny kanał to zobaczysz to samo co w Polsce - protesty, zgromadzenia, bójki etc. Jaki kraj byś nie chciał od USA przez UK, Francję, Włochy, Niemcy, Czechy, Białoruś, Rosję, Indie, Tajlandię.... Oczywiście większość przeciw restrykcjom rządów ale śmiem twierdzić że u nas też wyrok pseudo TK to tylko pretekst i gdyby go nie było to ludzie znaleźli by sobie inny powód czytaj powracające ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych statystyk kwarantanny i z tym jak sobie rząd radzi.  Juz kilka osób z mojego otoczenia miało telefon z sanepidu , ze kończy im się kwarantanna , bo nauczycielka w szkole chora, tyle że nikt z tych osób nie dostał powiadomienia , ze takowa kwarantanna się zaczęła.
Dzieci chodziły do szkoły,  rodzice do pracy i po 10 dniach telefon , ze juz mozna wrocic do życia. Miłego wieczoru wam życzę , pozdrowienia z Wrocławia  
 

Edit.

Jutro się obudzimy,  odpalimy forum a @tyrla wrzuci twita ile to osób ma kwarantanne i zachorowało. Jaka jest prawda to tylko wam powie stacja do której macie zaufanie :)

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaszek napisał:

Moja koleżanka dzisiaj dowiedziała się, że ma SARS-CoV-2. I to ciekawe, bo jeszcze w środę była na proteście. Wczoraj usuwała z FB swoje zdjęcia z tego wydarzenia, sądząc, że internet zapomni...

 

Co, na Boga, jest z ludźmi nie tak?

Po Wszystkich Świętych będzie prawie dwa tygodnie od początku strajków. Zacznie się wysyp przypadków z manifestacji. Listopad może być bardzo ciężki. Chyba, że to "fałszywa pandemia". Zobaczymy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kingofsouth napisał:

Co do tych statystyk kwarantanny i z tym jak sobie rząd radzi.  Juz kilka osób z mojego otoczenia miało telefon z sanepidu , ze kończy im się kwarantanna , bo nauczycielka w szkole chora, tyle że nikt z tych osób nie dostał powiadomienia , ze takowa kwarantanna się zaczęła.
Dzieci chodziły do szkoły,  rodzice do pracy i po 10 dniach telefon , ze juz mozna wrocic do życia. Miłego wieczoru wam życzę , pozdrowienia z Wrocławia   emoji4.png
 
 

Tymczasem w Chinach po pojawieniu się jednego przypadku bezobjawowego zamknięto całe miasto i zrobiono kilkaset tysięcy testów w 3 dni. Kiedy przyleciało 10 osób zakażonych, to linie LOT dostały zakaz lotów do Chin (trafiły na czarną listę i zakaz będzie obowiązywać od 2 listopada przez okres 4 tygodni). Taka "drobna" różnica w podejściu do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze bywam na cmentarzu regularnie. Jednakże 1lustopada jest dniem gdzie odwiedza się groby także dalszej rodziny, także nie każdy ma możliwość częstego bycia na cmentarzu i ten dzień jest bardzo ważny. 

Nigdzie nie twierdziłem, że jestem jedyny wierzący. Nie rozumiem tej uwagi. 

Tak jak mówię obostrzenia, zamykanie branż gospodarki nie ma sensu gdy jednocześnie organizowane są wielotysięczne protesty.  Nie akceptuje tej decyzji o zamknięciu cmentarzy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, the cable guy napisał:

Jednak się tym bardziej nie dziwię, że polecieliście sobie do Turcji z żonką. ? Nawet w sumie rozumiem, czytając twoje kolejne wpisy.

Powiem więcej,  zabraliśmy dzieci. Ja niestety nie podzielam opinii rządzących, że radzimy sobie z pandemią jako jedni z najlepszych i jesteśmy wzorem do naśladowania. W marcu, kwietniu gdzie u nas była faktycznie mniejsza liczba zakażeń ( pomijam fakt z jakiego powodu ) można było takiej narracji używać.  Teraz niestety cała Europa, cały Świat zmaga się z koronawirusem podobnie. Jeśli będę miał pecha i dodatkowo nie będę przestrzegał zasad higieny przy koronawirusie... to zarazić mogę się wszedzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...