Skocz do zawartości

Moja wizja zmian w TVP


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bułgar
On 5/18/2024 at 9:13 PM, Poland said:

Oto moje pomysły na zmianach w ramówkach publicznych anten

 

On 7/2/2024 at 9:37 PM, Mykhailo said:

Mam projekt mojej wizji zmian w sieci nadawczej TVP

 

On 7/3/2024 at 1:17 PM, Klopseł said:

Teraz jak ja to widzę

 

23 minutes ago, michael112 said:

Zarys mojej wizji zmian w pewnych obszarach TVP

Ramówki mediów publicznych rządzą się swoimi prawami i marzycielstwo nie ma na nie żadnego wpływu. Na poważnie uprawiacie tę fantastykę medialną? Nie dowierzam, że komuś chce się bić pianę na kilkanaście długości mojego wyświetlacza... o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, michael112 napisał(a):

Po pierwsze, przywrócenie nazwy "Wiadomości".

Po drugie, wprowadzenie czołówki na bazie motywu skomponowanego przez Piotra Rubika.

Po trzecie, przywrócenie dodatkowych wydań w ciągu dnia.

Wydanie główne trwa około 30-35 minut...

Po czwarte, w miarę możliwości ułożenie zespołu prowadzących w taki sposób, żeby znajdowały się w nim zarówno osoby kojarzone z obecną TVP (do 2015 i po 2023), jak i tą z lat 2015-23.

Teleexpress bez większych zmian o 17:00, ale najlepiej byłoby przywrócić Marka Sierockiego do części muzycznej.

Ogólnie się zgadzam, z wyjątkiem czwartego punktu. Tutaj uważam, że starzy prowadzący Wiadomości i 19:30 nie powinni prezentować wiadomości i programy publicystyczne w TVP. Lepiej zaprosić prezenterów z prywatnych stacji radiowych, TV Puls i Polsatu na przykład. Co do punktu 3, to skłaniam się ku opcji "bogatszej", ale weekendowe wiadomości umieściłbym o 15:00 i 19:30. Sport i pogodę umieściłbym w głównym wydaniu wiadomości.

 

38 minut temu, michael112 napisał(a):

TVP2

Zwiększenie liczby wydań "Panoramy" i ustalenie stałych godzin ich emisji, w miarę możliwości w tradycyjnych porach, znanych sprzed lat

Co do Panoramy to uważam, że powinniśmy zachować tylko jeden program, ale przenieść go na 22:00. Pisałem o tym wyżej. Wolałbym przywrócić czołówke z 2005 roku.

 

A o 18:30 można puścić jakiś lokalny program informacyjny.

 

52 minuty temu, michael112 napisał(a):

Jak dotychczas, równoczesna emisja głównych wydań "Wiadomości" (19:30), "Teleexpressu" (17:00) i "Panoramy" (22:00** i ewentualnie także 18:30*), z zastrzeżeniem że w razie ważnych wydarzeń emisja zostaje ograniczona do głównej anteny (TVP1/TVP2), a czasami nawet przerwana w trakcie programu na TVP Info.

Jestem temu przeciwny. Lepiej dawać programy lokalne. A Wiadomości, Panorama i Teleexpress mogą być nadawane jednocześnie w TVP 1/2 (zwykły format) i Polonii (z tłumaczeniem na język migowy). Jeśli są sytuacje nadzwyczajne, to można nadawać programy specjalne w TVP 1/2 i Polonii, a w TVP 3 (jestem za zamknięciem Info) - po jakimś programie.

Przykładowo mecz II ligi pomiędzy KKS Kalisz a Wisłą Puławy na TVP 3 Lublin jest w 23 minucie. W tym czasie umiera Jarosław Kaczyński. W takim przypadku podawany jest ruchomy wiersz z przesłaniem i zaproszeniem do specjalnego programu na ten temat. Ewentualnie komentator meczu powinien o tym poinformować i zaprosić do TVP 1/2, a wydanie specjalne na TVP 3 Lublin powinno być w przerwie i po meczu (jeśli będzie druga połowa).

To samo dotyczy innych stacji TVP 3, niezależnie od emitowanego programu (lub relacji). Ale powinien być pokazany do końca, a potem specjalny program informacyjny. Natomiast jeśli jest program w studiu na żywo (serwis informacyjny lub rozmowa z gościem), to przerywa go ogłoszenie o śmierci Kaczyńskiego, daje się materiał jeśli już go zapowiedziano, a dopiero potem przełączają na Warszawę. A jeśli rozmowa z gościem jest na żywo, to po prostu ją przerywają rozmowę z gościem, a kontynuacja zostaje dopiero nagrana w innym terminie.

 

W 2007 roku transmisja finału Pucharu Polski w siatkówce w TVP 3 została przerwana z powodu konferencji. Więc lepiej robić inaczej.

 

Dlatego istnieje Polonia, TVP 1/2. W przypadku siły wyższej jest TVP Sport/Seriale. O mojej wizji istnienia kanałów TVP pisałem już wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, michael112 napisał(a):

Zarys mojej wizji zmian w pewnych obszarach TVP.

Pozwolicie że nie będę rozpisywał całej ramówki, gdyż nie mam pomysłu na jej modelowanie. :D Skupię się na elementach dla mnie najistotniejszych.

 

Serwisy informacyjne

 

TVP1

Po pierwsze, przywrócenie nazwy "Wiadomości".

Uzasadniam to w ten sposób, że program o tej nazwie istniał na wiele lat zanim PiS doszedł do władzy w Polsce, co więcej - na długo zanim partia PiS w ogóle powstała, a nawet zanim powstała partia "Porozumienie Centrum" będąca pierwszym ruchem politycznym braci Kaczyńskich. "Wiadomości" przez lata miały różne kierownictwa i różne linie programowe.
A zatem, to że program nazywa się "Wiadomości" , nie musi wcale oznaczać że powiela on linię konkretnej partii, np. tej zlokalizowanej przy ul. Nowogrodzkiej.

Ja wręcz źle się czuję że muszę w propozycjach programowych tłumaczyć wątki polityczne, :P na dodatek tak oczywiste.

 

Po drugie, wprowadzenie czołówki na bazie motywu skomponowanego przez Piotra Rubika i wykorzystywanego w latach 2004-2014. (yt: /watch?v=rOGqYggKpeQ) - de facto lifting tamtej czołówki, ale z uwzględnieniem współczesnych realiów, w tym warunków technicznych (jak choćby ekran 16:9 i rozdzielczość HD).

Jednym z celów wprowadzenia właśnie tego motywu czołówki i oprawy jest budowanie wizerunku u widzów, że wracamy - na tyle na ile to możliwe - do czasów przed 2015 rokiem.

Nadmienię zatem, że czołówka wprowadzona 1 stycznia 2015 r. - choć niektórzy na YouTube postulowali jej przywrócenie - całkowicie się do tego nie nadaje, jako że - po nieznacznym liftingu - była używana przez TVP pod przewodnictwem Jacka Kurskiego - aż do maja 2019 roku, firmując ówczesny wizerunek "Wiadomości", odbierany przez społeczeństwo negatywnie.

 

Po trzecie, przywrócenie dodatkowych wydań w ciągu dnia, zlikwidowanych po 20 grudnia 2023 r.

a) Wariant "uboższy" (jeśli mam mniejszy budżet):

- od poniedziałku do piątku: 8:00, 12:00, 15:00, 19:30;

- w soboty i niedziele: tylko 19:30.

b) Wariant "bogatszy" (jeśli mam większy budżet):

- od poniedziałku do piątku: 8:00, 12:00, 15:00, 19:30;

- w soboty: 8:00, 12:00, 19:30;

- w niedziele: 13:00, 19:30.

 

Wydanie główne trwa około 30-35 minut. Pozostałe wydania trwają około 10 minut.

 

Po czwarte, w miarę możliwości ułożenie zespołu prowadzących w taki sposób, żeby znajdowały się w nim zarówno osoby kojarzone z obecną TVP (do 2015 i po 2023), jak i tą z lat 2015-23 - zgodnie z hasłem reklamowym obecnego programu "i9:30" - program, który łączy, a nie wyklucza.

Chciałbym, aby to hasło było realizowane także w wymiarze praktycznym, można wręcz powiedzieć, wizualnym. Telewizja Polska powinna być medium wszystkich Polaków, a nie tylko sympatyków "Koalicji 15 X" czy "Zjednoczonej Prawicy". Telewidz, niezależnie od prywatnych poglądów politycznych, powinien móc zobaczyć - rzecz jasna raz na kilka dni - kogoś z kim przynajmniej jako tako się identyfikują, a nie kogoś którego twarz od razu odrzuca.

Co do konkretnych osób, nasuwają mi się takie jak:

Krzysztof Ziemiec: wieloletni prowadzący "Wiadomości", prowadzący wydania programu przy historycznych wydarzeniach jak: śmierć Jana Pawła II, katastrofa smoleńska, wybór Bergoglio na papieża Franciszka. Jedyna osoba pozostająca w zespole "Wiadomości" przed i po objęciu funkcji prezesa przez Jacka Kurskiego.

Elżbieta Żywioł: prezenterka pozostawiona w TVP Info po zmianie kierownictwa w grudniu 2023 r., następnie zwolniona pod wpływem hejtu albo nacisków politycznych, ponieważ ośmieliła się prowadzić program "za PiS-u" i za "K15X". Umieszczenie jej w zespole "Wiadomości", owszem jest awansem, ponieważ poprzednio prowadziła jedynie serwisy w TVP Info. Miałoby być jednak rekompensatą za tamto, jak sądzę niesłuszne, zwolnienie.

W razie gdyby w.w. osoby nie przyjęły propozycji, możliwe jest rozważenie innych osób, np. Marta Kielczyk, ewentualnie Rafał Patyra i inne.

Nie zdecydowałbym się jednak na powierzenie prowadzenia tego programu osobom najsilniej kojarzonym z propagandą jak np. Danuta Holecka.

 

Teleexpress bez większych zmian o 17:00, ale najlepiej byłoby przywrócić Marka Sierockiego do części muzycznej.

 

TVP2

Zwiększenie liczby wydań "Panoramy" i ustalenie stałych godzin ich emisji, w miarę możliwości w tradycyjnych porach, znanych sprzed lat:

- od poniedziałku do piątku: 7:00, 13:00, 16:00, 18:30*, 22:00**;

- w soboty i niedziele: 18:30*, 22:00**.

 

Wydanie poranne (o 7:00) - trwa około 10 minut, po nim "Gość Dwójki" - rozmowa polityczna dotychczas emitowana pod inną nazwą w TVP Info o tej samej godzinie. Możliwa jest także integracja tej rozmowy z rozmową "Sygnałów Dnia" radiowej Jedynki. Dzięki tej rozmowie "dociągniemy" do 7:30, kiedy to rozpoczyna się "Pytanie na Śniadanie".

Wydania popołudniowe (o 13:00 i 16:00) - trwają około 10 minut, bez elementów dodatkowych.

Wydania główne (o 18:30* i 22:00**) - trwają około 20-25 minut.

 

Gwiazdki przy godzinach oznaczają wątpliwość i alternatywę co do pór emisji w.w. wydań:

* Wydanie główne wczesnowieczorne - alternatywnie 18:00 lub 18:30, skłaniam się bardziej ku 18:30 po to aby bezpośrednio po nim widz mógł się przełączyć na główne dzienniki w stacjach komercyjnych, które rozpoczynają się między 18:50 a 19:00.

** Wydanie główne późnowieczorne - alternatywnie 21:00 lub 22:00, przy czym zauważam że większa część forumowiczów darzy sentymentem bardziej godzinę 22:00.

 

TVP Info

Jak dotychczas, równoczesna emisja głównych wydań "Wiadomości" (19:30), "Teleexpressu" (17:00) i "Panoramy" (22:00** i ewentualnie także 18:30*), z zastrzeżeniem że w razie ważnych wydarzeń emisja zostaje ograniczona do głównej anteny (TVP1/TVP2), a czasami nawet przerwana w trakcie programu na TVP Info.

 

Nie hołdujemy zasadzie że jakiś program jest "świętą krową" ramówki TVP Info i że nie można go zdjąć w razie transmisji. W ostatnim czasie (po 20.12.2023) tego typu sytuacje zauważałem w wypadku "Teleexpressu", a w czasie poprzednich rządów PO (przed 2015) takim programem było losowanie lotto (całe szczęście obecnie jest w TVP3).

Z ramówki - w razie ważnych transmisji - może być zdjęty każdy program. Także wieczorna publicystyka, w tym program "Pytanie dnia" nadawany po głównym wydaniu "Wiadomości" (obecnie "i9:30").

 

Proponuję rozszerzoną wersję późnowieczornego wydania "Panoramy" (22:00**) w TVP Info - tzn. w Dwójce program trwa ok. 20-25 minut, po czym jest kontynuowany w TVP Info (łącznie godzina brutto, czyli od tego należy odliczyć kilka minut na reklamy). Jest to nawiązanie do "Panoramy Dnia" emitowanej w TVP Info od 2013 do mniej więcej 2018 roku (nie liczę okresu kiedy przeniesiono ją na okolice 16:00, bo to już nie to).

 

Z drugiej jednak strony, mam wątpliwości czy potrzebny jest "Teleexpress Extra" (17:15) i proponuję jego likwidację. Likwidacja dotyczy również "Teleexpressu weekend" (sobota 21:00).

 

TVP Info powinno postawić głównie na serwisy informacyjne regularnie co pół godziny, i, w mniejszym stopniu, publicystyka (w większości wieczorem, po 20:00). Dodatkowo, na bieżąco transmisje z ważnych wydarzeń.

 

Uwaga, w przypadku zwolnienia się miejsca na naziemnych multipleksach 3 i 6 (poprzez likwidację niektórych kanałów tematycznych), warto rozważyć utworzenie kanału TVP Info 2, który byłby poświęcony głównie transmisjom na żywo z bieżących wydarzeń. Można tam umieścić nieco więcej programów publicystycznych (o ile nie ma transmisji), dzięki czemu "główne" TVP Info może zachować regularny takt serwisów co pół godziny. Dodatkowo, w szczególnych przypadkach może być tak że idą dwie transmisje na żywo: jedna w TVP Info, druga w TVP Info 2.

Kanał TVP Info 2 powinien być kanałem z emisją tradycyjną a nie HbbTV, ponieważ w internecie transmisji z bieżących wydarzeń jest i tak pełno. Dlatego w przypadku braku miejsca na multipleksie, kanał nie powstaje.

 

 

Struktura kanałów

 

1. Jestem przeciwny likwidacji kanałów: TVP Historia, TVP Nauka i TVP Dokument oraz ich jakiemukolwiek łączeniu. Uważam że te kanały pełnią misję publiczną w zakresie popularyzacji nauki w różnych dziedzinach (jak wskazują same ich nazwy). O utworzeniu tych kanałów mówiło się przez wiele lat.

2. Jeśli już coś likwidować, to można rozważyć taki krok wobec TVP HD, TVP Kobieta i ewentualnie TVP Rozrywka. A także wobec hybrydowych "dwójek" kanałów: historycznego, kulturalnego i dziecięcego (ale nie wobec Alfy). Przy czym "dwójki" i tak, jeśli już, to likwidowałbym w dalszej kolejności.

3. W przypadku braku likwidacji, konieczny jest rebranding kanałów TVP HD i TVP Kobieta. Pierwszy z powodu takiego że dzisiaj HD nie jest już żadnym wyróżnikiem, ale normą. Drugi - dlatego że faworyzuje kobiety względem mężczyzn. Nie istnieje kanał TVP Mężczyzna, a poza tym kto powiedział że mężczyźni nie mogą oglądać treści proponowanych przez TVP Kobieta?

Propozycje nowej nazwy dla TVP Kobieta:

TVP Styl (ale zbyt podobna do TVN Style), TVP Styl Źycia (trochę zbyt długa), TVP Lifestyle (tu mankamentem jest fakt że to nazwa angielska, a wszystkie kanały tematyczne TVP mają nazwy w j. polskim).

Co do propozycji nowej nazwy dla TVP HD - będzie w punkcie 4b.

4. Kwestia transmisji sportowych.

Uważam że obecnie TVP Sport ma problem z pomieszczeniem swoich transmisji na jednej antenie - coraz częściej zdarzają się równoległe, które lądują zwykle w internecie.

Proponuję dwa alternatywne sposoby jego rozwiązania:

a) Utworzenie kanału TVP Sport 2 (w miejsce którejś ze zlikwidowanych anten)

b) Przeformatowanie kanału TVP HD w taki sposób, aby częściowo zachował dotychczasową ramówkę, ale częściowo został poświęcony transmisjom sportowym (tylko jeśli występują transmisje równoległe, których nie jest w stanie pokazać samodzielnie TVP Sport). Taki kanał po przeformatowaniu i rebrandingu mógłby nazywać się TVP Extra. Dodatkowo, kanał ten powinien zostać umieszczony w telewizji naziemnej i odkodowany w TVP VOD/GO. Nawet przy braku likwidacji żadnego z kanałów, jest jeszcze nieużywany dziewiąty slot na MUX6, o który kiedyś wystarała się TVP.

Jestem bliższy tej drugiej koncepcji.

5. Jestem przeciwny ponownemu połączeniu TVP3 i TVP Info. Już raz tak było, za czasów analogu i wywołało to liczne problemy w przypadku transmisji bieżących. TVP3 może i ma trochę nudną ramówkę, ale regiony mogą w mojej koncepcji przedłużać swoje pasmo, jeśli tylko mają coś ciekawego do pokazania - a rzadko tak się dzieje. Pasmo wspólne TVP3 traktuję jako pewnego rodzaju "zapchajdziurę".

 

Inne

 

Należy powrócić do systemu transmisji III kolejki fazy grupowej ME i MŚ w piłce nożnej przy użyciu trzech anten (mecz 1, mecz 2, transmisja łączona). Przez te kilka dni kiedy trwa owa kolejka (zwykle 4), ramówki kanałów muszą ustąpić transmisjom meczów, kiedy one są rozgrywane.
Będzie to o wiele łatwiejsze, jeśli powstanie wspomniane TVP Sport 2 lub TVP Extra w miejsce TVP HD. Wówczas - tylko jedna antena główna musiałaby transmitować mecz w danym czasie.

Z drugiej strony, ze względu na przyzwyczajenia widzów, a także niewątpliwie szerszy zasięg TVP1 i TVP2 u operatorów w porównaniu do TVP Sport czy TVP HD - najlepiej by było, gdyby jednak każdy z meczów mógł być pokazany na TVP1 / TVP2. Szczególnie, gdyby w tym czasie TVP posiadała jeszcze prawa do jakieś transmisji z innej dyscypliny (która mogłaby w takim układzie trafić do TVP Extra / Sport 2).

Jak najbardziej popieram te pomysły tyle że mam kilka uwag:

1. Panorama w TVP2 powonna być nie o 18:30 a o 18:00 z jednej prostej przyczyny a mianowicie 18:30 zaklepały sobie już serwisy lokalne TVP3. 

2. Do likwiidacji powinien iść także kanał TVP Seriale gdyż ten kanał tylko odcina kupony po hitowych produkcjach TVP a to za mało. Proponowałbym tutaj zmianę nazwy na TVP Film i przerzucenie do stacji wszystkich „kebabowych" seriali. 

3. TVP Extra mogłoby przejąć od stacji TVP HD, TVP Kobieta i TVP Rozrywka wszelkie premierowe propozycje przy czym lifestylowe mogłyby być też w TVP3, kabaretowe i rozrywkowe w TVP2 a muzyczne też na kanale TVP Muzyka o którym to pisze w punkcie 4. 

4. Nowy kanał TVP Muzyka zastąpiłby TVP Rozrywkę. Jego zadaniem byłaby nie tylko prezentacja teledysków ale i popularyzacja filarów anteny wydarzeń muzycznych emitowanych w Telewizji Polskiej łącznie z Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej w Opolu, Eurowizją (także odsłonach klasycznych i tanecznych), Sylwestrem Marzeń, trasą letnią oraz przywróconym do TVP festiwalem w Sopocie. W ramówce stacji byłyby więc bloki z teledyskami artystów tych imprez a nawet studia festiwalowe które to byłoby wykorzystywane także podczas Konkursów Piosenki Eurowizji i Eurowizji. Ponadto w ofercie stacji byłyby wszystkie programy muzyczne Telewizji Polskiej, dokumenty i seriale o gwiazdach muzyki a nawet magazyny tematyczne pokroju tych w dawnym kanale Tylko Muzyka. Byłyby też odpowiedniki pasm z stacji Kino Polska Muzyka. 

5. TVP3 powinna dalej istnieć ale jako kanał nieregionalny a ogólny. Ośrodki przejęłaby ponownie TVP Regionalna gdzie ośrodki byłyby częściej bo w niniejszych okienkach:

07:00 - 10:00 (3 godziny)

12:30 - 12:45 (15 minut)

14:30 - 15:00 (30 minut)

16:30 - 16:45 (15 minut)

17:00 - 20:00 (3 gpdziny)

22:30 - 22:00 (30 minut)

Razem to dałoby 7 godzin i 30 minut z opcją poszerzenia o dodatkową godzinę lub dwie o 11:00 i 21:00 w ramach godzinnych bloków. 

W ramówce TVP Regionalnej zostałby „Dobrego dnia", „Dziennik Regionów" i „Telekurier" ale za to reszta programów przeszłaby do TVP3 lub zostałaby wykasowana. Dodatkowo w celu równowagi z radiem powstałbym 17-ty ośrodek regionalny TVP3 Koszalin. 

6. Rozważyłbym docelową likwidacje „Panoramy", „Teleexpressu" i „Dziennika Regionów" na rzecz dodatkowych wydań i mutacji Wiadomości takich jak: Wiadomości Light, Wiadomości+, Wiadomości Regionalne. Na końcu unifikacja objęłaby serwisy lokalne. 

7. Utworzyłbym w TVP1 niniejsze pasma na żywo: 

- poranne: codzienie 05:55 - 07:30 

- popołudniowe: od poniedziałku do piątku 14:00 - 16:00 (polska wersja „La Volta Buona")

- wieczorne: od poniedziałku do piątku 18:00 - 19:00 

Dodatkowo też wydłużyłbym w TVP2 „Pytanie na śniadanie" do pasma 07:30 - 12:00. 

8. Klan w wyniku zmian opisanych w punkcie 7 przeszedłby do TVP2 na 19:00  zaś po nim o 19:30 byłaby Leśniczówka. Korona Królów byłaby w TVP1 o 17:30. 

8. Teleturnieje „Gra Słów - Krzyżówka", „Jeden z Dziesięciu" oraz „Jaka to melodia" przesunąłbym do TVP2 tak by powstało tam pasmo teleturniejowe

Poniedziałek - Piątek

15:15 Gra Słów - Krzyżówka

15:45 Koło Fortuny

16:20 Jaka to Melodia

17:00 Va Banque

17:30 Jeden z Dziesięciu

Sobota

14:00 Familiada

14:35 Koło Fortuny

15:10 Tak to leciało

16:10 Jaka to Melodia (do 17:10l

17:10 Nowy format

Niedziela

14:00 Familiada

14:35 Koło Fortuny

15:10 Postaw na Milion

16:10 Jaka to Melodia (do 17:10l

17:10 Nowy fornat

Szansa na Sukces w tym przypadku trafiłaby w niedziele na godzinę 19:00. 

9. Przywróciłbym codzienny program informacyjny „Polska24" do TVP Polonia i to obowiązkowo z Agatą Konarską jako główną prowadzącą. 

10. Metodę selekcyjną Polski na Eurowizję połączyłbym z programami The Voice lub reaktywowałbym Krajowe Eliminacje w oparciu o format konkursów opolskich (koncerty „Premier" i „Debiutów" złączone będącym ostatniego dnia koncertem finałowym) i głosowanie wojewódzkie. Można nawet też połączyć KFPP i KE przez co w koncercie preselekcyjnym 2 i 3 miejsce w finale dostawałoby bilet do Opola a na KFPP wszystkie miejsca z podium wygrywałyby udział w preselekcjach z czego zwycięzca KFPP byłby automatycznym finalistą preselekcji razem ze zwycięzcami Szansy na Sukces i The Voice of Poland. W obu przypadkach w razie potrzeby można by stworzyć też drugie preselekcje wybierające piosenkę pod nazwą Piosenka dla Europy. 

Podobnie byłoby w kwestii Eurowizji Junior gdzie zwycięzcu Szansy na Sukces i The Voice Kids byliby automatycznie w finale zaś pozostali uczestnicy rywalizowaliby w półfinałach. 

Dzięki powyższym zmianom Telewizję Polską przyjemniej by się oglądało. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, michael112 napisał(a):

Serwisy informacyjne

 

TVP1

Po pierwsze, przywrócenie nazwy "Wiadomości".

Uzasadniam to w ten sposób, że program o tej nazwie istniał na wiele lat zanim PiS doszedł do władzy w Polsce. "Wiadomości" przez lata miały różne kierownictwa i różne linie programowe.
A zatem, to że program nazywa się "Wiadomości" , nie musi wcale oznaczać że powiela on linię konkretnej partii.

Ja wręcz źle się czuję że muszę w propozycjach programowych tłumaczyć wątki polityczne, :P na dodatek tak oczywiste.

 

Po trzecie, przywrócenie dodatkowych wydań w ciągu dnia, zlikwidowanych po 20 grudnia 2023 r.

a) Wariant "uboższy" (jeśli mam mniejszy budżet):

- od poniedziałku do piątku: 8:00, 12:00, 15:00, 19:30;

- w soboty i niedziele: tylko 19:30.

b) Wariant "bogatszy" (jeśli mam większy budżet):

- od poniedziałku do piątku: 8:00, 12:00, 15:00, 19:30;

- w soboty: 8:00, 12:00, 19:30;

- w niedziele: 13:00, 19:30.

 

Wydanie główne trwa około 30-35 minut. Pozostałe wydania trwają około 10 minut.

TVP2

Zwiększenie liczby wydań "Panoramy" i ustalenie stałych godzin ich emisji, w miarę możliwości w tradycyjnych porach, znanych sprzed lat:

- od poniedziałku do piątku: 7:00, 13:00, 16:00, 18:30*, 22:00**;

- w soboty i niedziele: 18:30*, 22:00**.

 

Wydanie poranne (o 7:00) - trwa około 10 minut, po nim "Gość Dwójki" - rozmowa polityczna dotychczas emitowana pod inną nazwą w TVP Info o tej samej godzinie. Możliwa jest także integracja tej rozmowy z rozmową "Sygnałów Dnia" radiowej Jedynki. Dzięki tej rozmowie "dociągniemy" do 7:30, kiedy to rozpoczyna się "Pytanie na Śniadanie"

* Wydanie główne wczesnowieczorne - alternatywnie 18:00

 

TVP Info

1. Z ramówki - w razie ważnych transmisji - może być zdjęty każdy program. Także wieczorna publicystyka, w tym program "Pytanie dnia" nadawany po głównym wydaniu "Wiadomości" (obecnie "i9:30").

 

2. Mam wątpliwości czy potrzebny jest "Teleexpress Extra" (17:15) i proponuję jego likwidację. 

 

3. TVP Info powinno postawić głównie na serwisy informacyjne regularnie co pół godziny, i, w mniejszym stopniu, publicystyka (w większości wieczorem, po 20:00). Dodatkowo, na bieżąco transmisje z ważnych wydarzeń.

 

Struktura kanałów

1. Jestem przeciwny likwidacji kanałów: TVP Historia, TVP Nauka i TVP Dokument oraz ich jakiemukolwiek łączeniu. Uważam że te kanały pełnią misję publiczną w zakresie popularyzacji nauki w różnych dziedzinach (jak wskazują same ich nazwy). O utworzeniu tych kanałów mówiło się przez wiele lat.

2. Jeśli już coś likwidować, to można rozważyć taki krok wobec TVP HD, TVP Kobieta i ewentualnie TVP Rozrywka. A także wobec hybrydowych "dwójek" kanałów: historycznego, kulturalnego i dziecięcego (ale nie wobec Alfy). Przy czym "dwójki" i tak, jeśli już, to likwidowałbym w dalszej kolejności.

 

Moje uwagi do twojej propozycji: Nie przywrócisz już wiadomości, niezależnie od tego jak bardzo tego chcesz. . 19.30 ma już zbudowaną markę, o wiadomościach już totalnie zapomniano. A jeśliby już przywrócono stare wiadomości, to ten ruch byłby dla TVP totalną wizerunkową klapą, no bo jak to tak: najpierw obiecanki cacanki i dosyć spoko program w fajnym klimacie a teraz kiedy już ludzie to polubili to zmiana?

Fajnie, że wydania dodatkowe by wróciły ale- po pierwsze, jeśli mamy obecnie 19.30 a nie wiadomości to logiczne że wydania muszą być o- 8.30, 12.30 i 15.30

Po drugie- Tylko na TVP Info, bo za następujące godziny w ramówce TVP 1 są zajęte (nie ważne czy o pełnej czy o -.30)

Po trzecie- wydanie musi trwać 30 minut żeby tworzyć konkurencję dla Polsatu i W24 (12.50, 15.50)

Co do panoramy, popieram przywrócenie edycji porannej, natomiast musisz się zastanowić, czy więcej edycji Wiadomości(19.30!!!), czy lepiej poszerzać panoramę. Jedyną opcję na byt obu tych reform widzę, gdy na dwójce dodana zostanie wyłącznie Panorama Flesz.

TVP Info

1. Tak pod warunkiem że programy takie jak "Pytanie Dnia" czy "Teleexpress Extra" będą kontynuowane na Jedynce, bo są moim zdaniem dość kluczowe

2. Nie likwidować, tylko rozszerzenie czyni Teleexpress pełnoprawnym i rozbudowanym programem w moim odczuciu.

3. Spójrz na ramówki Polsat News i TVN24. Są dokładnie takie same jak twoja propozycja. Nudne serwisy iformacyjne co chwila, brak żadnego przerywnika w postaci programu choć ciut innego formatu i ani grama publicystyki od 10 do 15.

Struktura kanałów 

1. Te kanały w 90% przypadków nie nadają nic zjadliwego, a w dużej mierze ramówkę tych programów wypełniają powtarzane wielokrotnie powtórki powtórek, które nierzadko dublują się w ciągu dnia. Połączenie tych kanałów chodźby na 2 części mogłoby zagwarantować nowe otwarcie, odświeżenie

2. Właśnie dwójki należy zlikwidować jak najszybciej, może ktoś wpadnie na lepszy pomysł niż te [beep]

 

Wszystko o de mnie w temacie

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Klopseł napisał(a):

Moje uwagi do twojej propozycji: Nie przywrócisz już wiadomości, niezależnie od tego jak bardzo tego chcesz.

 

Jestem przeciwny utrzymaniu przedziału I9:30. Bo widzowie są przyzwyczajeni do oglądania Wiadomości o stałej porze, a jak zniknęły programy poboczne, to przełączyli się na inne kanały. Dlatego lepiej przywrócić starą nazwę i zwykły harmonogram emisji Wiadomości. Przywróciłbym też Panoramę Flesz.

Dlatego jestem za zamknięciem TAI i TVP INFO i połączeniem PAP, która będzie odpowiedzialna za produkcję serwisów informacyjnych i TVP 3. Ale pod warunkiem, że powstanie rada nadzorcza bez polityków. Ponadto uważam, że TVP i PR powinny się połączyć w Polskie Media Publiczne (PMP). Oczywiście bez zmiany nazw kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mykhailo napisał(a):

Jestem przeciwny utrzymaniu przedziału I9:30. Bo widzowie są przyzwyczajeni do oglądania Wiadomości o stałej porze, a jak zniknęły programy poboczne, to przełączyli się na inne kanały. Dlatego lepiej przywrócić starą nazwę i zwykły harmonogram emisji Wiadomości. 

No to już. Przykładowa ramówka na jutro z uwzględnieniem dodatkowych wydań.

5:50Balans bieli.

6:25Awantura o Basię: Awantura pierwsza, czyli rzecz o przerwanej podróży (1/12).

7:00Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

7:40Rok w ogrodzie (1076)

8:05Rok w ogrodzie extra

8:20Sportowy Poranek

8:30Program 8.30

8:50Fascynujące miejsca: Fascynująca Szwajcaria - Wysoko w Górach Jura

9:05Fascynujące miejsca: Fascynująca Kanada. Lato z niedźwiedziami polarnymi w Zatoce Hudson

9:35Ranczo 10: Depresja biskupa (123).

10.30Flesz Dziesiąta 

10:40Komisarz Alex 4: Zakazany owoc (49)

11:30Ojciec Mateusz 3: Zakładnik (35)

12:30Program 12.30

12.50Gwiazdy w południe: Angelika i król

14:25Okrasa łamie przepisy: Dziczyzna i karp na dziko

14:55Miłość i medycyna 5 (30)

15.30Program 15.30

15:5061. KFPP w Opolu - SuperJedynki (1)

16:40Wielka wyprawa maluchów

16:44Przed ekranem (7)

17:00Teleexpress

17:20Pogoda

17:30Mecz - teleturniej piłkarski (2)

18:25Gra na Maksa 3: Remontada gniazdka (18)

18:40Jaka to melodia?

19:30No ciekawe co tutaj wyemitują?

20:05Pogoda

20:10Sport

20:25Piłka nożna: Euro 2024

20:50Holandia - Turcja

Program 21.30 Wyjątkowo tylko w INFO

23:15Gra na Maksa 3: Remontada gniazdka (18)

23:25Rambo: Ostatnia krew

1:20Zderzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klopseł Na upartego, jeśli nie "Wiadomości", to serwis Jedynki mógłby mieć inną, nie używaną dotąd nazwę, ale słowną. Gdyby tak od początku zrobili, to tak bym nie narzekał. Na przykład taką nazwą mogłyby być "Aktualności".
Nie przyznasz że estetycznej wygląda jak są Aktualności z kilkoma wydaniami dziennie niż "Program 12.30", "Program 15.30", "Program 19.30"?
Ja osobiście jestem silnie przyzwyczajony - od dzieciństwa - do nazwy "Wiadomości".Ale lepszym rozwiązaniem jest nowa nazwa słowna (np. "Aktualności") niż to co zaproponowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, michael112 napisał(a):

@Klopseł Na upartego, jeśli nie "Wiadomości", to serwis Jedynki mógłby mieć inną, nie używaną dotąd nazwę, ale słowną. Gdyby tak od początku zrobili, to tak bym nie narzekał. Na przykład taką nazwą mogłyby być "Aktualności".
Nie przyznasz że estetycznej wygląda jak są Aktualności z kilkoma wydaniami dziennie niż "Program 12.30", "Program 15.30", "Program 19.30"?
Ja osobiście jestem silnie przyzwyczajony - od dzieciństwa - do nazwy "Wiadomości".Ale lepszym rozwiązaniem jest nowa nazwa słowna (np. "Aktualności") niż to co zaproponowałeś.

Gdyby użyto nazwę „Aktualności" to TVP1 miałoby tą samą nazwę programu newsowego  co jej radiowy odpowiednik czyli PR1. Z tego co się orientuje byłby powrotem do czasów gdy  „Wiadomości" były wspólnym tytułem serwisu informacyjnego obu stacji. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Poland napisał(a):

Gdyby użyto nazwę „Aktualności" to TVP1 miałoby tą samą nazwę programu newsowego  co jej radiowy odpowiednik czyli PR1. Z tego co się orientuje byłby powrotem do czasów gdy  „Wiadomości" były wspólnym tytułem serwisu informacyjnego obu stacji. 

Od kiedy radio jest w hierarchii wyżej niż TV? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem fajnie by było gdyby przed "Wiadomościami" lub "19:30" leciała Wieczorynka. Myślę, że taki powrót nostalgii mógłby się przysłużyć oglądalności przed głównym wydaniem serwisu informacyjnego. Bo jak dobrze wiecie wyniki są coraz słabsze. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mati2oo3 napisał(a):

Fajnie byłoby gdyby przed "19:30" leciała Wieczorynka. Myślę, że taki powrót nostalgii mógłby się przysłużyć oglądalności przed głównym wydaniem serwisu informacyjnego. Bo jak dobrze wiecie wyniki są coraz słabsze. 😉

Wyniki 19.30 nie są moim zdaniem słabe, podobno cały czas rosną (ostatnie badania jakie pamiętam (wiosenne chyba)) A po co wgl przywracać wieczorynkę? Dwa dni nostalgii, a później powrót do przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2024 o 22:43, Mykhailo napisał(a):

Mam zupełnie inną wizję. Uważam za słuszne zmniejszenie TVP do 8-10 kanałów.

...
TVP World - kanał międzynarodowy

Widzę, że TVP World może zostać usunięty ze względu na małą liczbę widzów. To jest oczywiście moj pomysł.

Są to Jedynka, Dwójka, Trojka, Polonia, Kultura, Wiedza, Sport+Seriale, ABC i tymczasowy Biełsat. 8-9 kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka nie może być połączona z info, musicie to zrozumieć. Trójka może iść za to w parze z kulturą, OTV mogą pokazywać lokalne występy teatralne, a z ramówki obu kanałów znikneła by bieda z nudą. Za to zamiast biełsatu zrobiłbym TVP Wschód, że zmianami języka co 45 minut lub co godzinę (rosyjski białoruski i ukraiński) TVP Polonia za granicą może być przecież Jedynką w przebraniu (czasami jakieś programy w stylu Brytania Ekspres albo Studio Lwów) zamiast Poloni w Polsce lepszy byłby TVP Fun- Publiczny odpowiednik TTV, i proszę tego kanału nie mylić z TVP rozrywką, bo w założeniu TVP Fun nie będzie zawierała powtórkowych teleturniejów, a własne premiery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nową koncepcje na TVP3. Zakłada ono pasmo lokalne o następujących porach:
06:30 - 06:45
07:00 - 10:00
11:30 - 12:00
12:30 - 12:45
14:30 - 15:00
16:30 - 16:45
17:00 - 20:00
21:30 - 22:00
22:30 - 22:45
Razem wyszłoby o dwie godziny więcej czasu dla ośrodków a nowy podział czasu składałby się w każdy dzień tygodnia z dwóch pasm trzy godzinnych, trzech półgodzinnych i czterech 15 minutowych. 
Idąc tym tropem ramówka pasma wspólnego przykładowo na piątek byłaby następująca:
05:00 Agrobiznes
05:15 Agropogoda
05:25 ZUS bez tajemnic
05:30 Piosenka u Ciebie
06:00 Dobrego dnia
06:05 Flesz
06:07 Dobrego dnia
06:30 OTV
06:45 Flesz
06:47 Dobrego dnia
07:00 OTV
10:00 Dobrego dnia
10:05 Flesz
10:07 Dobrego dnia
10:20 Dobrego dnia
10:45 Flesz
10:47 Dobrego dnia
11:00 Klasztorne smaki według Remigiusza Rączki
11:30 OTV
12:00 Kryminalna Siódemka
12:20 Przepis dnia
12:30 OTV
12:45 Agrobiznes Info
12:50 Agropogoda
13:05 Rok w Ogrodzie
13:35 Rok w ogrodzie Extra
13:50 Dlaczego krowa...
14:10 Całkiem niezła historia
14:20 Widokówka z Festiwalu
14:30 OTV
15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
15:20 Życiowe Wybory
15:50 Przyrodnik na tropie
16:20 Dziennik Regionów
16:30 OTV
16:45 Dziennik Regionów
17:00 OTV
20:00 Dziennik Regionów
20:20 Pogoda
20:30 Opole na bis
21:30 OTV
22:00 Przepis dnia
22:10 Dziennik Regionów
22:30 OTV
22:45 Info Wilno
23:10 Panorama
23:40 Rowerem przez Pomorze Zachodnie
00:00 Na Sygnale
00:30 Stulecie Winnych
01:20 Przysięga
02:15 Dziedzictwo
03:00 Dzikie pszczoły
03:55 Przyrodnik na tropie (powtórka)
04:25 Na Sygnale (inny odcinek)
04:55 Zakończenie dnia
Dzięki powyższej zmianie w ofercie programowej Trójki byłoby jeszcze więcej czasu dla regionów.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, @Poland, ale skoro obecnie ramówka TVP 3 w ogóle nie jest porywająca, to zwiększenie czasu OTV nie załagodzi sytuacji. W ramach uatrakcyjnienia ramówki trójki, utworzyłbym LOM- Lokalne Ośrodki Medialne, w ramach których ekipy TVP3 i lokalnego PR będą współpracować w celu rozwoju ramówki. W ten sposób w ramach współpracy radiowcy będą współtworzyć programy w ramach zasady "Im więcej, tym lepiej". Nie potrafię tego ubrać w słowa, ale chyba wiadomo o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.07.2024 o 13:40, michael112 napisał(a):

Zarys mojej wizji zmian w pewnych obszarach TVP.

[...]

 

W związku z informacjami opublikowanymi w ostatnim czasie, chciałbym do przedstawionej przeze mnie propozycji dodać jeszcze przywrócenie emisji Panoramy na antenie TVP2, wraz ze zwiększeniem liczby wydań tak, jak pisałem wówczas.

Co do planów emisji wydłużonej "Panoramy" o 22:00 w TVP Info - można zatem zaproponować żeby pierwsze 20-25 minut programu było równocześnie w TVP2 i TVP Info, a następnie część rozszerzona już tylko w TVP Info. Chyba zresztą i wtedy o czymś takim pisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2024 o 10:38, Klopseł napisał(a):

Tak, @Poland, ale skoro obecnie ramówka TVP 3 w ogóle nie jest porywająca, to zwiększenie czasu OTV nie załagodzi sytuacji. W ramach uatrakcyjnienia ramówki trójki, utworzyłbym LOM- Lokalne Ośrodki Medialne, w ramach których ekipy TVP3 i lokalnego PR będą współpracować w celu rozwoju ramówki. W ten sposób w ramach współpracy radiowcy będą współtworzyć programy w ramach zasady "Im więcej, tym lepiej". Nie potrafię tego ubrać w słowa, ale chyba wiadomo o co mi chodzi.

Mimo wszystko myślę że można by spróbować rozwinąć ramówkę poprzez zwiększenie czasu OTV i ujednolicenie godzin emisji pasm ośrodków. W kolejnym kroku można by utworzyć proponowany przez ciebie LOM. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak? Wg. Tej koncepcji raczej na odwrót, bo co z tego że zwiększymy godziny emisji, skoro w tych godzinach  niestety zobaczymy jak nie będzie tych programów z współpracy. Myślę, że w pierwszej kolejności należy zmienić postrzeganie trójki z takiego zapychacza na siłę w paśmie ogólnym i z nonsensownych ścieków z jakości znanej z YT w paśmie lokalnym na program tylko poziom niżej (nie jak teraz, 8 niżej) od programu 1 i 2, coś extra, z podobnym stylem. Do mojego pomysłu wprowadziłbym pasmo wspólne wszystkich ośrodków, ale...

-od 00 do 05

-od 12 do 14

-od 20 do 20.30

-od 22 do 22.30

W powyższych godzinach będą emitowane produkcję własne wszystkich ośrodków (50% w każdej z powyższych godzin), jakieś teleturnieje, może serial, TVP-owski odpowiednik polski z góry. A przez 2 połowę czasu będą emitowane topowe programy każdego z ośrodków, żeby każdy mógł je zobaczyć.

Edytowane przez Kirk
Hamuj się ze słowami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi mój pomysł to on zakłada sytuacje w której to codziennie godziny emisji pasm OTV będą takie same. Obecnie jest bowiem tak że w dni powszednie lokalne pasmo poranne jest od 08:00 do 10:00 a w weekendy od 10:00 do 12:00. Po zamianach te pasma zastąpiłoby stałe od 07:00 do 10:00 będące równoległe do tego od 17:00 do 20:00. Tym zmianom towarzyszyłoby lekkie a nie drastyczne zwiększenie czasu emisji do 8 godzin i 30 minut (taki czas mniej więcej miały ośrodki w latach dziewięćdziesiątych) które to i tak mogłoby być większe z uwagi transmisje muzyczne, religijne rozrywkowe czy sportowe. Na początek ramówka w paśmie wspólnyn byłaby taka jak na przykładzie powyżej bądź z niniejszą korektą w kwestii „Dziennika Regionów" który to mógłby złączyć swoje wydania o 20:00 i 22:10 w jedno duże trwające 40 minut:
16:20 Dziennik Regionów
16:30 OTV
16:45 Dziennik Regionów
17:00 OTV
20:00 Dziennik Regionów
20:40 Pogoda
20:50 Magazyn
21:30 OTV
22:00 Przepis dnia
22:10 Magazyn
22:30 OTV
Docelowo zmiany byłyby szersze bo programy w zaproponowanej przez ciebie koncepcji LOM ale też MOM (Makroregionalnych Ośrodków Medialnych) zaczęłyby wypierać zarówno powtórki w pasmach lokalnych (zostałyby tylko premierowe emisje programów) jak i najszybciej bądź też równolegle programy z pasma wspólnego które to tym samym skurczyłoby się do:

1. Programu porannego „Dobrego Dnia" .

2. Serwisu infornacyjnego w postaci „Dziennika Regionów" wraz z będącą po wydaniu o 20:00 prognozą pogody. 

W końcowym etapie zmian i te programy przeszłyby pod koncepcje MOM która zakłada podział sieci TVP3 na kilka makroregionów:

Małopolska - Kielce, Kraków, Lublin i Rzeszów

Mazowsze - Białystok, Łódź, Warszawa i Płock (nowy ośrodek dla Mazowsza) 

Pomorze - Bydgoszcz, Gdańsk, Koszalin (nowy ośrodek), Olsztyn i Szczecin

Śląsk - Katowice, Opole i Wrocław

Wielkopolska - Gorzów Wielkopolski, Kalisz (nowy ośrodek) i Poznań

Zasady funkcjonowania w tym przypadku będą takie same jak u LOMów czyli obejmowałyby współprace programową ze strony sieci regionalnych stacji radia i telewizji lecz nie z danego województwa a z wszystkich terenów danych makroregionów. 

Co do przedstawionych w twojej koncepcji godzin pasm wspólnych to propozycje czasu ich emisji oceniam pozytywnie choć w południe też dałbym półgodzinne pasmo lokalne celem emisji południowych wydań serwisów informacyjnych ośrodków. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się pomysł MOM-ów, tylko lepiej zmienić nazwę, bo MOM-em jest już obecnie najgorszej jakości mięso znane ze składów parówek (Mięso Oddzielane Mechanicznie, inaczej mówiąc cała krowa razem z kościami i skórą z niewielką domieszką mieszka.) Sugeruję zmienić nazwę na- DOM (Duże Ośrodki Medialne) 

Wpadłem na jeszcze lepszy pomysł. Jest w Polsce 36 milionów mieszkańców. Plan jest taki- zrobić 18 LOM-ów każdy liczy +-2 mln osób. W pakiecie do tego 6 DOM-ów każdy liczy +- 6mln osób, czyli każdy DOM 3 LOMY.

Już zacząłem wizualizację powyższego planu. 

LOM Wrocław-Opole: Woj. Opolskie, Woj Śląskie: Powiat Raciborski Woj. Dolnośląskie: Powiaty: Wrocław, Wrocławski, Oława, Strzelin, Ząbkowice

LOM Dolnośląskie: Reszta Dolnego Śląska

agLOM: Woj. Śląskie: Powiaty: Sosnowiec, Mysłowice, Katowice, Siemianowice, Piekary, Bytom, Chorzów, Świętochłowice, Ruda Śląska, Zabrze, Gliwice, Gliwicki, Mikółów, Wodzisław, Rybnik, Rybnicki

LOM Kujawy: Całe kujawsko pomorskie

LOM Pomorze: Całe Zachodnio Pomorskie Woj. Pomorskie: Powiaty: Czułchowski, Bytowski, Słupsk, Słupski

LOM Kaszuby: Reszta Pomorskiego

LOM Lubelskie: Całe Lubelskie Woj. Podlaskie: Powiaty: Siemiatczycki, Bielski, Hajnowski

LOM Stolica: Warszawa, Warszawski, Prószkowski

LOM Północ: Całe Mazurskie i reszta podlaskiego

LOM Kurpie: Woj. Mazowieckie: Powiaty: Gostyniński, Sochaczewski, Płock, Płocki, Sierpcki, Żuromiński, Płoński, Ciechanowski, Mławski, Przasnyski, Makowski, Ostrołecki, Ostrołęka, Pułtuski, Legionowski, Nowodworski, Wyszkowski, Ostrowski, Wołomiński, Węgrowski, Sokołowski, Miński, Łosicki, Siedlecki, Siedlce.

LOM Wielkopolskie: Całe Lubuskie, Woj. WIelkopolskie: Powiaty: Złotowski, Pilski, Chodzieski, Czarnkowski, Obornicki, Szamotulski, Międzychodzki, Nowotomylski, Grodziski, Wolsztyński, Gostyński, Rawicki, Leszno, Lesznieński.

LOM Podkarpackie: Całe Podkarpackie

Przypomnę że w skład LOMU wchodzi TVP3 i PRLokalnie

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następny LOM jednak w tym wpisie, bo w poprzednim upłynął już czas na edycję.

LOM Poznań: Woj. Wielkopolskie: Powiaty: Poznań, Poznański, Wągrowiecki, Gnieźnieński, Kościański, Śremski, Środa Wlkp., Wrześnieński, Słupecki, Jarocinski, Krotoszyński, Pleszewski, Konin, Koniński, Koło.

Itd, Iwnw (i w następnym wpisie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...