Skocz do zawartości

Moja wizja zmian w TVP


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wpadł mi do głowy pewien pomysł w sprawie zmian w TVP Info, dodał bym do tego kanału drugą ścieżkę dźwiękową co pozwoliło by na transmitowanie np. konferencji prasowych w całości w małym okienku (B). W głównym oknie (A) mógłby w tym czasie być nadawany program bez żadnych przerw, a widz wybierał by sobie ścieżkę dźwiękową w zależności co by chciał oglądać. Okienko (B) pojawiało by się tylko przy odpowiednich wydarzeniach nadawanych na żywo które nie mogły się znaleźć na głównej antenie (Oknie A). Co myślicie o tym ?

miniatura.php?kat=2013-01&n=524d06263d9d1bf4d8aa3ce7053ee54b&w=750

 

Świetny pomysł. W stylu "dla każdego coś dobrego" ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja wizja wygląda tak:

 

TVP 1 - Z tej stacji znikają wszystkie seriale , które lecą do TVP 2. Stacja nadaje co 4 godziny wydania wiadomości np o 8,12,16 a następnie główne o 19:30.

TVP 2 - Kanał serialowy z nutką rozrywki. Wszystkie seriale z TVP 1 lądują tutaj. Nie zabraknie dotychczasowych programów jak Voice of Poland oraz Bitwa na głosy.

TVP Rozrywka - Kanał nadaje 24 godziny na dobę. Są tutaj programy typu : Jaka to Melodia , Pytanie na Śniadanie , Kabaretowy klub Dwójki (Zmiana nazwy na Kabaretowy klub TVP )

TVP Sport - Tutaj tylko z jedną zmianą - kanał nadaje 24 godziny na dobę.

TVP Sport 2 - Kanał zrealizowany głównie dla wydarzeń , których nie może pokazać TVP Sport , gdyż w tym czasie lecą np : Biegi narciarskie kobiet równolegle z narciarstwem alpejskim. To 1 na TVP Sport , to 2 w TVP Sport 2.

TVP Info - Kanał nadaje od 5:00 do 2:00 na żywo. 3 godziny pozostają na powtórki.

TVP Bajka - Lecą tutaj różne bajki dla dzieci , włącznie z Disney'owskimi produkcjami ( chodzi głównie o klasykę disneya typu Kaczor Donald , Myszka Miki , Brygada RR.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto o 1:00 w nocu ogląda telewizję informacyjną na żywo? TVP z twojej wizji nie pociągnęłaby długo, bo większe koszty nadawania programu (przez wydłużenie nadawania) oraz chaos dla widzów (przetasowania programów między stacjami) doprowadziłyby spółkę do szybkiego bankructwa, co i tak nie jest obecnie aż tak dalekie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zlikwidowanie TVP1 i TVP2 (oraz TVP Historia) i rozdzielenie ich programów na wszystkie stacje tematyczne.

 

- TVP Info - kanał informacyjny 24/h. Tutaj rano jest nadawana "Kawa czy herbata", "polityka przy kawie", poza tym tutaj przechodzą główne wydania Wiadomości (Panorama jest wówczas niepotrzebna)

- TVP Regiony - ogólna nazwa dla kanałów regionalnych (osobny kanał w każdym województwie)

- TVP Seriale - tu będą skupione WSZYSTKIE seriale anteny TVP, łącznie z premierami, czyli to tutaj będzie Moda na sukces, Klan, Barwy szczęścia, M jak miłość, Rodzinka.pl itd. (ponieważ nie ma 1 i 2)

- TVP Sport - tutaj skupiają się WSZYSTKIE wydarzenia sportowe nadawane na kanałach TVP

- TVP Film - kanał 24/h emitujący filmy, obecnie porozpraszane na różnych kanałach

- TVP Dokument - ten kanał nadaje wszelkie programy dokumentalne, nie tylko przyrodnicze - przejmuje również dokumenty z TVP Historia

- TVP Rozrywka - tutaj wszystkie programy rozrywkowe, "Jaka to melodia", "Jeden z dziesięciu", rano "Pytanie na śniadanie", kabarety

- TVP Kultura - szeroko pojęta kultura, również współczesna, ogólnie bez zmian.

- TVP ABC - tutaj wszystkie programy dla dzieci.

- TV Polonia - bez większych zmian - ogólny kanał łączący elementy wszystkich stacji tematycznych, kierowany do Polonii.

 

Wersje HD: TVP Info HD, TVP Sport HD, TVP Film HD, TVP Rozrywka HD, TVP Dokument HD, TVP Seriale HD

 

Generalnie w tej wizji TVP skupia się tylko na kanałach tematycznych, które są dostępne bezpłatnie na terenie Polski. Najlepiej, jakby wszystkie były w DVB-T. Jeśli chodzi o ich podział na multipleksach, to wszystkie na MUX3, TVP ABC na MUX1, a TV Polonia w ogóle.

Wówczas widzowie mogą sobie wybierać, co chcą oglądać - jeśli chcą "Barwy szczęścia", przełączają na TVP Seriale, bo i tak jest to kanał bezpłatny. Chcą obejrzeć "Wiadomości", to na 19:30 do TVP Info; jak lwy w środowisku naturalnym - TVP Dokument; jakiś film to na TVP Film; skoki czy biegi - TVP Sport. Brak kanałów ogólnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, który chce dobić TVP. Ja rozumiem, że kanały tematyczne systematycznie zyskują widownię, ale na pewno nie odjdzie do tego, żeby dwie stacje tematyczne TVP miały taką samą oglądalność jak kanały ogólne TVP. A jak będzie mniejsza oglądalność to i będą mniejsze przychody, a jak będą mniejsze przychody to będzie to dla TVP koniec, bo i tak już teraz ledwo zipie. Myślę, że w obecnej systuacji TVP nie można wykluczyć rezygnacji z niektórych stacji tematycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Generalnie w tej wizji TVP skupia się tylko na kanałach tematycznych, które są dostępne bezpłatnie na terenie Polski. Najlepiej, jakby wszystkie były w DVB-T. Jeśli chodzi o ich podział na multipleksach, to wszystkie na MUX3, TVP ABC na MUX1, a TV Polonia w ogóle.

Wówczas widzowie mogą sobie wybierać, co chcą oglądać - jeśli chcą "Barwy szczęścia", przełączają na TVP Seriale, bo i tak jest to kanał bezpłatny. Chcą obejrzeć "Wiadomości", to na 19:30 do TVP Info; jak lwy w środowisku naturalnym - TVP Dokument; jakiś film to na TVP Film; skoki czy biegi - TVP Sport. Brak kanałów ogólnych.

 

A co w przypadku gdy o tej samej porze będzie mecz piłkarski i Skoki narciarskie , jak wtedy pogodzić te dwie dyscypliny mając do dyspozycji jeden kanał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przepraszam że odkopuje temat ale nie wiem jak wy ale ja wyrównałbym tematycznie kanały TVP z Polskim Radiem by wyglądało to mniej więcej tak że anteny z "cyferkami" byłyby ogólne (odstępstwami od tej reguły byłyby tylko trzy kanały: TVP Regiony, TVP Polonia i TVP HD) z jakimś przeznaczeniem czy grupą docelową a te z nazwami byłyby tematyczne - mam tu na myśli taki oto schemat:

TVP1 & PR1 - główne kanały ogólne skierowane do wszystkich

TVP2 & PR2 - kanały ogólne dla starszej widowni (w przypadku Polskiego Radia byłaby to kontynuuacja PR3)

TVP3 & PR3 - kanały kulturalne (czyli obecne TVP Kultura i PR2)

TVP4 & PR4 - kanały ogólne skierowane do młodzieży (TVP4 tak jak jego angielski odpowiednik BBC Three dzieliłby czas z kanałem dziecięcym TVP ABC i nadawał od 20:00 do 6:00 w wersji naziemnej ale też mógłby nadawać satelitarnie i kablowo całodobowo jako osobna stacja)

TVP Regiony & PR Regiony czyli stacje lokalne Polskiego Radia - nazwę TVP Regiony przybrałoby w szczególności pasmo wspólne telewizji regionalnej (pasma lokalne w telewizji byłyby o nazwach np: Telewizja Kraków, Telewizja Szczecin, WOT itd.) składającej się nie z 16 a z 17 ośrodków tym nowym byłby ośrodek TVP Koszalin nadający w tym samym zasięgu co Polskie Radio Koszalin. W przypadku PR Regiony nazwa dotyczyłaby wszystkich stacji regionalnych i tym sam zastępowałaby nazwę Audytorium 17.

TVP Polonia & PR Polonia - kanał przeznaczony polonii zagranicznej. Częścią radiowej strony tego duetu byłoby też PR dla Zagranicy skierowane do zagranicznych odbiorców.

TVP Rozrywka - kanał rozrywkowy

TVP HD - ogólny kanał w wysokiej rozdzielczości

Poza tym w telewizji mogłyby być dodatkowe stacje jak:

TVP Info - kanał informacyjny

TVP Sport - kanał sportowy

TVP Historia - kanał historyczny

TVP Seriale - kanał serialowy

TVP Parlament - kanał parlamentarno-publicystyczny

TVP Dokument - kanał dokumentalny

TVP ABC / TVP Junior - kanał dla dzieci (dzieliłby czas naziemnie (nadawałby od 6:00 do 20:00) z TVP4 a kablowo i satelitarnie nadawałby do północy jako osobna stacja)

Atutem takiego rozwiązania (bazowanego na BBC) byłoby ułatwione przeprowadzenie ewentualnego łączenia TVP i PR w jedną spółke. Można też zrobić tak jak w Niemczech gdzie stacje główne mają swoje kanały tematyczne sygnowane swoją nazwą. Taki stan rzeczy w szczególności mógłby dotyczyć stacji TVP Rozrywki i TVP Seriale które uzależnione są Dwójki i teraz to mogłoby to być bardziej widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą zmiana to powinna być prywatyzacja TVP. Dlaczego , ano dlatego że prywatny właściciel nie dopuści się do takiego marnotrawstwa kasy (wszelkie wynagrodzenia jak i pensje dla redaktorków i władz wzięte z sufitu) Ograniczenie do max pięciu może siedmiu kanałów w których nie widzielibyśmy wiecznie powtórek z powtórek. Ograniczenie ilości kanałów wiązałoby się z ograniczeniem etatów dla darmozjadów przysłanych przez kolesiów którzy na robieniu telewizji znają się tak jak nasi wszyscy politycy na wprowadzaniu rozsądnego prawa - czyli ni w pięć ni w dziesięć. Tworzenie nowych kanałów nic nam nie daje , a wręcz przeciwnie psuję tą TVP która nam już i tak proponuje taką sieczkę nie mającą nic wspólnego z nazwą danego kanału a koszty utrzymania są za[beep]iste (głównie płace) i jak się nie trudno domyśleć zero dobrych ambitnych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że odkopuje temat ale nie wiem jak wy ale ja wyrównałbym tematycznie kanały TVP z Polskim Radiem by wyglądało to mniej więcej tak że anteny z "cyferkami" byłyby ogólne (odstępstwami od tej reguły byłyby tylko trzy kanały: TVP Regiony, TVP Polonia i TVP HD) z jakimś przeznaczeniem czy grupą docelową a te z nazwami byłyby tematyczne - mam tu na myśli taki oto schemat:

TVP1 & PR1 - główne kanały ogólne skierowane do wszystkich

TVP2 & PR2 - kanały ogólne dla starszej widowni (w przypadku Polskiego Radia byłaby to kontynuuacja PR3)

TVP3 & PR3 - kanały kulturalne (czyli obecne TVP Kultura i PR2)

TVP4 & PR4 - kanały ogólne skierowane do młodzieży (TVP4 tak jak jego angielski odpowiednik BBC Three dzieliłby czas z kanałem dziecięcym TVP ABC i nadawał od 20:00 do 6:00 w wersji naziemnej ale też mógłby nadawać satelitarnie i kablowo całodobowo jako osobna stacja)

TVP Regiony & PR Regiony czyli stacje lokalne Polskiego Radia - nazwę TVP Regiony przybrałoby w szczególności pasmo wspólne telewizji regionalnej (pasma lokalne w telewizji byłyby o nazwach np: Telewizja Kraków, Telewizja Szczecin, WOT itd.) składającej się nie z 16 a z 17 ośrodków tym nowym byłby ośrodek TVP Koszalin nadający w tym samym zasięgu co Polskie Radio Koszalin. W przypadku PR Regiony nazwa dotyczyłaby wszystkich stacji regionalnych i tym sam zastępowałaby nazwę Audytorium 17.

TVP Polonia & PR Polonia - kanał przeznaczony polonii zagranicznej. Częścią radiowej strony tego duetu byłoby też PR dla Zagranicy skierowane do zagranicznych odbiorców.

TVP Rozrywka - kanał rozrywkowy

TVP HD - ogólny kanał w wysokiej rozdzielczości

Poza tym w telewizji mogłyby być dodatkowe stacje jak:

TVP Info - kanał informacyjny

TVP Sport - kanał sportowy

TVP Historia - kanał historyczny

TVP Seriale - kanał serialowy

TVP Parlament - kanał parlamentarno-publicystyczny

TVP Dokument - kanał dokumentalny

TVP ABC / TVP Junior - kanał dla dzieci (dzieliłby czas naziemnie (nadawałby od 6:00 do 20:00) z TVP4 a kablowo i satelitarnie nadawałby do północy jako osobna stacja)

Atutem takiego rozwiązania (bazowanego na BBC) byłoby ułatwione przeprowadzenie ewentualnego łączenia TVP i PR w jedną spółke. Można też zrobić tak jak w Niemczech gdzie stacje główne mają swoje kanały tematyczne sygnowane swoją nazwą. Taki stan rzeczy w szczególności mógłby dotyczyć stacji TVP Rozrywki i TVP Seriale które uzależnione są Dwójki i teraz to mogłoby to być bardziej widoczne.

 

Radio a telewizja to całkiem co innego i dlatego na pewno nie będą takich powiązań stosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporządkowanie miało by na celu:

- ściślejszą współpracę (między innymi programową i promocyjną) pomiędzy stacjami

- uproszczenie i ujednolicenie struktur

- wzmocnienie marek po stronie telewizyjnej jak i radiowej

- przygotowanie od ewentualne połączenie Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w jedną spółkę czy wdrażanie wspólnej identyfikacji wizualnej

W jednym zdaniu dzięki takim porządkom nasze media publiczne miały by bardziej przejrzyste portfolio swoich stacji :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do punktów:

1. Po co?

2. To jest plus.

3. PR już próbowało łączyć radio z telewizją (Czwórka) i jakoś to nie wzmocniło marki.

4. Łączenie - ok, ale nie za wszelką cenę i do pewnych granic. TVP potrzebuje głębokiej przebudowy, a PR dobrze sobie radzi, mimo tego, że radio w ogóle odchodzi do lamusa. Połączenie tego to jakby chcieć połączyć ogień z wodą - zniknie jedno z nich, albo oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam ci droga przedmówco:

1. Dla wspólnych projektów akcji promocyjnych i programów zwłaszcza tych o wspólnej nazwie.

2. Dokładnie

3. Ale robiło to sama a nie z pomocą Telewizji Polskiej a to jest już coś innego. Ja proponuje wzmocnienie marki poprzez wspólną nazwę (w postaci liczby) zarówno dla radia i telewizji. Dla Polskiego Radia to może być pomocne ponieważ stacje zostaną poukładne pod kątem zasięgu jakie posiadają bez zbędnej alokacji częstotliwości.

4. Ja proponuje model słowacki czyli wspólną nazwę spółki oraz odrębne ale zbliżone do siebie nazwy dla radia i telewizji. Moje propozycje są tutaj następujące:

1. PNP - Polski Nadawca Publiczny -> PTP - Polska Telewizja Publiczna oraz PRP - Polskie Radio Publiczne

2. PRT - Polskie Radio i Telewizja* -> PT - Polska Telewizja i PR - Polskie Radio

3. PMP - Polskie Media Publiczne -> PMT - Polskie Media Telewizyjne oraz PMR - Polskie Media Radiowe

Tutaj można też wydzielić media regionalne i nazwać je stosując jedną z nazw wymienionych poniżej:

1. PNR - Polski Nadawca Regionalny -> PTR - Polska Telewizja Regionalna oraz PRR - Polskie Radio Regionalne

2. RRT - Regionalne Radio i Telewizja -> RT - Regionalna Telewizja i RR - Regionalne Radio

3. PMR - Polskie Media Regionalne -> PTR - Polska Telewizja Regionalna i PRR - Polskie Radio Regionalne

Można też w przypadku telewizji stacje nazywać na przykład PRT TV1 albo PRT1 a w przypadku radia PRT R1 lub PRT Radio 1 dzięki czemu nazwa spółki byłaby bardziej widoczna.

Podsumowując w obecnej sytuacji TVP i Polskiego Radia połączenie byłoby przynajmniej wg. mnie jak najbardziej wskazane. A jak ty byś to widział?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odkopuje temat

TVP 1 emituje program od 6 do 22:30 potem lokalne okno OTV jeśli ktoś nie ma MUX 3

TVP 2 emituje program od 5 do 23 potem okno jakiegoś kanału z Satelity FTA

TVP Regionalna wydłuża Emisje

Wszystkie Kanały TVP są dostępne z satelit 19.2E,13E,Eutelsat W3A,23.5E, Atlantic Bird 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój pomysł po pewnym zaktualizowaniu informacji z jakimi mamy obecnie doczynienia:

Przepraszam że odkopuje temat ale nie wiem jak wy ale ja wyrównałbym tematycznie kanały TVP z Polskim Radiem by wyglądało to mniej więcej tak że anteny z "cyferkami" byłyby ogólne (odstępstwami od tej reguły byłyby tylko trzy kanały: TVP Regiony, TVP Polonia i TVP HD) z jakimś przeznaczeniem czy grupą docelową a te z nazwami byłyby tematyczne - mam tu na myśli taki oto schemat:

TVP1 & PR1 - pierwsze główne kanały publiczne skierowane do wszystkich

TVP2 & PR2 - drugi główny kanał publiczny skierowany do wszystkich (w przypadku Polskiego Radia byłaby to kontynuacja PR3)

TVP3 & PR3 - kanały ogólne do młodszej widowni czyli przede wszystkim do młodzieży (TVP3 tak jak jego angielski odpowiednik BBC Three dzieliłby czas z kanałem dziecięcym TVP ABC i nadawał od 20:00 do 6:00 w wersji naziemnej ale też mógłby nadawać satelitarnie i kablowo całodobowo jako osobna stacja)

TVP Kultura &PR Kultura- kanały kulturalne (czyli obecne TVP Kultura i PR2)

TVP Regionalna & PR Regionalne - stacje regionalne - nazwę TVP Regionalna przybrałoby w szczególności pasmo wspólne publicznej telewizji lokalnej (pasma lokalne w telewizji byłyby o nazwach np: Telewizja Kraków, Telewizja Szczecin, WOT itd.) składającej się nie z 16 a z 17 ośrodków tym nowym byłby ośrodek TVP Koszalin nadający w tym samym zasięgu co Polskie Radio Koszalin. W przypadku PR Regiony nazwa dotyczyłaby wszystkich stacji regionalnych i tym sam zastępowałaby nazwę Audytorium 17.

TVP Polonia & PR Polonia - kanał przeznaczony polonii zagranicznej. Częścią radiowej strony tego duetu byłoby też PR International i TVP International skierowane do zagranicznych odbiorców.

TVP Info & PR Info - kanały informacyjne. W przypadku radia PR Info zastąpiłoby PR24 i dostępne byłoby w DAB+, kablówkach oraz na platformach satelitarnych.

TVP Parlament / PR Parlament- kanały parlamentarno-publicystyczne

TVP Rozrywka & PR Rozrywka - kanał rozrywkowe. W przypadku Polskiego Radia powstałby na bazie kanału PR Rytm.

TVP Retro & PR Retro - kanał skierowany do seniorów. W przypadku wersji telewizyjnej dochodziłyby jeszcze treści z TVP Historii na której to bazie powstałaby ta stacja

TVP ABC & APR ABC - kanały dla dzieci (dzieliłby czas naziemnie (nadawałby od 6:00 do 20:00) z TVP3 a kablowo i satelitarnie nadawałby do północy jako osobna stacja). W przypadku Polskiego Radia kanał PR ABC powstałby na bazie planowanego Radia Krasnal i dostępny byłby w DAB+ oraz w internecie oraz jak już wcześniej wspomniałem w kablówkach i na platformach satelitarnych

TVP Bis & PR Bis /TVP Eureka & PR Eureka - stacje z treściami popularnonaukowymi dla młodzieży czyli inaczej pisząc coś w rodzaju dawnego formatu PR Bis czyli obecnej Czwórki. W przypadku telewizji byłaby to stacja dostępna w kablówkach i na satelicie która to musiałaby wystartować w ten sam czas co emisja w radiu czyli od 1 października 2014 roku.

TVP HD - ogólny kanał w wysokiej rozdzielczości

Poza tym w telewizji mogłyby być dodatkowe stacje jak:

TVP Sport - kanał sportowy

TVP Seriale - kanał serialowy

TVP Dokument - kanał dokumentalny

Jak już wspomniałem takiego rozwiązania (bazowanego na BBC) byłoby ułatwione przeprowadzenie ewentualnego łączenia TVP i PR w jedną spółkę. Można też zrobić tak jak w Niemczech gdzie stacje główne mają swoje kanały tematyczne sygnowane swoją nazwą. Taki stan rzeczy w szczególności mógłby dotyczyć stacji TVP Rozrywki i TVP Seriale które uzależnione są Dwójki i teraz to mogłoby to być bardziej widoczne.

A wszystko (po skróceniu nazwy z TVP do PT (Polska Telewizja)) wyglądałoby tak:

PT1 & PR1 - pierwsze główne kanały ogólne skierowane do wszystkich

PT1 Info & PT1 Info - kanały informacyjne. W przypadku radia PR Info zastąpiłoby PR24 i dostępne byłoby w DAB+, kablówkach oraz na platformach satelitarnych.

PT1 Parlament /PR1 Parlament - kanał parlamentarno-publicystyczny

PT1 Sport - kanał sportowy

PT2 & PR2 - drugi główny kanał publiczny skierowany do wszystkich (w przypadku Polskiego Radia byłaby to kontynuacja PR3)

PT2 Rozrywka & PT2 Rozrywka - kanał rozrywkowe. W przypadku Polskiego Radia powstałby na bazie kanału PR Rytm.

PT2 Seriale - kanał serialowy

PT3 & PR3- kanały kulturalne (czyli obecne TVP Kultura i PR2)

PT3 Retro & PR3 Retro - kanał skierowany do seniorów. W przypadku wersji telewizyjnej dochodziłyby jeszcze treści z TVP Historii na której to bazie powstałaby ta stacja

PT3 Dokument - kanał dokumentalny

PT3 Historia - kanał historyczny

PT4 & PR4 - kanały ogólne do młodszej widowni czyli przede wszystkim do młodzieży (TVP4 tak jak jego angielski odpowiednik BBC Three dzieliłby czas z kanałem dziecięcym TVP ABC i nadawał od 20:00 do 6:00 w wersji naziemnej ale też mógłby nadawać satelitarnie i kablowo całodobowo jako osobna stacja)

PT4 ABC & PR4 ABC - kanały dla dzieci (dzieliłby czas naziemnie (nadawałby od 6:00 do 20:00) z TVP3 a kablowo i satelitarnie nadawałby do północy jako osobna stacja). W przypadku Polskiego Radia kanał PR ABC powstałby na bazie planowanego Radia Krasnal i dostępny byłby w DAB+ oraz w internecie oraz jak już wcześniej wspomniałem w kablówkach i na platformach satelitarnych

PT4 Bis & PT4 Bis /PT4 Eureka & PT4 Eureka - stacje z treściami popularnonaukowymi dla młodzieży czyli inaczej pisząc coś w rodzaju dawnego formatu PR Bis czyli obecnej Czwórki. W przypadku telewizji byłaby to stacja dostępna w kablówkach i na satelicie która to musiałaby wystartować w ten sam czas co emisja w radiu czyli od 1 października 2014 roku.

PT5 Polonia & PT5 Polonia - kanał przeznaczony polonii zagranicznej.

PT5 International / PT5 International - stacje skierowane do zagranicznych odbiorców.

PT Regionalna & PR Regionalne - stacje regionalne - nazwę TVP Regionalna przybrałoby w szczególności pasmo wspólne publicznej telewizji lokalnej (pasma lokalne w telewizji byłyby o nazwach np: Telewizja Kraków, Telewizja Szczecin, WOT itd.) składającej się nie z 16 a z 17 ośrodków tym nowym byłby ośrodek TVP Koszalin nadający w tym samym zasięgu co Polskie Radio Koszalin. W przypadku PR Regiony nazwa dotyczyłaby wszystkich stacji regionalnych i tym sam zastępowałaby nazwę Audytorium 17.

Poza tym w telewizji mogłyby być dodatkowe stacje jak:

PT HD - ogólny kanał w wysokiej rozdzielczości

 

Dzięki temu byłoby nieco mniej szefostwa gdyż jedna bądź też kilka stacji telewizyjnych podlegałaby pod stacje główną. To byłoby coś w rodzaju tego co obecnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moja wizja zmian jest prosta: połączenie TVP oraz PR w Polska Radiofonia i Telewizja. Po połączeniu zmiany w stacjach byłyby następujące:

1. Telewizja:

- PRTV1 - w miejscu TVP1, emisja od 6:00 do max. 2:00. Programy misyjne, informacje, publicystyka, klasyka kina, ważniejsze wydarzenia sportowe.

- PRTV2 - w miejscu TVP2, emisja od 15:00 do max. 1:00. Ambitna rozrywka, sport, informacje, teatr.

- PRTV Edu - w miejscu TVP2, emisja od 6:00 do 15:00. Programy edukacyjne.

- PRTV3 - w miejscu TVP Regionalnej, obszerne pasma informacyjne.

- PRTV Plus - najlepsze polskie produkcje, klasyka literatury i filmu.

- PRTV Dok - z połączenia TVP Historia i TVP Dokument.

- PRTV i - kanał dla zagranicy.

Do odstrzału: TVP Rozrywka, TVP Seriale, TVP Sport, TVP HD. TVP Kultura wcielona do PRTV2 i PRTV Plus.

 

2. Radio:

- R1 - główna antena - programy informacyjne, publicystyka, ambitna polska muzyka.

- R2 - w miejscu obecnego PR2

- R3 - z połączenia PR3 i PR BIS

- R4 - Program regionalny - międzywojewódzki, z rozszczepieniami

- Rinfo - w miejscu PR24

- Ri - dla zagranicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja to:

Połączenie PR i TVP pod jednym szyldem jako RTVP, czyli Radio i Telewizja Polska. Pomiędzy T a P wbito V tak, aby nie kolidować z RTP (Radio e Televisao de Portugal).

 

Telewizja:

TV1 (następca TVP1) - informacje, rozrywka, seriale, publicystyka, najlepsze filmy, wydarzenia sportowe. Emisja całodobowa

TV2 (następca TVP2) - informacje, kultura, dokumenty, sport, edukacja. Emisja od 05:30 do 01:30, reszta czasu to Euronews

TV3 (następca TVP Regionalnej) - programy regionalne, głównie programy informacyjne. Emisja całodobowa

RTVP24 (następca TVP Info) - kanał informacyjny całodobowy

RTVP Świat (następca TVP Polonia) - dla Polaków mieszkających lub przebywających za granicą. Emisja całodobowa

TV8 (następca TVP Kultura) - kanał kulturalny. Emisja całodobowa

TV9 (następca TVP Historia i TVP Dokument) - kanał dokumentalny. Emisja całodobowa

TV10 (następca TVP Rozrywka) - kanał rozrywkowy. Emisja od 06:00 do 02:00

RTVP Sport (następca TVP Sport) - kanał sportowy. Emisja całodobowa

TV11 (następca TVP Seriale) - kanał filmowo-serialowy. Emisja całodobowa

RTVP ABC (następca TVP ABC) - kanał dziecięcy. Emisja od 06:00 do 20:00

 

Radio:

Radio Kraj - w miejsce Jedynki, dodatkowo polska muzyka (bez hip-hopu)

Radio Kultura - w miejsce Dwójki

Radio Jang - połączenie Trójki i Czwórki, skierowana do młodzieży oraz młodych dorosłych, dodatkowo hip-hop w godzinach wieczornych i nocnych

Radio Region - program regionalny

Radio Info - w miejsce Polskie Radio 24

Pozostałe stacje nadawane w systemie DAB+ pozostaną takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...