Skocz do zawartości

Moja wizja zmian w TVP


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś narodził się mój pomysł na zmiany w TVP. Gdybym przejął władzę nad TVP, najpierw poczyniłbym następujące zmiany:

1. Przeniesienie TVP do Gdańska

2. Likwidacja TVP 1 i TVP 2

3. Uruchomienie całodobowego kanału PTV

4. Uruchomienie kanału 2 nadającego od 14 do 23

5. Pasma regionalne całodobowo w miejsce TVP Info

 

Punkt 1 ograniczy koszt - jeden budynek, mniejszy. Ograniczenie maksymalne stanu kadrowego (po co płacić na watahę zastępców i zastępców zastępców oraz innych pracowników będących tylko dla zasady).

Punkty 2-4 - powstanie nowej marki w miejsce zdegenerowanej.

Punkt 5 to odrodzenie telewizji regionalnej.

 

Co sądzicie o takim projekcie? Niedługo przedstawię ramówkę kanału 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohoho! Czego to ja bym nie zrobił, będąc szefem TVP. W sumie dałbym argument rządowi, bo stworzyłbym markę telewizji regionalnej - TVR, z nią startowałbym do naziemnej DVB-T itd., pewnie też wynająłbym miejsce na HotBirdzie dla TVP, albo pobawił się w DTH (ale to już dla zabawy :D). I próbowałbym stworzyć nowe kanały tematyczne - przede wszystkim dokumentalny i filmowy. Wolę jednak debatę w formie, jaką przedstawiłem w wątku "Jakie media publiczne?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. TVP 1 i TVP 2 nadają całą dobę (w nocy mogą być powtórki).

2. Wskrzeszenie TVP Regionalnej (już bez "3") jako osobnego kanału, niezależnego od TVP Info.

3. TVP Info nadaje całą dobę, ale bez podziału na regiony.

4. Wszytkie kanały TVP mają być FTA (nierealne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak obiecałem, przedstawiam ramówkę 2.

 

14:00 Hymn i Program dnia

14:10 Telewizja oświatowa

15:00 Dziennik 2

15:20 Film dokumentalny

16:20 Pieśni patriotyczne

17:00 Dziennik kulturalny

17:20 Dziennik światowy

17:35 Sport przed nocą

17:50 Program dnia i zwiastuny programów

18:00 Programy lokalne

18:30 Dziennik 2

19:00 Polski folklor

20:00 Defilada Wojska Polskiego

21:30 Serial

22:00 Dziennik 2 - podsumowanie dnia

22:40 Sport

22:50 Studio Pogoda

22:57 Program dnia

23:00 Hymn i zakończenie emisji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Wszytkie kanały TVP mają być FTA (nierealne).

Ale jakby zrobili tak, że każda platforma mogłaby beż żadnych sporów i bez dodatkowych opłat dołączyć kanały TVP (zarówno FTA, jak i kodowane - wkońcu to tv publiczna) do swojej oferty, to byłoby to już chyba bardziej realne i nikt by się na taki stan rzeczy nie obraził...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To TVP Sport też do skasowania i zrobienia od nowa na wzór Rai Sport Piu? Jeśli tak, to jestem za.

Kanały tematyczne pod lupę później. Najpierw TVP Info trzebaby puścić tylko przez satelitę, a na zwolnionych częstotliwościach puścić kanały regionalne:

ORT Gryf - Trójmiasto, Słupsk, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń

ORT Wschód - Suwałki, Białystok

ORT Mewa - Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg

ORT Zachód - Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Wrocław

ORT Centrum - Poznań, Warszawa, Łódź

ORT Południe - Kraków, Katowice, Kielce

ORT Lublin - Lublin, Rzeszów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wizja:

1. TVP1 - kanał informacyjno-publicystyczno-filmowy. Teatr Telewizji, Wiadomości, szeroko rozumiana publicystyka - to wszystko w TVP1. Z Jedynki znika cały sport. Skoki, mecze reprezentacji przechodzą do TVP2. TVP1 nadaje 24 godziny na dobę.

2. TVP2 - kanał rozrywkowo-sportowy. Muzyka, programy rozrywkowe, talk-shows oraz sport - transmisje na żywo ze skoków narciarskich, meczów reprezentacji Polski, polskich klubów w pucharach europejskich, meczów Ligi Mistrzów oraz innych transmisji. Transmisje takich gali jak Gala Mistrzów Sportu czy Telekamery - w Dwójce. TVP2 nadaje 24 godziny na dobę.

3. Powstaje siedem kanałów regionalnych (spodobało mi się nazewnictwo @Palikot, więc zapożyczę, zmieniając lekko):

  • TVP Gryf - Trójmiasto, Słupsk, Olsztyn, Bydgoszcz, Toruń
    TVP Wschód - Suwałki, Białystok
    TVP Mewa - Szczecin, Koszalin, Kołobrzeg
    TVP Zachód - Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Wrocław
    TVP Centrum - Poznań, Warszawa, Łódź
    TVP Południe - Kraków, Katowice, Kielce
    TVP Roztocze - Lublin, Rzeszów

4. TVP Info kończy z regionami, nadaje 24 godziny na dobę, na żywo od 6:00 do 0:00. Znikają transmisje obrad Sejmu i Senatu i przechodzą do TVP Parlament.

5. TVP HD rozszerza swą ramówkę o seriale: Klan, Plebania, M jak Miłość, Barwy szczęścia oraz programy: Wiadomości, Kawa czy herbata? oraz Pytanie na śniadanie.

6. TVP Sport pozostaje w niezmienionej formie. Stara się być stacją "dla polskiego kibica" - transmituje wydarzenia z Polski oraz z udziałem Polaków. Propaguje zdrowy styl życia.

7. Powstają kanały:

  • TVP Film - prezentuje filmy polskie i zagraniczne znane z anten TVP1 oraz TVP2.
    TVP Rozrywka - archiwalne koncerty i programy rozrywkowe (chociażby kabaret Tey). Programy na żywo oraz pasma z teledyskami (ok. 7 godzin dziennie - 3 za dnia i 4 w nocy).
    TVP Parlament - transmituje na żywo posiedzenia izb polskiego parlamentu a także Parlamentu Europejskiego i innych organów Unii Europejskiej. Okazjonalnie prezentuje też posiedzenia np. amerykańskiego Kongresu czy też innych zagranicznych parlamentów (przy okazjach takich jak wybory, zmiany na scenie politycznej itp). Dodatkowo na antenie kanału debaty na żywo z przedstawicielami polskiej polityki.

8. Stacje TVP Kultura, TVP Historia oraz TVP Polonia pozostają bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

6. TVP Sport pozostaje w niezmienionej formie. Stara się być stacją "dla polskiego kibica" - transmituje wydarzenia z Polski oraz z udziałem Polaków. Propaguje zdrowy styl życia.

Wszystko fajnie Peter Parker, tylko z tym się nie zgadzam. Ma zostać kodowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...