Skocz do zawartości

Nowości na Hot Bird 13°E


mk22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś sypnęło nowymi kanałami na Hot Birdzie :

11 541 V i SR= 27 500 pojawił się włoski kanał Telecity (FTA)

11 604 H i 11 200 V i SR= 27 500 na tych dwóch częstotliwościach wystartował włoski kanał telezakupowy GDÓW Channel (FTA)

11 642 H i SR= 27 500 na tej częstotliwości zameldował się kanał M.One TV (FTA)

11 137 H i SR= 27 500 pojawił się arabski kanał GEM Classic (FTA)

Na częstotliwości 11 727 i SR= 27 500 pojawił się erotyczny kanał SCT HD kodowany w Viaccess 4.0 i VideoGuard.

Dziś? To znaczy, masz na myśli 16 grudnia? Bo akurat kanały które wymieniłeś wcale nie pojawiły się 16 grudnia... Część z nich weszło na satelitę już z tydzień temu, a Gem Classic (Gem TV) grubo ponad dwa lata temu wystartował, więc jak można pisać takie bzdury? :lol2:

@andi12, Ty na pewno masz antenę satelitarną? Bo tak się chwalisz swoim sprzętem i osiągnięciami w odbiorze w wątku o sporcie na kanałach zagranicznych FTA, a w sumie nawet zwykłego zdjęcia takiego kanału nie mogłeś zrobić jak cię poproszono. :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Mnie prosił o zrobienie zdjęcia, jestem ciekawy, jeżeli te kanały pojawiły się wcześniej to dlaczego nikt o nich nie napisał, GEM Classic to jest nowy kanał i nie to samo co GEM TV. Zdjęcia próbowałem wstawiać już wcześniej, ale niestety Mi się nie udało, jak Mi się ktoś powie jak to prawidłowo zrobić to wstawię. Znowu jak będę wstawiał dużo zdjęć to dostanę zapewne ostrzeżenie bo na tym forum pracowitość jest tak karana i tak pętla się zamyka. Z kolei argument, że nie mam anteny satelitarnej jest śmieszny, przecież większość postów w tym wątku jest moja. Teraz jak zauważę jakiś nowy konał to po prostu nie będę pisał tak będzie najlepiej.

Edit : Z kanałem GEM TV to jest rzeczywiście mój błąd, ten kanał niedawno zmienił nazwę i teraz jest wyszukiwany jako GEM Classic, więc nie wiem dlaczego mój odbiornik po raz drugi przy skanowaniu Hot Birda wyszukał i zapisał w pamięci ten kanał. Co do wcześniejszych kanałów to czy Ja napisałem,że te kanały pojawiły się na orbicie 16 grudnia - nie Ja napisałem o znalezieniu tych kanałów przez mój odbiornik, ale czy kanały które które są na orbicie od 10 czy 14 dni nie można zaliczyć do kategorii nowości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Mnie prosił o zrobienie zdjęcia, jestem ciekawy (...)
Ja prosiłem kilka dni temu w poście tutaj. Akurat pisałem w wątku, do którego cały czas zaglądasz. Pod moim postem jeszcze dwa razy wysyłałeś wiadomości na tej samej stronie, więc nie wierzę, że przeoczyłeś moją prośbę! :>
Zdjęcia próbowałem wstawiać już wcześniej' date=' ale niestety Mi się nie udało, jak Mi się ktoś powie jak to prawidłowo zrobić to wstawię.[/quote'] Ależ jaki jest problem zapytać w dziale Forum SAT Kurier? Proszę bardzo, pytaj jak masz problemy, bo temat w tej sprawie już dawno temu był poruszany.
Znowu jak będę wstawiał dużo zdjęć to dostanę zapewne ostrzeżenie bo na tym forum pracowitość jest tak karana i tak pętla się zamyka.
W tej chwili wysuwasz oskarżenia. Jak zwykle w takich przypadkach' date=' piszę, aby poprzeć je argumentami. Odwołaj się do konkretnych sytuacji, w których za te "przewinienia" były jakieś ostrzeżenia.
GEM Classic to jest nowy kanał i nie to samo co GEM TV.
Jest to bzdura! Gem Classic nadaje już co najmniej rok. Na satelicie w ostatnich dniach zmieniono tylko jego identyfikator na poprawny, a nie tak jak Ty podajesz, że jest to nowy kanał.
Z kolei argument' date=' że nie mam anteny satelitarnej jest śmieszny, przecież większość postów w tym wątku jest moja. (...)

 

Edit : Z kanałem GEM TV to jest rzeczywiście mój błąd, ten kanał niedawno zmienił nazwę i teraz jest wyszukiwany jako GEM Classic, więc nie wiem dlaczego mój odbiornik po raz drugi przy skanowaniu Hot Birda wyszukał i zapisał w pamięci ten kanał. (...)[/quote'] No widzisz..., pewnie poszukałeś jakichś informacji na ten temat w internecie, albo ktoś Ci napisał na PW. Dla mnie nie masz dostępu do anteny satelitarnej, bo wcześniej zanim zmieniono ten identyfikator, nie widziałeś nawet na oczy tego kanału. Nie zmieniło się w kanale nic, prócz nazwy ID, a to, że tuner wyszukał drugi raz i dodał do listy, to jest normalne w przypadku wielu modeli.

Co do wcześniejszych kanałów to czy Ja napisałem,że te kanały pojawiły się na orbicie 16 grudnia - nie Ja napisałem o znalezieniu tych kanałów przez mój odbiornik (...)
Kręcisz. Twój post z 16 grudnia zaczyna się od słów "Dziś sypnęło nowymi kanałami na Hot Birdzie :". Przepraszam bardzo, ale napisałeś wyraźnie i czytelnie. Każdy zrozumie tak samo, jak ja zrozumiałem. W tym poście nawet nie wspomniałeś, że znalazłeś te kanały na swoim odbiorniku.
(...) Teraz jak zauważę jakiś nowy konał to po prostu nie będę pisał tak będzie najlepiej. (...)
Tak będzie najlepiej' date=' bo wprowadzasz wszystkich w wielki błąd.

 

Cały ten off-topic zostanie usunięty do kosza w odpowiednim do tego momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo strona flaysat. com podaje taką informację "GEM TV left HotBird 6 @ 13° East" a w następnej informacji GEM Classic on HotBird 6 @ 13° East, jak nie wierzysz to jest tutaj http://www.flysat.com/news.php obydwie informacje z datą 15.12.2010. Podobną informację zamieszcza strona kingofsat.net, a dodatkowo w dziale "Cmentarz kanałów jest zap kanału GEM TV i informacja kanał zaprzestał emisji 15.12.2010 jeżeli nie wierzysz sprawdź http://pl.kingofsat.net/cemetery.php?&l ... e=date_cmt zap na samej dole strony. Czu administratorzy tych stron też nie mają anten satelitarnych ?

Ps. Ja używam patelni marki Triax powiązanej drutem i podłączonej do tostera marki Technisat do odbioru Hot Birda. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo strona flaysat. com podaje taką informację "GEM TV left HotBird 6 @ 13° East" a w następnej informacji GEM Classic on HotBird 6 @ 13° East, jak nie wierzysz to jest tutaj http://www.flysat.com/news.php obydwie informacje z datą 15.12.2010.

(...)

Czu administratorzy tych stron też nie mają anten satelitarnych ?

Może nie mają możliwości odbioru satelity Hot Bird. Większość informacji to raporty od osób trzecich.

Całkiem niedawno przeczytałem, na Flysat właśnie, że stacje Filmbox opuściły transponder na Hot Bird, zdziwiłem się, sprawdziłem i napisałem jak sprawa wygląda. Następny dzień i radosna informacja przy częstotliwości "Filmbox back on".

Inna ciekawa sytuacja to pojawiające się nowe kanały w paczce Cyfrowego Polsatu, m.in. Canal+ Gol. Pojawiło się kodowanie Nagravision i zostało to przez kogoś źle zinterpretowane. Po wysłaniu informacji porządek (mniej więcej) powrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą, ale nawet na stronie eutelsat.com kanał GEM Classic nie istnieje czyli nie zdążyli jeszcze uaktualnić swojej listy i nadal jest wyszukiwany tylko kanał GEM TV, więc argument, że GEM Classic nadaje od roku jest błędny ten kanał pojawił się niedawno i zastąpił kanał GEM TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo strona flaysat. com podaje taką informację "GEM TV left HotBird 6 @ 13° East" a w następnej informacji GEM Classic on HotBird 6 @ 13° East, jak nie wierzysz to jest tutaj http://www.flysat.com/news.php obydwie informacje z datą 15.12.2010. Podobną informację zamieszcza strona kingofsat.net, a dodatkowo w dziale "Cmentarz kanałów jest zap kanału GEM TV i informacja kanał zaprzestał emisji 15.12.2010 jeżeli nie wierzysz sprawdź http://pl.kingofsat.net/cemetery.php?&l ... e=date_cmt zap na samej dole strony.

 

(...) ale nawet na stronie eutelsat.com kanał GEM Classic nie istnieje czyli nie zdążyli jeszcze uaktualnić swojej listy i nadal jest wyszukiwany tylko kanał GEM TV, więc argument, że GEM Classic nadaje od roku jest błędny ten kanał pojawił się niedawno i zastąpił kanał GEM TV.

Od co najmniej roku, pasma programowe na Gem TV dzielą się na "Music", "Cartoon" i "Classic". Na ten kanał zwracam dość często uwagę i po tym, jak zmieniono dla niego identyfikację, również nie zauważyłem żadnych zmian w jego ofercie programowej. Nadal w prawym górnym rogu ekranu wyświetlany jest ten sam animowany logotyp, pod którym pojawia się napis "Music", "Cartoon" lub "Classic", w zależności od tego, co jest nadawane - częściej jest "Classic".

 

Podobna sytuacja może być w przyszłości z PMC. Kanał pod tą samą nazwą (ID: PMC) nadaje z 11,054 GHz, pol. H i 11,747 GHz, pol. H., a w rzeczywistości z obu transponderów emitowane jest co innego, ponieważ z 11,054 nadaje PMC Music, a z 11,747 PMC Family, ale operator nie określił poprawnego identyfikatora dla tych kanałów. Gdy to już zrobi, to flysat, KoS i inne serwisy z wykazami będą na pewno podawać piękną informację "PMC left HotBird 13E, PMC Family i PMC Music is now 13E". Wtedy też będziesz żył w przekonaniu, że wystartowały kolejne nowe kanały, bo tak Flysat, KoS podaje? Bez przesady. Czas w końcu skończyć z amatorszczyzną i wykazać odrobinę profesjonalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Kanały TV

 

Eurosport 2 NE Norwegian (sportowy) - 11.240 GHz, pol. V (pionowa), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, PID Video 5110, PID Audio 5620 (norweski), kodowanie: Conax, Mediaguard 3, Nagravision 3, Viaccess 2.5, Viaccess 2.6, Viaccess 3.0 i Viaccess 4.0

 

You & Me - 12.092 GHz, pol. H (pozioma), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, PID V 2634, PID A 2635 (włoski), kodowanie: NDS VideoGuard (Sky Italia) - start 4 kwietnia 2011 roku

 

Komala TV (ogólnotematyczny) - 11.642 GHz, pol. H (pozioma), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, PID Video 1031, PID Audio 1032 (kurdyjski), kodowanie: brak / przenosiny z 11.470 GHz, pol V (pionowa), SR 27500, FEC 5/6

 

Physique TV (sportowy) - 11.541 GHz, pol. V (pionowa), SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK, PID Video 6240, PID Audio 6241 (arabski), kodowanie: brak

 

Reform TV (religijny) - 11.642 GHz, pol. H (pozioma), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, PID Video 1091, PID Audo 1092 (arabski), kodowanie: brak / przenosiny z 11.470 GHz, pol V (pionowa), SR 27500, FEC 5/6

 

Kanały radiowe

 

Radio 74 - 11.642 GHz, pol. H (pozioma), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, PID Audio 1122, kodowanie: brak / przenosiny z 11.470 GHz, pol V (pionowa), SR 27500, FEC 5/6 / przenosiny z 11.470 GHz, pol V (pionowa), SR 27500, FEC 5/6

 

RV - 11.642 GHz, pol. H (pozioma), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, PID Audio 1112, kodowanie: brak / przenosiny z 11.470 GHz, pol V (pionowa), SR 27500, FEC 5/6 / przenosiny z 11.470 GHz, pol V (pionowa), SR 27500, FEC 5/6

 

RV Info - 11.642 GHz, pol. H (pozioma), SR 27500, FEC 3/4, DVB-S/QPSK, PID Audio 1102, kodowanie: brak / przenosiny z 11.470 GHz, pol V (pionowa), SR 27500, FEC 5/6 / przenosiny z 11.470 GHz, pol V (pionowa), SR 27500, FEC 5/6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mnie to wygląda na jakiś kanał sportowy

A mnie dodatkowo na piracenie :>

 

OPAP to Grecka firma z Cypryjskimi korzeniami zajmująca się zakładami bukmacherskimi. OPAP TV to kanał przeznaczony dla punktów OPAP w Grecji (tj. miejsc, gdzie można zawierać zakłady), właściciel szacuje ich ilość na ponad 5000. Nadawane są informacje sportowe, skróty, obszerne relacje, mogą być także całe mecze, ale nie na żywo. Emisje podobno codziennie od 9 do 21. Oprócz tego jest jeszcze OPAP Monitor Games - drugi serwis, nadaje same wyniki na planszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...