Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz "intensywne opady deszczu"? Całkowicie normalna sytuacja, zaniki sygnału mogą występować podczas złej pogody, później gdy pogoda się uspokoi powinno wracać wszystko do normy. Na to nie ma żadnego lekarstwa, oczywiście można się ratować tylko większą anteną. Padający deszcz pochłania fale elektromagnetyczne które płyną z satelity umieszczonej na niebie i obijając się o czaszę wpadają do konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlądając kanały cyfrowego polsatu nagle wyłączył mi się dekoder i już się nie chce włączyć ponownie. Zadzwoniłem na infolinę i powiedzieli że mam go znieśc do punktu tam gdzie go kupiłem. Mam pytanie czy jest szansa na inny model w zamian,jak ten się zepsuł czy w jaki sposób to załatwią. Proszę o odpowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni mam problem z cyfrowym polsatem. Wszystko grało ładnie pieknie, aż tu nagle pewnego dnia włączam dekoder Cyfrowego Polsatu i bum wyskakuje mi brak sygnału, lece po kanałach i na większości kanałow to samo- wyswietla brak sygnalu, chociaz nie na wszystkich TVP Polonia, Kultura i jeszcze tam inne też są. Po wejściu w menu i sprawdzeniu sygnalu na kanałach w których wyświetla mi brak sygnału, górmy pasek jeś na 75% a dolny na 0%. Myślałem, że to wina anteny, zacząłem ustawiać kręcić w te i we wte i dalej brak sygnału, na tych kanałach. Zadzwoniłem do BOKU Polsatu. Powiedzieli mi ze z ich strony wszystko jest wporządku, polecili mi przestawić antene w inne miejsce, bo prwdopodobnie drzewa puściły liście i zasłaniają wiązkę i dlatego nie mozna odbierać niektórych kanalów. Przewierciłem antenę w inne miejsce i znowu to samo. Postanowiłem zabrac dekoder do znajemego, który ma tez Cyfrowy Polsat i u niego wszystkie kanały działają. Podłączylem dekoder do jego zestawu satelitarnego i znowu to samo TVP Kultura, Polonia, jest a kanałow z transpondera Cyfrowego Polsatu nie ma wyświetla mi brak sygnału. Podejrzewam, że jest to wina dekodera, bo skoro u znajomego, który ma dobrze antene ustawiona i inny konwenter takze nie działa, to tylko wina dekodera. Czy możecie mi coś poradzić, jak to naprawic, co jest przyczyną, że nie moge odbierac kanałów z transpondera Cyfrowego Polsatu. Posiadam dekoder Echostar DSB 717.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i przepraszam za tamte dwa posty nie wiedziałm gdzie zadac pytanie

 

Mam taki problem on sie juz powtarza

 

Oglądam sobei polsat i nahle wyskakuje mi szukam sygnału

 

Wiec odłaczam kabel z talerza i wkałdam go jeszcze raz pojawia ki sie obraz ale jak pzrełączam an drugi kanał znów mam szukam sygnału nie wiem o co chodzi mam zeza na sastre moze zle usta wiam LNb daje wszytkie kombinacje prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś dzieje się ze złączkami "F" które łączą kabel z konwerterem i dekoderem. Zakładam że posiadasz dwa oddzielne konwertery - spróbuj ominąć przełącznik DiSEqC podłączając tylko jeden konwerter do tunera (jak masz taką możliwość). To pozwoliłoby nam wykluczyć że coś dzieje się z przełącznikiem (ewnetualna wilgoć w środku).

 

Jeżeli wcześniej nie było problemów z odbiorem to znaczy że masz prawidłowe ustawienia LNB w menu tunera, chyba że coś grzebałeś w nim przed tym faktem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim Echostarze 616 tez tak sie dzieje.Przy zbyt szybkim przelaczaniu kanalow mam komunikat "Brak sygnalu".Czesto zanika glos na 2-3 sek. lub mrozi sie obraz na taki sam czas.Potem wszystko wraca do normy.

Przy zaniku sygnalu-wszystko z instalacja jest ok,pomaga twardy retsart.Wtyczka z sieci i tyle.

Przy pojawiajacych sie komunikatach "Dekoder zablokowany..." pomaga poruszanie karta w slocie.Ten trik pomaga tez na rozne przypadlosci w stylu "Kanal zakodowany" przy oplaconym kanale.

Troche mnie to juz wkurza.Zaczekam co CP zaproponuje do HD lub zmienie tuner na Samsunga. Tylko szkoda ze znow od nowa trzeba podpisac umowe itp.Ale moze wtedy stane sie 2.000.000 abonentem... :D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Już około 3 lat korzystam z Cyfrowego Polsatu i zawsze był problem tylko z TVNami. Od jakiegoś miesiąca mam jednak problem z kanałami m.in.: Discovery Science, Civilization, TV1000, E!, Boomerang, Travel. Wszystkie te kanały są na jednakowej częstotliwości (12284.00MHz) i wszystkie mają polaryzację Horyzontalną.. Najdziwniejsze, że najpierw te kanały znikały i pojawiały się po odłączeniu dekodera od prądu. Teraz już tylko wyświetla mi się komunikat "Brak sygnału z anteny" Poprawiałem niedawno ustawienia anteny. Jakość sygnału waha się między 50 a 100% (ale częściej mam 100%) a moc sygnału to 68%. Kiedyś miałem tylko 57% i wszystko śmigało!

Mam dekoder SAMSUNG DSR7000.

POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od jakiegoś miesiąca mam jednak problem z kanałami m.in.: Discovery Science, Civilization, TV1000, E!, Boomerang, Travel. Wszystkie te kanały są na jednakowej częstotliwości (12284.00MHz) i wszystkie mają polaryzację Horyzontalną..

 

Ja mam właśnie odwrotną sytuację :) działa TYLKO ten transponder (12284H) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 2-3 dni :roll:

 

Na infolinii poradzili (chyba jak zawsze w podobnych sytuacjach :twisted: ) pokręcić anteną...

kręciłem anteną, sprawdziłem czy na konwerterze nie ma żadnych pęknięć, sprawdziłem czy kabel jest dobrze dokręcony i nic :?

 

Przymierzam się do kupna nowego konwertera (ten stary ma 0,6dB i 8-9 lat na karku :P) i może jakąś większa antenę sobie sprawię ... jeśli to nie pomoże to pewnie coś zaczął dekoder świrować (ma już chyba ponad 7 lat :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To zapraszam do lektury tego tematu: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t=3100

Co prawda w tym linku którym podałem jest mowa o dekoderze Echostar ale zakupy jakie musisz zrobić aby odebrać te kanały są takie same.

I tam możesz zadawać śmiało pytania jeżeli będą jakieś wątpliwości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pytanie do sprzedawców CP lub osób obeznanych w temacie.

Jak wygląda step by step procedura zgłaszania uszkodzonego dekodera CP samsung, tzn. co trzeba zrobić, aby dekoder został, w obrębie gwarancji, przyjęty do naprawy.

 

 

edit

rozwiązałem zagadkę.

trzeba zadzwonić do samsunga, zgłosić chęć wysłania uszkodzonego dekodera kurierem do serwisu i infolinia przydziela kuriera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od pewnego czasu zamierzam kupić nagrywarkę DVD do dekodera CP.Ale zacznę od początku.Kiedyś kupiłem tuner TV do komputera do którego podłączyłem antenę zbiorczą,ale okazało się jednak że podczas zgrywania filmów z tunera pojawiają się na ekranie takie migające poziome paski (jakby zakłócenia) z którymi nie dało się nic oglądać. I teraz się poważnie zastanawiam czy kupić tą nagrywarkę stacjonarną czy nie-bo jeżeli ta sytuacja się powtórzy i tu to nie będzie za ciekawie.Dodam tylko że mam dekoder Echostar DSB-616 i siłę sygnału na poziomie 50%, a nagrywarka którą chcę kupić to Manta DVD038 Emperor Recorder 2.Proszę o jakieś wskazówki.Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przewiduję żadnych problemów z recorderem podłączonym do boxa polsatu. Polecałbym upewnić się czy nagrywarka przyjmuje sygnał RGB, bo jeśli nie to jakość zapisu nie będzie zbyt wysoka (RGB input na pewno mają produkty sony, panasonic i philips).

 

Ale ogólnie to nie lepiej kupić odbiornik pvr (z nagrywaniem na dysk)? Nagrywanie na dvd wbrew pozorom jest mało wygodne, trzeba oglądać to co się zapisuje (a jak się już oglądnęło to po co zapisywać? :wink: ), raczej nie można nagrywać pod wpływem impulsu (gdzie jest jakaś czysta płyta?), trzeba uważać żeby ktoś 'mądry' nie przełączył kanału kiedy odwrócisz uwagę, a nagrywanie z użyciem timera polecam tylko zatwardziałym fanatykom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...