Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej podpinasz tylko kabelkiem pod gniazdo euro VCR i do nagrywarki i nagrywasz :) . A co do sygnału to on ma tylko wpływ na jakość odbioru i nie ma wpływu na nagrywarkę oczywiście jak ci będzie przez to obraz szatkował to nagrywarka to zapisze. Nie wiem na ile mant to dobra firma ale za ta cenę to możesz już kupić sprzęt firmy Samsung, LG , Grundig

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder Samsung DSB-S305G.

Zainstalowałem antenę cyfrowego polsatu, podłączam dekoder, włączam... i nic. czarny ekran. Próbuję ustawić czaszę, ale za każdym razem czarny ekran. Co robić? próbowałem instalację, ale wyskakuje mi komunikat, że nie znaleziono żadnego kanału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz od dawna antenę satelitarną, czy dopiero sobie teraz zainstalowałeś :?:

 

Jaka jest to instalacja antenowa? Jeden konwerter, monoblock, zez :?:

 

 

Przed ustawieniem anteny satelitarnej należy odpowiednio ustawić swój tuner. Wchodzisz do menu i wybierasz jeden z transponderów HotBirda, np: 11.158V SR=27500 FEC=3/4. Na dole ekranu powinieneś mieć pasek mocy i jakości sygnału. Aby kanały działały, oba muszą wskazywać jakieś wartości.

 

Następnie zabierasz się za ustawianie satki. Zerknij (jak masz taką możliwość) na inne anteny satelitarne zamontowane w pobliżu. Procedura ustawiania nie jest taka trudna, trzeba bardzo powoli przesuwać anteną od kierunku wschód na zachód (satka patrzy na południe) i jednocześnie zerkać na pasek sygnału. Delikatne przesunięcie anteny, czekasz kilka sekund i sprawdzasz sygnał na telewizorze. Najlepiej, jak pomaga jeszcze druga osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz od dawna antenę satelitarną, czy dopiero sobie teraz zainstalowałeś :?:

Dzisiaj kupiłem, dzisiaj zainstalowałem

 

Jaka jest to instalacja antenowa? Jeden konwerter, monoblock, zez :?:

Zwykła, podstawowa instalacja. Jeden konwerter, bez zeza

 

 

Przed ustawieniem anteny satelitarnej należy odpowiednio ustawić swój tuner. Wchodzisz do menu i wybierasz jeden z transponderów HotBirda, np: 11.158V SR=27500 FEC=3/4. Na dole ekranu powinieneś mieć pasek mocy i jakości sygnału. Aby kanały działały, oba muszą wskazywać jakieś wartości.

 

Kazdy transporter ma moc i jakość sygnału równą zero :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Juz probowalem w innym miejscu, ale chyba nikt nie dostrzegl (albo jednak nikt nie zna rozwiazania), ale sprobuje jeszcze raz tutaj.

Od kilku dni jestem "szczesliwym" posiadaczem Echostar DVR-747 i chyba to byl najgorszy wybor, jakiego moglem dokonac, bo sprzet jest do niczego, a na dodatek, w czasie szukania programow - zawiesil sie i od tej pory nie chce wystartowac. Nie byloby to zadnym problemem, gdyby nie fakt, ze mieszkam w Niemczech, a wiec dosc daleko mam do miejsca w ktorym to "cacko" kupilem.

Wiem, ze istnieja jakies uniwersalne kody, ktore pozwalaja na zresetowanie dekodera, jednak nigdzie takich kodow nie moge znalezc. Piszac o kodach, mam na mysli dobor odpowiednio wcisnietych przyciskow na dekoderze w czasie wlaczania. Doszedlem juz do tego, ze udalo mi sie wyswietlic na czytniku "TEST" i "PASS", jednak nie bardzo wiem co dalej i nie bardzo wiem co ma to oznaczac.

Tak czy inaczej: dekoder wisi i caly czas chodzi, bo slychac wiatrak chlodzacy twardy dysk i jednoczesniej co jakis czas powtarza sekwencje startowa.

Jest tutaj moze ktos, kto zna rozwiazanie? Jesli tak, to chetnie porozmawiam, takze na privie lub telefonicznie.

Pozdrawiam

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable odlaczalem juz wszystkie, to znaczy: siec, antena i AV. Mam w domu rozne dekodery (np.: Dreambox) i wiem, ze w nich jest mozliwosc zresetowania, jesli cos sie zawiesi (potrafie sam programowac i rozne rzeczy robic), wiec myslalem, ze moze i w tym jest taka mozliwosc takze, jednak chyba bede musial jechac do Polski, aby naprawili (lub wymienili) mi to g...., bo nie chce niczego otwierac ani zmieniac, poki nie przekonam sie, jaka kest przyczyna tej usterki.

A swoja droga to przeciez kompletna bzdura, ze nie mozna (chyba, ze sie wyciagnie klucze, czego nie zdazylem zrobic), uzywac karty w innym (chocby innym polsatowskim) dekoderze.

Slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tuż po zakupie u dystrybutora nie sprawdziłeś poprawności działania tego dekodera? Każdy sklep z akcesoriami SAT musi być wyposażony w instalację satelitarną i nawet powinien na życzenie klienta taką usługę wykonać (bezpłatnie). Więcej, jeżeli wywozisz sprzęt poza Polskę, to tym bardziej Twoim obowiązkiem jest domaganie się go sprawdzenia. Czasami bywa tak, że możemy kupić przysłowiowego "kota w worku", tak jest w Twoim przypadku.

 

Nie rozbieraj go lepiej bo stracisz prawo do gwarancji :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet byl sprawdzony i dzialal. Takze u mnie w domu dzialal przez kilka godzin. Problem zaczal sie, gdy postanowilem (automatycznie) poszukac programow telewizyjnych. W czasie szukania wyszedlem do innego pomieszczenia i gdy juz wrocilem - tuner wisial. Zrobilem oczywisice to, co zawsze robi sie w takich wypadkach - wylaczylem z sieci, poniewaz normalnie, w ten sposob powinien nastapic restart oprogramowania tunera. Przeciez kazdy (dobry) tuner jest takim maly komputerem. Okazalo sie jednak, ze tuner nadal wisi i nadal powtarza sekwencje startowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie dotyczące uprawnień odbioru programów CP. Zdażyła mi się ostatnio sytuacja cały dzień oglądałem astrę2 po przełączenie na Hotbird i na kanały CP wszystkie były zakodowane gdzieś tak po 5 minutach wszystko wróciło do normy i kanały CP znowu świeciły o co chodzi ????? Proszę o informację w tej sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...