Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam Was za OT, ale muszę kontynuować moje wczorajsze zapytanie o pilota.

Żeby nie natknąć się na podróbę, pojechałem do APS po pilota PVR2. Poprosiłem kobietę w punkcie o pilota, rzuciła mi na stół jakiegoś bez logo CP, mówię - to podróba jakaś, bez logo? Zostałem poinformowany, że takie obecnie dostarcza im CP do punktu. Zaufałem babie, ale teraz jak odpakowałem z folii to tandeta na maxa, wali ryżem na kilometr, w prawdzie na baterie AA, ale przyciski totalnie się różnią od oryginału, który miałem w zestawie do Evobox. Na naklejkach "LX P1004 Pilot do EVOBOX, wyprodukowano w Chinach dla LAMEX, Lipówki 77B, 08-440 Piława" a na drugiej "Pilot Cyfrowy Polsat EVOBOX i HD3000,5000,7000 Kl Trade sp z o.o. ul. Ryżowa 33A 02-495". Żenada. Według faktury, którą dostałem w APS pilot to oczywiście PVR2 a sprzedawcą jest Cyfrowy Polsat S.A. i tak sobie myślę - może by do nich napisać?? ;)

 

Edit: dołączam zdjęcie tej tandety

e095e3f2a16f1f78b3e6dc2e4e368b1f.jpg

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież potwornie się różni. Spójrz na kolorowe guziki, zresztą w ogóle jakieś dziwnie wysokie są wszystkie. Jaki koszt?

Ogólnie nie ten temat i proszę o przeniesienie kilku postów o pilocie :)

Edytowane przez Mr. Orbita
Przeniesione do wątku w którym była wcześniej mowa o pilotach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maja br kiedy CP wprowadził nowe oprogramowanie zdecydowałem się na przeróbkę Pilota CRB 47C, który można w każdej chwili kupić na Allegro za niższą cenę niż w APS -ach. Kilkuletnie posługiwanie się pilotem CP spowodowało, że zmieniłem miejscami przyciski  X oraz  <--  poprzez rozebranie obudowy a na płytce przeciąłem ścieżki w 5 miejscach przy K7 i K3 . Następnie czterema przewodami  zmieniłem kierunki przesyłu informacji w wyniku czego znak i funkcja  COFNIJ [ <-- ]  nadal jest w prawym dolnym rogu

pod 9  a wyjcie X tam gdzie  korzystało się przed zmianą oprogramowania. Zaznaczam że jest to czynność dla upartych i mających trochę wiadomości z zakresu elektrotechniki oraz  siłę do rozpołowienia obudowy pilota, który najnormalniej dla CP jest sklejona.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany pomysłem, jestem skłonny wysłać na adres e-mai plik.jpg  z informacjami i fotografiami  gdyż tu nie udało się go dołączyć.

Widok i schemat połączeń można uzyskać : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3371472.html#16662097

Pozdrawiam BNC

Edytowane przez BNC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Was za OT, ale muszę kontynuować moje wczorajsze zapytanie o pilota.

Żeby nie natknąć się na podróbę, pojechałem do APS po pilota PVR2. Poprosiłem kobietę w punkcie o pilota, rzuciła mi na stół jakiegoś bez logo CP, mówię - to podróba jakaś, bez logo? Zostałem poinformowany, że takie obecnie dostarcza im CP do punktu. Zaufałem babie, ale teraz jak odpakowałem z folii to tandeta na maxa, wali ryżem na kilometr, w prawdzie na baterie AA, ale przyciski totalnie się różnią od oryginału, który miałem w zestawie do Evobox. Na naklejkach "LX P1004 Pilot do EVOBOX, wyprodukowano w Chinach dla LAMEX, Lipówki 77B, 08-440 Piława" a na drugiej "Pilot Cyfrowy Polsat EVOBOX i HD3000,5000,7000 Kl Trade sp z o.o. ul. Ryżowa 33A 02-495". Żenada. Według faktury, którą dostałem w APS pilot to oczywiście PVR2 a sprzedawcą jest Cyfrowy Polsat S.A. i tak sobie myślę - może by do nich napisać?? ;)

 

Edit: dołączam zdjęcie tej tandety

e095e3f2a16f1f78b3e6dc2e4e368b1f.jpg

Mam ten sam pilot i również kupiłem go w APS-ie. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W przeciągu ostatnich dniach w moim domu został zmieniony operator satelitarny. Dotychczas używany był dekoder Orange UHD88. Wszystkie kanały chodziły bardzo ładnie, HD było ostre i nasycone. Nastawiana antena była na Hot Birda przez pracownika Orange. Po przejściu na Cyfrowy Polsat i dekoder HD5500s zauważyłem, że HD jest jakby słabsze, szczególnie na takich kanałach, jak Eleven, Eurosport, czy kanały polsatowskie. Na kanałach HBO, czy Cinemax obraz wypada świetnie. Ogólnie jakość sygnału wg. dekodera waha się w przedziale od 66-88%, na niektórych kanałach nawet zdarzy się 50%, ale połączenia w żadnym z przypadków nie zrywa. Siła sygnału oscyluje w granicach 70%. Moje pytanie jest następujące: czy mogę zrobić cokolwiek, by poprawić jakość i ostrość oglądanego HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam 2 pytania i główny problem.

1. Na dekoderze hd7000 mam problem z zacinajacymi sie kanałami. Glownie tyczy sie to kanałów polsatowskich i H2 (może też innych, ale wszystkiego nie oglądam:-)). Dekoder wymieniłem już kilka razy i zawsze jest ten problem, więc stawiam, że może być coś z anteną czy konwerterem , ale jestem laikiem i to tylko takie luźne przemyslenia. Po podpięciu do instalacji dekodera hd5000 wszystko działa płynnie. Gościu w punkcie twierdzi, że te nowsze dekodery sa niby bardziej czule na nieodpowiednie ustawienie anteny i że evobox moze dzialac jeszcze gorzej. Prawda to czy mnie wkrecal? Jak rozwiązać ten problem?

2.Mam jeszcze pytanie, bo będę przedłużać umowę, czy jest sens wymiany hd7000 na evoboxa i hd5000 na 5500s? Są różnice na plus dla tych nowszych?

3. Czy przy wymianie na evoboxa jest sens inwestować w nową antenę i konwerter? Da to zauważalna poprawę jakości sygnalu/obrazu?

Edytowane przez dredjack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1. Nie podałeś właściwie żadnych szczegółów, więc tylko są to przypuszczenia, ale na PVR HD7000 znany jest problem z przycinaniem na niektórych egzemplarzach na kanale TVP Sport HD. Twój skąpy opis wskazuje na słaby sygnał z anteny.

ad.2. HD5000 nie może być już dekoderem dodatkowym przy głównym dekoderze Evobox, więc wymiana tego drugiego będzie obowiązkowa. Chodzi o problem z czytaniem karty z Evobox w HD5000. Sens wymiany PVR HD7000 na Evobox musisz sobie już sam określić, odpowiadając sobie na pytanie czego chcesz. Po uzyciu wyszukiwarki forumowej w temacie o dekoderze EVOBOX, na takie pytanie trafisz co kilka chwil. Pierwsze z brzegu: https://forum.satkurier.pl/topic/21917-dekoder-evobox-pvr/page-265?do=findComment&comment=1219486

ad.3. https://forum.satkurier.pl/topic/18808-zestaw-antenowy-cyfrowego-polsatu-pytania-problemy-komentarze/?do=findComment&comment=1227236

Edytowane przez swojadroga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcji da się kupić PVR2 za niecałe 20 zł i wygląda identycznie jak do Evoboksa, razem z przesyłką i tak wychodzi taniej niż w APS. Wieczorem go przetestuję :)

Zauważyłem jedną różnicę między przytoczonym przeze mnie przykładem pilota a tym, którym dysponuję przy Evoboksie. Nie wiem na ile to kwestia eksploatacji oryginalnego, ale on jest od spodu bardziej błyszczący, a ten z aukcji jest bardziej matowy i (co ciekawe) mniej ślizga się w dłoni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam 2 pytania i główny problem.

1. Na dekoderze hd7000 mam problem z zacinajacymi sie kanałami. Glownie tyczy sie to kanałów polsatowskich i H2 (może też innych, ale wszystkiego nie oglądam:-)). Dekoder wymieniłem już kilka razy i zawsze jest ten problem, więc stawiam, że może być coś z anteną czy konwerterem , ale jestem laikiem i to tylko takie luźne przemyslenia. Po podpięciu do instalacji dekodera hd5000 wszystko działa płynnie. Gościu w punkcie twierdzi, że te nowsze dekodery sa niby bardziej czule na nieodpowiednie ustawienie anteny i że evobox moze dzialac jeszcze gorzej. Prawda to czy mnie wkrecal? Jak rozwiązać ten problem?

2.Mam jeszcze pytanie, bo będę przedłużać umowę, czy jest sens wymiany hd7000 na evoboxa i hd5000 na 5500s? Są różnice na plus dla tych nowszych?

3. Czy przy wymianie na evoboxa jest sens inwestować w nową antenę i konwerter? Da to zauważalna poprawę jakości sygnalu/obrazu?

Od 3 dni mam evoboxa w miejsce hd7000 i hd5500s w miejsce hd5000. Na problemarycznych kanałach przestały występować przecięcia. Hbogo w końcu działa normalnie. Ciekaw jestem czy będzie normalnie nagrywał czy tak, jak w hd7000 raz nagral zaplanowany film, a raz nie. Ogólnie dekoder hd7000, to straszny szajs, 3 razy to wymieniłem, na każdym egzemplarzu te same problemy- przecięcia obrazu, niedziałające prawidłowo hbo go, problemy z nagrywaniem. Zobaczymy jak będzie dalej, bo 3 dni niezbyt intensywnego uzykowania, to za mało by powiedzieć cos wiecej. Czeka mnie jeszcze wymiana talerza i konwertera na te polsatowskie. Mam nadzieję,że monter nie s[beep]y sprawy☺ Edytowane przez dredjack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...