Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt, na stronie Globo pojawiło się nowe oprogramowanie ale jedynie w wersji obsługującej system Conax. Na pewnej stronie w Internecie, która jest wszystkim posiadaczom naszych odbiorników dobrze znana, zauważyłem, że jest alternatywny soft, również w wersji 1.1.34 ale nie mcas tylko ps. I tu mam pytanie - czym się dokładnie różni wersja mcas (obsługa wielu systemów kart) od wersji ps? Czy wersja ps to to samo co mcas czy coś innego (bardziej nielegalnego)? Będę wdzęeczny za wyjaśnienia choć zaznaczam, że nie zamierzam się szczególnie edukować w tej kwestii - nie bawi mnie to. Pytam z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. mam dwa pytania :

1. czy ktoś korzysta z modułu astona z najnowszą wersją pod cyfrę i jak to współdziała z modułem CP ( otrzymywałem różne sprzeczne wersje na ten temat od sprzedawców w internecie )- chodzi mi głównie o blokowanie kanałów, zacinki itp

2. czy ktoś mi powie czy będzie można korzystać z nowej ewentualnej oferty TVP ( platforma satelitarna ) przy użyciu tylko naszego tunera ustawionego na Astrę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy przełączeniu na Animal Planet HD pokazuje się komunikat:Kanał jest zablokowany ,proszę wprowadzić hasło by oglądać i dopiero jak wcisnę cztery razy zero pojawia się obraz.Kanał na liście jest oznaczony kłódką.Czy mógłby ktoś sprawdzić czy taki sam wyskakuje komunikat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś dostęp i może sprawdzić czy (i na jakim sofcie) śmigają karty NDS (np. SKY italy czy germany). Bo ciekaw jestem czy tuner poradzi sobie z kartą TVP?

No właśnie , i ja jestem ciekawy jak to będzie z kartą TVP.

Na stronie TVP napisano,że tylko tunery posiadające CI+ będą współpracowały z kartą , a nasze tunery chyba tego nie mają.

A właściwie czym się różni zwykłe CI od CI+?

Wie ktoś z forumowiczów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do CI+ dołączany jest nowy, oparty na standardach system, pozwalający operatorom na uruchomienie usług sieciowych, takich jak wideo na życzenie (VoD) i zamieszczanie reklam. System łączy w sobie moduł CI Plus od Neotion oraz OpenStream Digital Services Platform od Tandberg Television. Do jego zadań należeć będą, np. zarządzanie treścią, kontrola sesji, rozliczenia, zamieszczanie reklam i zarządzanie zasobami.

CI+ oferuje istotne dla użytkowników i ulepszone zabezpieczenia dla standardu DVB-CI - bogatszy interfejs użytkownika kontrolowany przez operatora, niezawodną ochronę przed kopiowaniem dla HDTV oraz wiele innych narzędzi.

(CI Plus or Common Interface Plus implements a form of copy protection between a Conditional Access Module (CAM) and the television receiver (display).)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam wszystkich, wczoraj spotkałem się z nast. problemem:

Podłączyłem Opticuma 9500 za pomocą kabla cinch - cinch pod TV LCD LG (zmieniłem oczywiście rozdzielczość wyświetlanego obrazu na na PAL) i występuje problem z nasyceniem barw... Wszystko jest bardzo ciemne i jakby za czerwone)... Dodam iż jeszcze parę dni temu nic takiego nie miało miejsca (nie zmieniałem softu w tym czasie - jedynie listę kanałów). Po HDMI wszystko jest jak należy..

Spotkał się ktoś może z podobnym problem?

Jak temu zaradzić?

Zapraszam do dyskusji i życzę wszystkim miłego dnia.

Pozdr.

Franexxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam problem w tym opticumie 9500HD tylko z 1 rzecza, mianowicie z EPG na cyfrze i paru innych kanalach.

Czy da sie tak zrobic aby epg bylo przynajmniej na pare dni a nie na 2 pozycje?

Jestem laikiem totalnym w tych sprawach dlatego wolalbym o wylozenie jak chlopu

kliknij epg potem zielony i rozklad , i masz na prawie 2 dni

po 2 jak chcesz miec epg na caly tydzien to idz kup tuner operatora , jeszcze na zadnym sprzecie nie spotkalem EPG na dluzej niz max 3 dni ( oprocz tunera operatora i z nie legalnym softem fergusona z serii AF xx18)

 

 

chciałbym oglądać podstawowe programy tvp hd... jak to zrobic na tym tunerku?

miec antene ustawiona na satelite ASTRA 19,2 E i przeskanowac TP 10864 H 22000 modulacja DVB-S2 ( moze juz go masz to zmien w edycji TP z dvb-s1 na dvb-s2)

 

Cześć witam wszystkich, wczoraj spotkałem się z nast. problemem:

Podłączyłem Opticuma 9500 za pomocą kabla cinch - cinch pod TV LCD LG (zmieniłem oczywiście rozdzielczość wyświetlanego obrazu na na PAL) i występuje problem z nasyceniem barw... Wszystko jest bardzo ciemne i jakby za czerwone)... Dodam iż jeszcze parę dni temu nic takiego nie miało miejsca (nie zmieniałem softu w tym czasie - jedynie listę kanałów). Po HDMI wszystko jest jak należy..

Spotkał się ktoś może z podobnym problem?

Jak temu zaradzić?

Zapraszam do dyskusji i życzę wszystkim miłego dnia.

Pozdr.

Franexxx

ustaw poprawnie wyjscie w menu ustawienia , a potem przelacz V-Format na pilocie na pal lub secam

 

czy ma ktoś dostęp i może sprawdzić czy (i na jakim sofcie) śmigają karty NDS (np. SKY italy czy germany). Bo ciekaw jestem czy tuner poradzi sobie z kartą TVP?

soft mcas ( ja mam 1.1.30) i na nim test

dziala Sky IT , Viasat Lotwa , Viasat Balistic , ( karta Sky Germany dzialala poprawnie test przeprowadzilem okolo 15min , na tyle mialem ta karte) sky GB ???? ( niestety nie mam obecnie kogos w angli aby sprawdzic)

 

 

PS:

i mala rzecz dla wszystkich nie wiem czy nie wszyscy zauwazyliscie ale jest nowy edytor kanalow do list >> http://www.globo.com.pl/wyslij_plik.php?id=262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...