Skocz do zawartości

Globo 9500 HD PVR


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@darjas78

Sprawdź dla własnej ciekawości, czy tuner identycznie współpracuje z oryginalną kartą Cyfry+. To wykluczy ew. złe współdziałanie splitera z tunerem. Twój spliter jest stosunkowo nowy i nie mam wiedzy o nim. Może należy zmienić w nim soft, nie wiem. Może podłącz w drugim pokoju?

 

@wind

soft zmieniamy przez port usb. Rozpakuj plik na pena, włóż do tunera ( nie musisz wyłączać z sieci - standard usb zapewnia bezpiecznie wkładanie i wyjmowanie sprzętu w locie ) . W menu jest zakładka system ( jestem w pracy i nie mam tunera przed oczami ) i tam są widoczne wszystkie opcje do aktualizacji do tunera jak i z tunera. Przez usb można zarchiwizować wszystko wspólnie ( soft i listę) i oddzielnie ( soft i listę ) . Trzeba poczytać instrukcję. Co do spadającej listy kanałów to dziwne. Tak mogą zachowywać się listy edytowane edytore a nie zrobione samemu z tunera. Po latach praktyki nigdy nie tworzę list ulubinych ( więcej kłopotu niż korzyści ) - programuje sobie opcje: wszystkie.

RS232 w tym tunerze jest potrzebny do reanimacji tunera, gdy w trakcie ładowania przez usb nastąpi awaria zasilania lub inne nieprzewidziane złośliwości.

PS. @wind @darjas78 dziwię się waszym problemom, bo nie powinno ich być. Czyżby sprzdawane aktualnie tunery różniły się od starszych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EUREKA !!!! :brawo:

 

Panowie myślę, że udało się zdiagnozować problem przycinania się kanałów. Jak pisałem w poprzednim poście za radą @bgrbgr zresetowałem tuner do ustawień fabrycznych i od nowa wgrałem soft mcas 1.1.30, wyszukałem kanały i problem nie zniknął tzn. cały czas były stop-klatki. To było wczoraj późnym wieczorem.

Dzisiaj rano włożyłem do tunera oryginalną kartę C+ (zamiast tej ze splitera) i wszystkie kanały śmigają aż miło, żadnego przycinania, zacinania, i czegokolwiek jeszcze. Oczywiście z racji małej ilości czasu nie byłem w stanie sprawdzić wszystkich kanałów ale przetestowałem te, które najczęściej się zacinały tzn. nghd, tvn 24, canal + film hd i wszystko było OK :D

Zanim napiszę kilka wniosków wcześniej słowa uznania dla tych (na czele z bgrbgr), którzy konsekwentnie twierdzili, iż do odbioru samej C+ ze splitera na Opticum 9500 nie jest potrzebny moduł. Potwierdzam - moduł nie jest potrzebny, ale .... no właśnie i tutaj wnioski:

 

1. Na Opticum 9500 można oglądać kanały (zarówno SD i HD) z platformy C+ przy użyciu oryginalnej karty abonenta bez konieczności zakupu dodatkowego modułu,

2. Opticum 9500 nie współpracuje ze wszystkimi spliterami dostępnymi na rynku,

3. Zanim kupisz Opticum 9500 i będziesz korzystał ze splitera, najpierw upewnij się, że spliter będzie współgrał z tunerem.

 

Powyższe wnioski nasuwają dalsze pytania i tu zwracam się do Was o pomoc:

 

1. czy w sytuacji, gdy karta ze splitera i sam spliter nie jest kompatybilny z Opticum 9500 to czy moduł rozwiąże problem zacinania się kanałów ? Innymi słowy czy moduł może "naprawić" niekompatybilność splitera,

2. jakie splitery dostępne na rynku współpracują bez żadnych problemów, a jakie nie, z Opticum 9500 ?

 

Odpowiadając na drugie pytanie już z własnego doświadczenia mogę napisać, iż Opticum 9500 nie współpracuje ze spliterem AVR Maxx firmy Epsilon (http://www.epsilon.com.pl/test/)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darjas78

A tak się opierałeś przed włożeniem oryginalnej karty cyfry+. To jest podstawa i od tego zawsze trzeba zaczynać testowanie nowego sprzętu. No ale dobrze, że wiesz gdzie leży problem. Co do splitera to generalnie powinien współdziałać, ale może potrzebna jest wymiana softu w nim. Zadzwoń do sprzedawcy co on na to. A może wymieni ci na coś sprawdzonego.

Co do spliterów ja mam wirelinka przewodowego 8-portowego a rflink 100 to to samo tylko działa drogą radiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem nie widzi mi modulu cp nieaktowanego prepaid

 

karte tnk widzi, modul wkladam pamaranczowa strona do gory do gornego czy do chyba nr 1 w standby, ten przycisk przy gniezdzie wychodzi do przodu, a pisze brak modulow CI

 

moze za slabo wciskam?

 

oprogramowanie wgralem ze strony globo CONAX 1.1.30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tvsatuser

Spokojnie bez nerwów. Wsuwając moduł CP do tunera (slot górny ) zwróć uwagę aby 95% drogi moduł pokonał bez wielkiego oporu ( chodzi o poprawne trafienie w tzw. prowadnice ) dochodząc do końca poczujesz opór, musisz go pokonać ok.3 do 4 mm dociskając moduł do oporu. Jeśli tuner go w dalszym ciagu nie zobaczy to wył/wł tuner tylnym przyciskiem i powinien go zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz jest, energiczniej i dokladniej wsunolem i jest :)

 

nieaktywny moduł blokuje ogladanie chyba pokrywajacych sie kanalow tnk?

 

ps. ogólne wrazenia z pierwszych chwil z tym tunerem dobre mam :) napewno duzo lepszy od samsunga hd cp ;)

 

edit:

 

teraz w informacjach o karcie modulu jest nr parowania przed aktywacja byl nr karty i wersja, i teraz u gory tam pisze inicjacja karty prosze czekac. Ale ok kanały chodza. :)

 

Macie tez tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz juz ok wyswietla, pozniej sprawdze wersje, ale chyba jest ok bo kanały hd chodza

 

ogólnie super tuner, listę ulubionych łatwo się układa, intuicyjność obsługi itp. :brawo:

 

Wy też tak macie, że po przełączeniu na kanał HD jak pojawi sie obraz to 1s jest pikseloza, a później normalnie działa(nie wiem moze tak jest gdy kanał jest dekodowany z modułu?, na razie sprawdzałem te CP z tp. 12 265 V, później sprawdze te fta hd z astry)

 

dłuższe nazwy na wyświetlaczu chyba przewija tylko co jakis czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest tylko przez 1-2s po przełączeniu na kanał HD z CP, później jest dobrze :)

 

epg jest na wsystkich kanałach prawidłowo :jupi: , na samsungu hd był problem z epg na tvnach

 

a teraz jak ogladam nSport, Religię TV z TNK tp. 11 508 V to cofa zegar o około 20min, też tak macie?

 

Zastanawiam, się nad dyskiem do tego tunera, może MyBook 3.5 wybiorę, ale wolał bym 2.5 i zasilanie z usb, na kolejny kabel zasilacza nie bardzo mam miejsce, choć wiem, że wtedy nie każdy dysk się wyłącza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,serdeczne podziękowania dla @bgrbgr twoje rady pomogły jak na razie wszystko działa (odpukać) :brawo: .Wgrałem nowy soft 1.1.30 mcas pojawiło się nowe menu zmiany które zaobserwowałem to:

1.Zmienione wyszukiwanie ręczne pod przyciskiem "skanuj" w poprzedniej wersji softu 1.0.83 mcas nie mogłem ustawić ręcznie parametrów dla HBO HD np.typ video H.264 .Po włączeniu wyszukiwania automatycznego nie znajdował paczki programów:Polsat Sport HD,Discovery HD,HBO HD i Polsat HD na obecnej wersji softu (1.1.30 mcas) również nie znalazł HBO HD dopiero ręcznie wprowadzając podane na forum parametry po skanowaniu odnalazł HBO HD w/w paczce (transponderze).

2.Dźwięk przesyłany przez SPDIF i przekazywany do amplitunera Denon AVR-1907 pokazywany jest w formatach :STEREO,DD 2.0 LUB DD.5.1 zacinania i opóźnień dźwięku nie zaobserwowałem (muszę przetestować jeszcze dla dokładniejszego sprawdzenia DD 5.1 na odpowiednim filmie na HBO HD bo na razie tylko sprawdziłem na TVN ,oraz stacje radiowe sprawdziłem tylko RMF Maxx działa ,obecnie brak wolnego czasu).Jest możliwość sterowania z pilota głośnością na kanałach nadawanych w stereo przekazywanych przez SPDF lecz gdy jest DD2.0 lubDD5.1 już nie mamy wpływu i musimy sięgać po pilota do amplitunera .

3.Posiadam na razie PVR Philipsa w drugim pokoju ,spliter HomeSplitter obok OPTICUMA 9500.Spliter przenosi uprawnienia ,choć bardzo rzadko (raz na ~100) to po zmianie programu pokazuje się na początku komunikat na jedną sekundę "brak uprawnień " a po włączeniu odbiornika tv sat pojawiają się inne komunikaty (szybko migające nie mogę odczytać) trwające 2s prawdopodobnie spliter przekazuje uprawnienia.

4.Brak przycinania (zamrażania -cykliczne przeskoki wizji) obrazów i napisów (poziome przesuwające się napisy np.TVN 24,TVN METEO na ustawieniach w V.Format (na pilocie):576 pal,576i secam ,720p 50hz,1080i 50hz.Na innych ustawieniach:480i ntsc,720p 60hz,1080i 60hz pojawiły się bardzo przeszkadzające zamrożenia , podejrzewam że w moim przypadku tv lcd (ten podany we wcześniejszym wątku) za pomocą układu elektronicznego tv próbuje zmniejszyć rozmazywanie szybkich obiektów pojawiających się na ekranie poprzez dłuższe przytrzymywanie lecz nie działa on dobrze na wszystkich trybach w innych tv może być inaczej trzeba próbować.

5.Mam pożyczony dysk ''ARDATA MOBY DISK'' 2,5'' z toshibą w środku na razie sprawdziłem ,że po włączeniu w menu opcji 3 min. dysk przestał wirować lecz kontrolka na dysku dalej się pali , nawet jak wyłączam tv sat z pilota.(Gdy będę miał czas sprawdzę nagrywanie.)

Jeszcze raz dziękuję za cenne rady na tym forum (byłem bliski decyzji o zmianie Opticuma 9500 na coś innego ,w sprzedanym 08.2009r.zastałem stary soft, a sprzedawca po moich telefonach cały czas mi wmawiał, że soft niema wpływu na stabilność tv sat -znikające kanały i konieczność powtórnego poszukiwania kanałów po ponownym włączeniu odbiornika oraz brak możliwości ustawienia HBO HD czy dzwięku stereo przez SPDF).

Mam nadzieję że moja wypowiedz skróci czas poszukiwań właściwych ustawień sprzętu innym .Jeszcze raz dziękuję @bgrbgr za cenne rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem nowe oprogramowanie, które pojawiło się w internecie 1.1.34 i 1.1.35 , ale jest to soft alternatywny. Dziwię się tym, którzy piszą te softy, że wpuszczają do sieci nowy soft, który jest "gorszy" od wersji wcześniejszych. Niedoszukiwałem się w nich jakichś głębokich poprawek, ale chodzi mi o działanie EPG. Wersja 1.1.30mcas do której wróciłem po testach jest jak narazie najlepszą wersją jeśli chodzi o EPG z kanałów Cyfry+. Tak więc moim zdaniem sięganie do wersji 1.1.34 i 1.1.35 mija się z celem.

@wind

O ile się nie mylę to twój TV LCD Sony pracuje z częstotliwością 50hz i bawienie się innymi częstotliwościami nie służy telewizorowi. Na sofcie 1.1.34mcas stosuje ustawienie 1080i 50hz ( Sony 40W), gdyż na Auto obraz jest zły. Na wcześniejszych wersjach wystarczało auto i było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można ustawić własną listę ulubionych programów tak, aby podczas włączania tunera była ona aktywna ?

Chciałbym uniknąć tego, że za każdym razem gdy włączam satelitę pierwsze co muszę robić to wchodzić w listę ulubionych programów i tam szukać mojej listy FAV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...