Skocz do zawartości

nowe tunery HD od Fergusona


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

cze all

jestem tu nowy na forum hehe ale sam szukam tunerka HD a mamFerguson 7018 co do tych nowych tunerkow Ariva chodzi mi o ten tanszy Combo USB jest stylu ale widze ze nikt nie zauwazyl ze nie ma w tylnym panelu waznego zlacza a mianowicie RS232 wszedzie szukalem opisu ze zdjeciami az nie chcialem uwiezyc zeby taki tunek nie mial RS232 a lbo ja juz slepy hehe chodz watpie a juz mialem go kupic :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to zauważyłem. :wink: Twin ma RS-232C, a combo nie. Do tego combo ma jedno wyjście USB, a twin - 2. Pomimo, że aktualizacja oprogramowania przez RS-232C zostaje wyparta na rzecz USB, to jednak taki port by się przydał, w razie poważniejszej awarii. Możliwe, że tuner ma J-TAGa w środku, ale dostęp do niego będzie tylko po zerwaniu plomb gwarancyjnych - czyli niejako zmuszają nas do korzystania z usług ich serwisu nawet w najprostszych (dotychczas) przypadkach. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie dlaczego nowy tuner z dyskiem jest dwa razy droższy niż poprzednie tunery ? 1899 zł z dyskiem 250 GB ... Dysk kosztuje ok. 200 zł więc tuner kosztuje 1700 zł. To sporo jak na tuner HD. Czy w tym tunerze zastosowano jakieś super nowoczesne rozwiązania dużo lepsze niż w 8900, które dają wyrażnie lepszy efekt czy też tak wysoka cena jest chwytem marketingowym mającym podnieść "jakość i rangę" produktu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sporo jak na tuner HD. Czy w tym tunerze zastosowano jakieś super nowoczesne rozwiązania dużo lepsze niż w 8900, które dają wyrażnie lepszy efekt czy też tak wysoka cena jest chwytem marketingowym mającym podnieść "jakość i rangę" produktu ?

Dlatego iz zastosowano menu HD ........ a firma Telstar przesadza , glowny oddzial jest w Korei Arion , napisz do nich moze oni taniej maja ...........

Swoja droga wole inna marke z ta bylem za dlugo i sie zawiodlem lacznie z HF 8900 ( odrazu po kilku dniach sprzedalem go)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od kilku dni tuner Ariva TT HD PVR 250 GB i pierwsze wrażenia bardzo dobre. Wygląd taki jak dekodera 8900 hd, pilot trochę inny, ale też raczej przejrzysty i nie odpustowy jak do n- box recordera. Dysk pracuje bardzo cicho- nie ma porównaia z tunerem HD PVR do Cyfry. Menu przejrzyste, swobodnie można poruszać się na podstawie wskazówek pojawiających się na TV. Nagrywanie - jak na razie bezproblemowe, zarówno z pilota jak i epg. Bufor pamięci timeshift- 2 godziny, dla mnie bardzoprzydatna sprawa. Obraz i dźwięk z tunera w HD bardzo dobry, SD też , jak dla mnie satysfakcjonujący. Drugiej głowicy tunera jeszcze nie wykorzystywałem, kabel podepnę w sobotę- przyda się niezależne nagrywanie 2 programów w tym samym czasie ( Canal+ i Canal+Sport 2 :) )- informacja z instrukcji,że nie można w tym samym czasie nagrywać 2 programów z różnych satelit. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, a cena trochę wysoka ( ale po sprzedaniu globo HD i dysku zewnętrznego kosztowało mnie to 900 zł )- no cóż- 2 głowice, dysk wewnętrzny, uniwersalny czytnik kart i firma sobie za to liczy. Jak będą inne tunery z czytnikiem kart i z takimi parametrami jak Ariva można będzie się nad takim sprzętem zastanowić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można przekopiować przez USB HOST, bezpośrednio do komputera, potrzebny driver (obecnie używam od Homecasta) - Ferguson wkrótce udostępni swój. Przy tym połączeniu kopiowac można pliki powyżej 4GB

2. Można kopiowac z i na zewnętrzne USB, ale tu jest ograniczenie FAT 32 - 4GB

3. Lan służy obecnie do zmiany softu w 'specjalnych' softach pewnie będzie cos więcej....

4. Ulubione tak samo jak 8900 - 8 grup po 100 kanałów

5. Jak masz multiswitcha, Mozna nagrywać z dwóch różnych satelitów trzeba tylko ustawić DiSEqC najpiew dla głowicy A a potem dla głowicy B i potem przełączyć an "DUAL LNB". Wkrótce ferguson da soft żeby jużnie robić tej operacji.

 

6. Nagrywa wszystkie dane z kanału: ścieżki dźwieku. telegazete, napisy DVB (odtwarza napisy DVB z nagranego pliku na CANAL+ FILM HD) :brawo:

7. Całe nagranie jest w jednym pliku - bez dzielenia :jupi:

8. Timeshift działa też podczas nagrywania kanału trzeba tylko najpierw wyświetlić pasek PVR i potem włączyć przewijanie do tyłu, jak już wyjdzie z trybu live, to wtedy mozna nawigowac strzałkami

 

Jak chcesz nagrywać 2 kanały z tego samego transpodera to połączenie "pętla' wystarczy, kabelek jest w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marklar czy możesz napisać który sterownik homecasta zaintalowałeś ? czy twój pc widział tuner po podłączeniu kabla usb ( czy to ten jak do drukarki ? ) zawsze było tak że po podłączeniu jakiegokolwiek sprzętu było info na pececie o znalezieniu nowego sprzętu a ja takiego info nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@juras1962

 

Mam ten sam problem co Ty. Napisałem kilka dni temu "ostrego" e-malia do Fergusona. Otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Szanowny Panie,

 

Bardzo przepraszam za utrudnioną w ostatnim czasie komunikację z naszej strony. Uprzejmie proszę o kilka dni cierpliwości. Zapewniam Pana, że osoba z działu wsparcia technicznego skontaktuje się z Panem najpóźniej w poniedziałek tj. 08.06.2009."

 

Zobaczymy co mi napisze ?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...