Skocz do zawartości

Al Jazeera Sport


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy na kanale JSC Sport Global pokazuja NBA? Jesli tak to w jakie dni?

Możesz liczyć jedynie na program ze skrótami - Basket NBA.

Na mecze raczej nie ma co czekać... :) Choć może czasami, ale jeszcze się z tym nie spotkałem.

A kiedy leci w/w program możesz zobaczyć w tym programie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja mogę tylko powiedzieć tyle, że wczoraj, z tego co widziałem po CAID - wyłączono kodowanie Viaccess PC 2.6. Kto miał karty Viaccess PC 2.6 teoretycznie już nie powinien mieć dostępu do oferty i nie pomoże przesyłanie uprawnień, bo nie ma do czego. Jak ktoś ma kartę Viaccess i mu działa nadal, to ma 3.0 lub 4.0 (na 3.0 nie ma +9 i +10, więc jak ktoś ma, to może mieć 4.0). Karty Irdeto z tego co widzę bez zmian.

 

Osobną sprawą jest to, co piszą na hiszpańskim forum - ciężko coś z tego wywnioskować, ale zalatuje jakby sprzedawcy umywali od tego ręce i posiadacze starych kart zostali w czarnej d.... (ale akurat to nie nowość w przypadku Al Jazeera Sport - te karty są śliskie, Al Jazeera robi jakieś dziwne manewry - zalatuje naciąganiem, sprzedawcy nie mają nad tym żadnej kontroli, a co gorsze - kupno Al Jazeera jest o tyle ryzykowne, że karty w niektórych przypadkach - zależy od sklepu lub osoby sprzedającej - przechodzą po drodze przez wielu pośredników. W przypadku kłopotów szukanie pomocy to jak szukanie igły w stogu siana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo - nie bardzo rozumiem co Hiszpanie piszą, ogólnie jest tam coś o wątku kradzieży kart przez jakąś firmę w Algierii i te karty później trafiły do Hiszpanii (i zapewne do reszty Europy). Blokowane są chyba serie kart z numerami 319 05, 319 06 i 319 07, chociaż później ktoś znowu pisze, że ma 319 08 i też ma zablokowaną, coś tam też o kartach 322 jest i pada data 30 kwietnia br. Ogólnie tłumacz google zrobił z tego syf, a po Hiszpańsku nie wiele rozumiem :P

 

Wygląda, że cześć karty już jest poblokowana (piszą ludzie, że nie mają dostępu), a część może zgasnąć po 30 kwietnia najwyraźniej. Jeśli komuś zgaśnie i przy próbie reaktywacji będzie miał informację, że karta jest zablokowana przez Al Jazeera, to jest w d... A sprzedawca odpisał jednemu z klientów, że mogą mu sprzedać nową kartę z jakąś zniżką i że za takie sytuacje nie odpowiadają.

 

Coś tam też pisze, że karty 3.0 nie mogą być doładowywane/przedłużane - jak karta się skończy trzeba kupić nową 4.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

to ja mam kartę 319 06 i póki co idzie, kontaktowałem się z Al Jazeera i podali mi sami ważność katy - marzec 2011, czy to znaczy że ją wyłączą? jeśli już wyłączą to włączą z powrotem? pod warunkiem że nie została skradziona? nie wiem czy dobrze rozumiem.. ? a wie ktoś czy na karcie viaccess 4.0 ida kanały +9 i +10?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, czy wyłączą czy nie. Zresztą masz link na poprzedniej stronie, to spróbuj to przeanalizować, co tam jest. Na moje oko - jak wyłączą, to nie włączą, bo nie udowodnisz, że nie pochodzi z tej "ukradzionej" partii - nie Ty ją ukradłeś, tylko jakiś pośrednik po drodze (zresztą całe to tłumaczenie jest bez sensu, bo jak może dystrybutor ukraść kartę - nie zapłacił, czy jak? ale jak nie zapłacił, to czemu ich od razu nie wyłączyli?).

 

Cała sprawa jest tak niejasna, że nie wiadomo w ogóle o co chodzi. Póki co pozostaje oglądać i modlić się, żeby nie zgasło czasami.

 

PS: Jak piszą, że kart 3.0 nie będzie można przedłużać, to też w pewnym momencie je wyłączą - oby to był moment po zakończeniu subskrypcji, ale jak pamiętam jakie szopki były z kartami 2.5 (czy 2.4? nie pamiętam już), to wątpię. Po prostu robią co chcą. Trzeba czekać na rozwój wydarzeń, bo w sumie to nic konkretnego nie wiemy poza problemami jakiejś grupy widzów, nie wiadomo jak dużej, której już karty zgasły. Tu w wątku póki co nikt nie pisał, że mu zgasło, więc chyba wszystkim, co mają karty - działa :D

 

Osobna sprawa to fakt, że właściwie nawet nie można im nic zrobić, bo co? Nie ma nawet do kogo tego zgłosić. Karty Al Jazeera nie są w oficjalnej dystrybucji w Polsce (i właściwie nie mogą być), bo pokrywają się prawami z polskimi kanałami premium (podobnie jak w reszcie krajów europejskich). Nadawca informuje, że ogranicza ofertę do określonych krajów (nawet kiedyś to było napisane na kartach, nie wiem jak teraz), więc właściwie karty mieć nie powinieneś. Zgłosisz się do nadawcy, to powie, że on nie sprzedaje kart do tych krajów. Zgłosisz się do dystrybutora, to powie, że to nie jego wina, że karty wymieniają. A najśmieszniejsze w tym jest, że jeśli Al Jazeera chce nadawać dla określonych krajów arabskojęzycznych, jak sami informują, to po co nadają na Hot Birdzie? Mają zasięg z Badr-a i Nilesata tam, gdzie trzeba. Emisja z Hot Bird-a służy właśnie po to, by dostęp mieli widzowie w Europie, bo handlują kartami właściwie na lewo, wiedząc gdzie trafiają. Zwykły przekręt.

 

W Hollexie karty były, ale po zamieszaniach z wymianą 2.5 (lub 2.4 - nie pamiętam), kiedy był z tym ogrom problemów, bo najpierw dystrybutor od którego karty nabyto - umył ręce, a później po naciskach dał zaledwie tydzień na ściągnięcie starych kart z całej Polski i wysłanie mu, aby dokonał odpłatnej podmiany (sama przesyłka do niego trwała tydzień, to jak jeszcze karty ściągnąć?). Szkoda nerwów. Do czasu aż nadawca się solidnie puknie i przestanie wycinać takie numery, w Hollexie kart nie będzie.

 

Przy kupowaniu kart skądkolwiek miejcie na uwadze to, co napisałem. Żeby później nie było płaczu, że wyłączyli. Oczywiście nie ma co panikować, bo ludziom karty działają - oglądają. Ale jak są problemy, to zaczynają się schodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...