Skocz do zawartości

Al Jazeera Sport


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę do znawców. Kupiłem na Allegro kartę Al Jazeera, viaccess 4.0. Sprzedawca zapewnił mnie że kartę aktywował na stronie arabskiej. Gdy sprawdzałem w tunerze uprawnienia to po numerze seryjnym karty i identyfikacjach był wpis "valid from 21-1-2011 untill 27-1-2011". W dniu 28.01.2011 karta przestała działać i wpis jest ten sam " valid from 21-1-2011 untill 27-1-2011". Nie mam zielonego pojęcia co dalej. Sprzedający po zapytaniu wcześniejszym zapewnił mnie że po tym terminie ukaże się wpis że karta jest ważna przez rok. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

jd51, nie denerwuj się, wszystko jest w porządku.

musisz wejść na stronę https://sbs.aljazeerasport.net/SelfService - użyj adresu proksy np. Arabii Saudyjskiej 62.215.5.69 : 8080

uwaga: koniecznie w internet explorer, nie działa mozilla, opera i inne

następnie zarejestruj kartę i potem zaloguj się, prześlij uprawnienia na kartę i karta aktywuje się na 1 rok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prośba moja i pytanie jest taka. Karta chodziła w VU+DUO na [beep] w dniach od 21.01.2011 do 27.01.2011. i zgasła (viaccess). Kolega sprawdził mi na stronie arabskiej aktywację mojej karty, i karta ma aktywację do 20.01.2012. Ciągle mam wpis taki:

Caid 500

136(0) ecms 102(0) emms

ident. fff920 - c026df

ident. 42400 - c026df

ident. 42410 - c026df

valid from 21.1.2011 untill 27.1.2011

Zmieniłem emulator na Scam 3.58, i nic. Włożyłem kartę do Opticuma HD 9500 z uniwersalnym czytnikiem i nic. Czy może jakbym kupił moduł Viaccess by coś pomogło, czy może jest jeszcze jakiś inny sposób na uruchomienie tej karty. Pozdrawiam i proszę o pomoc, bo nie wiem co robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zielony w sprawie karty Al Jazeera więc pozwolę sobie zadać kilka pytań, ponieważ chciałbym ją kupić.

1. Znalazłem na allegro dwie aukcje - kanały od 1 do 10 i od 1 do 8 (499 zł i 379 zł) - co mnie ominie jeśli będę miał tylko osiem kanałów? Co dodatkowo jest na AJS 9 i 10? I czy są to atrakcyjne ceny?

2. Czy można tę kartę kupić gdzieś w Polsce poza allegro?

3. Zadziała w Fergusonie HF-8900 w czytniku czy konieczny jest moduł CAM?

4. Czy kanały te nadają w 16/9?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Lubią na tych kanałach puszczać Ligę Mistrzów i Ligę Europejską. Nie ma reguły, ale warto je mieć na wszelki wypadek,

2. Nie wiem, ja kupowałem na ebayu. Część sprzedawców w Polsce (np Hollex) się wycofała, bo przy wymianach kart są jajca.

3. Karta Irdeto2 zadziała. Co do karty Viaccess 4.0 doczytaj w aktualizacjach firmware'u, ale też powinna działać

4. Nadają w pełnym 16/9 (takie dziwne, u mnie w Ferdku 6900 przy telewizorze 4/3 na niektórych kanałach przy letterboxie robił się.. pillarbox. Ale na panoramicznym TV wszystko OK), ale w różnej jakości. Mecze LM czy LE wyglądają obiecująco, ale np Puchar Niemiec to kwas kwasów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery platform cyfrowych czy to Cyfry czy Polsatu i N pozwalają oglądać tylko i wyłącznie ICH programy. Chcesz zakupić taką kartę ewentualnie inną (np. erotyk) niestety ale musisz zakupić własny dekoder z przynajmniej jednym czytnikiem. A czytając twój poprzedni post że masz Pace od Cyfry to jesteś ich abo także aby oglądać i Al Jazeere i Cyfrę + dekoder musi mieć albo dwa czytniki albo 1 czytnik i 1 moduł CI. Inneg wyjscia aby mieć Al Jazeere NIE MA niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info bartolinos, dzisiaj pokazują mecz, ale niestety na zwykłej 2, a nie na kodowanych kanałach z hotbirda. Wie ktoś czy leci nieraz Euroliga na kodowanych +1 - +8?

 

Na pewno pokazują bo zazwyczaj to co jest pokazywane na AJS 1 lub AJS 2 pokazują także na kanałach z + tylko że często dodają komentarz w języku angielskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce korzystac z Al Jazeera Sports, ale jestem zupelnie zielony w sprawie telewizji satelitarnej, a jedyny sprzet jaki mam to telewizor :mrgreen:

Dowiedzialem sie tyle, ze potrzebuje karte Al Jazeera Sports, ktora moge kupic na ebay, tech digital albo tv corner. Teraz, jaka kupic? Viaaccess czy irdeto? Czym to sie rozni?

Teraz, jaka antene satelitarna potrzebuje i jaki dekoder? Mozecie cos polecic o dobrym stosunku cena/jakosc? czy Ferguson FK 6900 albo OPTICUM 4060CX wystarczy? Jaka karta do nich? Viacces czy irdeto?

To juz wszystko ze sprzetu?

 

Oczywiscie sam tego nie bede w stanie zainstalowac, bo nie wiem jak. Czy mozecie polecic kogos ze Szczecina, kto mi to wszystko ladnie podlaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to niczym - Irdeto są chyba tańsze od Viaccess. W przeszłości było dużo problemów z Viaccessem (łamany dość często), teraz co jakiś czas wyciekają jakieś klucze do Irdeto - nie ma reguły, który system jest bezpieczniejszy -> z którym nie będziesz miał problemów z wymianą kart.

 

Co do odbiorników to doczytaj, który by Ci bardziej podpasował:

 

Ferdek 6900

viewtopic.php?f=16&t=8685

viewtopic.php?f=16&t=8698

 

Opticum 4060CX

viewtopic.php?f=17&t=11932

 

Osobiście korzystałem z Al Jazeery (Irdeto) na 6900 przez 2 miesiące i nie miałem żadnych problemów.

 

Co do anteny to odbierzesz chyba nawet na 60 cm, bo to HotBird (częstotliwość 11.296 H - kanały JSC +1 do +10)

 

Kupujesz kartę, dopytujesz sprzedawcę czy jest już aktywowana czy nie (niektóre trzeba aktywować przez stronę Al Jazeery, ale o tym na wcześniejszych stronach tematu), kupujesz dekoder, wyszukujesz kanały z częstotliwości 11.296 H, wyłączasz dekoder i wkładasz kartę, po uruchomieniu przechodzisz na jakiś kanał z tej paczki (np JSC +2) i czekasz aż wskoczy obraz i wsio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, bardzo pomocny post. Wybiore chyba sprawdzony przez Ciebie zestaw Ferguson 6900 + Irdeto.

 

Teraz tylko pojawił się problem z anteną. Z tego co widzę, jak ustawione są anteny w okolicy, to nie najlepiej mam umiejscowiony balkon/okna. Jak ustawię antenę w kierunku Hot Birda to centralnie na wprost w odległości 15-20m mam budynek o wysokości ~10m od poziomu mojego balkonu:/ Nie wiem na ile jest to przeszkodza, ale z cala pewnoscia pozytywnego wplywu na odbior sygnalu miec to nie bedzie... Mozna jakosc sprawdzic czy antena bedzie mi tutaj dzialala bez wczesniejszego zakupu dekodera i karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pode mna, na parterze, lokatorzy maja taki pseudo-ogródek zapewniony im przez spoldzielnie. Nie wiem czy to przejdzie:/

 

EDIT: internet jest wspanialy, wszystko mozna znalezc jak sie dobrze szuka:)

 

Wyglada na to, ze mam dwa rozwiazania.

1) Hot Bird 13°E

2) Nilesat 7°W

 

Ad 1) Opcja pierwsza nie wyglada za specjalnie z powodow, ktore podalem wyzej. Na rysunku wyglada to tak:

 

hotbird.jpg

 

Jest to pierwsze pietro. Niebo zaslaniaja mi balkony sasiadow. Jedyne rozwiazanie dla Hot Birda to chyba antena na dachu.

 

Ad 2)

 

nilesat.jpg

 

Tutaj, z tego co widze, nie powinno juz chyba byc problemow, bo nie ma tych [beep]onych balkonow sasiadow. Co prawda na drodze stoi blok, ale nie jest on wysoki (~10m bezwzglednej wysokosci od mojego balkonu) i jest jakies 15-20m dalej.

 

Czy sygnal z tego calego Nilesat dobrze sie odbiera w Polsce? Czy to dla mnie najlepsze rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...