Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - oferta programowa


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać, że usunęli europejskie tytuły, mimo, że to originalsy - "Nieświadomi", "Ruxx", "Prybysze", "Foodie Love" itd.

Dobrze, że nasza "Wataha" czy "Ślepnąc od świateł" się ostały na razie ;).

A no i "Vinyl" też wyleciał - właśnie nie wiedziałem co to za tytuł "Bakelit" w tym artykule węgierskim, a to o ten serial chodzi.

 

Te tytuły lokalne na Węgrzech czy w Rumunii podobno były bardzo popularne. To samo pewnie ze "Snowpiercer" w USA - ludzi wywalało w połowie odcinka.

Ciekawie...

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa... Bo dotychczas na "Jamesa Bonda", "Batmana" i "Diunę" miejsca nie mieli, dosylałi je klientom na płytach :D.

"Foodie Love" 7.7/10, "Beforeigners" 7.8/10 itd. "Vinyl" od Scorsese to też zwłaszcza straszny gniot był, prawda? ;).

Przy Marvelach usuwanych z Netflixa był straszny krzyk, a tutaj leci tego znacznie więcej i bez żadnej zapowiedzi.

No ale pierwszy obrońca, któremu teoryjki "nie pykły" już na posterunku.

Zobaczymy - o ile nie będzie afery i te tytuły nie wrócą, to oznacza, że Zaslav ma markę HBO jeszcze głebiej niż myślałem.

Tylko czymś te quoty europejskich produkcji u nas muszą zostać spełnione - "Szkołą" i "Ukrytą Prawdą" z TVNu?

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, czy ja dobrze widzę? Przybysze (którego 2 sezony zdążyłem obejrzeć w całości i jest to jeden z najlepszych seriali jakie obejrzałem w ostatnich 5 latach) gniotem? To już nawet nie chcę wiedzieć, czym są twoim zdaniem originalsy od innych konkurencyjnych platform...

Edytowane przez lukis90el
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kazekk napisał:

Bardzo dobrze, że czyszczą gnioty i robią miejsce na hity typu Diuna, Batman, No time to die, Ród smoka. Drugiego Netflixa nam nie potrzeba.

 

2 godziny temu, lukis90el napisał:

Sory, czy ja dobrze widzę? Przybysze (którego 2 sezony zdążyłem obejrzeć w całości i jest to jeden z najlepszych seriali jakie obejrzałem w ostatnich 5 latach) gniotem? To już nawet nie chcę wiedzieć, czym są twoim zdaniem originalsy od innych konkurencyjnych platform...

Jeden i drugi przegina :)

"Foodie Love" to serial jak na HBO to tylko dobry. "Beforeigners" czyli Przybysze też jest serialem tylko dobrym, jak na HBO. Vinyl z nazwiskiem też się nie broni aby nazwać to czymś świetnym.

Ale to są i tak dobre seriale na tle czym teraz nas większość platform karmi.

Natomiast napisanie, że wyleciały same gnioty to bzdura. Wyleciał też np świetny serial Nieświadomi.

  

8 godzin temu, domin107 napisał:

Ale disney potwierdził, że będą lokalne produkcje.

Np. już teraz jest dostępny serial francuski science-fiction. Zapomniałem tytułu.

Pisałem o tym. Canal+ czy HBO są w Europie bardzo długo i mają poukładane umowy na dystrybucje. Disney+ będzie miał ciężko z pozyskiwaniem treści, ponieważ jest jeszcze Netflix. Co najwyżej sarkastycznie można napisać, że podobnie jak Netflix, będzie mógł "brać" to co C+ i HBO nie chcą.

Disney może liczyć co jedynie głównie na produkcje lokalne własne.

 

 

3 godziny temu, Pawop napisał:

Chodziło mi, że seriale nie zniknęły z powodu łączenia ofert.
Może pomyłka, może coś innego

To się nazywa chaos. Jak zwykle, bałagan i nic więcej. Ciężko powiedzieć, z czego to wynika i dlaczego akurat głównie Originalse wylatują (na licencji też jak Cleaning Lady w połowie sezonu został wywalony!!! 🤬)

O tym już słyszałem wczoraj a dzisiaj jak tylko zobaczyłem co wyleciało to....ehh nie będę przeklinał. 

Ciężko się sugerować tym artykułem z Węgier, bo to raczej "domysły" autora. Trzeba czekać na coś bardziej "bliższego prawdy"

Wystarczyło tylko to poukładać i rzucić hasłem w ludzi "Najlepsze produkcje w najlepszej jakości". I mogli iść "na wojnę" z D+ czy NF bo mają z czym. Takie to proste ;)

 

Niestety, mamy tylko chaos. Znowu "łączenie" a tym razem z Discovery i kolejny festiwal wstydu, wtop i usuwania tytułów (nawet na licencji)

I z hasła, które napisałem i dzięki któremu mogli by iść poważnie w szranki z Disney+ i Netflixem zostaje tylko hasło "Najlepsze produkcje w średniej jakości i z największym bałaganem - oto my HBO MAX"

Świadomy klient rozumie sytuację. A nieświadomy - sie wkurza, denerwuje i zaraz oleje HBO MAX. A Warner zamiast iść w kierunku poprawy, to robi kolejny krok wstecz i traci "zaufanie" userów, które

a) powoduje irytacje klienta a to grozi rezygnacją

b) nie jest drogą do zdobywania klientów a tym samym zwiększania zasięgu.

 

Ogólnie - wstyd, żenua, porażka *

* każdy sobie może to sam właściwym wg uznania epitetem określić.

 

Z takim bałaganem i to co wyczyniają (usuwane z dnia na dzień tytuły) to jedynie to mogą pomachać białą flagą w kierunku Netflixa czy Disney+. I jak tak dalej będą robić, to tylko to pozostanie. Bo w dzisiejszej dobie ogromnej konkurencji (co z tego, że HBO Max ma jedne z najlepszych produkcji, jak nie najlepsze) z takimi wtopami to jedynie będą tracić. Klienci nie lubią takiego chaosu i mogą się odwrócić na długo. Łatwo jest stracić klienta a dużo ciężej go zdobyć

3 godziny temu, Pawop napisał:

Czy ich porąbało?

Najwidoczniej na ten moment tak.  Na początku był chaos. A tutaj jest nadal chaos. I albo cierpliwie poczekamy na zmiany albo nadal będą w chaosie i nie będą wykorzystywać swojego potencjału. Jak na razie to strzelają sobie cały czas w kolano a największa konkurencja na tym tylko korzysta.*

* tutaj mała uwaga. Warner Bros to nie szopa, tylko wielkie korpo a bałagan był od lat. Nie wiemy tak naprawdę co jest do ogarnięcia i na ile ten bałagan jest wielki oraz ile trupów już wypadło albo jeszcze wypadnie.

 

PS

  

W dniu 28.06.2022 o 11:55, Zuzia napisał:

Niby mieli uporządkować kwestię klatkażu w Europie, a problem się nawarstwia.

Mieli ale nie podali terminu ostatecznego. I dopóki nie ogarną bałaganu - najpierw z HBO GO na MAX, teraz sprzątanie trupów z szafy i nowe zarządzanie a także - łączenie HBO MAX z Discovery - raczej szybko to nie będzie. A jeszcze ponoć mają zrobić nowy "silnik" czyli bebechy platformy zmienić.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spotify - nawet jeżeli tak, to czyszczenie z biblioteki tytułów od HBO/HBO Max było niepotrzebne. Znalezienie gniota od HBO/HBO Max nawet dla krytyków filmowych było naprawdę ciężkim zadaniem (żeby nie rzec wręcz awykonalnym). Jeżeli już mieliby czyścić jakieś tytuły po fuzji Warner Bros z Discovery, to zdecydowanie jest tego więcej w przypadku Discovery+.

 

Słowem (a raczej obrazem) podsumowania sytuacji niech będą 2 okładki Faktu - jedna z 2006 (po meczu z Ekwadorem), a druga z 2018 (po meczu z Kolumbią). Z czego ta druga jest w tym przypadku nawet dosadniejsza.

 

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innych ciekawych ruchów to dziś seria "Harry Potter" pojawiła się w amerykańskim Peacock. Była ona oznaczona do usunięcia w ichnim HBO Max 30 czerwca, ale nadal się tam znajduje.

Peacock dodał też kilka starszych "Batmanów" i inne produkcje, które wydawałoby się, że już powinny być eksluzywne dla usługi HBO, bo o nie mocno opierała się promocja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lukis90el napisał:

@spotify - nawet jeżeli tak, to czyszczenie z biblioteki tytułów od HBO/HBO Max było niepotrzebne. Znalezienie gniota od HBO/HBO Max nawet dla krytyków filmowych było naprawdę ciężkim zadaniem (żeby nie rzec wręcz awykonalnym). Jeżeli już mieliby czyścić jakieś tytuły po fuzji Warner Bros z Discovery, to zdecydowanie jest tego więcej w przypadku Discovery+

Nie było a JEST niepotrzebne. Praktycznie większość wyleciało właśnie ich Originals.

Tak, zgadzam się - w większości przypadków znalezienie gniota jest awykonalne wśród produkcji HBO. Przecież nie wymieniłem tytułów jako gnioty ale jak na HBO - większość w kontekście to słabsze tytuły tej platformy (o czym pisałem w innym temacie - zależy co jest punktem wyjściowym w ocenie). Może nie mają oglądalności? Wina marketingu? A może widzów, którzy wolą oglądać "gnioty" nabijając ich oglądalność (głównie na konkurencji) a później zawyżać ich oceny (w kontekście innego tematu w innym wątku)?

Wszystko to, to tylko domysły.

Czyszczenie to raczej się robi w stronę tytułów na licencji a nie własnych. 🧐

Nie posuwam się do jakiś jednoznacznych wniosków, bo nie znamy tak do końca przyczyny takiego manewru - powiedzmy WTOPY wizerunkowej. Trzeba poczekać na coś "oficjalnego"

 

Co jeszcze widzę, to ze świetnych tytułów wyleciał Welcome to Utmark. OMG...😤

 

Z Comcast to mają jakiś "układ" na rynku amerykańskim. Niektóre tytuły "NBC" są/będą na HBO Max, niektóre Warnera są/będą na Peacock. Próbowałem gdzieś o tej "umowie" kiedyś poszukać ale odechciało mi się po 10min wertowania w sieci.

Dopóki wszyscy nie skończą "sprzedawać' "wypożyczać" itd swoich produkcji innym na różnych rynkach, to taki bałagan będzie.

Edytowane przez spotify
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wstrzymywałem się z obejrzeniem "Informatora" czy "Witamy na odludziu" bo byłem przekonany że te produkcje nie znikną. To co się dzieje w HBO jest kompletnie niezrozumiałe i sprzeczne z ideą tworzenia platformy, która miała być domem dla produkcji Warnera i HBO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kazekk napisał:

Bardzo dobrze, że czyszczą gnioty i robią miejsce na hity typu Diuna, Batman, No time to die, Ród smoka. Drugiego Netflixa nam nie potrzeba.

Trollujesz czy na poważnie mówisz? Skoro to ich ORYGINALNE seriale to nie mają prawa ich usuwać. I nie ma tłumaczenia ze „czyszczą gnioty bo robią miejsce na hit” - Po to jest streaming żeby dać ludziom wybór. Ręce opadają. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, spotify napisał:

Nie było a JEST niepotrzebne. Praktycznie większość wyleciało właśnie ich Originals.

Piszę było zamiast jest tylko ze względu na to, że to się jednak stało - choć groźba pierwszego usunięcia produkcji HBO Max było już w połowie czerwca (o czym wspomniałem wcześniej). Choć prawda taka, że zarówno określenia było i jest  w tym wypadku były tak samo adekwatne.

 

24 minuty temu, Arkon napisał:

Nic nie broni HBO, to jakaś absurdalna decyzja. Mam nadzieję, że większość seriali zostanie ponownie dodana.

Twierdzę, że tak się ostatecznie stanie (przynajmniej jeżeli chodzi o produkcje od HBO/HBO Max - bo do znikających produkcji od podmiotów trzecich [wśród których jest np. seria o Jamesie Bondzie] to już się przyzwyczailiśmy nawet w innych serwisach VOD) - zresztą w przypadku planów usunięcia Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera trochę dymu jednak było i tytuł ostatecznie pozostał w HBO Max.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis90el Z "Ligą sprawiedliwości" to raczej inna sytuacja była - takie oznaczanie swoich produkcji do usunięcia, żeby potem jednak zostały to HBO robiło rutynowo. Już tu kiedyś o tym pisałem bo też mnie zdziwiło przy jakimś innym tytule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zresztą w przypadku planów usunięcia Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera trochę dymu jednak było i tytuł ostatecznie pozostał w HBO Max.

Nie było żadnych planów usunięcia tego filmu. Tak jak pisze @bgmnt zdarzało się to już wielokrotnie i nic nie wylatywało.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawop - OK, mogę się zgodzić. Tylko, że w wypadku tej konkretnej wersji Ligi Sprawiedliwości w aplikacji HBO Max na Androida mi pokazywało ile dni/godzin zostało do obejrzenia. W dzisiejszym przypadku kasacja była nagła i niespodziewana - i to już jest potencjalny marketingowy strzał w stopę. Choć to, czy powtórzy się sytuacja związana z serialami Marvel/Netflix (choć tam sytuacja była bardziej przewidywalna ze względu na wcześniej opublikowaną odpowiednią informację o transferze praw z Netflixa do Disney+, ale i tak były dymy), to już zależy od reakcji ludzi w innych miejscach niż branżowe fora (czyli np. na Facebooku czy YouTube).

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...