Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Czy zdarzaly sie komus w przeszlosci takie problemy? Czy sa gdzies podane parametry ustawien dla dekoderow dzialajacych w multiroom, szukalem ale bez znalezienia konkretow.

 

 

Jaki polecicie twin? Dodam , ze przy nawet lekkim sniegu badz wietrze, wystepuja zaklocenia i brak odbioru kanalow, nie tylko hd. Tak bylo zanim podpialem drugi dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wonsik, to co jest zle - walniety konwerter na 99% czy zle ustawiona antena, szukam przyczyn, po to tu pisze. Jezeli konwerter sprawa jest jasna, ale czy mam go zmieniac skoro nie jestes pewien. Dziekuje za podpowiedzi tylko dlaczego uniesionym glosem...

Czasza 80cm, ustawienie anteny 85 i 75 proc. Przez kilka lat nie bylo klopotu z ustawieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wystarczy trochę pomyśleć. Np. zamienić kable miejscami w konwenterze. Jak problem się przeniesie na drugi pokój to już wiesz, że walnięte wyjście. Jak dalej to samo w tym samym miejscu, to wiesz, że kabel.

Uniesionym głosem, bo piszę o problemach w instalacji, a Ty dalej swoje, o ustawieniach w dekoderach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FFan, nie wiemy jak będzie działał MR, czy na pewno będzie to kablowo, ale Ty już musisz krakać, że będzie źle. Spokojnie, z biegiem czasu wszystko się okaże, mam nadzieję, że na dobre.

Źle?

Tragicznie nie źle.

Na dobre? Komu , chyba nie dla abonenta? Bo kto mi odda pieniądze lub umożliwi odbiór na moim odbiorniku kupionego na wolnym rynku do odbioru C+ ?

MR to kolejny przykład.

Świadomi abonenci zrezygnują , więc niech tacy jak Ty wonsik reprezentanci Opa wezmą to pod uwagę.

Nasz klient nasz Pan? Nie widzę tu tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do puki nie zaczną się restarty dekodera, wieszanie się, będą się podobały animacje, piękne informacje, filmiki przy listach nagrań itp.

Multiroom standard w wersji "n" chyba działa, ale u mnie już nikt nie chce TV bez dwóch głowic i HDD, a dodatkowy dekoder w wykonaniu "n" MR Premium ma przez LAN tylko namiastkę tego i z słowem Premium ma mało co wspólnego. Możliwości dekodera dodatkowego są tak zminimalizowane i niestety jedna głowica przeznaczona do nagrywania dla dwóch TV to mało. Przy zwykłym używaniu dwóch dekoderów, u mnie w praktyce HDD coś nagrywał i przynajmniej jeden program odtwarzał, była to totalna klapa. Uciekłem od tego gdy tylko skończyła się lojalka. Jeżeli między dwoma Pace lub nBox Turbo będzie LAN dla uprawnień to nie widzę problemu, byle każdy dekoder miał dwie głowice i własny HDD. Dwuletnie doświadczenie z nMultiroom mówi mi że może dekodery z Giga LAN dały by radę pokazać listę nagrań przez sieć, 100 Mb/s się po prostu "maluje listy na ekranie", a jeżeli mi ktoś mówi że mu dobrze działa MRP przez WiFi, to się tylko śmieje. Próbowałem WiFi 300 Mb/s 5 GHz przez cienką ściankę działową by nie było zakłóceń i nie uzyskałem satysfakcjonującej stabilności działania.

MR C+ na 2 Pace jak w połowie grudnia podłączyłem, załączyłem po prostu działa, w "n" było to nie do pomyślenia, nie wiem czy zdarzył się tydzień bez wyłączenia zasilania nBox by nMRP działał. Wiem że wysoko stawiam poprzeczkę, ale gdy grubo ponad stówę płacę za TV, to oczekuje solidnej usługi na dwa telewizory w swym mieszkaniu. Mam nadzieje że Cyfra nie upadnie po fuzji w takie bagno jak nMultiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łudź się że będzie masowy odpływ abonentów. Aby tak było musieliby naprawdę drastycznie podnieść ceny, a nie manipulować z MR czy systemem kodowania i dekoderami. Wielu będzie nawet zadowolonych z przesiadki z Pace na ADB.

 

To zalezy. Zmieniony multiroom, brak seca, niemoznosc uzywania wlasnych dekoderow u mnie przewazyla. Te sprawy byly wazniejsze od podwyzki o 20 dla pakietu Optimum. Takze jednego abonenta na pewno beda miec mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż mój szwagier ma taki problem. W poprzednim miejscu zamieszkania miał dwa dekodery pod jedną antene cyfry+. I czy teraz zabierając do swojego nowego mieszkania jeden dekoder i kupienie gdzieś na allegro anteny z cyfry+ pozwoli mu tam normalnie z tego korzystac? Czy oba te dekodery beda dzialaly tylko pod stara antena gdzie sa podlaczone?

 

Z tego co wyczytałem na samej stronie cyfry+, multiroom to poprostu dwa niezależne dekodery pod jednym abonamentem, a podlączone są do jednej anteny ponieważ jest tam specjalny konwerter twin. Ale równie dobrze mogły by być podłączone pod dwoma różnymi antenami. Zatem powinno wszystko działać w nowym mieszkaniu tylko zostanie kwestia ustawienia anteny i instalacji programów na dekoderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Możesz podłączyć każdy dekoder pod osobną antenę. Póki co, nie wiadomo, czy coś się zmieni po starcie nc+, możesz zrobić tak, jak napisałeś. A czy to jest zgodne z regulaminem C+ - tego nie wiem.

 

P.S. Oczywiście antena nie musi od C+. Najlepiej min. 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...