Skocz do zawartości

Cyfra+ Multiroom


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Możesz :-) Pierwszego kupujesz w akcji sprzedażowej DHDS (sprzedaż dekodera HD portfolio) za 249 zł, dobierasz Multiroom i drugi dokupujesz w akcji sprzedażowej DEKM (dekoder multiroom) za 198 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam obecnie pakiet optimum i dodatkowo opcje Canal+ HD i HDMix. Dekoder PVR w dzierżawie. Umowa ze stałą ceną do lutego 2012. Chciałbym dobrać sobie multiroom (druga karta) i dokupić dekoder (sagecom za 198pln). Czy cena opcji MR jest stała czy zależna od wysokości pakietu? (waham się czy nie zmienić na prestiż HD+). Czy po zmianie na prestiżowy, rezygnując z MR za np 3-4 m-ce, oddaję tylko drugą kartę, dekoder kupiony więc zostaje, to będę mógł wrócić do posiadanego obecnie pakietu (opłata i o ile się nie mylę 10pln)? Jak będzie ze zniżkami?? Czy będą takie jak obecnie? Jeszcze tylko czy kolejność dokonywania zmian (najpierw zmiana na prestiżowy potem dobranie Multiroom lub odwrotnie) ma jakieś znaczenie (opłaty/rabaty)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli przy przedłużaniu umowy wzieło się multirooma za 1zł i do tego wykupiło się na wałasność dekoder (HD), to czy po rezygnacji z multirooma i ponownym jego wzięciu (oczywiście już po standardowej cenie 15zł) można wykupić kolejny dekoder na własność SD lub HD? Jeśli tak to w jakich cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli przy przedłużaniu umowy wzieło się multirooma za 1zł i do tego wykupiło się na wałasność dekoder (HD), to czy po rezygnacji z multirooma i ponownym jego wzięciu (oczywiście już po standardowej cenie 15zł) można wykupić kolejny dekoder na własność SD lub HD? Jeśli tak to w jakich cenach?

 

Przede wszystkim nie możesz zrezygnować z tego multirooma za 1 zł do końca okresu minimalnego umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy nie wiecie jak długo będzie trwał ten 'nowy multiroom' ? czy te dwie osobne karty (które są świetnym rozwiązaniem, szczególnie jak się ma dwa mieszkania ;) to tylko tymczasowy prezent? będe wkrótce przedłużał umowę i chetnie bym wziął ten multiroom, ale boję się, że mi w połowie roku przyjdzie wezwanie do zmiany karty na moduły -.-'

 

pozdro600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli przy przedłużaniu umowy wzieło się multirooma za 1zł i do tego wykupiło się na wałasność dekoder (HD), to czy po rezygnacji z multirooma i ponownym jego wzięciu (oczywiście już po standardowej cenie 15zł) można wykupić kolejny dekoder na własność SD lub HD? Jeśli tak to w jakich cenach?

 

Przede wszystkim nie możesz zrezygnować z tego multirooma za 1 zł do końca okresu minimalnego umowy.

Zgodnie z umową mogę zrezygnować z multiroomu po dwóch pełnych miesiącach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: jak to w końcu jest z tym multiroomem bez doładowywania drugiej karty co 6 godzin??? Czy w Cyfrze będzie to standardem??? Co z abonentami którzy mają multiroom z 6 godzinnym okresem doładowania??? Czy mogą już wymienić drugi moduł na taki, który nie będzie wymagał doładowania co 6 godzin???? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeglądam to forum juz od jakiegos czasu ale dopiero teraz postanowiłem napisac mój pierwszy post.

Otóż już prawie byłem zdecydowany pójśc dzisiaj i podpisac umowę na 25miesięcy z Multiroomem. Zachęcony zapewnieniami na forum, iż obecna postac Multiroomu będzie juz taka przez cały czas umowy, tz. że nie będę musiał wymieniać po jakimś czasie dwóch niezależnych kart na te które co 6godzin trzeba zbliżać, postanowiłem zadzwonić z samego rana na infolinię sprzedażową Cyfry. To co usłyszałem od razu zwaliło mnie z nóg. Otóż konsultanci z ogromną pewnością siebie mówią że owszem w obecnych umowach niema mowy o przyszlej wymianie kart na stary system Mulitroom, ALE jest podpisywany od razu aneks do tejże umowy w którym PONOĆ jest mowa o tym iż w przyszlości ja jako abonent będę zobowiązany do wymiany kart. Co więcej jeden z konsultantów stwierdził, iz obecna postac Multiroomu będzie sprzedawana tylko do końca lutego i wraz z ta datą obecni abonenci będą zmuszeni oddać dwie niezależne karty i przejśc na te zbliżane co 6godzin!

Mam zatem ogromna prośbę do kogoś zorientowanego o podanie jedynej prawdziwej informacji bo od tych róznych sprzecznych wiadomości powoli odechciewa mi się zabawy w Cyfrę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aneksie nie ma zapisów o konieczności wymiany kart na moduły za jakiś czas - owszem, że mogą od marca powrócić moduły, ale abonenci korzystających z dwóch kart cameleon nie będa zobowiązani do ich zwrotu, gdyż nie ma nigdzie takiego zapisu.

 

Mam pytanie: jak to w końcu jest z tym multiroomem bez doładowywania drugiej karty co 6 godzin??? Czy w Cyfrze będzie to standardem??? Co z abonentami którzy mają multiroom z 6 godzinnym okresem doładowania??? Czy mogą już wymienić drugi moduł na taki, który nie będzie wymagał doładowania co 6 godzin???? :wink:

Jak narazie to standard, ale mogą powrócić moduły. Abonencie korzystający z modułów jeszcze nie mogą wymienić na 2 karty, ale nie wykluczone, że może się to zmienić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie inaczej twierdzą konsultanci na infolinii sprzedażowej Cyfry. Mówią, iż nawet jeśli nie było by takich zapisów w umowie to i tak z początkkiem marca te dwie niezależne karty po prostu zostaną zablokowane i tak czy inaczej zostanę zmuszony do wymiany na starą wersję Multiroomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w takim razie robić? Wierzyć Wam czy wierzyć konsultantom z infolinii? Ktoś kilka stron wcześniej napisał że jest to informacja pewna że nie będzie powrotu do Multiroomu na starych zasadach, tymczasem do okoła jest pełno często sprzecznych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W aneksach nadal jest mowa o 2 modułach, głównym i rzadziej używanym dodatkowym :D Z moich prywatnych informacji wynika, że moduły pojawią się ale w innej formie niż te używane do tej pory, bo tych produkcja została definitywnie zakończona :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tutaj nie chodzi o to komu ja wierzę a komu nie, tylko o to jaka jest prawda. Zatem mimo wcześniej podawanych tutaj na forum informacji o pewności i stałości oferty obecnego Multiroomu, mogę w przyszłości zostac poproszony o zwrot dwóch kart i o przejście na starą wersję Multiroomu. Tak jak napisał Cyfra.tv w umowie jest mowa o module głównym i dodatkowym a nie o dwoch niezależnych kartach na stałe. Moim zdaniem jest to chyba jasna wskazówka do tego, iz obecna postać Multiroomu jest przejściowa i należy spodziewać się rozwiązania podobnego do tego które było dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawą wyłączenia karty musi być zapis w regulaminie lub aneksie do multiroomu, a jak wszyscy wiedzią (lub prawie wszyscy) nie ma takiego zapisu - był taki, ale w grudniu 2009 r.

Bardzo ciekawa koncepcja.

Odpowiedz może w takim razie, na jakiej podstawie następowały wymiany kart przy zmianach systemu kodowania? Zgodnie z twoją interpretacją operator nie miał prawa zaprzestać wysyłania uprawnień na stare karty które mieli abonenci.

 

Powiem krótko, jeśli w umowie/regulaminie nie jest jasno napisane w jaki sposób ma działać usługa multiroom. Oraz jeśli nie ma żadnego zapisu mówiącego że karty dostarczone przy podpisaniu umowy będą działać do końca trwania umowy to, ja nie widzę żadnego uzasadnienia dla twierdzenia że operator nie może za jakiś czas "zaprosić" abonenta do wymiany kart i zaprzestać wysyłania uprawnień na dotychczasowe karty.

 

Jeśli są w regulaminie/umowach takie zapisy to zacytuj je proszę i to definitywnie zakończy dyskusję.

Jeśli jednak ich nie ma to, to co piszesz jest tylko i wyłącznie twoją (niczym nie popartą) opinią, sposób zaś w jaki formułujesz swoje wypowiedzi bardzo nieładnie zalatuje próbą celowego wprowadzenia w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu próbuję zdobyć rzetelną i sprawdzona informację na ten temat, niestety nie jest to takie proste. Obdzwoniłem kilka centrów Cyfry, w którch w większości osoby twierdzą iż obecna postac Multiroom będzie obowiązywała do końca trwania umowy. W niektórych sklepach w których można kupić Cyfrą twierdzą że jest to rozwiązanie przejściowe i że po kilku miesiącach jest obowiązkowy powrót do doładowywania co 6godzin. To samo twierdzą konsultanci na infolinii sprzedażowej, z tym że oni podają konkretne daty powrotu do starej wersji Multiroom - zgodnie twierdzą, iz będzie to marzec, maksymalnie kwiecień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, abyś zdobył jednoznaczną odpowiedź na swoje pytanie. Z prostej przyczyny. Cyfra sama nie wydała oficjalnego komunikatu i pewnie nie wyda (przynajmniej w sprawie pozostawienia dwóch kart). Przecież gdyby to była pewna i sprawdzona informacja to wiele osób brałoby Cyfrę na spółkę z sąsiadem, kolegą, rodziną. A tego typu działanie jest nielegalne. Dlatego (wg mnie) istnieje w tej sprawie bałagan informacyjny, po to by siać tą niepewność. Dlatego również z tych powodów wcześniej czy później przejdą na "typowy" multiroom (raczej już w innym wydaniu - mam nadzieję, że bardziej przyjaznym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...