Skocz do zawartości

nBox i nBox Recorder - problemy, oceny, komentarze


LukWil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli podkreślę jeszcze raz! Jeśli, jest to publiczny hot-spot to spoko, ale jeśli jest to czyjś live box czy inne urządzenie, to wtedy to podchodzi pod paragraf.

 

A przecież to forum walczy z wszelką maścią piractwa i łamania prawa.

 

Jeśli chodzi o aspekt techniczny to nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

nBox zwykły:

 

* oglądasz programy w najwyższej jakości obrazu i dźwięku

* prosty przewodnik telewizyjny EPG pomaga Ci szybko znaleźć interesujący program

* czerpiesz dodatkowe informacje z serwisów www na ekranie telewizora w trakcie oglądania programu

* masz dostęp do ponad 400 internetowych stacji radiowych

* prosta instalacja i obsługa

 

 

nBox Recorder:

 

* nagrywasz, przewijasz, pauzujesz i ponownie odtwarzasz emitowane na żywo programy dzięki wbudowanej nagrywarce cyfrowej

* wypożyczasz najlepsze filmy i seriale - w każdej chwili, bez wychodzenia z domu

* oglądasz programy w najwyższej jakości obrazu i dźwięku

* prosty przewodnik telewizyjny EPG pomaga Ci szybko znaleźć interesujący program

* czerpiesz dodatkowe informacje z serwisów www na ekranie telewizora w trakcie oglądania programu

* masz dostęp do ponad 400 internetowych stacji radiowych

* prosta instalacja i obsługa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

W nocy z 3 na 4 listopada zostanie przeprowadzona aktualizacja oprogramowanie nbox i nbox recorder. Dotyczy ona wszystkich rodzajów dekoderów, w tym najnowszego nbox recorder (ITI5720SX). Poprawki maja na celu poprawę stabilności oprogramowania oraz wprowadzają funkcje związane z rozwojem telewizji n. Nowe oprogramowanie nie wprowadza zmian w użytkowaniu nbox i nbox recorder. Dodatkowe funkcje będą dostępne po ich wprowadzeniu do oferty.

 

Aktualizacja oprogramowania dekoderów odbywa się automatycznie. Tylko w wyjątkowych wypadkach potrzebny jest udział użytkownika ( Instrukcja Obsługi str. 31). Obecność nowej wersji oprogramowania można stwierdzić przeglądając informacje w menu DIAGNOSTYKA.

 

loader17.th.jpg

 

Ekran LOADER pokazuje dane o ostatniej aktualizacji (na ilustracji aktualizacja przeprowadzona w czerwcu). Nowe oprogramowanie ma nr 4.xxx 21 (xxx zależnie od modelu).

http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=14262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Żadnych zmian w porównaniu z dotychczasowym softem nie widać. Co ciekawe - nie wskoczył ekran, w którym byłyby wypisane zmiany, jakie zaszły w nowym sofcie (tak było do tej pory).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zmian w porównaniu z dotychczasowym softem nie widać. Co ciekawe - nie wskoczył ekran, w którym byłyby wypisane zmiany, jakie zaszły w nowym sofcie (tak było do tej pory).

 

O ile dobrze pamiętam to ekran tego typu pojawiał się tylko jeśli box sam pobierał nowy soft, czyli gdybyś poczekał z pobieraniem softu to rano miałbyś ekran z listą zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99zł wymiana z przedłużeniem umowy na 13 miesiecy. I to rozumiem a nie zalosne oferty CP

 

Hmm. Opłata to rozumiem, ale przytrzymywanie klientów umową. Przesada. Ciekawe jak będzie wyglądała wymiana wadliwego boxa ;) W sytuacji, gdy już teraz gdzieniegdzie serwisy dostają tylko Turbo a nie recordery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker
Żadnych zmian w porównaniu z dotychczasowym softem nie widać. Co ciekawe - nie wskoczył ekran, w którym byłyby wypisane zmiany, jakie zaszły w nowym sofcie (tak było do tej pory).

 

O ile dobrze pamiętam to ekran tego typu pojawiał się tylko jeśli box sam pobierał nowy soft, czyli gdybyś poczekał z pobieraniem softu to rano miałbyś ekran z listą zmian.

Oczywiście, że nie. Dotychczas 4 razy miałem okazję pobierać nowy soft nboxa i za każdym razem wyświetlał się takowy ekran. Teraz widocznie go nie dali ;)

 

Zauważyłem nowość w recorderze - nazwa kanału na wyświetlaczu nboxa teraz się przewija, jeśli jest dłuższa niż ilość pól wyświetlacza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem nowość, już dwa razy Recorder mi się zawiesił podczas przeglądania pozycji VOD tzn. zamiast obrazu pojawia się zielony ekran i d..a, pomaga jedynie wyjęcie wtyczki z gniazdka. Poza tym w Premierach nie ma teraz ceny filmów, a w EPG pojawiła się zakładka VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam recordera z serii BLZA i chodzi duzo szybciej tzn wlacza sie 2x szybcej kanaly pojawiaja sie zaraz po przelaczeniu. Nie pojawiaja sie u mnie takie problemy jak u coniektorych tzn. mam ceny w Premierach VOD oraz pozycje VOD odtwarzaja sie normalnie oraz nie pojawia sie juz Blad HDCP przy wlaczaniu jak i dzwiek nie zanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

moj problem dotyczy vod -

otoz antene mam podlaczona do dekodera cyfry ( ferguson 7900 ) a dopiero od niego idzie kabel do recordera.

i problem polega na tym, ze bardzo wolno sciaga mi sie vod - tzn. bardzo czesto przez cala noc nie sciagnie sie nic.

czy problemem moze byc kwestia tego przechodzenia przez fergusona ? ( oczywiscie jest on przez cala noc wylaczony, tzn. w standby ) ew. czy moze jakos decydowac kanal na jakim ostatnio dzialal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy ktoś już dokonał wymiany swojego nbox recordera na nbox turbo? Dzwoniłem do n-ki i od dzisiaj można już to robić (kosztuje 99 zł + przdłużenie umowy na 13 miesięcy).

Mógłby ktoś kto już dokonał takiej wymiany podzielić się swoimi uwagami: czy nowy dekoder jest stabilny i czy wszystkie zapowiadane nowe funkcjonalności dobrze działąją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam recordera z serii BLZA i chodzi duzo szybciej tzn wlacza sie 2x szybcej kanaly pojawiaja sie zaraz po przelaczeniu. Nie pojawiaja sie u mnie takie problemy jak u coniektorych tzn. mam ceny w Premierach VOD oraz pozycje VOD odtwarzaja sie normalnie oraz nie pojawia sie juz Blad HDCP przy wlaczaniu jak i dzwiek nie zanika

 

No właśnie, co z tym błędem, ja go mam cały czas, denerwuje mnie ta informacja, abym odłączył kabel HDMI, gdyż on nie daje jakiegoś bezpiecznego podłącZenia. Prosiłbym o poradę,jak ten błąd zlikwidować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...