Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 i HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.11.2021 o 14:10, WSZtm napisał:

Dekoder kupilem dzieciom z mysla o poszerzeniu smart tv...Zainstalowalem jakies gry dzieciakom i sparowalem pada. Jednak widze ze w kazdej grze co chwila rozlacza pada i po paru sekundach znowu przywraca polaczenie. Ale jak rozlacza pada to gra wyskakuje do pauzy. Troche uciazliwe. Skoro jest mozliwosc podlaczenia to czemu ma go rozlaczac.

Tez ktos mial tak u siebie ?

Witam. I jak udało Ci się rozwiązać ten problem ?? U mnie też to miało miejsce. Zakupiłem pada z myślą o dziecku bo gry wstępnie ładnie chodzą na tym dekoderze. Z początku ładnie mi się udało sparować pad i działał, ale już przy pierwszej grze rozłączał się co chwila i po 1-2 sec znowu był aktywny i tak w kółko. Następnego dnia odłączyłem go od dekodera i chciałem ponownie sparować ale już mi się nie udało . Dekoder znalazł go...było parowanie i łączenie a na ostatnim etapie wyskoczyła info "Nie udało się sparować". Tv oraz dekoder wyłączyłem z gniazdka na ok 60 sec ale problem z parowaniem pada nadal się pojawiał. Wyczytałem że trzeba odłączyć tv oraz dekoder przynajmniej na 30 min żeby całkowicie zeszło napięcie ale tego jeszcze nie robiłem. Pilot mam z przyciskiem "Netfix" ale jeszcze nie próbowałem wyciągnąć baterii . Czy to odłączenie od gniazdka oraz wyjęcie baterii by pomogło ?? Myślałem że to wina pada , bo pad już spakowany i czeka na odesłanie do reklamacji. Może coś podpowiecie więcej ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miała miejsce aktualizacja, która w końcu rozwiązała problem zacinania obrazu. Mam pytanie dotyczące samego procesu aktualizacji. Otóż na moim boxie nie jest przeprowadzana jest automatycznie, również przy ręcznym sprawdzeniu czy jest dostępna, wyskakuje komunikat o jej braku. Za każdym razem żeby ją przeprowadzić muszę resetować boxa co jest dość uciążliwe. W czym może być problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pr84 napisał:

Ostatnio miała miejsce aktualizacja, która w końcu rozwiązała problem zacinania obrazu. Mam pytanie dotyczące samego procesu aktualizacji. Otóż na moim boxie nie jest przeprowadzana jest automatycznie, również przy ręcznym sprawdzeniu czy jest dostępna, wyskakuje komunikat o jej braku. Za każdym razem żeby ją przeprowadzić muszę resetować boxa co jest dość uciążliwe. W czym może być problem? 

A o której aktualizaji mówisz? Do boxa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, the4anoni napisał:

Nie, Tivimate jest do IPTV. Używam Live channels + TVirl, stąd skojarzenie.

Tak, dokładnie, szukałem jednej apki do dvb-t i ip

22 godziny temu, the4anoni napisał:

Nie, Tivimate jest do IPTV. Używam Live channels + TVirl, stąd skojarzenie.

Tak na marginesie -  ile kosztuje ten TIVIMATE?  jakoś nie widzę info po tylko : KUP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.12.2021 o 16:37, MartinM napisał:

Witam. I jak udało Ci się rozwiązać ten problem ?? U mnie też to miało miejsce. Zakupiłem pada z myślą o dziecku bo gry wstępnie ładnie chodzą na tym dekoderze. Z początku ładnie mi się udało sparować pad i działał, ale już przy pierwszej grze rozłączał się co chwila i po 1-2 sec znowu był aktywny i tak w kółko. Następnego dnia odłączyłem go od dekodera i chciałem ponownie sparować ale już mi się nie udało . Dekoder znalazł go...było parowanie i łączenie a na ostatnim etapie wyskoczyła info "Nie udało się sparować". Tv oraz dekoder wyłączyłem z gniazdka na ok 60 sec ale problem z parowaniem pada nadal się pojawiał. Wyczytałem że trzeba odłączyć tv oraz dekoder przynajmniej na 30 min żeby całkowicie zeszło napięcie ale tego jeszcze nie robiłem. Pilot mam z przyciskiem "Netfix" ale jeszcze nie próbowałem wyciągnąć baterii . Czy to odłączenie od gniazdka oraz wyjęcie baterii by pomogło ?? Myślałem że to wina pada , bo pad już spakowany i czeka na odesłanie do reklamacji. Może coś podpowiecie więcej ??

 

Na bank to nie jest wina pada. Sam mam oryginalnego od Xbox Series X|S. Na codzień mam go podłączonego do kompa przez bluetooth i nie mam z nim najmniejszego problemu w GeForce NOW. Natomiast próbowałem już kilka razy go sparować z Canal+ Box i tak jak opisany przez Ciebie problem, pad rozłącza się dosłownie po kilkunastu sekundach. Więc nie jest to problem z padem a wina leży po stronie dekodera. Zgłaszałem problem w marcu do Canal+ ale jak widać nic z tym nie zrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, praspp said:

@MalcolmjcrobinsonPo co kręcisz, że nie wiesz? Doskonale wiesz co zainstalowałeś i skąd. Ja wiem i dlatego odpowiedzialem na Twój komentarz.

Wiem skąd instaluję. Od przyjaciela usb. Nie wiedziałem, że to było pirackie wersje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o poprawie mikro przycinek na nowym sofcie, u mnie nie było z tym problemu, po uruchomieniu po ok. 1 min. obraz robił się ok. bez tych przycinek (może to kwestia telewizora). Zainstalowałem to nowe oprogramowanie i nie ma tych mikro przycinek zaraz po włączeniu programy ale jest skopana płynność, ustawili na sztywno 60Hz, w menu ustawień dekodera są tylko trzy opcje rozdzielczości do wyboru 480 60Hz, 720 60Hz, 1080 60Hz. Na starym sofcie było też 50Hz i tak miałem ustawione, a płynność był wyśmienita. Najlepiej tą wadę widać przy oglądaniu transmisji ze snookera i piłki nożnej. Niepotrzebnie dokonałem aktualizacji.

Jak to u Was wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej w dekoderze była możliwość ustawienia rozdzielczości z 50Hz, a teraz znikneła. Jesteśmy w temacie box Canal + i Androida  w nim zainstalowanego. Android jest ten sam który był przed aktualizacją oprogramowania dekodera. @Dr.STech jeśli posiadasz ten dekoder to wejdz w ustawienia "ekran" i sprawdz jakie masz opcje ustawienia rozdzielczości oczywiście na tym nowym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...