Skocz do zawartości

CANAL+ BOX 4K (Skyworth HY4001 / HY40A / HY40A2 / HY4001CD)


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2021 o 17:07, praspp napisał:

Musisz jeszcze dużo wiedzy przyswoić, żeby przestać pisać takie bzdury.

Dokładnie to samo pomyślałem czytając o wrażeniach wizualnych w boxie za 100-150 zł ; ). 

Takie urządzenie ustawiasz tak żeby z twoim tv sprawiało jak najmniej problemów i nie masz oczekiwań raczej chyba, że masz no to masz problem :D

 

@michael112 sa w opcjach ustawienia rozdzielczości, jesli tylko zobaczy po tym twoim kombinowanym hdmi cos to przejdzie.

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spostrzeżenia :

Potestowałem ostatnio dość intensywnie tego Boxa i wypada na prawdę bardzo słabo i bardzo się dziwię CANAL+ że daje tak kiepski sprzęt swoim wymagającym użytkownikom .  

Testy przeprowadzałem na dwóch telewizorach , jeden to 65 cali 4K a drugi 50 cali FullHD i oprócz wcześniej wspomnianych problemów z odświeżaniem pomiędzy różnymi aplikacjami to gdy zapomnimy o używaniu ich i skupimy się tylko na aplikacji CANAL+ to jest też bardzo słabiutko , a przecież ten sprzęt powinien na niej działać bez zarzutu .

Gdy ustawimy na sztywno 50 Hz tak jak niby powinno być i próbujemy oglądać programy tv na żywo ( nie DVBT ) to występuje co chwilę przycinanie obrazu , bardzo uciążliwe podczas meczy piłki nożnej , problem ten jest zarówno w 4K jak i w HD  . Tak chyba nie powinno być w urządzeniu które jest dedykowane do takiej usługi .

Nie można też zrzucać winy na dostawcę Androida czy że to wina aplikacji ponieważ inne Boxy firmy Xiaomi radzą sobie z tym świetnie i problem nie występuje i co ciekawe tv na żywo płynnie można oglądać zarówno na Xiaomi Mi TV Box S 4K jak i na o wiele słabszym Xiaomi Mi TV Stick ( tu tylko HD) .

Jedynym atutem w tej sytuacji wobec konkurencji w CANAL+ BOX jest tuner dvbt , tylko kto ogląda to dno z tv naziemnej , no chyba że kogoś kreci propaganda .

Mam nadzieję że CANAL+ zrobi coś z tym problemem bo na tą chwilę użytkowanie boxa jest delikatnie mówiąc mało komfortowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sp3ps napisał:

Spostrzeżenia :

Potestowałem ostatnio dość intensywnie tego Boxa i wypada na prawdę bardzo słabo i bardzo się dziwię CANAL+ że daje tak kiepski sprzęt swoim wymagającym użytkownikom ....  

 

Jakim wymagającym użytkownikom? 95% obecnych tu posiadaczy tego tworu jest zachwycona  :-D

Operatorzy nigdy nie dają sprzętu dobrej klasy z ciekawymi funkcjami, bo traktują ludzi jak barany. Abonent ma dobrze przełączać kanały, oglądać to co mu się narzuci z pakietem reklam i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ircios napisał:

Jakim wymagającym użytkownikom? 95% obecnych tu posiadaczy tego tworu jest zachwycona  :-D

Operatorzy nigdy nie dają sprzętu dobrej klasy z ciekawymi funkcjami, bo traktują ludzi jak barany. Abonent ma dobrze przełączać kanały, oglądać to co mu się narzuci z pakietem reklam i tyle.

Faktycznie jeśli użytkownicy tego boxa nie zauważają jego ułomności to to są barany . Abstrahuję od ciekawych funkcji urządzenia ale działać powinno prawidłowo a tak nie jest . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 21:41, sp3ps napisał:

Dziwne ale tak jest , może zbieg okoliczności z aktualizacją ??? Na tą chwilę Box jest trupem i nie do użycia .

Ściągasz folder ze strony skyworth dajesz na USB i resetujesz boxa. Proste chociaż niewielu o tym wie. Postawiłem boxa na nowo z czarnego ekranu. Nic nie dało się zrobić.

W dniu 14.11.2021 o 20:14, sp3ps napisał:

znalazłem ten plik i zassałem właśnie , tylko nie bardzo wiadomo jak tego użyć 

Super wiadomość że jest możliwy reset boxa tylko mógł byś napisać jak przeprowadzić całą procedurę ??

Wgrywasz folder na pena. Wyłączasz boxa . Najlepiej z prądu. Podpinasz pena . Włączasz boxa i automatycznie robi się reset do ustawień początkowych. 

Według mnie spieprzyli go brandowaniem. Gdyby miał czystego Androida było by o niebo lepiej. Mógłby mieć od razu zainstalowana apke c+ i tyle. Wyłączyłem ten launcher i jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Iptv działa bez zarzutu. Nawet player TVN działa lepiej na tym niż na nowym Samsungu za 5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rambo19900 napisał:

Wyłączyłem ten launcher i jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Iptv działa bez zarzutu. Nawet player TVN działa lepiej na tym niż na nowym Samsungu za 5000

Z resetem do ustawień fabrycznych poradziłem sobie i boź żyje ale działa jak działa , powiedz mi jak wyłączyłeś ten launcher od C+ bo też bym się go najchętniej pozbył .

 

Edytowane przez sp3ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tą metodę zmiany Launchera już też przerabiałem i to raczej nic nie pomaga a wręcz odwrotnie bo nie można używać aplikacji CANAL+ a ja jestem abonentem C+ i korzystam ich usług . Dla kogoś kto nie korzysta z C+ to ta zamiana skórki ma sens ale nie zauważyłem żadnej poprawy w jakości .

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp3psO czym Ty piszesz? Po zainstalowaniu zmodyfikowanego Wolf Launchera i wylaczeniu oryginalnego zainstaluj najnowszą wersję aplikacji Canal+ z Google Play Store (lub dowolną starszą wersję przez side load). Canal+ zintegrowany z oryginalnym launcherem nie będzie działać. To normalne, bo zostal wyłączony. Z uslugi Canał+ Online możesz korzystać bez problemu przez doinstalowaną aplikację, chyba że oryginalny launcher tak Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, praspp napisał:

@sp3psO czym Ty piszesz? Po zainstalowaniu zmodyfikowanego Wolf Launchera i wylaczeniu oryginalnego zainstaluj najnowszą wersję aplikacji Canal+ z Google Play Store (lub dowolną starszą wersję przez side load). Canal+ zintegrowany z oryginalnym launcherem nie będzie działać. To normalne, bo zostal wyłączony. Z uslugi Canał+ Online możesz korzystać bez problemu przez doinstalowaną aplikację, chyba że oryginalny launcher tak Ci się podoba.

Ten laucher nic nie daje zostaje wyłączony i dodatkowo trzeba instalować apkę C+ więc w pamięci urządzenia cały czas tam jest i zajmuje pamięć i muli działanie sprzętu jak telefon im więcej zainstalujemy aplikacji tym wolniej będzie działał bo zajmuje coraz więcej miejsca aż wyskoczy alert o braku miejsca .Tak więc niema sensu zmieniać launchera jeśli on nie usuwa fabrycznego.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś ten dekoder w salonie galerii. W aplikacjach nie było Amazon Prime. Konsultant nawet próbował doinstalować ale wpisując czy to "Amazon" czy "Prime Video" ale tak czy tak nie znajdowało aplikacji. Czy Prime Video na tym dekoderze trzeba doinstalować ściągając plik apk z neta i instalując ręcznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli nie da się bezpośrednio pobrać z Google Play Store tylko tak jak pisałem trzeba z apk kombinować? Skąd pobrać takie które dobrze działa? 

A tak właściwie czemu nie ma Amazon Prime Video w tym Google Play Store na tym Boxie? Ktoś wie czy to się może zmienić w najbliższym czasie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...