Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem niedawno w Gazecie Prawnej że od 1 lipca 2013 nawet lodówka będzie musiała przejść w tryb gotowości (0.00 W) po 60 min bez zawartości w środku lub jeśli nie bedziemy jej otwierać :D

A ja ponowię moją prośbę, poproszę o konkrety czyli link do żródła tych rewelacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 642:PL:NOT

 

W skrócie:

d) Funkcja automatycznego wyłączania

 

Telewizory są wyposażone w funkcję o następujących właściwościach:

 

(i) nie później niż po 4 godzinach od ostatniej interakcji użytkownika lub zmiany kanału telewizor jest automatycznie przełączany z trybu włączonego na:

 

- tryb czuwania, lub

- tryb wyłączenia, lub

- inny tryb, w którym nie są przekroczone odpowiednie wymogi dotyczące zużycia energii dla trybu wyłączonego lub trybu czuwania;

 

(ii) telewizory wyświetlają odpowiednie ostrzeżenia na dwie minuty przed automatycznym przełączeniem z trybu włączonego do odpowiedniego stanu/trybu.

Ta funkcja jest ustawieniem domyślnym.

 

e) W przypadku odbiorników telewizyjnych składających się z co najmniej jednego tunera/odbiornika i opcjonalnych funkcji dodatkowych do przechowywania lub wyświetlania danych, takich jak DVD, dysk twardy (HDD) lub magnetowid (VCR) w oddzielnym urządzeniu, lit. a)–d) stosuje się oddzielnie do wyświetlacza i do oddzielnego urządzenia.

 

Jak widać w ostatnim zdaniu każde urzadzenie podłaczone do TV z którego sa przekazywane dane (czyli obraz i dźwięk)musi również spełniać warunek domyslnego wyłaczania się po max 4 godzinach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link :)

Oto mojhe uwagi:

Ta funkcja jest ustawieniem domyślnym.

Ja bym z tego wyciągał wniosek że taką funkcję można zgodnie z dyrektywą wyłączyć - jeżeli coś ma być domyślnie włączone to dla mnie oznacza że takie ustawienie można modyfikować. Pace chyba nie umożliwia zablokowania tej funkcji -zawsze to dodatkowa robota a po co się wysilać jak można zrobić coś na odwal się i winę zrzucić na mityczne regulacje krwiożerczej unii.

 

e) W przypadku odbiorników telewizyjnych składających się z co najmniej jednego tunera/odbiornika i opcjonalnych funkcji dodatkowych do przechowywania lub wyświetlania danych, takich jak DVD, dysk twardy (HDD) lub magnetowid (VCR) w oddzielnym urządzeniu, lit. a)–d) stosuje się oddzielnie do wyświetlacza i do oddzielnego urządzenia.

 

Jak widać w ostatnim zdaniu każde urzadzenie podłaczone do TV z którego sa przekazywane dane (czyli obraz i dźwięk)musi również spełniać warunek domyslnego wyłaczania się po max 4 godzinach :D

Całkiem możliwe że te urządzenia są objęte podobnymi regulacjami ale, proponuję porównać to z działem definicje punkt 2:

2) "odbiornik telewizyjny" oznacza produkt przeznaczony głównie do wyświetlania i odbioru sygnałów audiowizualnych, który jest wprowadzony do obrotu pod jednym oznaczeniem modelu lub jednym oznaczeniem systemowym i który składa się z:

 

a) wyświetlacza;

 

B) co najmniej jednego tunera/odbiornika i opcjonalnych funkcji dodatkowych do przechowywania lub wyświetlania danych, takich jak DVD, dysk twardy (HDD) lub magnetowid (VCR), zintegrowanych z wyświetlaczem lub w oddzielnym urządzeniu lub urządzeniach;

 

Jak dla mnie, oznacza to tyle że chodzi tu o takie tv gdzie np tuner jest oddzielną skrzynką ale jest sporzedawany jako całość z wyświetlaczem. Innymi słowy, na pewno dekoder cyfry nie spenłnia tej definicji bo jest to cakiem osobne urządzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie, oznacza to tyle że chodzi tu o takie tv gdzie np tuner jest oddzielną skrzynką ale jest sporzedawany jako całość z wyświetlaczem. Innymi słowy, na pewno dekoder cyfry nie spenłnia tej definicji bo jest to cakiem osobne urządzenie.

 

Ha ha ha - jak słysze zwrot "...jak dla mnie..." to od razu widzę przed oczami mecenasa/prawnika/radceczy jak kto woli paragrafa który zawsze ma swoja jedynie słuszna interpretację .....

 

O ile życie było by dla takich ludzi prostsze gdyby myśleli LOGICZNIE.

A wogóle to im głębiej w ten wątek to większe malkontenstwo ..... ale to takie polskie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keers

Problem w tym ze:

1) Podlinkowana dyrektywa dotyczy TELEWIZORÓW a nie dekoderów SAT więc jest nie na temat

2) Wymóg funkcji automatycznego wyłączania po 4 godzinach jest opisany jako opcja która ma być domyślnie włączona ale nigdzie nie jest napisane żeby nie można jej było wyłączyć albo ustawić na inny czas jak ma to miejsce w PACE.

 

Innymi słowy, powoływanie się na tą dyrektywę jako uzasadnienie takiego a nie innego działania Pace jest co najmniej nadużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli przytoczona dyrektywa dotyczyłaby dekoderów, to Cyfra zapomina o podstawie działalności firm handlowych: Klient jest najważniejszy. Tak więc, ułatwiamy życie, a nie utrudniamy. Jeśli powstaje prawo, które może utrudnić życie klientom, to trzeba je tak wdrożyć, aby klienci mieli najmniej utrudnień na rynku. I niech konkurencja się martwi ich odpływem.

 

A tu nie dość, że Cyfra wychodzi przed szereg, to jeszcze interpretuje prawo na niekorzyść klienta no i robi to nieudolnie. Bo to cudo wyłącza się pomimo aktywności i klikania co minutę OK. Proponuję odbyć szkolenia z wdrażania projektów i zatrudnić kilku managerów, którzy nie wiedzą, że się nie da napisać dobrego, stabilnego softu do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

... ale Pace ma się niby na kim wzorować, bo przecież ADB bryluje co do firmware, pośród producentów dekoderów, ale by napisać dobre oprogramowanie do sprzętu, potrzeba czegoś więcej, niż tylko dobrych chęci ;) , a widać, że nawet tych, często tandemowi PACE <--> CYFRA+ zwyczajnie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Od dzisiaj do Multiroomu można znowu zakupić na własność Sagemcom'a HD za 149 zł, oczywiście opcja najmu Philipsa PVR za 5/20 zł pozostaje bez zmian :D

 

Pozbywają sie PHILA PVR(dek z lat 2008-2009) to kolejnego szrotu też trzeba się pozbyć :D Zaraz całe zestawy na alle..... będą po 150 -200 jak ludzie nie znający tematu sprawdzą że nie działa Spllitter i ogólnie dek. ''średni'' :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na phillipsie pvr splittery działają. Z sagemcomem jest problem bo na nim ni chu chu nie zadziała.

A o czy pisał grzejnik ?

...to kolejnego szrotu też trzeba się pozbyć :D Zaraz całe zestawy na alle..... będą po 150 -200 jak ludzie nie znający tematu sprawdzą że nie działa Spllitter i ogólnie dek. ''średni'' :lol2:

"Kolejny szrot" w domyśle sagemcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kolejny szrot" w domyśle sagemcom.

No raczej :D

 

 

@Satmaster

Sagemcom z tego co wiem nie jest na linuxie i jak dotąd nie powstał ''alternatywny '' soft 8) E2 nie wrzucisz :(

Po za tym śmiem twierdzić że jakby Sagemcom 87/83 obsługiwały tylko system SECA i działały Splittery wszyscy by go chwalili pod niebiosa i cena na alle... po 400zł :lol:

 

Edit: jest na linuxie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemcom z tego co wiem nie jest na linuxie

http://www.sagemcom.com/index.php?id=2487&L=0 I co Ty na to?

Moim zdaniem będzie to po fuzji tuner kliencki pod MR.

 

Dzięki za oświecenie,co nie zmienia faktu że żadna ekipa polskich koderów nie wzięła się za żadne zmiany na inny soft .Więc dalej będą narzekania na Sagemcoma i jego soft :lol2:

Nie licz kolego na wiele nawet po fuzji(a niby co ona ma zmienić w działaniu Sagemcoma :crazy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta usługa nie śmiga w żadnych dekoderach.

Działa na Mediasatach i Thomsonach.

 

Fakt jest taki że dekoder sagemcom to złom

Ale działa na pewno lepiej niż Pace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...