Skocz do zawartości

Narzekamy na Cyfrę+


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Trochę wahałem się czy ten temat jest najodpowiedniejszy do umieszczenia mojego posta i jeżeli admini zdecydują że powinien wylądować gdzie indziej to proszę o przeniesienie.

Do rzeczy; abonentem C+ jestem 12 rok (w zasadzie cały okres pełen pakiet), a dekoder Peace HD użytkuję prawie dwa lata. Do tej pory nie mogę przyzwyczaić się do niebywałej wręcz powolności w działaniu tego dekodera (qrde jakby na lampach był :shock: ), a braki EPG i to również na własnych kanałach premium doprowadzają mnie do szewskiej pasji.

 

Wiem, że temat nie jest nowy, i nie oczekuję od szanownych forumowiczów jakiegoś panaceum na te wady.

Jestem też od roku abonentem N (w zasadzie jedynie dla ligi mistrzów i obecnie siatkówki) wraz z dekoderem Turbo (ale z podstawowym softem). Dzisiaj rano poszedł update oprogramowania tego dekodera i to co zobaczyłem wręcz mnie [beep]iło. Piękne, przyjazne, kolorowe i szybko działające menu, a EPG wręcz marzenie. Przede wszystkim jest, a po drugie nawet sobie można wersję w jakiej jest wyświetlane wybrać :shock:

 

Ja się pytam czy "wspaniali programiści"i C+ są w stanie opracować soft dla swojego flagowego tunera chociaż w części tak dobry i działający soft ? Jeżeli praca koncepcyjna i programistyczna jest jednak ponad ich siły to szczerze mówiąc mam nadzieję, ze po ewentualne fuzji jak jeden mąż pójdą szlifować bruk, a tymi "nieistotnymi" [beep]erelami zajmą się ludzie z N.

Dla chcących zobaczyć jak to wygląda w N link: http://www.dekodern.jpg.pl

 

Uch... to chyba z powodu tej wichury :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@o|af: rewelacyjnie wyglądają te zrzuty z turbo dekodera! powiem tak: lata świetlne dzielą sprzęt 'n' od zacofanego złomu C+. menu PACE to schemat budowy cepa w dodatku zepsutego cepa i działającego bardzo rzadko poprawnie. widzę po raz pierwszy, że menu, kolory, jakość i ogólny wygląd menu w 'n' to dopracowany cukierek... gdyby nie sport w C+ nawet bym się sekundy nie zastanawiał. mam nadzieję, że dekodery 'n' będą jak najszybciej w C+.. pytanie poza tematem: czy TV4 w 'n' jest w 16:9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audib6, jeśli nie wiesz, to Ci przypomnę, że jest dość istotny powód by używać PVRów od C+, a są nim usługi typu VoD, niedostępne jak wiadomo z odbiorników niezależnych, więc jeśli ktoś nawet ma DM 8000, to nie zmienia to faktu, że jeśli będzie chciał skorzystać z serwisów VoD i tych, które za moment zaczną funkcjonować, niezbędny będzie PVR od operatora.

 

Sam muszę borykać się z pudłem o nazwie PACE PVR, choć włączam toto naprawdę relatywnie rzadko, żeby sobie nie psuć humoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a co Ciebie zmusza do używania sprzętu od C+? Ja używam dobrego sprzętu innej firmy i jestem bardzo zadowolony. Mniej stresu i żadnych problemów. Miłego dnia i pozdrawiam.

no kolego audib6. zmusza mnie to przede wszystkim, że nie znajdę za parę groszy dekodera HD TWIN (z podwójną głowicą) i twardym dyskiem. no chyba, że ty mi polecisz takowy za 10 zł/mies. zamiast 1600-2000PLN na starcie... już zrozumiałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zrozumiałem. Chodzi o to, że nie jest to "n" czy Polsat i można sobie wybrać samą kartę. Wydając 10pln na dzierżawę czegoś, co nie spełnia minimalnych wymagań to chyba jest dużo. Druga sprawa, to taka, że nagrywanie na dekoderach dedykowanych przez C+ też nie jest bez problemów, co potwierdzają wpisy wielu osób na forum. Jeżeli dla serwisów VOD, aż tak warto się stresować, a potem swoją złość wyrzucać na forum (jakie to gó.. ten sprzęt C+) to indywidualna sprawa każdego z nas. Ja jednak wolę wybrać mniejsze zło i korzystam z własnego tunera. VOD będzie dostępne również z netu: https://satkurier.pl/news/70621/cyfra-on ... entow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wolę wybrać mniejsze zło i korzystam z własnego tunera.

I właśnie chodzi o to, żeby nie trzeba było stawać przed takimi wyborami, a przykład prawie bratniego operatora tv satelitarnej jest na to najlepszym dowodem.

sęk w tym, że soft nie robią programiści z Cyfry tylko od producenta dekoderów.

Być może tak jest, ale z pewnością ktoś z C+ wskazuje jakie mają być kierunki ewoluacji softu, ktoś to testuje i co ważniejsze ktoś za każdym razem musi zaakceptować przeprowadzone zmiany. Jak do tego dołożymy gościa który podjął decyzję o wprowadzenia tego dekodera do oferty C+ (i to jako flagowy model) to zbiera się całkiem pokaźna grupa osób które z bliska powinny się przyjrzeć zasadom działania urzędów pośrednictwa pracy.

I żeby było jasne - nie prę na siłę do "cukierkowego" wyglądu menu jaki oferuje obecnie N (chociaż nie powiem jest to bardziej user friendly), ale chciałbym, żeby ten dekoder wreszcie zaczął poprawnie działać. Przecież nie ma co się oszukiwać nie jest to jakaś kosmiczna technologia żeby procedura uruchomienia dekodera trwała tyle samo czasu ile potrzeba na oderwanie od ziemi helikoptera :/

Podobnie jest z EPG, którego szybkość działania i jego wybiórczość urąga jakiejkolwiek przyzwoitości. A już szczytem wszystkiego, że C+ oczekuje comiesięcznej opłaty za możliwość użytkowania tego "cuda".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Canal+ traci kolejne dwie wytwórnie filmowe ? Tak sobie myślę że po tym jak już C+ zostanie prawie z niczym, to oferta filmowa cyfry będzie lichutka. Wszystkie najlepsze wytwórnie będą w Nfilmach, sytuacja się diamtetralnie obraca o 180 stopni.

 

Chcę przedłużyć umowę z cyfrą, ale jednak oferta filmowa jest dla mnie ważna. Szkoda że Cyfra przyjęła taką taktykę Canal+ nastawiając się głównie na sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post będzie ciut długi i raczej dla osób myślących dlatego większość czytających powinna ograniczyć się do pierwszego zdania.

Z tym tzw. usługodawcą mam już do czynienia tak... z 9 lat.

Obecnie na bieżąco śledzę fora o tej tematyce w związku z koniecznością podjęcia decyzji odnośnie "usługodawcy" albowiem umowa o "świadczenie usług" zakończy się wraz z A.D.2011.

Zastanawiam się czy ten tzw. operator podejmie próbę utrzymania mnie jako płatnika za swoją jakże atrakcyjną ofertę.

To już drugi raz jak świadomie pilnuję swojej umowy (niczym konwojent utargu) z uwagi na specyficzne uregulowania mające na celu aby świadczeniobiorca usług wpadł w "umowę bezterminową".

- Jak to jest, że przedstawiciele "operatora" potrafią dzwonić w miesiąc po zawarciu umowy w celu natrętnego nagabywania klienta do dodatkowych szczególnie wyjątkowo atrakcyjnych ofert które spowodują podwyższenie kolejnych rachunków, a jednocześnie nie zadzwonią 5 tygodni przed upływem końca umowy w celu zaproponowania przedłużenia umowy oraz przypomnienia - co szczególnie istotne - o konieczności wypowiedzenia miesiąc wcześniej tej umowy? Z moich doświadczeń wynika, że "oni" dzwonią w tym terminie ale są to głuche telefony. Te telefony to rewelacyjna sprawa w czasie wakacji za granicą gdzie za 2-3 kolejne głuche telefony przez kilka dni z rzędu płaci się w walutach wymienialnych. Zapewne chodzi o stwierdzenie czy dany telefon komórkowy jest aktywny i świadczeniobiorca żyje. Skoro żyje i nie wypowiedział umowy to znaczy, że za chwilę obudzi się z ręką w n... i będzie płacił "wyjątkowo korzystną cenę" tak ze 4 miesiące jeszcze, zakładając że zaraz się zorientuje odnośnie wysokości korzyści. Dlaczego "tak ze 4 miesiące" a to w mojej ocenie z super korzystnego systemu przesyłania tzw. "rachunków" co 2 miesiące.

- Dlaczego nie dzwoni się do klientów od lat będących na "umowach bezterminowych" z żadnymi "propozycjami" ???

- Czemu służy cały superkorzystny "system rabatowy"? Może chodzi o to aby klient nie był świadomy tego, że za chwilę zamiast np. 80 zł będzie płacić 130 zł?

- Czemu służy zawiły żeby nie powiedzieć "mętny" regulamin świadczenia usług? Czy ilość paragrafów, celowe odwoływanie się jednego zapisu do zapisu z innego paragrafu ma służyć "precyzyjnemu" uregulowaniu zakresu wzajemnych świadczeń operatora i klienta? Rozmiar czcionki użytej do sporządzenia tego dokumentu to zapewne działanie "proekologiczne"?

- Jak się ma zmiana umów, regulaminów, cenników, etc. do początkowej części kodeksu cywilnego? Chodzi oczywiście o wymogi skutecznego zmieniania tych umów przez operatora. W mojej ocenie jakiekolwiek "manewry" w tym zakresie bez doręczenia "zmian" za zwrotnym potwierdzeniem odbioru pisma są beskuteczne wobec klienta który się na nie powoła. Ilu takich będzie, może 2-3%o (promile).

- Jak to możliwe, że operator będąc świadomy nadużyć związanych z funkcjonowaniem "multirumu opartego o 2 karty" promuje taką usługę ceną na poziomie 5 zł? Z oczywistych względów abonenci tego rodzaju usługi opartej o 2 niezależne karty powinni płacić abonament w takiej wysokości aby był on co najmniej równy iloczynowi 2 abonamentu przez klienta nie korzystającego z tej usługi "multihome". Czyżby poprzedni system oparty o karty zbliżeniowe był zły? To może do "zbliżeń" zamiast co 6 h mogłoby dochodzić 2 razy dziennie?

- Dlaczego staremu klientowi nierzadko bardziej opłaca się wziąść nową umowę na aktualnych warunkach zamiast przedłużyć dotychczasową? Czyżby ta nowa była dla niego korzystniejsza?

- Czemu zamiast przejrzystej oferty polegającej na zaoferowaniu konkretnej ceny za 1 rok lub półtora bez zadnych rabatów operator zajmuje się dystrybucją tv po 1 zł? Gdyby oprator produkował te urządzenia do chodziłoby zapewne o ceny dumpingowe, ale w tym przypadku to tylko i wyłącznie wspaniała oferta dla klientów którzy wolą iść do operatora po tv lub inne urządzenie niż iść do sklepu nie dla "idiotów".

 

Czemu to wogóle pisze?

Może ktoś mnie przekona, żeby wogóle zrezygnować z programów satelitarnych. Tak swoją drogą w zasadzie pomimo najwyższego pakietu i tak 90 % to TVN 24 jest właczony. Zresztą włączony tv to raczej takie tło życia w domu jak kiedyś było radio. Jednak nie wiem czy ograniczenie się do jakiegoś mikropakietu tej czy innej platformy nie denerwowało by nas. Przyzwyczaił się człowiek to pstrykania kilkuset, ba tysięcy programów na pilocie i raz na 2 tygodnie trafi się coś (przypadkiem) na NG, a drugim razem na Discovery i chyba trudno byłobby się tej możliwości pozbyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...