Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lakiman

W Media Expert usługa kosztuje kilka dobrych stówek.

Dlatego zastanowiło mnie czy warto ?

Nawet teraz po kilku latach, przyzwyczaiłem się do obrazu, ale mam wrażenie, że można wycisnąć jeszcze coś lepszego z telewizora.

Tym bardziej kupując nowy sprzęt chyba bym jednak zainwestował w taką uslugę.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejednokrotnie czytałem opinie po kalibracji, że obraz poprzedni bardziej się podobał, ale trzeba się przyzwyczaić, bo przecież była "profesjonalna" kalibracja i teraz na pewno jest lepiej.
Poza tym ogląda się w zmiennych warunkach i taka kalibracja jest guzik warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Inteligentna wtyczka Simplit SC11

Jestem prawie zdecydowany na ten model. Zależy mi na włącz/wyłącz zdalnie i statystyka zużycia energii. Podłączony będzie grzejnik elektryczny (termowentylator) o mocy 2000W.

Jeśli ktoś ma styczność z tym gniazdkiem to poproszę o wrażenia z użytkowania.

Będzie to mój pierwszy zakup Smart.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka - gniazdko Smart jak wiele innych dostępnych na rynku.

Kwestia czy będzie działać bez problemowo z aplikacjami typu np. Tuya Smart - Amazon Alexa i innymi podobnymi aplikacjami.

Każdy producent urządzeń typu Smart Dom stosuje różne protokoły np. Zigbee - Hue - Dect itp itd.

Zdecyduj się na jeden standard transmisji - obsługi.

W sumie najbardziej popularna to łączność bezprzewodowa po wifi 2.4 GHz podłączone - parowane z routerem.

Taka ciekawostka do pierwszego parowania w routerze musi być włączona tylko sieć 2.4 GHz - wyłączone pasmo 5 GHz. Później już nie ma problemu z działaniem.

Tu masz podobne ale tańsze do wyboru do koloru.

https://allegro.pl/kategoria/inteligentny-dom-elementy-wykonawcze-251244?string=gniazdko&order=p

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo cenna wiadomość że tylko do pierwszego razu muszę przełączyć na 2.4GHz.

Tak, poczytałem o różnych protokołach, właśnie pod tym względem też w.w. model mi odpowiada. Z tego co czytałem to właśnie ten model ma dosyć rozbudowane statystyki zużycia prądu a to mój priorytet.

Pytałem producenta czy nie będzie problemów z szyfrowaniem wi-fi 2.4GHz w tym modelu, odpowiedzieli że nie będzie problemu.

 

Na cenę to zasadniczo nie patrzę tzn. zwracam uwagę ale co mi da tańszy model jak nie będę zadowolony. W każdym razie przejrzę listę i poczytam co inne oferują choć już przejrzałem wcześnie kilku typów gniazdek.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sprzętu tzw. Smart Dom posiadam w domu. Działa to całkiem sprawnie. W zależności od użytego standardu transmisji łączności taką aplikację w telefonie do obsługi sprzętu używam.

Plusem jest także możliwość zdalnego zarządzania urządzeniem z wykorzystaniem telefonu na android.

Włączaniem o określonej porze ( schemat własny - kalendarz google itp itd ), ustawieniem jasności - koloru w przypadku żarówek. Są także czujniki otwarcia drzwi z powiadomieniem na telefon.

 

e973f2116cdc866c.png

 

49f607103dffc505.png

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to żarówka Smart też by się przydała ale wpierw chcę zobaczyć jak będzie z gniazdkiem które mi się bardzo przyda do pomiaru zużycia prądu gdy będzie chłodniej na dworze. Jeszcze nie wiem czy Google Home czy Tuya Smart ale na to będzie czas gdy gniazdko już będzie.

No no, masz widzę sieć Mesh. U mnie jest router Huawei B818 LTE, kablówki u mnie nie ma i nie będzie.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77

Kupiłem w.w. gniazdko, jak radziłeś wyłączyłem 5GHz na routerze. Połączyło się gniazdko (Tuya smart) a potem już nie ma znaczenia czy 5GHz jest czy nie włączone.

Zaskoczyła mnie szybkość włączania/wyłączania gniazdka przez wi-fi, działa to natychmiastowo.

Edytowane przez Zeusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.06.2022 o 21:18, lakiman napisał:

Pewnie tak i przypuszczam, że będzie jakaś forma " przeprosin" ze strony  dyplomacji ukraińskiej.

Nigdy nie było oficjalnych przeprosin panującego prezydenta i pewnie nie będzie. Były kiedyś nieoficjalne przeprosiny dwóch byłych prezydentów i tamtejszych hierarchów cerkiewnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kirk napisał:

Wydarzenia z wczoraj z Kijowa

Wczoraj w Kijowie nic się nie stało. To był zwykły fake Kliczki. Owszem Rosjanie zaatakowali wczoraj rakietami hipersonicznymi trzy bazy szkoleniowe ze sprzętem i przygotowanym wojskiem do wyjazdu na front. Nie wszystko to co wam pokazują w tv jest prawdą. 

Edytowane przez Kirk
Nie obrażaj ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, aandin napisał:

Wczoraj w Kijowie nic się nie stało. To był zwykły fake Kliczki. Owszem Rosjanie zaatakowali wczoraj rakietami hipersonicznymi trzy bazy szkoleniowe ze sprzętem i przygotowanym wojskiem do wyjazdu na front. Nie wszystko to co wam pokazują w tv jest prawdą. 

Budynki mieszkalne to też bazy szkoleniowe?
https://www.wprost.pl/swiat/10761628/rosjanie-znow-zaatakowali-kijow-kliczko-potwierdza-dzis-rano-wrog-uderzyl-w-stolice.html

I w ogóle skąd informacja, że to miałby być fake?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, cidik napisał:

Rozumiem że też jesteś na miejscu i potwierdzasz co trąbią w mediach światowych.

No raczej dziennikarzy rosyjskich nie było tam na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...