Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ma wzrosnąć akcyza na piwo. Gdyby tak się stało, zapłacilibyśmy o 6 groszy więcej. Pieniądze z akcyzy przeznaczone zostałyby na remonty dróg regionalnych.

Nie piję piwa, ale osobiście uważam, że jest z czego zabrać, żeby mieć pieniądze na remony dróg, bez podwyższania rozmaitych haraczy. Np. można obciąć premie urzędników państwowych.

Już w paliwie są dziwne dziwolągi i podatki drogowe, które rzekomo miały budować drogi. Co się dzieje z tymi pieniędzmi? Teraz piwo zobaczyli. Później dojrzą inne trunki. A dróg i tak nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ty w to wierzysz!
Tego nie napisałem :wink:

 

"Tylko 6 groszy od jednego piwa, a zyskacie lepsze dojazdy do barów" :lol2:

i monopolowych :lol2:

 

pavl6 ja to uznaję prawie za abstynencję, bo 2-3 piwa na wakacjach to się łykało dziennie.

u to ja już chyba jestem alkoholikiem, bo piję 3 browary dziennie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to picie codziennie można już do alkoholizmu zaliczyć. Mi zawsze mówiono, że ilość nie jest tak ważna jak częstotliwość, bo człowiek się wciąga. W lecie to wiadomo jak jest gorąco, suszy i te sprawy. Ale teraz to mi się nawet pić nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tzw. "work hard, play hard". Jak dla mnie przesada, ale najważniejsze to znać umiar. Pić można, ale z głową. W serwisie, gdzie jestem moderatorem znalazłem taki artykuł - http://webtrunki.pl/?k=n&id=49 . Są też takie strony jak Wyhamuj w porę itp., ale tam też grubo przesadzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli się nic nie wydarzyło tamtego dnia, to nie masz czego żałować. Zresztą jednym piwem się nie upijesz. Było, minęło i alkoholikiem nie jesteś. Głowa do góry :D

 

Zmieniam temat Panowie. Irytuje mnie średnia krajowa - 1200 zł. Dziwie się ludziom, którzy za takie marne grosze ciężko harują. Jak się z tego utrzymać? Opłaty wynoszą ok. 700 zł, a jak ktoś mieszka w bloku i musi zapłacić za czynsz? Nie wspominam już o podstawowych zakupach, ciuchach i remontach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piję, bo mam 17 lat, ale raz niestety wypiłem piwo, na koniec ub. roku szkolnego i teraz tego żałuję. :(

@Sam E250, no bez przesady ;) żałujesz, że wypiłeś jednego, głupiego browara? :shock: gdybyś ty wiedział w jakim ja wieku miałem już kontakt z alkoholem, to byś spadł z krzesła :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piję, bo mam 17 lat, ale raz niestety wypiłem piwo, na koniec ub. roku szkolnego i teraz tego żałuję. :(

 

Ja nigdy nie piłem i nie piję (jakoś mnie nie ciągnie), ale gdybym się napił raz to bym tego nie żałował jakoś zbytnio, no chyba, że pociągnęłoby to za tym jakieś niepokojące konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam temat Panowie. Irytuje mnie średnia krajowa - 1200 zł. Dziwie się ludziom, którzy za takie marne grosze ciężko harują. Jak się z tego utrzymać? Opłaty wynoszą ok. 700 zł, a jak ktoś mieszka w bloku i musi zapłacić za czynsz? Nie wspominam już o podstawowych zakupach, ciuchach i remontach...

Bardzo dobry temat.

Jest jeszcze gorzej. Istnieją firmy pośredniczce, które podobno istnieją zgodnie z prawem, że za ich pośrednictwem i przyzwoleniem, konkretny dany zakład pracy przyjmuje i zatrudnia wskazaną osobę. Oczywiście nie dzieje się to za darmo. Proceder ten wiąże się z tym, że osobie tak zatrudnionej z jej wynagrodzenia potrąca się cześć kwoty z należnego wynagrodzenia, jako prowizję za pośrednictwo w zatrudnieniu w tym zakładzie. Praca dwuzmianowa niekiedy w wolne soboty i niedziele pozwala tym osobom wyciągnąć kwotę do 1200 PLN netto/miesięcznie. Praca ta dedykowana jest głównie dla młodych. Nie wiem tylko – ale to jeszcze sprawdzę – czy są opłacane składki emerytalne. Bo zdrowotne są na pewno.

I to jest bolesne, by nie powiedzieć skandaliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca ta dedykowana jest głównie dla młodych. Nie wiem tylko – ale to jeszcze sprawdzę – czy są opłacane składki emerytalne. Bo zdrowotne są na pewno.
Mam znajomego, który jest zatrudniony w taki sposób - jako, że jest studentem miał do wyboru większą stawkę na rękę, albo mniejszą wraz z opłacanymi składkami emerytalnymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, co powiedzieć na ten temat, ale stwierdzam.

 

Gdyby nie polityka poprzednich rządzących w Naszym państwie i błędy w inwestowaniu przez Gierka w "ciężki przemysł", mogłoby być lepiej. Gdyby nie zostały sprzedane polskie fabryki, należące do Polaków, zagraniczni handlowcy płacili podatki do Warszawy i Polacy, gdyby zaczęli inwestować, może by się w końcu zaczęłaby średnia krajowa podnosić, itp... Dzisiaj jeśli się chce mieć kasę, to trzeba mieć wykształcenie, a bez wykształcenia ani rusz. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...