Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że sprawa jest na granicy polityki i mediów, ale to balansuje na granicy regulaminu forum. Powyższy post mieści się jeszcze w normach, ale jak ktoś mi tu zapoda nierozważny komentarz to może mieć +1 do ostrzeżeń... Proszę żeby dyskusja nie zeszła w złym kierunku.

 

Sama sprawa jest dla mnie dość bulwersująca - na pielgrzymkę udają się ludzie mieniący się religijnymi. Jak więc ma się używanie przemocy do postawy wzorowego katolika? Oczywiście nie wolno wrzucać wszystkich do jednego wora, bo większość pielgrzymów to faktycznie ludzie głębokiej wiary, ale niestety moim zdaniem jak widać najwyraźniej nie wszyscy. W każdym razie sprawa jest niepotrzebnie rozdmuchiwana. Są stosowne narzędzia prawne do rozwiązywania tego typu sporów, jest dowód w postaci nagrania. Sprawa powinna przybrać obrót prawny, a winny - ukarany (niezależnie kto by nim nie był, od ustalenia tego nie jest KRRiT, posłowie itp. tylko sąd). I tyle. Bez zbędnego medialnego pompowania jakiegoś jednostkowego przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takich miejscach nikt nie weryfikuje pielgrzymów, więc łatwo wmieszać się w tłum, zrobić jakieś głupstwo tylko po to, aby wszyscy pomyśleli, że to zrobili słuchacze kontrowersyjnej rozgłośni. Jeżeli tak było tym razem, to plan się powiódł. Lubujący się w naskakiwaniu na środowisko radiomaryjne Łukasz Szewczyk z Media2.pl jak zwykle jako jeden z pierwszych podniósł larum. No i dlatego wolę Satkurier - nie miesza się do polityki i ... nie zatrudnia dziennikarzy często popełniających błędy w tekście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezione w necie:

To takie budujące, że Polska ma tylu expertów od aviacji. Gratulacje. Ci sami zresztą są expertami od gospodarki, polityki, kultury, pogody. Polska krajem exhibicjonistów w stylu "ja panu pokaże!" Jak również profesorów "ja pana naucze!" I ludzi niewiadomego pochodzenia "pan nie wie kto ja jestem!"

Taki skromny cytat wprowadził mnie w dobry nastrój :lol2::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
http://www.tvn24.pl/-1,1710731,0,1,kamera-zniszczona-pod-jasna-gora-policja-bada,wiadomosc.html

dalszy ciąg historii i poturbowaniu reporterki Polsatu, okazuje się że doszło także do zniszczenia sprzętu. Wg mnie zachowanie tych ludzi było naganne, teraz takim samym wykazują się posłowie pis. W programie szkło kontaktowe była mowa że Giżyński na antenie tv trwam mówił że to reporterka pobiła tego człowieka. Paranoja.

Z jakich kamer korzysta Polsat?

 

KRRiT potępiła ten czyn: http://media2.pl/media/81173-krrit-pote ... -news.html

A oto relacja drugiej strony: http://www.naszdziennik.pl/index.php?da ... d=po13.txt - tak dla równowagi. :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów znalezione w necie:

Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że 1 sierpnia 2011 r. (poniedziałek), zgodnie z poleceniem z DUW we Wrocławiu przeprowadzony zostanie trening systemu ostrzegania i alarmowania ludności przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego (syren).

 

W ramach treningu zostanie wyemitowany alarm powietrzny (godz. 17:00-17:01).

 

Odwołanie alarmu przewidziano na godz. 17:02-17:05.

 

W treningu zostaną sprawdzone wszystkie syreny jednocześnie.

Znów pitolenie o treningu,nie można normalnie powiedzieć że to dla uczczenia kolejnej rocznicy Powstania Warszawskiego.A właściwie która to rocznica?
Właściwie 67-ta. Bo może to nie dla uczczenia, a dla "trenowania". Bo kto by tam przecież o jakimś Powstaniu Warszawskim pamiętam.

Ironizuję. Żeby nie było.

I cóż rzecz. Tak jest! Jak jest.

Smutne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rzeszowie punktualnie o godzinie 17.00 zawyły syreny, składano kwiaty pod pomnikiem powstańców, w większości miast w województwie podkarpackim zawyły syren, oprócz Stalowej Woli tam prezydent zakazał, ponieważ jak się wyraził, nie chce czcić kolejnej klęski. Powstanie Warszawskie bywa w ostatnich czasach oceniane bardzo różnie, jednak był to niepodległościowy zryw który wyróżnia Polaków spośród narodów które walczył w czasie 2 wojny światowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc tokiem rozumowania Prezydenta Stalowej Woli mamy z podręczników historii usunąć takie karty jak Powstania: Listopadowe czy Styczniowe, Sląskie czy Wielkopolskie, Kościuszkowskie oraz wiele innych? Pamiętajmy o bohaterstwie i krwi uczestników tych powstań. Bez tego może nie żylibyśmy w Polsce, jakkolwiek określanej czy to wolnej, czy III Rzeczpospolitej, czy demokratycznej, czy jeszcze jakiejś, a jednak Polsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Rzeszowie jutro startuje Europejski Stadion Kultury - jest to polsko-ukraiński program kulturalny nawiązujący do wspólnej organizacji Euro 2012. Od jutra do niedzieli odbędzie się ok. 100 projektów polsko-ukraińskich : m.in koncerty, wystawy, projekcje filmowe, warsztaty, przedstawienia. Koncerty muzyczne odbędą się na rzeszowskim Rynku a zagrają m.in Patrycja Markowska, Wilki, Enej a gwiazdą wieczoru będzie brytyjski zespół Morcheeba. Wstęp jest bezpłatny i spodziewane jest przyjazd kilku tysięcy gości, więc Rzeszów na kilka dni stanie się stolicą polskiej kultury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

Tak już nieraz, nieraz bywa,

że gdy kochasz to myślisz, że

że dziewczyna jest szczęśliwa

i że ciebie kocha też

I nikomu i nigdy

uwierzyć nie mógłbyś,

że inaczej może też być.

 

A więc jeśli, jeśli kiedyś

z innym chłopcem zobaczysz ją gdzieś

to mi nie mów, nie mów o tym,

no bo wtedy nasza miłość skończy się.

Więc przynajmniej niech myślę,

że wszystko dobrze jest.

A więc nie mów, jak ją spotkasz,

żeś ją widział z innym chłopcem,

nie mów, nie.

 

Możesz mówić komu zechcesz,

ale tylko nie mnie,nie mnie,

bo ja nie chcę wiedzieć o tym,

że jest tak źle.

Bo ja chciałbym ją kochać

i wierzyć słowom jej,

a więc nie mów, jak ją spotkasz,

żeś ją widział z innym chłopcem,

nie mów, nie.

 

Zadedykowane dla sympatycznej Violi :wink: big_33650.jpg?10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas jak rzeka

 

Gdzie modra rzeka niesie wody swe,

Tam słońca blask ujrzałem pierwszy raz,

Nad brzegiem jej spędziłem tyle chwil,

Że dziś bez rzeki smutno mi,

Tam każdy dzień to skarb

Dziś mój jedyny skarb.

 

Choć czas jak rzeka jak rzeka płynie,

Unosząc w przeszłość tamte dni,

Choć czas jak rzeka jak rzeka płynie,

Unosząc w przeszłość tamte dni,

 

Do dni dzieciństwa wraca moja myśl,

W marzeniach moich żyje rzeka ta,

Tak bardzo chciałbym być nad brzegiem jej

Więc niech wspomnienie dalej trwa

Tam każdy dzień to skarb

Dziś mój jedyny skarb.

 

 

Choć czas jak rzeka jak rzeka płynie...

 

Z dedykacją dla Violi :wink: big_33650.jpg?10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie jeszcze pamiętasz

 

Czy mnie jeszcze pamiętasz

dowód na to mi daj

czy jak inne dziewczęta

baju baj, baju baj

 

Czy mnie jeszcze pamiętasz

i może wrócić chcesz tu

czy jak inne dziewczęta

zapomniałaś mnie już

 

A gdy zechcesz wrócić tu

wracaj z uśmiechem swym

choć bym inną kochał już

będziesz tylko ty

 

Czy mnie jeszcze pamiętasz

i pamiętasz ten dzień

czy jak inne dziewczęta

zapomniałaś już mnie

 

...dla Violi :wink: big_33650.jpg?10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomnienie

 

Mimozami jesień się zaczyna

Złotawa, krucha i miła

To ty, to ty jesteś ta dziewczyna

Która do mnie na ulicę wychodziła

Od twoich listów pachniało w sieni

Gdym wracał zdyszany ze szkoły

A po ulicach w lekkiej jesieni

Fruwały za mną jasne anioły

 

Mimozami zwiędłość przypomina

Nieśmiertelnik żółty październik

To ty, to ty moja jedyna

Przychodziłaś wieczorem do cukierni

Z przemodlenia, z przeomdlenia senny

W parku płakałem szeptanymi słowy

Młodzik z chmurek prześwitywał jesienny

Od mimozy złotej, majowy

 

Ach z czułymi przemiłymi snami

Zasypiałem z nim, gasnącym o poranku

W snach dawnymi bawiąc się wiosnami

Jak tą złotą, jak tą wonną wiązanką

big_33650.jpg?10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja z innej beczki :)

Cóż! Skrzywienie i zabarwienie.

Cały czas było widać, słychać i czuć.

Nieustające torpedowanie.

Wszystko wyreżyserowane.

Jak się mówi w żargonie kibiców, tzw. ustawki.

 

"A wielka cisza nadchodzi

nie możesz zabrać nic

wielka cisza już czeka

za tobą zamknie drzwi…"

 

PS.

Skaldów przepraszam za wypaczenie tekstu z ich piosenki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga1.JPG

 

Kiedy o świcie nisko nad ziemią zaczynają snuć się mgły, a poranek ma zapach wilgoci splecionej z gorzkawą wonią ziół, to znak, że zaczyna się czas wędrowania; taki czas, gdy wszystkie łaziki świata przerzucają przez ramię chlebaki i ruszają oddychać pyłem polnych dróg...

Najważniejszym jednak powodem do podejmowania wędrówki była zawsze potrzeba ruszenia w świat, prosto przed siebie, potrzeba poddania się magii drogi i otaczającej ją naturalnej urodzie krainy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...