Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@dvbtowiec to było pytanie, znak "? "  . To bardzo ważne pytanie, bo właśnie wszystko jest cacy, bo nie dotyczy to nas czy naszych bliskich. Naprawdę zachęcam do uważnej lektury tych artykułów i refleksji czy na pewno to tylko opis zjawiska. 

To jak media działają,że nie weryfikują informacji, piszą wszystko co im sie przyniesie dobitnie pokazała historia "doktora" Pabisia czy zdemaskowanie historii kariery w Bollywood Natalii Janoszek https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/kto-to-jest-natalia-janoszek-program-w-telewizji-krzysztof-stanowski

 

Sam tez mam doświadczenia jak wysylałem teksty do gazet z ramienia organizacji, w ktorej pracowałem, a dziennikarz jedyne co robił to na końcu tekstu zamieszczał swoje nazwisko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po to zadaję pytanie by nie oczekiwać odpowiedzi. To pytanie kieruje do wszystkich, którzy nie widzą nic złego w tych tekstach.  

13 godzin temu, wislok napisał(a):

Skoro zawód jak każdy inny ( przekaz z tych artykułów)to rozumiem, ze nie macie nic przeciwko jak wasze dzieci wybiorą taką drogę lub wy uznacie, ze w niej lepsze warunki finansowe i zmienicie branżę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadawaj pytania tak, aby nie sugerować czytelnikowi wniosków.

Mogę Ci zadać pytanie totalnie abstrakcyjne na teraz "Czyli rozumiem że nie masz wszystkich zębów?" - sugestia że nie masz, ale przecież to pytanie, więc możesz zaprzeczyć ;)

A mogę Cię spytać "Czy posiadasz pełne uzębienie?"

 

Jeśli nie czujesz różnicy, to chyba niezbyt dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie temat o @wislok jak masz jakieś personalne uwagi od tego są wiadomości prywatne. Rozmowa dotyczy afirmacji prostytucji przez media. 

37 minut temu, wislok napisał(a):

Skoro zawód jak każdy inny ( przekaz z tych artykułów)to rozumiem, ze nie macie nic przeciwko jak wasze dzieci wybiorą taką drogę lub wy uznacie, ze w niej lepsze warunki finansowe i zmienicie branżę? 

Pytanie aktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ales Michl - prezes czeskiego banku centralnego wypowiedział się na temat działań rządu w walce z inflacją.

Cytat

Jeśli chodzi o dług publiczny, stwierdziłem, że polityka pieniężna jest najostrzejsza od 20 lat i spowalnia gospodarkę. Problem pojawia się, gdy rząd jednocześnie pomaga gospodarce subsydiami, dotacjami. To przeciwdziała naszej walce z inflacją, a gospodarka nie jest osłabiona tak bardzo, jak powinna. Dlatego CNB musi rozważyć następujące kwestie: Czy powinniśmy zacząć konkurować z rządem i osłabiać gospodarkę, np. podnosząc stopy procentowe? Czy powinniśmy dalej zmniejszać popyt, tylko po to, by następnie rząd go generował, jakimś rodzajem wsparcia lub dotacji? I tak dalej. To błędne koło. Byłoby lepiej, gdyby obie polityki były jednocześnie antyinflacyjne

Brzmi znajomo? ;)

źródło: https://www.money.pl/gospodarka/czesi-ostrzegaja-przed-tym-co-zamierza-zrobic-pis-bledne-kolo-6901456456682368a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

https://twitter.com/skubisolek/status/1661456396926308355

Celna riposta na tweet dziennikarza Onetu

https://twitter.com/SchwertnerPL/status/1661454032001552386

2 godziny temu, mrozio11 napisał(a):

Ales Michl - prezes czeskiego banku centralnego wypowiedział się na temat działań rządu w walce z inflacją.

Brzmi znajomo? ;)

Manipulacja, bo z tego artykułu nie wynika by wypowiadał się o Polsce, to apropos tytułu. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wislok napisał(a):

z tego artykułu nie wynika by wypowiadał się o Polsce

Nadinterpretacja. Ani z artykułu, jak również z komentarza kolegi nie wynika że mówił o Polsce :)

Tytuł artykułu brzmi

Cytat

Czesi ostrzegają przed tym, co zamierza zrobić PiS

Jest przewrotny, ale prawdziwy. Czesi ostrzegają (dopisek u siebie w kraju), przed działaniami (w swoim kraju) analogicznymi jakie u nas są wykonywane.

Jest to rozwinięte od razu w pierwszym zdaniu pod nagłówkiem

Cytat

Prezes czeskiego banku centralnego zdobył się na refleksje o wzroście cen, które jak ulał pasują do sytuacji w Polsce. Skrytykował politykę rozdawnictwa pieniędzy "dla każdego" i ostrzegł przed wspieraniem gospodarki przez rząd różnymi dotacjami w czasie uderzenia inflacyjnego.

Nie sposób tego tekstu wytłuszczonym drukiem nie przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fragment, który zacytowałem przedstawia niepożądane w ekonomii zjawisko. Trzeba się bardzo postarać, żeby nie zauważyć tego w polskiej rzeczywistości. A że tytuł jest taki a nie inny, widziałem w swoim życiu o wiele większe "clickbaity". Ten jest nawet niezły.

Po prostu w Czechach, jak widać, można oddzielić Bank Centralny od rządu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2023 o 11:03, wislok napisał(a):

Dwa w ekonomii  nie ma jednego złotego środka. 

 

W przypadku inflacji każdy student  ekonomii wie, że programy socjalne wpływają na wzrost inflacji. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z nią jest podwyżka stóp procentowych i emisja wysoko oprocentowanych obligacji skarbowych, aby ściągnąć pieniądze z rynku. Dalsze rozdawanie pieniędzy to błędne koło i to właśnie powiedział przedstawiciel banku centralnego Czech, a to wypisz wymaluj sytuacja z Polski. 

Słowo analogia chyba nie jest Ci obce? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mnie nie ucz ekonomii 😂 podejmując decyzje dotyczące walki z inflacja trzeba wziąć pod uwagę także inne czynniki. Ale potrzeba ciut więcej wiedzy niż TVN24. 

P.. S. Negatywnie oceniam propozycje Pis i PO będące licytacją na socjal.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w ogóle nie wypowiadał się o Polsce, więc nie przestrzegał przed tym co w Polsce planowane. 
 
Promocja prostytucji intensywna 
https://twitter.com/NZGoebbelsa/status/1661990912493232130
 
To nie jest promocja, tylko opisanie stanu faktycznego. Na kamerkach pracuje więcej Polek niż Ci wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno bym die odniosl, bo brak merytorycznych argumentów. 

@dvbtowiec w innym temacie powiedzial, ze jeśli ktos nie zgadzam się z wyrokiem to mam napisac skargę kasacyjną. Ostatnio przekonywal jak to na prawie zjadl zęby, a nie wie kto moze taką skargę złożyć https://www.google.com/search?q=kto+moze+zlozyc+skarge+kasacyjna&oq=kto+moze+zlozyc+skarge+kasacyjna+&aqs=chrome..69i57j0i22i30l2.22563j1j4&client=ms-android-xiaomi-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie o polityce a o jak się okazuje kradzieży twórczości

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/w-spocie-pis-z-auschwitz-sa-kradzione-ujecia-ktos-zmienil-tylko-kolory/cmc8nlt,681c1dfa

Cytat

Jak się okazuje, wykorzystane w spocie ujęcia Auschwitz zostały bezprawnie pobrane z internetu, bez podpisania twórców. Redakcji Onet Kultura udało się skontaktować z jednym z nich.

Cytat

Jako pierwsza nagrania pana Wiktora w spocie PiS rozpoznała jego żona.

— Poznała ujęcia. Od razu porównałem je ze swoimi nagraniami. Montowałem sam swój materiał, więc praktycznie od początku byłem pewien, że to moje prace. Ktoś zmienił tylko kolory — przyznaje w rozmowie z Onetem Wiktor Woźniak, autor amatorskich nagrań wykonanych za pomocą drona. Część z nich publikuje na swojej stronie na portalu YouTube. — Dwa długie ujęcia są moje. Zmieniono tylko kolory. W tym pierwsze z nich, z lotu nad główną bramą, to też jest początek mojego filmu. Jak pani sobie przewinie ten materiał na YouTube, to pani od razu to zauważy — dodaje.

Cytat

Jego materiał został nagrany za pozwoleniem Muzeum Auschwitz, przed otwarciem bram dla zwiedzających. — Podpisywałem z muzeum dokument, w którym była mowa, że ja nie mogę odsprzedać nikomu tego materiału — podkreśla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żądanie BBC Twitter zablokował spot PiS wykorzystujący bezprawnie nagrania brytyjskiego nadawcy publicznego z obozu Auschwitz. Działacze partii Kaczyńskiego nie tylko bez pytania wzięli fragmenty filmu BBC, ale je poprzerabiali.

 

https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,29848854,twitter-zablokowal-spot-pis-o-auschwitz-za-naruszenie-praw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wirtualna Polska o naciskach

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wirtualna-polska-redaktor-naczlny-pawel-kapusta-naciski-wladzy

Cytat

Redaktor naczelny Wirtualnej Polski Paweł Kapusta ujawnił, że po krytycznych publikacjach o obozie rządzącym kilka spółek z holdingu WP dostało wezwania od państwowego regulatora, a wcześniej pojawiła się propozycja kupna wydawcy przez państwową spółkę. - Działamy z pełnym poparciem właścicieli Wirtualnej Polski, którzy jasno zadeklarowali, że niezależnie od ceny jaką przyjdzie im zapłacić, nie pozwolą uciszyć redakcji WP - podkreślił.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z artykułu WP   ,,WP stoi na fundamencie rzetelnego, niezależnego, odważnego dziennikarstwa, abstrahując od stron politycznego sporu. "    Jestem z nimi związany skrzynką pocztową i śledzę ich wiadomości prawie od początku ich istnienia.

Tam jest jedna wielka manipulacja .Przeważają artykuły antyrządowe.Jedyne słuszne wpisy sa zawsze na początku z regulowanymi laikami inne prorządowe są kasowane.( dzisiaj moje 3 wpisy zniknęły,w tym jeden po 7 minutach.) Co prawda nieco lepiej wygląda to na WP niż na Interii,Onet. Tylko dlaczego nazywają siebie niezależnymi mediami,skoro nimi nie są.

Dobrze ,że istnieją media krytykujące rząd,ale to nie znaczy,że same są nietykalne,których nie można skrytykować.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...