Skocz do zawartości

Więcej polskiej muzyki w radiu


BiL
 Udostępnij

Więcej polskiej muzyki w radiu  

27 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś za podwyższeniem limitu obowiązkowo emitowanych polskich utworów z 33 do 50%?

    • Tak
      5
    • Nie
      22
    • Nie mam zdania
      0


Rekomendowane odpowiedzi

W projekcie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji pojawia się zapis o podwyższeniu limitu obowiązkowo emitowanych polskich utworów z 33 do 50%, z czym komercyjne stacje radiowe się nie zgadzają. Jak sądzą doświadczenia krajowe i zagraniczne podwyższony limit zmniejszy muzyczną różnorodność rynku radiowego. W swoich ulubionych stacjach radiowych usłyszycie wyłącznie ograniczoną i ciągle powtarzającą ilość polskich utworów. Zmiana ta wbrew gustom słuchaczy może wpłynąć na wyniki słuchalności stacji radiowych, dlatego głosuję na "Nie" w tej ankiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

(...)jest to ustawa, która zmienia ilość polskiej muzyki w polskich mediach". - Do dziś było 30 procent, ustawa przewiduje 50 procent miesięcznego czasu nadawania w programie utworów muzyczno-słownych. Proponujemy co najmniej 80 procent w godzinach od 5 do 24.

Czyli w praktyce nie 50% a co najmniej 80% polskiej muzyki. Nie wiem w zasadzie czy da się to jakoś skomentować. Narodowy czempion Suski znowu w formie. Idiotyczny pomysł, czyli dokładnie taki, jakiego można się było po nim spodziewać. 

Co się będziemy rozdrabniać, zakażmy wszystkiego co zagraniczne w radiu i telewizji. Nie może być tak, że na przykład publiczna telewizja pokazuje w prime-time serial, załóżmy ukraiński :)

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej idiotyczny pomysł o jakim słyszałem. Najgorsze co może być to odgórne narzucanie co i jak rozgłośnie mają grać... Przecież to w żaden sposób nie odmieni nastawienia słuchacza do polskiej muzyki. Jak ktoś słucha to słuchać będzie, a jak nie to takie rozwiązania go nie przekonają. 

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, tyrla napisał:
A poza tym jak ktoś chce słuchać polskiej muzyki to niech odpali YT, Spotify, Tidal itd.

Jak ja chcę posłuchać polskiej muzyki i nie tylko polskiej, to nie muszę odpalać żadnego tworu typu Spotify czy Tidal, bo to mi na pewno nie potrzebne, tylko odpalam swoją prywatną płytotekę.:smile:

 

A co myślę o tym projekcie, to już się wypowiedziałem w innym temacie

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam w admonkey.pl " Pod listem skierowanym m.in. do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podpisali się prezesi czterech największych grup radiowych w Polsce: Eurozetu, Grupy RMF, Grupy Radiowej Agory i Time SA, a także przedstawiciele Pakietu Niezależnych, który skupia 58 lokalnych rozgłośni. Łącznie sygnatariusze reprezentują 202 stacje, czyli blisko 70% wszystkich istniejących w Polsce" 

 

Artykuł z 2021 roku. 

 

Ciekawa zdjęcie z tej strony www.

 

Źródło:  https://admonkey.pl/polscy-nadawcy-radiowi-solidarnie-przeciwko-zwiekszaniu-limitu-polskiej-muzyki-do-49/

Polscy-nadawcy-radiowi-solidarnie-przeci

Edytowane przez Widz naziemnej telewizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, w ogóle to czeski eter jest dosyć zróżnicowany ,i chyba raczej o 5 po poludniu sa prezenterzy. Czemu radio u nas nie może byc takie jak tam? Rockowe stacje sie nie zamykają...i jest dobrze. Tylko im jakiejś gospodarczej  stacji brakuje.... nie wiem czy mają jakiś easy listening.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.01.2022 o 20:47, RadioFan2021 napisał:

No własnie, w ogóle to czeski eter jest dosyć zróżnicowany ,i chyba raczej o 5 po poludniu sa prezenterzy. Czemu radio u nas nie może byc takie jak tam? Rockowe stacje sie nie zamykają...i jest dobrze. Tylko im jakiejś gospodarczej  stacji brakuje.... nie wiem czy mają jakiś easy listening.

Czesi jeszcze po południu i wieczorem mają prezenterów w przeciwieństwie do Słowacji gdzie już po 19:00 (w przypadku odpowiednika RMF FM czyli Radia Expres) lub nawet wcześniej ich nie ma. Co do muzyki to w obu krajach jest ciekawie bo muzyka czeska łączy się ze słowacką i nie idzie się połapać co jest czym. Na dodatek by wypełnić limity Czesi (i chyba też Słowacy) robią zagraniczne piosenki w swoim języku. Z tego co mi wiadomo nawet do polskich piosenek się doczepili przerabiając na przykład na czeski utwór "Księżniczka" Sylwii Grzeszczak.

Ja jestem za zwiększeniem limitu piosenek z jednoczesną likwidacją wyrabiania limitów po nocach w postaci emisji piosenek których za dnia nie ma w playliście. Te nadmiarowe utwory jak na przykład w przypadku RMF FM "Nim stanie się tak" Kasi Nosowskiej powinny być rozłożone po całej dobie wzmacniając playlistę stacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...